Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 05-16-2006, 16:35
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Kivettem ezt külön témába, lehet vesézgetni mindenkinek, akinek köze van hozzá. Nincs kőbe vésve, hogy a pontrendezésnek ott kell maradnia.

(Célszerűen csak azok szóljanak hozzá, akik tudják,hogy miről van szó.)

Tulajdonképpen a legideálisabb az lenne ha a klánlista is promt értéket mutatna, magyarul a változások azonnal látszanának rajta.
Vagy legalább 4-5x frissülne körönként random.
Sponsored Links
  #12  
Old 05-16-2006, 16:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
random.
Ezt a szót, amennyire csak lehet, felejtsük el.
__________________
Hódító * Queosia
  #13  
Old 05-16-2006, 16:53
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Kifejtem picit mi a problémám mert látom nem teljesen világos a miértje a kérésemnek...

1. Adott egy klán aki 1 támadás erejéig csontra kigyúrja magát, hogy beférjen klánsereggel hozzád.

2. Klánpontfrissítéskor melléd áll
3. Körváltás elött 1 mp-el lebont 1000 épületet és kiküldi a sereget
4. Körváltás után 1 körre van a sereg a két klán egymástól pedig 4-re
Monro, feltételezed, hogy a támadó körváltás előtt indította a támadást a régi rendszerben. De a támadó is megtehette, hogy körváltás közben indította a seregét. Ha így tett, akkor ugyanott vagyunk, mint most. Igaz?

A javaslatodon még gondolkodok...
  #14  
Old 05-16-2006, 17:05
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Monro, feltételezed, hogy a támadó körváltás előtt indította a támadást a régi rendszerben. De a támadó is megtehette, hogy körváltás közben indította a seregét. Ha így tett, akkor ugyanott vagyunk, mint most. Igaz?

A javaslatodon még gondolkodok...

NEm vagyunk ugyanott, hiszen nem volt FIX időpont amikor indítania kell viszont a végtelenségig sem húzhatta. Nézd ez amit felvázoltam legalább 3 kláncsatánk szisztémája volt tehát nincs értelme megkérdőjelezned, mert megtörtént nem 1x. Maga a javaslat amit mondtam helyette az már neccesebb esélyeket ad mint ami eddig volt de legalább esély, ha kevesebb is.

Van egy sokkal jobb lehetőség is ami MIND stratégiailag, MIND szabadidőráfordítás és beosztás tekintetében jobb még akár a random frissítésnél is, de ezt jó lenne elötte megdumálni inkább az illetékessel mielött meglincselnek a többiek Bár sztem kivitelezhető és mindenképpen sokkal kiszámíthatóbb játékot produkálna.
  #15  
Old 05-16-2006, 17:24
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
NEm vagyunk ugyanott, hiszen nem volt FIX időpont amikor indítania kell viszont a végtelenségig sem húzhatta. Nézd ez amit felvázoltam legalább 3 kláncsatánk szisztémája volt tehát nincs értelme megkérdőjelezned, mert megtörtént nem 1x. Maga a javaslat amit mondtam helyette az már neccesebb esélyeket ad mint ami eddig volt de legalább esély, ha kevesebb is.
Abban igazad van, hogy a fix időpont a támadónak kedvez. Most úgy látom, hogy javaslataidat a támadó kijátszhatja illetve sokszor a véletlenen múlhat, hogy van-e esély a visszatámadásra.

Quote:
Originally Posted by monro
Van egy sokkal jobb lehetőség is ami MIND stratégiailag, MIND szabadidőráfordítás és beosztás tekintetében jobb még akár a random frissítésnél is, de ezt jó lenne elötte megdumálni inkább az illetékessel mielött meglincselnek a többiek Bár sztem kivitelezhető és mindenképpen sokkal kiszámíthatóbb játékot produkálna.
Ha tényleg jó a javaslat, akkor miért szednénk szét? Jó javaslatnak biztos akad támogatója is. Szerintem írd le. Igazán az lehet a probléma, hogy most nincs fejlesztési időszak, ezért nagyobb módosítás most aligha lesz.
  #16  
Old 05-16-2006, 17:47
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Ha tényleg jó a javaslat, akkor miért szednénk szét? Jó javaslatnak biztos akad támogatója is. Szerintem írd le. Igazán az lehet a probléma, hogy most nincs fejlesztési időszak, ezért nagyobb módosítás most aligha lesz.
MErt Attila helyében ezt "fizetős" szolgáltatássá tenném. Hozzáteszem mindenki másnak is az az érdeke, hogy ez ne legyen minden körben 2 tucat
esemény. Viszont bárki akit klánnal támadnak, mindegy hogy mikor veszi észre vissza tudná kísérni az agresszort. Nem lehetne simán kibontani és várni az eseményre. Másrészről rengeteg uj stratégiai elemet hozna a játékba ez a véleményem.
  #17  
Old 05-16-2006, 17:50
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Kifejtem picit mi a problémám mert látom nem teljesen világos a miértje a kérésemnek...

(ami ugye valóban felveti az ugra-bugra fogalmát DE HOZZÁTESZEM, ezt mióta egy országot nem lehet kör közben kitenni a klánból csak bontással lehet megoldani ami eddig is adott volt mindenki számára csak körönként 1x! Ha ez be lenne vezetve nagyobb bontóversenyek lennének esetle, nem hordoz magában olyanjellegű kiszámíthatatlanságot mint korábban!)
De teljesen világos volt és mint látom a végén te is egyetértettél azzal, hogy ez biza visszahozza a csiki-csuki-t is.... A javaslatoddal pedig pontosan az a baj, hogy nem csak bontással, hanem építéssel, képzéssel és lefokozással IS lehet pontszámot változtatni, ezt te is tudod jól, sőt egy kicsit a házakkal trükközve ezt elég dúrván meg lehet tenni... éppen ezért a sok klánlista frissítéshez képest sokkal egyszerűbb volna, ha ezek az akciók pontszám módosító hatását vizsgálnánk meg és azt, hogy ezek mikor látszódjanak meg a klánpontszámon, hisz pld ha rádküldenek egy sereget és utána is 2 körre leszel a támadó klántól, országtól, akkor legalább az esély meg van arra, hogy szembe menj a támadóval, míg ugyanez a csiki csuki esetén (főleg ha a kisebb klán támad nagyobbat) akkor erre nem ritkán esély sincs...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by aúú; 05-16-2006 at 17:56..
  #18  
Old 05-16-2006, 18:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
pld ha rádküldenek egy sereget és utána is 2 körre leszel a támadó klántól, országtól, akkor legalább az esély meg van arra, hogy szembe menj a támadóval, míg ugyanez a csiki csuki esetén (főleg ha a kisebb klán támad nagyobbat) akkor erre nem ritkán esély sincs...
Elég irreális, hogy 2 körre maradjon egy ország akko ris, ha már feleakkora, esetleg közben be is ütötték.
__________________
Hódító * Queosia
  #19  
Old 05-16-2006, 18:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
MErt Attila helyében ezt "fizetős" szolgáltatássá tenném. Hozzáteszem mindenki másnak is az az érdeke, hogy ez ne legyen minden körben 2 tucat
esemény. Viszont bárki akit klánnal támadnak, mindegy hogy mikor veszi észre vissza tudná kísérni az agresszort. Nem lehetne simán kibontani és várni az eseményre. Másrészről rengeteg uj stratégiai elemet hozna a játékba ez a véleményem.
Priviben olvastam a javaslatot. Alapvetően nem tartom szerencsésnek, hogy valami akció vip körökbe kerüljön, de írd meg, nézzük, hogy ki mit szól hozzá.
__________________
Hódító * Queosia
  #20  
Old 05-16-2006, 18:06
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Elég irreális, hogy 2 körre maradjon egy ország akko ris, ha már feleakkora, esetleg közben be is ütötték.
Ahogy az a része is irreális, hogy ha lebontok x hekit, vagy elküldök x embert képezni akkor elkerüljek 3 körre, mert hírtelen a pontlista alapján kisebb lett az ország pontszáma... vagy hogy attól nagyobbnak tűnik az orim, ha lefokozok 30e katonát... hisz ettől az országom nem lesz nagyobb, csak ugyanakkora területen több ember fog nyomorogni, míg aztán okosan el nem költöznek...
Természetesen én nem arra gondoltam, hogy ha beütnek, akkor is 2 körre legyél, hanem hogy azok az akciók amiket írtam, építés, bontás, lefokozás, vagy sorozás pld klánpontszámot ne befolyájolják egyből, hogy legyen esély legalább szembe menni, főleg mivel itt általában nem 20-100 heki "cserél" gazdát...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu