Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 03-04-2008, 17:26
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Igazából a logikai bukfenc ott van, hogyha pl az a4 sereget megverték akkor ő hazaindul kiszállt a támadásból, akkor miért csatázna még1-et???

viszont 1kérdésem azért lenne ezzel kapcsolatban. mondjuk én küldök 1 sereget az ellen 2-öt (1kicsi és 1 nagy). elvileg akkor előfordulhat olyan szitu ,mivel a csaták sorrendje véletlen szerü,hogy engem oda-vissza püföl a naggyal és én utána csatázok a kicsivel és nyerek. ilyenkor mi van? mégis tovább megy a sereg? vagy én is és a kicsi is visszafordul??? (holott az lenne kiirva hogy megnyertem a csatát, és folytathatom az utam...)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Sponsored Links
  #22  
Old 03-04-2008, 21:38
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Igazából a logikai bukfenc ott van, hogyha pl az a4 sereget megverték akkor ő hazaindul kiszállt a támadásból, akkor miért csatázna még1-et???

viszont 1kérdésem azért lenne ezzel kapcsolatban. mondjuk én küldök 1 sereget az ellen 2-öt (1kicsi és 1 nagy). elvileg akkor előfordulhat olyan szitu ,mivel a csaták sorrendje véletlen szerü,hogy engem oda-vissza püföl a naggyal és én utána csatázok a kicsivel és nyerek. ilyenkor mi van? mégis tovább megy a sereg? vagy én is és a kicsi is visszafordul??? (holott az lenne kiirva hogy megnyertem a csatát, és folytathatom az utam...)

Azért csatázik még egyet, mert hazafordulás közben meglátja, hogy egy nála kisebb sereg is azon az úton jár, és lerohanja Ha ő egy nagyot meg egy kicsit küld, akkor szerintem te meg az ő kis serege visszafordul.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #23  
Old 03-06-2008, 08:26
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ezt én még csak nem is sejtettem...kicsit erősnek tűnik így...
Eccer jácd el, hogy 8 mf orkból 8 sereggel 1 országra 2 körről kimész...

Atomvicces eseménylisták keletkezhetnek, többszázas útközbeni csatározásokkal...

Régebben rendszeresen vertem szét a saját orijaimat így, hogy megláttam egy gyenge orit sok pénzzel, és már ment is rá 2 szövim. (2*4 ország)

Na vótak ott események... Ott tanultam meg, hogy lehetőség szerint körváltásonként küldjem az orikat kifelé.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #24  
Old 03-06-2008, 08:29
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

(Egyébként hogy kaptál ki 2 sereggel 5 ellenében? Ha nem vagyok indiszkrét. )
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #25  
Old 03-06-2008, 08:31
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Azért csatázik még egyet, mert hazafordulás közben meglátja, hogy egy nála kisebb sereg is azon az úton jár, és lerohanja Ha ő egy nagyot meg egy kicsit küld, akkor szerintem te meg az ő kis serege visszafordul.
én is ezt tartom valószinünek, de akkor is vicces a kiirás, hogy nehezen de megnyertétek a csatát sereged folytathatja tovább útját


esetleg ha mindkét sereg ellen vesztesz akkor a hazafele útrol fordit vissza, vagyis újra a célpont felé mész
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #26  
Old 03-06-2008, 08:38
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
én is ezt tartom valószinünek, de akkor is vicces a kiirás, hogy nehezen de megnyertétek a csatát sereged folytathatja tovább útját


esetleg ha mindkét sereg ellen vesztesz akkor a hazafele útrol fordit vissza, vagyis újra a célpont felé mész
Ez azért durva lenne, mert eközben az a sereg, amiről először lepattantál (tehát ami hazafordított), az összeverekedhet egy másik seregeddel, és legyengülhet, és hazafordulhat.
Ha te hazafelé menet egy magadnál kisebb sereget elversz, és újra a célpont felé tartasz, akkor az a sereg, amiről eredetileg pattantál, lehet, hogy most nálad kisebb lesz, és levered, és megint mehetsz a cél felé (Immáron kb harmadszor...), de mire odaérsz, lehet lepattansz, mert addig pattogtál a seregek között, hogy elfogyott a támadóerőd jelentős része.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #27  
Old 03-06-2008, 18:09
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ati, ezt nem ertem. Ebbol a fele az tok ugyanaz a csata elvileg, nem?

Jeloljuk en seregeim a,b-vel, az ovet 1,2,3,4,5-el. Ekkor az (a,1) csata nem ugyanaz, mint az (1,a) csata? Marmint latom, hogy nem, a kerdesem az, hogy miert nem, amikor igy logikus...
Engem ugyanez zavart, miközben olvastam a fórumot.
Ez ugyanis ugyanaz, mint a kézfogások. Ha A kezet fog B-vel,közben B is kezet fog A-val, ez nem kettő, hanem csak egy esemény. Valószínűleg a limit 8*8 azaz 64, ha a két ork tábornok minden serege minden másik sereggel harcol.
  #28  
Old 03-06-2008, 18:13
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Engem ugyanez zavart, miközben olvastam a fórumot.
Ez ugyanis ugyanaz, mint a kézfogások. Ha A kezet fog B-vel,közben B is kezet fog A-val, ez nem kettő, hanem csak egy esemény. Valószínűleg a limit 8*8 azaz 64, ha a két ork tábornok minden serege minden másik sereggel harcol.
Inkább olyan, mint a köszönés, én köszönök neked, te köszönsz nekem
2*8*8=128
__________________
A szenvedélyem
  #29  
Old 03-06-2008, 18:51
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Inkább olyan, mint a köszönés, én köszönök neked, te köszönsz nekem
2*8*8=128
De nem mondod komolyan, hogy az kétszer jelenik meg a csatajelentésben, hogy amikor az én 1. seregem a te első seregeddel csatázott, hogy sereged (az 1.) útközben csatába keveredett Valezius országával (valamint) Valezius serege (az 1.) útközben csatába keveredett seregeddel...

Ez nem túlzottan logikus azért.

Annyit kiegészítésként a kézfogással kapcsolatos írásomhoz, hogy egy esemény. Lehet kettő, de a résztvevők számára egy. Mindkettejük agya értesül róla, hogy kezet fogtak a másikkal (az persze axióma, hogy amikor kezet fogok valakivel, akkor abban a pillanatban ő is kezet fogott velem - kivéve az IRL országunk vezetőit, akik mint tudjuk nem mindig fognak kezet )

Last edited by Survivor; 03-06-2008 at 18:54..
  #30  
Old 03-07-2008, 09:08
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
De nem mondod komolyan, hogy az kétszer jelenik meg a csatajelentésben, hogy amikor az én 1. seregem a te első seregeddel csatázott, hogy sereged (az 1.) útközben csatába keveredett Valezius országával (valamint) Valezius serege (az 1.) útközben csatába keveredett seregeddel...
Legalább a súgót ismernéd.

Én köszönök neked egy jó kis csatával, ez megjelenik mindkettőnk eseményinél.
Utána a te sereged dönthet úgy, hogy visszaköszön nekem, ez is megjelenik mindkettőnk eseményeinél.

Quote:
Egy körben egy sereg akár több másikkal is csatába keveredhet. "A" és "B" sereg találkozásakor a két sereg akár kétszer is megmérkőzhet egymással, egyszer az "A" sereg támadja a "B" sereget, majd "B" sereg támadja az "A" sereget. Ez is csak egy lehetőség azonban, ennek bekövetkezte nem 100%.
Annyi értelme van ennek, hogy én veszítek az első csatában, és neked megyek mégegyszer, hogy neked elég nagy veszteségeid legyenek, ha már én úgyis vesztettem
__________________
A szenvedélyem
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
DühöngŐ Half Egyéb 4503 10-03-2017 17:43
A Hóditóban előforduló kiírások és azok jelentései Pepa Segítség 111 12-01-2007 00:04
Csata útközben. Kutyuleee Segítség 4 07-25-2007 20:11
Csata útközben Gazsy Segítség 35 06-27-2007 06:16


All times are GMT +1. The time now is 05:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu