Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-18-2011, 15:10
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
. Az igazi az lenne ha a kezelőfelület is 'vizualizálva' lenne egy későbbi lépésben.
En ezt nem szeretnem. Az egyes akciok gyorsasaga lenyegesen fugg az adott oldal meretetol, betoltesenek gyorsasagatol, esetleg a konnyu kattinhatosagtol.

(vagy ha megis, legyen valaszthato a most meglevo "pure" - bar inkabb az lenne az "advanced" skin)
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
  #22  
Old 02-18-2011, 15:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Bevallom nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen lesz. Hogy lehet megoldani a távolságok és a szomszédok állandó változását egy térképen? Vagy mindenki csak a saját oriját fogja látni mondjuk egy szép völgyben? Vagy nomád népek leszünk jurtákkal, és úgy kerülgetjük egymást? :P Akárhogy is, ebben valóban nagy lemaradása van a Hódnak a többihez képest. Az emberek többsége nem kocka és nem is retro fan, van igényük a táblázatokon kívül is. Az igazi az lenne ha a kezelőfelület is 'vizualizálva' lenne egy későbbi lépésben.
Ez most kicsit off, mert nem ebbe a témába vág, de a háttérben már beszélünk a vizuális lehetőségekről, a látott portfólió határozottan lenyűgözött, és közben már most rengeteg új irány merült fel bennem. -- De mindeközben nem szeretnék beleesni abba a csapdába, mint sokan, hogy "szép, de játszhatatlan". A térképig egyelőre még nem jutottunk a megbeszélésekben.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #23  
Old 02-18-2011, 15:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
En ezt nem szeretnem. Az egyes akciok gyorsasaga lenyegesen fugg az adott oldal meretetol, betoltesenek gyorsasagatol, esetleg a konnyu kattinhatosagtol.

(vagy ha megis, legyen valaszthato a most meglevo "pure" - bar inkabb az lenne az "advanced" skin)
A mostani felületet semmiképp nem szeretném mellőzni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #24  
Old 02-18-2011, 15:24
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Megpróbálok egy kezdő szemszögéből végigvezetni egy harcot (előzményekkel, következményekkel együtt):

Nincs tartalékom, nincs ismerősöm, akinek van. Buzgón képzek, sok-sok ideig, van is valamennyi egységem. Csinálok / kapok a szövitől egy gömböt, amin ott egy ország, rengeteg pénzzel. Jó esetben, mert lelkiismeretes kezdő vagyok, kiszámolgatom, hogy elég az egység, ami nekem van ahhoz, hogy beüssem. Megtervezem, kitámadok. Természetesen nem jutok be, mert a védő ország a rengeteg pénzéből vett annyi védő egységet, hogy ne férjek be. Aztán ugyanebből a rengeteg pénzből vesz támadóegységet és hazakísér 20 sereggel.
Persze, hogy elmegy a kedvem a játéktól.

Nyilván rengeteg helyen bele lehet kötni ebbe a levezetésbe, de azt hiszem a lényeg érthető. Eléggé felborult a játék egyensúlya.

Akiknek van pénzük, tartalékuk, azok természetesen vigyáznak rá, nem ritkán megoldva a 24 órás jelenlétet. Én nyilván nem fogok kimenni fosztani még biztos beütésre sem, hiszen a célpont úgyis megszabadul a pénztől, a támadásom pedig önmagában veszteséges lett, nem is beszélve az esetleges retorziókról. Mindezeket lehet kombinálni a piaci árakkal.

Vagyis csak akkor támadok, ha valakin revansot akarok venni, vagy föld kell. Ez pedig azért jelentősen leszűkíti a keresztmetszetet.

Természetesen nem állítom, hogy csak és kizárólag ez okozta a visszaesést, de nem elhanyagolható (szerintem).

Ez egyelőre még nem javaslat, csak egy szubjektív helyzetelemzés, így mint olyan, kicsit OFF. Bár az okok keresése talán lendíthet a dolgon.
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to idegenvezeto For This Useful Post:
  #25  
Old 02-18-2011, 15:28
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

ez régen is így volt, hogy akinek volt pénze, meg helye a barakkban + kint a piacon volt kati, és észrevette, hogy jönnek, az bevett annyi íjászt vagy lovat , amennyit tudott...vagy legalábbis ha volt bent pénze, eldugta, és ez szerintem természetes...
én kezdőként is, ha néha távoloztam, és jött valaki, az volt az első, hogy elköltöttem a pénzemet, ha meg fosztani mentem, gyakran ürítettek előttem ha volt bent pénz, úgyhogy ez nem új keletű dolog
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto

Last edited by Zoli; 02-18-2011 at 15:30..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Zoli For This Useful Post:
  #26  
Old 02-18-2011, 15:30
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
ez régen is így volt, hogy akinek volt pénze, meg helye a barakkban + kint a piacon volt kati, és észrevette, hogy jönnek, az bevett annyi íjászt vagy lovat , amennyit tudott...vagy legalábbis ha volt bent pénze, eldugta, és ez szerintem természetes...
én kezdőként, ha néha távoloztam, és jött valaki, az volt az első, hogy elköltöttem a pénzemet, ha volt bent
Ez rendben is van, nem is erről beszélek.

Arról beszélek, hogy lehetek akármilyen alapos, kezdőként, a trükkök (lehetőségek) ismerete nélkül nem fogom tudni felvenni a versenyt. És most itt nem arról van szó, hogy van 40M pénzem, az ellenfelemnek meg 150M, úgyhogy buktam, hanem nekem van mondjuk 40M, az ellenfélnek meg 25 yard.
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv
Reply With Quote
  #27  
Old 02-18-2011, 15:33
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by idegenvezeto View Post
Ez rendben is van, nem is erről beszélek.

Arról beszélek, hogy lehetek akármilyen alapos, kezdőként, a trükkök (lehetőségek) ismerete nélkül nem fogom tudni felvenni a versenyt. És most itt nem arról van szó, hogy van 40M pénzem, az ellenfelemnek meg 150M, úgyhogy buktam, hanem nekem vagy mondjuk 40M, az ellenfélnek meg 25 yard.
kezdőként az ember általában ilyenekről nem is tud,( legalábbis én nem tudtam, mert nem ismertem senkit) így nem is aggódik emiatt, és egyszerűen betudja annak, hogy a másik jobb. kész. aztán ha rájön, hogy mi a turpisság, csinálja ő is, ha van kedve...vagy nem köt bele olyanba, akinél látszik, hogy nagyságrendekkel több van
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #28  
Old 02-18-2011, 15:37
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by idegenvezeto View Post
Nyilván rengeteg helyen bele lehet kötni ebbe a levezetésbe, de azt hiszem a lényeg érthető.
Próbáljunk nem azon fennakadni, hogy a helyzetelemzéssel egyetértünk-e, vagy sem. Nem véletlenül tettem hozzá, hogy szubjektív.
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv
Reply With Quote
  #29  
Old 02-18-2011, 15:38
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

oks, okokat keresünk, én elmondtam, hogy szerintem ez nem ok
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #30  
Old 02-18-2011, 15:39
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
oks, okokat keresünk, én elmondtam, hogy szerintem ez nem ok
Hanem az ok szerinted...
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 10:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu