Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #491  
Old 01-05-2011, 17:27
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Törpétől és játékostól függ. Na meg függ a szövetségben a kék számoktól is, mert nem fog annyi játékos kimenni egy sokkékes törpére, mint egy egyszemesre.
Meg nálatok lehet termelhet többet egy törpe, mert ti Remyék vagytok, akiktől azért elég sokan tartanak.

Én az előző bemásolt éplistámat egy B-s mf törpének csináltam, és eddig bevált. Pénzt is keresek, és amiért csendben vagyok, nem is zaklat a környékem. Bár egyszer már lefosztott valaki.
Ha nekiállok törpével termelni (jellemzően B-ben, MF-ként, mert ott van rá időm, pénzem meg már nincs) 10% bánya alatt nem adom... 7-7% kocsma-templom, 10% körüli tanya, 12% torony,barakk meg ami belefér (32-34%? nem emlékszem már)

Igaz sokat lopnak, de MF törpével tűrni kell, és még így is meg szokott lenni a 3-4yard 1000 -1500 kör alatt...

Szöviben meg lehet állatkodni akár 2-3% kocsmával, sok raktárral, kevés tanyával, és rengeteg bányával is, ha valakinek van annyi ideje
__________________

Last edited by Alg; 01-05-2011 at 17:31..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #492  
Old 02-19-2011, 00:45
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default Kérdés

Hello mindenkinek.

Nemsokára lépek normál 5 ből 4 be kissebb tartalékkal.
Törpére szeretnék váltani jelenleg Elf tudóst viszek.
Magányosként bejött és egy darabig a törpém is az lenne.
A személyiségben vagyok gondban és szeretnék 2% bányát tartani hogy legyen kereset is belőle. Mire kell odafigyelnem esetleg mire kell rágyúrni az országot hogy ne engem szedjen mindenki de haladni is tudjak adott esetben? Köszi a segítségeket előre is!
Reply With Quote
  #493  
Old 02-19-2011, 09:24
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Hello mindenkinek.

Nemsokára lépek normál 5 ből 4 be kissebb tartalékkal.
Törpére szeretnék váltani jelenleg Elf tudóst viszek.
Magányosként bejött és egy darabig a törpém is az lenne.
A személyiségben vagyok gondban és szeretnék 2% bányát tartani hogy legyen kereset is belőle. Mire kell odafigyelnem esetleg mire kell rágyúrni az országot hogy ne engem szedjen mindenki de haladni is tudjak adott esetben? Köszi a segítségeket előre is!
Szia.

A magányos törpék mind a tolvajok, mind a hadisok kedvenc célpontjai. Szerintem minél hamarabb keress szövit és hozzájuk igazodva válassz irányt. Ha nincs tolis a szöviben, ez lehet a másik funkciója az országodnak a termelés mellett. Ha van, akárcsak egy termetesebb gnóm is, akkor a hadis oldalát érdemes erősítened. Termelő, hadis és tolis egyszerre egy törp nem tud lenni.
__________________

Reply With Quote
  #494  
Old 02-19-2011, 09:28
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Szia.

A magányos törpék mind a tolvajok, mind a hadisok kedvenc célpontjai. Szerintem minél hamarabb keress szövit és hozzájuk igazodva válassz irányt. Ha nincs tolis a szöviben, ez lehet a másik funkciója az országodnak a termelés mellett. Ha van, akárcsak egy termetesebb gnóm is, akkor a hadis oldalát érdemes erősítened. Termelő, hadis és tolis egyszerre egy törp nem tud lenni.
Effektive en is ezt irtam volna, csak "csunyabban" - Dontsd el, hogy inkabb gyakrabban foldeljenek, vagy inkabb lopjanak. Eplistat talalsz lejjebb rengeteget, szemelyisegkent a tudost ajanlanam mindenkepp.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #495  
Old 02-20-2011, 01:13
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Hello mindenkinek.

Nemsokára lépek normál 5 ből 4 be kissebb tartalékkal.
Törpére szeretnék váltani jelenleg Elf tudóst viszek.
Magányosként bejött és egy darabig a törpém is az lenne.
A személyiségben vagyok gondban és szeretnék 2% bányát tartani hogy legyen kereset is belőle. Mire kell odafigyelnem esetleg mire kell rágyúrni az országot hogy ne engem szedjen mindenki de haladni is tudjak adott esetben? Köszi a segítségeket előre is!
Meg lehet élni egy mf törpével is, igaz nem könnyű. Viszont akkor az nem játék, vagyis nem lesz jobb játék, mint egy elffel. Kétszer vittem már mf törpét a B-ben. Nem egyszerű.

Mindenképpen szövetségbe ajánlom.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #496  
Old 02-20-2011, 13:23
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default igen

Inkább hadban szeretnék menni ha menni kell! nem tolvajkodásból szeretnék megélni de azért tartanék annyit hogy ne mindenki engem szedjen erre 400 hektárra olyan 2500 tolvajt gondoltam ki, 4700 varázslót 1500 tornyos íjat meg 5-6 ezer lovat. Szerintetek ez menne egyedül?
Reply With Quote
  #497  
Old 02-20-2011, 14:55
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Inkább hadban szeretnék menni ha menni kell! nem tolvajkodásból szeretnék megélni de azért tartanék annyit hogy ne mindenki engem szedjen erre 400 hektárra olyan 2500 tolvajt gondoltam ki, 4700 varázslót 1500 tornyos íjat meg 5-6 ezer lovat. Szerintetek ez menne egyedül?
2% termelő épület (tehát kevés), tolis-hadis felépítés, MF lét, meg hogy naponta 1-2-3 alkalommal nézel be: ez olyan echte gnóm, hogy csak na. De ha mindenáron törpét akarsz, itt egy építő jellegű hsz hozzá:

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Törpe az alsóbb szinteken

Azoknak való akik nagyon sokat vannak gép elött és hamar le tudják reagálni ha valami történik. Szeretnek gazdagok lenni a játékban és ezért nagyobb tűrőképességgel vannak az attrocitások irányába.

A törpe felépítése alapjaiban nem különbözik az MF-nél vagy a szövis törpinél. Inkább játéktechnikai különbségek vannak. Egy MF törpének sokkal többet kell tűrnie a környezete sokszor értelmetlen agresszióit. Ha MF vagy akkor ezeket jegyezd meg, de nem kell mindenre "ugrani", mert alsó szinteke csúnyán el lehet bánni egy MF törpivel ha valami szövi ezt szakszerűen csinálja!

Szövi vagy MF?

Szövis törp:
Mint minden más fajjal, csak akkor lépj szövetségbe ha valamit nyersz ezzel. Csak komplett szövetségbe érdemes belépni és oda is csak akkor ha a szövi odafigyel egymásra. A törpe tolikkal varikkal erősen sebezhető általában ezért ha szövetségben játszol akkor a szövetség feladata, hogy megvédjen a mágikus és toliakciók ellen azzal, hogy válaszlépéseket tesz. HA a szövi ellenére magadra hagyottnak érzed magad (varis-tolis ori nem segít pld) akkor ki kell lépni.

MF törp:
Én a magam részéről ezt jobban szeretem csinálni annak ellenére, hogy kevesebb a mozgástere a hadműveletek terén mégis remekül játszható ha elfogadod, hogy sok piros eseményed lesz naponta és ezen nem piszkálod fel magad. Nem kell megvédened magad minden tolis oritól, sőt sokszor semmit sem érdemes tennia lopások ellen. Egyedüli teendőd a térkapuk, lopások és ártók feljegyzése. Cserébe gazdagabb leszel, mint egy komplett szövetség akár és bármikor tudsz felfelé haladni a pontlistában.


Általános éplista és stratégia

Egy törpe ország akkor van jó kezekben ha hadi irányultságú. Az 1A-s törpével ellentétben lejjebb érdemes egy picit több kocsmát és templomot tartani, de nem kell versenyezni ebben egy szövetség tolisaival és varisaival. El kell fogadni,hogy ezeken a területeken gyenge vagy, DE tudd, hogy ha kell rögtön meg tudod csapni valamelyiket akár 2 sereggel is MF-ként. Ehhez evidensen sok barakk kell. A tornyok száma itt kevesebb, mint az 1A-ban hiszen itt nem kell annyira vigyázni a földedre, mert olcsóbb jóval a felfedezése. Tehát a törpi MF szépen haladgat akár fedezéssel akár ütéssel. Az új helyen ahová megérkezik, míg beépítettlen területe van addig nem reagál a környezete agresszióira. Persze érdemes akkor elindulni ütni vagy felfedezni ha elötte a piacon már megvannak az uj terület benépesítéséhez szükséges katonai egységek. Most egy jól működtethető éplistát teszek ide ami szinte mindenki ellen esélyt biztosít a sikeres túlélésedre:

16-18% ház
45-48% barakk
5-6% torony
6-7% tanya
6-12% bánya-kovács
6-7% templom
7-8% kocsma
15 db bank

A barakok száma a sarkalatos. Minél több a barakod annál kevésbé leszel kivánatos célpont és annál jobban tudsz megtorolni ha ugy alakul.

FONTOS: ha megteheted, mert a piaci viszonyok rendezettek és átláthatóak akkor NE TARTS otthon minden egységedet ha viszonylag sokat vagy gép elött. Hagy lássanak törékenynek és gyengének. Legtöbbször a játékosok zöme arra sem veszi a fáradságot, hogy éplistát készítsen. Használjuk ki ezt a hibájukat!

Mit tegyél ha piszkálnak?

Ki piszkál?:
Arra, hogy ki piszkál, viszonylag egyszerűen rájöhetsz ha figyeled. A hírnévpontok az MF törpe vakvezető kutyái. Minden belépésedkor lemásolod a pontlistát 2-8körig magad elött és után aztán elküldöd magadnak üzenetben. Ha piszkál valaki akkor változni fog a hírnévpontja ugyhogy az esetek 90%-ában 3-4 alkalom után biztosan tudni fogod, hogy ki az.

Mit tegyek?:
A legfontosabb, hogy gyüjts infót! Nagyon árulkodó egy ország hírnévpontja. Akinek a hírnévpontja nagyon magas és mínuszos arról erősen sejtehtő,hogy tolis ori így itt ezzel az egységgel nem érdemes próbálkozni. Viszont a haladásunkban és infószerzésben elsősorban a tolvajainkra leszük utalva, hiszen gömbözni nem nagyon érdemes a mi fajunkkal és éplistánkkal. Viszont 7-8% kocsmával általában a szövik 2 tagját is fel tudjuk majd mérni. Használjuk a ránk nyitott térkapukat infószerzésre! Nyilván nem ugyanoda megyünk majd rajta ahonnan minket loptak, hanem céltudatosan keressük meg a környékünkkön, hogy hová tudunk bemenni. Az sem baj ha bebukunk valahová, mert az is infó. Természetesen nem lopkodni akarunk, hanem szövit felmérni és éplistát szerezni. A varis orikhoz mindig beférünk majd és általában ezeket akár 2 sereggel is be lehet verni ha nagyon el kell majd mennünk a környékről. MF-ként ha már nagyon durván bántanak akkor érdemes lovakat venni és egy szövetség varisát leütni 2 sereggel földre.

Bányák
Itt lejjebb közelsem annyira fontos épület, mint az 1A-ban, de azért itt is vigyázzunk rá. Mindenesetre lényegesen kevesebb is elég belőlük. Én mivel az MF játékot játszottam inkább 1-2% bányát tartottam meg fajtánként ami bőven elég magadra és a piacra is jut. A megtermelt hasznot a katonai piacokon érdemes befektetni,hiszen a katonai egységeket nem tudják ellopni és ha nem vagy itt a HT kiteszi a feleslegest.

Haladás a pontlistában

Optimális esetben amikor csak lopkodnak, de nem kapsz ártókat akkor tudsz pénzt termelni. Maradj ott amíg csak érdemes vagy el nem üldöz valaki. Csak akkor érdemes uj felfedezést vagy foglalást elindítani amikor annyival több katonai egységed van a piacon, hogy be tudod majd egyből népesíteni velük az új földterület épületeit. Utad során viszont szinte biztosan lesz olyan pont ahol ugy érzed, hogy nem maradhatsz, mert ha ottrekedsz akkor tönkretesznek tolikkal varikkal. Ha nagyon nekedestek akkor fedezz fel amekkorát csak lehet vagy keresd meg egy szövetség varisát és üsd le. Ha lehet 2 sereggel ez általában belefér. (természetesen nem minden esetben)

Tekercsek

Fontos, hogy a tekercseidet NEM kell pótolni a lopások miatt, sőt már a védelem alól kijövet magad is kiteheted a piacra őket csak 1000 db-okat hagyj benn (kivéve a lakástekit). Ezzel azt éred el, hogy a környezeted megszokja, hogy csóró vagy és nem érdemes tőled lopni. Persze ez a módszer is inkább azoknak lehet fegyver akik sokat vannak gépnél. És végül ide még... lehetőleg NE tekiben tartsd a pénzed, mert az kopik és lopható ha visszajön a piacról.

Pénz és a tartalékod tárolása

Egy MF törpi a 4 szint után ha nem túl kezdő akkor gazdag. A pénz viszont vonzó másoknak ezért érdemes befektetni. Ha sokat vagy a gép elött akkor ez nagyon jól elrejthető a külvilág elől. Az én módszerem mindig a katonai egységek vásárlása volt. Mivel csak a tornyos íjászaim voltak állandóra benn az országban ezért leginkább lovasokat vettem és több tételben tettem ki őket. 1 tételt mindenképpen ár alá, hogy legyen pénzed ha szükséges vagy vissza tudd venni ha vissza kell támadni. A többi tételt is az alsó tételem fölé rakosgatva rövid időn belül teljesen átlátható egy 3-as szintű csoport katonai piaca. Ha nem vagy támadgatós típus akkor viszont jobb ha varikban és tolikban tartod a pénzed.

Mennyi pénzt hagyj az oriban?
Annyit mindenképpen, hogy az üresen álló barakjaidat fel tudd tölteni. Mivel azt javaslom, hogy az országban mindig legyen benn 20% baraknyi íjász ezért a maradék barakhelyed 45% baraknál ugye 25% üres barakk. Ezt tudd televenni ha támadnak és még 10K tekercset ha ellopják támadás közben.

Morálfenntartás


Nagyon fontos elem. Egy törpe akkor és csak akkor védheti meg magát sikeresen ha a katmorál 94% vagy fölötti. Ezt több féle módon is elérheted, de amikor elérted meg is kell tartani. A megtartása sem bonyolult ha a leírt éplistát alkalmazod. Amikor a morálod esni kezd akkor a seregeid felét kipiacolod. Esetleg tolikat varikat (természetesen nem mindet) is egészen addig amíg a katmorálod esése megáll. Ha a katmorál megtorpant onnantól kezdve tarthatsz benn sereget akár tele is nem fog tovább csökenni ha pénzosztással a lakossági morált is fenntartod 94% felett.
400 hekire átszámolva ez 2000 íjat, 9000 pacinak helyet, 1700 tolit, 3700 varit jelent.
__________________

Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #498  
Old 02-20-2011, 18:52
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default ty

köszi szépen
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dance For This Useful Post:
  #499  
Old 02-27-2011, 10:00
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Háát igen. A törpihez idegek kellenek. Egyetlen működő stratégiám volt: Ha elég koncot hagysz a tolvajoknak azok ráveszik a szövijeiket hogy jobb üzlet ha a közelben vagyok és nem ütnek le. Bár ennek ellent mondani látszik hogy 5 ben a 2 órája védelem alol kiszabadult törpim felé már jön egy sereg meg van 3 térkapu. (bár még mint célpont elég jó vagyok egyenlőre. )
Reply With Quote
  #500  
Old 02-27-2011, 11:31
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

És hát azt se felejtsük el hogy törpögőék elég liberálisak meglehetősen jólfejlett gazdasági potenciállal.Szövettségbe előszerettel rátelepszik a világ nyersanyagpiacára majd az öldöklő pusztító háborúk után a béke és a demokrácia jegyében vállalja a csúfos vereséget elszenvedett országok újjáépítését a 'normál" piaci ár többszöröséért. Esetleg a törpögő király II. Calus Merga parancsára a félelmetes brókersereg Haditeki és kavics lufit fújnak ezzel gazdasági válságot okozva ellehetetlenítik az ellenség folyamatos újjáépülését. És az már csak hab a tortán hogy jöhet bármilyen sereg bátor törpe harcosainkat csak nagyítóvla lehet nem csak eltalálni hanem megtalálni is.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A törpe magára ható varázslatai Bogár Elvetett javaslatok 9 02-19-2008 12:40


All times are GMT +1. The time now is 00:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu