Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 04-29-2007, 12:50
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Hát egy idő után már elég nagy gond szerintem
elindul 5.szinten (mert erről van szó) vari-tolival, és feljut a top 10%-ig. az pont elég ahhoz, hogy lépjen 4.szintre és ott váltson mondjuk más fajra...
az 5.szinten meg nem hiszem, hogy belehal a költségekbe, mert nem olyan sok az főleg nem a top 10%-ig...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 04-29-2007, 12:53
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

200hektárról indul? Ezt nem írta, így én csak általánosságban válaszoltam.
Reply With Quote
  #43  
Old 04-29-2007, 12:57
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
elindul 5.szinten (mert erről van szó) vari-tolival, és feljut a top 10%-ig. az pont elég ahhoz, hogy lépjen 4.szintre és ott váltson mondjuk más fajra...
az 5.szinten meg nem hiszem, hogy belehal a költségekbe, mert nem olyan sok az főleg nem a top 10%-ig...
5.szinten azért a top 10%ig bármilyen orival ellehet jutni, ha azért tud játszani a gazdjája nem hisezm hogy csak 1 szintre akar toli-vari lenni, így sztem is sokat számitanak a költségek és nem is az, hogy mennyiért fedez, hanem hogy mennyit keres pluszba... mert gnómmal is többszörösét keresi a fedezés költségeinek 5.en... de nem mind1 hogy 10-20 millát szed össze tarcsinak vagy 1-200millát, vagy még többet. mert az átépitéshez is pénz kell... meg sok minden máshoz...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #44  
Old 04-29-2007, 12:58
nyolcvan nyolcvan is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 131
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ha toli vari akar lenni akkor ne akarjon top1 ori se lenni
top 1 úgysem lehetnék, mert csak max top 4-ik helyig lehet felfedezni:P
+ a csoportok tetején általában mindig van jópár ország, akiknek hatalmas földjük van, és jó sok körre vannak, szóval top 4-ig sem érdemes felfedezni

De ennek ellenére nekem a top10 százalék akkor is kevésnek tünt.
Inkább arra lennék kiváncsi, hogy meddig tudnék feljutni (utána még feljebb nyilván állandóan leütnének), és ne akadályozzon abban egy top10%-os fedezési határ.
(Mondjuk az is lehetséges, hogy valamelyik csoportokban még a 10%ig sem tudnék feljutni, és akkor nem volna akadály a fedezési határ )

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
mitha egy toli/vari sokat tudna maradna a 10%fölött... szöviben mindig leverik "pillanatok" alatt mf-ként meg elég ha egy-két szövi veszi észre és ingyen föld lesz...
ebből a szempontból mindenki hadis lenne. Ez még nem az 1/A...

nyilván top 1 országnak nem lehet, de nekem a top10% eléggé kevésnek tünt, 2000es csoportban az még csak a 200.ik helyezet..
Reply With Quote
  #45  
Old 04-29-2007, 13:25
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by nyolcvan View Post
top 1 úgysem lehetnék, mert csak max top 4-ik helyig lehet felfedezni:P
+ a csoportok tetején általában mindig van jópár ország, akiknek hatalmas földjük van, és jó sok körre vannak, szóval top 4-ig sem érdemes felfedezni

De ennek ellenére nekem a top10 százalék akkor is kevésnek tünt.
Inkább arra lennék kiváncsi, hogy meddig tudnék feljutni (utána még feljebb nyilván állandóan leütnének), és ne akadályozzon abban egy top10%-os fedezési határ.
(Mondjuk az is lehetséges, hogy valamelyik csoportokban még a 10%ig sem tudnék feljutni, és akkor nem volna akadály a fedezési határ )


ebből a szempontból mindenki hadis lenne. Ez még nem az 1/A...

nyilván top 1 országnak nem lehet, de nekem a top10% eléggé kevésnek tünt, 2000es csoportban az még csak a 200.ik helyezet..
őőő... egy szöviben általában legalább 2 hadis van, de mostanság a jellemzőbb hogy 2 hadi 1 hadi vari minimum van... így 3an könnyedén átsétálnak rajtad, ami elfként már közel sem biztos, könnyebb megtartani a helyed... és olcsobb is. nyilván csoport függő a dolog, de a toli-vari játékstilus nem igazán a max hekin lépő orikra jellemző... (amúgy fedezéssel is lehet elsőnek lenni kis csopiban és jó haverral,... )gnómként kevesebb pénzt tudsz keresni, igaz tovább tudsz fedezni, de nagyon könnyü lebukni és nagyot lehet zuhanni, és még a neccesen beférő ütéseknél tekizni se tudod az ellent hogy ne férjen be... az Elf jóval védettebb,ráadásul a fantom is óriási előny. emelett 10-20 szorosát keresheted mint gnómmal, felsőbb szinten már számit az olcsobb fedezés, főleg hogy egy idő után ha csak a napi képzésből fedezel akkor alig haladsz 1-2hekiket naponta... amúgy 2000 csopiban a 200. hely is már 440-450heki környéke, amivel már nyugodtan lehet lépni...

ui. persze ez az elf rögtön hülyeség lehet, ha kiderülnek a maluszok... mindenkép fontold meg mit akarsz...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #46  
Old 04-29-2007, 13:35
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem akarok nagyon beleszólni de 5.szinten fél-elf is jó hadi varinak tf-s oriként,és ha top10%ba akarsz jutni pl kezdheted angolba 5szinten ott lehet gyakorolni és ha jól csinálod viheted tovább az orit pl elfként mert fentebb etetni ugyse fogod tudni a magas gabona árak miatt.
A gnóm vs elf kérdésbe meg azt is nézzétek h van fantom sereg és az nagyon nagy előny ám....
Az éplistek meg nagyon csoport függök is mert körbe kell nézni és pl 5-6varisba beleakadni(gömbölni ezerrel utánna ttolival felmérni) számolsz rá h mennyivel véded és utánna ugy csinálod a tolikat hozzá.
Amiket itt adnak éplistákat iránymutatásnak jók,de mindenki a saját stílusa szerint csinálja meg.
Reply With Quote
  #47  
Old 04-29-2007, 14:19
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Cyby_ View Post
Nem akarok nagyon beleszólni de 5.szinten fél-elf is jó hadi varinak tf-s oriként,és ha top10%ba akarsz jutni pl kezdheted angolba 5szinten ott lehet gyakorolni és ha jól csinálod viheted tovább az orit pl elfként mert fentebb etetni ugyse fogod tudni a magas gabona árak miatt.
A gnóm vs elf kérdésbe meg azt is nézzétek h van fantom sereg és az nagyon nagy előny ám....
Az éplistek meg nagyon csoport függök is mert körbe kell nézni és pl 5-6varisba beleakadni(gömbölni ezerrel utánna ttolival felmérni) számolsz rá h mennyivel véded és utánna ugy csinálod a tolikat hozzá.
Amiket itt adnak éplistákat iránymutatásnak jók,de mindenki a saját stílusa szerint csinálja meg.
azért ahhoz már kell tudni rendesen
Reply With Quote
  #48  
Old 04-29-2007, 14:33
nyolcvan nyolcvan is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 131
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
emelett 10-20 szorosát keresheted mint gnómmal

amúgy 2000 csopiban a 200. hely is már 440-450heki környéke, amivel már nyugodtan lehet lépni...
hogy lehet hogy annyivel többet lehet vele megkeresni? biztosan többet, de ennyivel? a kő és a fa ára általában magasabb, mint a tekercs ára (nem úgy mint az 5ös szinten, ahol szinte ingyen van a kő )

amikor 5ös szinten voltam, elfel egészen pontosan 420 hektárig sikerült felfedezni, ami kevésnek tünt, mert a listán voltak még egy csomóan elöttem, ráadásul több mint a fele szabizott..
Reply With Quote
  #49  
Old 04-29-2007, 14:36
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
elindul 5.szinten (mert erről van szó)
Quote:
Originally Posted by nyolcvan View Post
amikor 5ös szinten voltam
Aha, erről volt szó
Reply With Quote
  #50  
Old 04-29-2007, 14:43
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by nyolcvan View Post
hogy lehet hogy annyivel többet lehet vele megkeresni? biztosan többet, de ennyivel? a kő és a fa ára általában magasabb, mint a tekercs ára (nem úgy mint az 5ös szinten, ahol szinte ingyen van a kő )

amikor 5ös szinten voltam, elfel egészen pontosan 420 hektárig sikerült felfedezni, ami kevésnek tünt, mert a listán voltak még egy csomóan elöttem, ráadásul több mint a fele szabizott..
5ös szintről beszéltem kezdésnek, ha 0ról indul az ember. Feljebb már másabb a helyzet, bár tekercs mindenkinél van bent, nyersi meg nem... ráadásul a legtöbben tekiben tartják a tartalékot úgyhogy ott ki is foghatsz egy kisebb vagyont is egy húzásra,ha szerencsés vagy emellett tekizéssel tudod gyengiteni az ellent a legjobban ha támad...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
TOLIS-bol VARIS !!!??? Loxhero007 Segítség 99 02-03-2007 16:04
Elf --> hadis, tolis vagy varis ??? Loxhero007 Segítség 33 12-28-2006 09:26
varis és tolis személyiségek változtatása solven Elvetett javaslatok 21 04-20-2006 16:33
Tolis ori kérdez Pagi Segítség 95 04-04-2006 08:40
Új tolis faj Milán™ Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 02-13-2006 13:43


All times are GMT +1. The time now is 09:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu