Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik változatot szeretnéd a játékban látni?
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő 2 3.03%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 12 körre nő 3 4.55%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő 30 45.45%
Ne változzon semmi, csak akkor, ha befejeztem a termelést, és én is szeretnék klánban ütni 2 3.03%
Ne változzon semmi, stratégiai játékban a menekülés lehetőségét tényleges stratégiának gondolom 29 43.94%
Voters: 66. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 11-13-2009, 21:16
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Rámutattam arra, hogy semmit sem ér, ha a támadó klán 24 körig nem veheti vissza a támadás előtt kizárt tagokat. Úgy gondolom, jó lenne, ha biztosítanánk, hogy a támadó klán 24 körig tényleg ne tudjon eltávolodni. Ezért javasoltam, hogy új tagot a támadás indításától kezdve 24 körig nem lehet a szövetségbe bevenni. Így tényleg biztosítani lehet, hogy a védekező fél kis átépüléssel visszatámadjon.

Mások azt javasolják, hogy akadályozzuk meg a jövőben esetleg létrejövő klántól az eltávolodást, én meg a támadó támadás utáni eltávolodását akadályoznám meg.
Ki esik túlzásokba?
Én is csak azt támogatnám, hogy ugyanabba a klánba 24 körig ne lehessen visszalépni. Más országok bevételét nem korlátoznám. Nagyon jól nyomon követhetőek lennének az "összefonódások" ha valaki így akarna "menekülni" és nem kevés földjébe kerülne az önfeláldozó orinak aki vállalná, hogy az eredetiek helyett belép pár napra.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 11-13-2009, 21:24
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
Továbbra sem értem, biztos bennem van a hiba. Itt megint nem arról van szó, amikor eleve esélytelen vagyok védekezni, bármilyen oknál fogva... Mert leginkább olyankor szükséges a veszteség minimalizálása...
Pedig ez nem bonyolult.

1. 24 körig klántag maradsz ha kitesznek. - megszűnik a menekülés a kláncsatától

2. 24 körig nem léphetsz vissza ugyanabba a klánba - megszűnik a felfelé menekülés ütés után ha az nem sikeres. (más kérdés, hogy másokat esetleg bevehetsz akik vállalják ezt annak tudatában, hogy az eredeti klántagok 1 nap mulva kitúrják őket és földet vesztenek ezzel)

Ez a szabályozás azért lenne frankó, mert nem kell taktikázni és másokat földleadásra késztetni esetleges sikerért. Nincs kibúvó. Ha rádállnak csata lesz tisztességes zsákmányért és ez így tiszta!
Reply With Quote
  #113  
Old 11-13-2009, 21:34
Akár Akár is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Pedig ez nem bonyolult.

1. 24 körig klántag maradsz ha kitesznek. - megszűnik a menekülés a kláncsatától

2. 24 körig nem léphetsz vissza ugyanabba a klánba - megszűnik a felfelé menekülés ütés után ha az nem sikeres. (más kérdés, hogy másokat esetleg bevehetsz akik vállalják ezt annak tudatában, hogy az eredeti klántagok 1 nap mulva kitúrják őket és földet vesztenek ezzel)

Ez a szabályozás azért lenne frankó, mert nem kell taktikázni és másokat földleadásra késztetni esetleges sikerért. Nincs kibúvó. Ha rádállnak csata lesz tisztességes zsákmányért és ez így tiszta!
Teljesen másképp látjuk a problémát.

Már korábban leírtam:

-Ha a veszélyeztetett klán védelemre van berendezkedve, akkor nem tervez bomlást.

- Ha úgy érzi, nem tud védeni, akkor mindegy, hogy 3 vagy csak 24 kör múlva tudnak újra csatlakozni a tagok, az értékkülönbség áthidalhatatlan...
Reply With Quote
  #114  
Old 11-13-2009, 21:38
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
Teljesen másképp látjuk a problémát.

Már korábban leírtam:

-Ha a veszélyeztetett klán védelemre van berendezkedve, akkor nem tervez bomlást.

- Ha úgy érzi, nem tud védeni, akkor mindegy, hogy 3 vagy csak 24 kör múlva tudnak újra csatlakozni a tagok, az értékkülönbség áthidalhatatlan...
Nekik talán igen talán nem. Bevehetnek valakit pld. Egészen addig amíg a másik pld 2x akkora lesz 3 kör mulva. És ott már senki nem éri el... Ha Nagyklánok ütni akarnak kicsiket (feleakkorákat) vállalhatják, hogy 24 körig ők is elérhetőek lesznek NEMCSAK annak akiket ütöttek hanem esetleg másoknak is! És talán ez fontosabb mint, hogy a támadott klán elérheti e vagy sem.
Reply With Quote
  #115  
Old 11-13-2009, 21:57
Akár Akár is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nekik talán igen talán nem. Bevehetnek valakit pld. Egészen addig amíg a másik pld 2x akkora lesz 3 kör mulva. És ott már senki nem éri el... Ha Nagyklánok ütni akarnak kicsiket (feleakkorákat) vállalhatják, hogy 24 körig ők is elérhetőek lesznek NEMCSAK annak akiket ütöttek hanem esetleg másoknak is! És talán ez fontosabb mint, hogy a támadott klán elérheti e vagy sem.
A támadott klánnak erről más a véleménye.

És ismerve a Nagyklánok kapcsolati rendszerét, nem tűnik reálisnak...
Reply With Quote
  #116  
Old 11-13-2009, 22:05
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Pedig ez nem bonyolult.

1. 24 körig klántag maradsz ha kitesznek. - megszűnik a menekülés a kláncsatától

2. 24 körig nem léphetsz vissza ugyanabba a klánba - megszűnik a felfelé menekülés ütés után ha az nem sikeres. (más kérdés, hogy másokat esetleg bevehetsz akik vállalják ezt annak tudatában, hogy az eredeti klántagok 1 nap mulva kitúrják őket és földet vesztenek ezzel)

Ez a szabályozás azért lenne frankó, mert nem kell taktikázni és másokat földleadásra késztetni esetleges sikerért. Nincs kibúvó. Ha rádállnak csata lesz tisztességes zsákmányért és ez így tiszta!
no vkit be akarok verni.. tegyük fel 4 orit kell kidobnom.. 2őt 1 nappal előre kiteszek 2-t ütés előtt, és hopsz máris be tud lépni 2 tag a klánba ütés után, és senki újat nem kell bevenni, és nem lesz ott feletted áthidalható távolságban, aki bevert..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #117  
Old 11-13-2009, 22:40
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
no vkit be akarok verni.. tegyük fel 4 orit kell kidobnom.. 2őt 1 nappal előre kiteszek 2-t ütés előtt, és hopsz máris be tud lépni 2 tag a klánba ütés után, és senki újat nem kell bevenni, és nem lesz ott feletted áthidalható távolságban, aki bevert..
2 különböző zónában is megjáratod ezzel a klánt, több klánnak is esélyt adva ezzel a támadásra. Kis szerencsével éppen akkor küld valamelyik sereget, mikor beveszel egy új országot (hiszen tudják, hogy vissza fogod venni a havert, és még felkészülési idejük is van) -így esélytelen védeni egy nagyobb klánt. Ekkora kockázat mellett úgy érzem nem is olyan rossz ez a javaslat.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #118  
Old 11-14-2009, 06:05
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
Továbbra sem értem, biztos bennem van a hiba. Itt megint nem arról van szó, amikor eleve esélytelen vagyok védekezni, bármilyen oknál fogva... Mert leginkább olyankor szükséges a veszteség minimalizálása...

te tényleg nem érted????
épp az lenne a javaslat lényege,hogy ne állhasson sehol egy teljesen védekezésképtelen klán!!!!
a klánt meg kell szervezni,tisztességesen foglalkozni az egység,és pénzmozgatással!!
ha pedig valaki egy ilyen módosítás után is hajlamos 50%-nyi termelő épülettel állni valahol,esetleg üresen kevés lével, az igenis legyen nagyon csúnyán beverve!!
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)

Last edited by Killer; 11-14-2009 at 06:10..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Killer For This Useful Post:
  #119  
Old 11-14-2009, 06:12
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Pedig ez nem bonyolult.

1. 24 körig klántag maradsz ha kitesznek. - megszűnik a menekülés a kláncsatától

2. 24 körig nem léphetsz vissza ugyanabba a klánba - megszűnik a felfelé menekülés ütés után ha az nem sikeres. (más kérdés, hogy másokat esetleg bevehetsz akik vállalják ezt annak tudatában, hogy az eredeti klántagok 1 nap mulva kitúrják őket és földet vesztenek ezzel)

Ez a szabályozás azért lenne frankó, mert nem kell taktikázni és másokat földleadásra késztetni esetleges sikerért. Nincs kibúvó. Ha rádállnak csata lesz tisztességes zsákmányért és ez így tiszta!

az 1-es pontnál ugye 2 kört akartál írni??
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #120  
Old 11-14-2009, 07:22
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
az 1-es pontnál ugye 2 kört akartál írni??
Nem akart! :

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Egyébként pedig mi lenne ha maga a kiléptetési ceremónia nem 1 körrel nőne hanem az is 24 kör lenne, mint az alsó szinten? Így lenne egységes a szabályozás és nem lenne akkor se kiskapu ha 3 körröl kell támadni vagy véletlen elcseszik a ráállást
Quote:
Originally Posted by monro View Post
Vegyük pld a Biggun példáját...
Kitesznek 3 nagyorit. Én vagyok X klán összeadom a 3 ori pontjait és látom hogy célpont klán vagyok nekik, megnézem az orijainkat mindegyiken térkapu... Ergo 3 kör mulva rámjön 3 76% barakos ork és nekem 10 milliárdom sincs hogy feltöltsem magam... Mit is fogok tenni? Másrészről pedig ha az alsóbb szinteken 24 kör a szövi kilépés ugy lenne kompatibilis a szabályozás ha itt is annyi lenne. És akkor nincs min gondolkodni, hogy kit hogyan lehet kiléptetni menekülés céljából.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 09:07


All times are GMT +1. The time now is 00:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu