Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Ötletek, javaslatok

Ötletek, javaslatok Ha új ötleted, javaslatod, kérésed van, akkor azt ide írd meg.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-26-2010, 10:29
Fanatixxx Fanatixxx is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default Ütés/rúgás erősítés

Sziasztok!

Elsőként indított karakteremmel elsajátítottam az ütés képességet. Kezdetben örültem a körönkénti +2 sebzésnek. Egy csata alkalmával elkönyvelhettem az ellenfélnek +10-12 sebzést, ami egy kezdő karalternél nem rossz.

Azonban elég sok hiba felmerült ezzel kapcsolatban.

Az egyik, hogy a sebzése nem nőtt szintenként, harmat gyenge már a csatornában is. Körönként klikkelnem kell rá, hogy bevigyem azt a kőkemény bónuszsebzést.

Javaslatom, hogy ez a skill kapjon valami erősítést, valamint a kétkezes harchoz hasonlatosan ne akciónak számítson, hanem alapból hozzá legyen rendelve a sebzéshez. Ha már harcos valaki ez az alap. Az erősítés magasabb sebzésben nyílvánuljon meg és szintén szintenkénti bónuszban ami konkrétan a több ütés bevitele egy körben.

Legfőbb érvem, hogy egy másik induló karakterrel nem tanultam meg a skillt. Helyette mást. Sokkal hatékonyabb a fejlődésem.

Összegezve ez egy teljesen hasznavehetetlen skill a jelenlegi formában.
Sponsored Links
  #2  
Old 03-26-2010, 10:32
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Nekem is ez a véleményem, megtanultam őket de teljesen felesleges volt
  #3  
Old 03-26-2010, 10:43
Fanatixxx Fanatixxx is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

A dupla és tripla támadással az ütések száma is duplán illetve triplán dörrenne el. Tehát a két skill összedolgozna.

Egy komplexebb rendszerben pedig minden szinten nőhetne a sebzése így akár a kezdetektől egy pusztakezes karin is lehetne dolgozni, figyelve az arányokra, hogy a fegyverrel harcoló harcosok szintjén álljon.

Ehhez persze kell egy új skill, ami lehetne a pusztakezes harc. Ez megadná azt a sebzést, amivel a fegyveré kiváltódik. A sebzés mértékét ez esetben is a karakter szintje határozná meg
  #4  
Old 03-26-2010, 12:04
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A rúgás, ütés erősödik, ha erőre gyúrsz, soha fel sem merült, hogy szintenként erősödjön.
__________________
MUD:
#29 Swiss Cottage (15)
#30 Swiss Treasury (15)
#31 Swiss Court (15)

Klán:
#(?) RoSC (?)
  #5  
Old 03-26-2010, 14:54
Fanatixxx Fanatixxx is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Swiss View Post
A rúgás, ütés erősödik, ha erőre gyúrsz, soha fel sem merült, hogy szintenként erősödjön.
Akkor sem stimmel. Az elején nem gyúrhatok az erőre mert fontosabb skillek vannak, amik elengedhetetlenek az életbenmaradáshoz. Tehát egy darabig elbohóckodom a +2 sebzéssel, ami egyébként még a körönkénti akció helyét is elfoglalja a csatában, szóval iszonyat gáz.

Inkább gyógyítok magamon x-et a csata egyik körében, minthogy bevigyek egy csontszaggató ütést nevetséges +2 sebzéssel.

Mennyivel erősödik ha teszek az erőre?

Nem rossz a skill, mert lenne értelme, de a jelenlegi formában egy harcos kelléktárában nincs helye. Reménytelenül gyenge. Ha valaki harcos, az nyílván azért az, mert nem akar varázsolni.

Ezt a skillt a sebző varázslatok szintjére kellene felerősíteni ha már egyszer akciónak számít.

A játék elég kiélezett, nehéz az indulás. Az ellenfelek zúznak ezerrel. Nincs hely felesleges skilleknek, mert hátrányba kerül az ember miatta.

Mit gondolnak azok a játékosok akik tettek erre a skillre?

Hát ezért kár volt...
  #6  
Old 03-26-2010, 15:47
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Ha valaki harcos, az nyílván azért az, mert nem akar varázsolni.

Ezt a skillt a sebző varázslatok szintjére kellene felerősíteni ha már egyszer akciónak számít.
Az első mondattal marhára nem értek egyet. Mivel a játékban ötvözni kell a harcot és a varázslatot, csak így lehet (a játék előrehaladottabb szakaszában) erős karaktert létrehozni...

Mellesleg:
Ha szerinted gyenge a skill, csak az elején jó, akkor ne tanuld meg. nem a játékot kell hozzád alakítani. Senki sem kötelez a rúgás és/vagy az ütés elsajátítására (mellesleg, a kettő együtt totál felesleges). Az rendben van, hogy ötletelsz, sőt, van ami tetszik belőle, de ne írd, hogy ez hiba, mert nem az.

Avval egyet értek, hogy erősödjön. De szerintem maradjon meg erő alapon. De el tudnék képzelni egy radikálisabb erősödést.
Azon el lehet gondolkodni, hogy járjon alapból pluszba, és ne külön akció legyen. De az, hogy több rúgás / ütés legyen a második, harmadik támadásnál, azt ellenzem...

Last edited by Dus; 03-26-2010 at 16:13..
  #7  
Old 03-26-2010, 17:19
Fanatixxx Fanatixxx is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Az első mondattal marhára nem értek egyet. Mivel a játékban ötvözni kell a harcot és a varázslatot, csak így lehet (a játék előrehaladottabb szakaszában) erős karaktert létrehozni...

Mellesleg:
Ha szerinted gyenge a skill, csak az elején jó, akkor ne tanuld meg. nem a játékot kell hozzád alakítani. Senki sem kötelez a rúgás és/vagy az ütés elsajátítására (mellesleg, a kettő együtt totál felesleges). Az rendben van, hogy ötletelsz, sőt, van ami tetszik belőle, de ne írd, hogy ez hiba, mert nem az.

Avval egyet értek, hogy erősödjön. De szerintem maradjon meg erő alapon. De el tudnék képzelni egy radikálisabb erősödést.
Azon el lehet gondolkodni, hogy járjon alapból pluszba, és ne külön akció legyen. De az, hogy több rúgás / ütés legyen a második, harmadik támadásnál, azt ellenzem...
Adott egy harcos aki nem üt/rúg hanem inkább villámot varázsol? Persze, hogy ötvözni kell, mert színessé teszi és a MUD-ban ez remekül megvalósítható eddigi tapasztalataim alapján, de ne így ötvözzük.

Egy varázsló a támadó varázslatokkal sebez kiegészítés képpen.

Egy harcos jelenleg ugyanezt kell tegye, mert az eredetileg harcosnak szánt képesség a szúnyogokat üti csak agyon. Jó ez így?

A játék élvezetesebb és sokszínűbb, ha különböző módon tudjuk elérni ugyanazt az eredményt. A varázsló mágiával, a harcos pedig valódi, harcosnak szánt képességekkel.

Nem hozzám kell alakítani (a mondatod amúgy elég gyakran elcsépelt klisé itt a fórumon ahogy olvasgattam), nem csak én mondom, hogy ez a skill nem elég fejlett.

Szerintem gyenge. Szerinted is. Jó pár sorodból következtetni erre

Képzelem milyen sűrűn nyomogatod az ütést és rúgást...

Igen a hiba valóban nem a legjobb kifejezés. Inkább úgy fogalmazok gyerekcipőben jár a dolog...

A játékban szinte minden skill hasznos annak, aki arra használja amire a karaktere hivatott. Ez az ütés/rúgásról jelenlegi formájában nem mondható el.

Ne az legyen a kiragadott mondat, hogy nem kötelező ezt választani, mert ez nem viszi előre a játékot és a MUD fejlődését. Ha minden skill jól használható, akkor lehet csak igazán specializálódni és élvezni a játékot.
  #8  
Old 03-26-2010, 18:12
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Adott egy harcos aki nem üt/rúg hanem inkább villámot varázsol?
Az már nem harcos. Csak épp a csak harcos karik nem túl erősek... Egy varázslónak is szinte kötelezőek a harcos képességek, az életerő és egyéb fontos dolgok miatt (második, harmadik támadás, hárítás, stb., stb., stb.) Nem azt mondom, hogy ez így jó, hanem hogy így van...

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Képzelem milyen sűrűn nyomogatod az ütést és rúgást...
Utoljára nyáron nyomogattam, az első karaktereim közt a teszt időszakban.
Akkor harc alatt kb. 3 másodpercenként, mert 3 mp egy kör.

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
A játékban szinte minden skill hasznos annak, aki arra használja amire a karaktere hivatott. Ez az ütés/rúgásról jelenlegi formájában nem mondható el.
Ez nem igaz. A játék dugig van olyan képességekkel, amik nem hasznosak (relatíve más képességekhez képest képest) a karakternek... Az ütés, és a rúgás is nagyon hasznos. A játék elején.
  #9  
Old 03-27-2010, 22:05
Fanatixxx Fanatixxx is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Az már nem harcos. Csak épp a csak harcos karik nem túl erősek... Egy varázslónak is szinte kötelezőek a harcos képességek, az életerő és egyéb fontos dolgok miatt (második, harmadik támadás, hárítás, stb., stb., stb.) Nem azt mondom, hogy ez így jó, hanem hogy így van...



Utoljára nyáron nyomogattam, az első karaktereim közt a teszt időszakban.
Akkor harc alatt kb. 3 másodpercenként, mert 3 mp egy kör.



Ez nem igaz. A játék dugig van olyan képességekkel, amik nem hasznosak (relatíve más képességekhez képest képest) a karakternek... Az ütés, és a rúgás is nagyon hasznos. A játék elején.
Milyen képességekre gondolsz amik nem hasznosak?

Te hogyan oldanád meg a rúgás/ütés erősítését?
  #10  
Old 03-28-2010, 11:02
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Milyen képességekre gondolsz amik nem hasznosak?
Nem tartozik a témához.

Quote:
Originally Posted by Fanatixxx View Post
Te hogyan oldanád meg a rúgás/ütés erősítését?
Már leírtam...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
törlésig ütés játék ellehetettleniutése lalaman Segítség 35 03-08-2007 01:55
törlésig ütés Aliana Általános beszélgetés Hódítós témákban 2 03-04-2007 10:37
Ütés - Váltás laziga Elvetett javaslatok 0 01-31-2007 18:55
Törlésig ütés Siga Általános beszélgetés Hódítós témákban 4 01-31-2007 09:40
Állásfoglalás: Hadisarc, törlésig ütés Ati Állásfoglalások 0 01-23-2007 16:38


All times are GMT +1. The time now is 19:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu