Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-11-2010, 11:07
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Az a bizonyos "pöcegödör"

Halihó!


Nem árulok zsákbamacskát, szeretnék egy kis vitát indítani a mostanság oly népszerű mocsokoldalakról, úgy mint a napiszar, a puruttya, etc. Tudom jól, hogy ezen a fórumon ezek alapvetően nem kedvelt - bizonyos esetekben kifejezetten nem kívánt - siteok, de reményeim szerint képesek leszünk értelmes beszélgetésbe fogni a témában. Mindamellett ha megsértek valami általam jelenleg nem ismert/figyelembe vett fórumszabályt, akkor Ati úgyis rendezkedik majd, úgyhogy ezt nem is kérem külön.

Én bevallom őszintén, szoktam látogatni a napiszar.com oldalát. Igazából még mindig képes vagyok megdöbbenni egyik-másik bejegyzésen. Egyre többször merülnek fel olyan kérdések, hogy vajon a mai fiatalság valóban szélsőségesebben viselkedik-e a korábbiaknál, és hogy ez meddig tűrhető el.

Az egyik napilap cikke próbálja boncolgatni a témát. Sajnos csak az "ízelítőről" találtam képet, de a lényeg talán így is meg van. Számomra az írásban említett kecskeméti férfi szavai a legérdekesebbek: "Sajnos csak azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy alaposan gondolja át, milyen fényképet tesz fel magáról a világhálóra..."

Felmerülő kérdés, hogy ez vajon nem alapvető fázis kéne legyen ezekben az esetekben? És vajon az említett mocsokoldalak a hibásak a kialakult helyzetért, vagy a 12 éves, vibrátorral pózoló kislányok, esetleg azok szülei? És persze nézhetjük más szemszögből is: a szerencsétlen 60-70 éves alkoholista hajléktalan a hibás, mert pár idióta tinédzser lefényképezte, ahogy alszik egy padon, vagy a napiszar.com, mert leközli a fotót? Vajon van létjoga ezeknek a portáloknak? És ha igen, ki teremti meg azt? A mai fiatalság, ami, lássuk be, végülis mind a közönséget, mind a szereplőket szolgáltatja? És végül: ha valaki túlságosan kilóg viselkedésével, öltözködésével, bármivel a mai társadalomból - hogy rossz, vagy jó irányba, az ugyebár relatív -, felróható-e ez neki, vagy manapság már mindent el kell tűrni? Illetve sajnos ilyen mélységekben már nem tanultam jogot, ezért nálam hozzértőbbeket kérdezném: sértenek bármilyen jogszabályt ezek a honlapok, és ha igen, melyeket?
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-11-2010, 11:42
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Halihó!


Nem árulok zsákbamacskát, szeretnék egy kis vitát indítani a mostanság oly népszerű mocsokoldalakról, úgy mint a napiszar, a puruttya, etc. Tudom jól, hogy ezen a fórumon ezek alapvetően nem kedvelt - bizonyos esetekben kifejezetten nem kívánt - siteok, de reményeim szerint képesek leszünk értelmes beszélgetésbe fogni a témában. Mindamellett ha megsértek valami általam jelenleg nem ismert/figyelembe vett fórumszabályt, akkor Ati úgyis rendezkedik majd, úgyhogy ezt nem is kérem külön.

Én bevallom őszintén, szoktam látogatni a napiszar.com oldalát. Igazából még mindig képes vagyok megdöbbenni egyik-másik bejegyzésen. Egyre többször merülnek fel olyan kérdések, hogy vajon a mai fiatalság valóban szélsőségesebben viselkedik-e a korábbiaknál, és hogy ez meddig tűrhető el.

Az egyik napilap cikke próbálja boncolgatni a témát. Sajnos csak az "ízelítőről" találtam képet, de a lényeg talán így is meg van. Számomra az írásban említett kecskeméti férfi szavai a legérdekesebbek: "Sajnos csak azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy alaposan gondolja át, milyen fényképet tesz fel magáról a világhálóra..."

Felmerülő kérdés, hogy ez vajon nem alapvető fázis kéne legyen ezekben az esetekben? És vajon az említett mocsokoldalak a hibásak a kialakult helyzetért, vagy a 12 éves, vibrátorral pózoló kislányok, esetleg azok szülei? És persze nézhetjük más szemszögből is: a szerencsétlen 60-70 éves alkoholista hajléktalan a hibás, mert pár idióta tinédzser lefényképezte, ahogy alszik egy padon, vagy a napiszar.com, mert leközli a fotót? Vajon van létjoga ezeknek a portáloknak? És ha igen, ki teremti meg azt? A mai fiatalság, ami, lássuk be, végülis mind a közönséget, mind a szereplőket szolgáltatja? És végül: ha valaki túlságosan kilóg viselkedésével, öltözködésével, bármivel a mai társadalomból - hogy rossz, vagy jó irányba, az ugyebár relatív -, felróható-e ez neki, vagy manapság már mindent el kell tűrni? Illetve sajnos ilyen mélységekben már nem tanultam jogot, ezért nálam hozzértőbbeket kérdezném: sértenek bármilyen jogszabályt ezek a honlapok, és ha igen, melyeket?
Régen néztem az oldalt, amit Te is, de mára már nem. Az ott található postok nagyrésze a mai idétlen és számomra visszataszító fiatalságról szól. Hogy miért visszataszító? Azért, mert egy fiú legyen férfias. Természetesen nem azt mondom, hogy izmos legyen meg stb, de amikor felvesz egy olyan nadrágot, amibe a lábát úgy kell belepréselni, ráadásul kilátszik belőle a segge, undorító. Amikor lányok fehérneműben, vagy éppen anélkül fényképezik magukat tükörből, azzal semmi gond nincs addig, amíg fel nem teszi közösségi oldalakra. Megvan a véleményem az ilyenekről.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Redback For This Useful Post:
  #3  
Old 08-11-2010, 11:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A címben nagyjából összefoglaltad a lényeget.

Szerintem a probléma nem önmagukban ezekkel az oldalakkal van, hanem azzal, hogy egyáltalán van rájuk igény. Mert sajnos van. Ez a nagyon elszomorító.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #4  
Old 08-11-2010, 18:42
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

"Nem árulok zsákbamacskát, szeretnék egy kis vitát indítani a mostanság oly népszerű mocsokoldalakról, [...]"

Az indeksz.hu számít? - Csakmert régen látogattam azt az oldalt, mert annak ellenére, hogy politikai cikkekbe nem mertem beleolvasni elkerülendő az agyvérzést, sok minden más ki volt gyűjtve egy helyen, linkelve, így nem kellett sok oldalon keresztül keresgélnem, hanem felléptem a zindekszre, és ott pikk-pakk megtaláltam a számomra szükséges linket, aloldalt.

Mára annyira elaljasodott, elbulvárosodott az egész, ráadásul direkt baromságokat írnak oda (mint például külföldi hírportálokon megjelenő -nyilván idegennyelvű- hírek szándékos rosszul való lefordítása...), hogy eljutottam arra a szintre, hogy nem vagyok hajlandó megnyitni a gépemen azt a szemétkupacot...

A nyitó hozzászólásban felsorolt oldalakat nem ismerem, 2x jártam a napiszaron, de annyira blőd volt, hogy nem láttam értelmét még egyszer visszalátogatni oda...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #5  
Old 08-11-2010, 18:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Az indeksz.hu számít?
Szerintem simán számít. Válogatás az aktuális címlapi hírekből:

Szorítja vajon a rendőrt a rendőrnadrág?
Megan Fox fanszőrzetet villantott
Nagy szarban vagyunk, de legalább tudjuk
A prosztataráknak is van szaga

__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #6  
Old 08-11-2010, 18:58
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Jeee!... :S Hát... Erre mit is mondhatnék. Gyorsan elintézem ennyivel: OMFG...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #7  
Old 08-11-2010, 22:32
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Index.hu? Legyen. Sőt, akkor legyen most már kompletten a bulvár.

Szóval a médiának ez az ága az emberek izgalom, botrány és megdöbbenés utáni vágyára alapoz. Jelenleg is élő tendencia, hogy a közönség egyre többet akar: 20 éve mondjuk még elég volt egy olyan hír, hogy valamelyik hollywoodi sztár vett magának egy luxushajót, ma már viszont arról is tudnunk kell, hogy az egyik random agyonplasztikázott plázacica naponta hányszor végez nagyobb munkát a WC-n. Egyszerűen arról van szó, hogy a bulvár az olvasóival együtt egyre olcsóbbá válik. Engem inkább az érdekelne, hogy mindez hova vezet? Hiszen bizonyára vezet még ennél is lejjebbre ez az út. Tudom, furcsán hangzik így kimondva, de az emberi történelem egy újabb sötét korszaka következik?

És visszatérve az eredeti témához: elképzelhető, hogy bár a maguk alpári módján, de az általam említett oldalak is erre igyekeznek rámutatni? Szándékosan, vagy se, de szerintem mégis azt mutatják, hogy valami rohadtul nincs rendben (lásd: Redback hozzászólása).
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #8  
Old 08-11-2010, 22:42
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Sok minden nincs rendben.
Csakhogy ezek az oldalak nem felnyitják a szemeket, hanem mégtöbbet ragasztanak le. (Kennek be sz@rral...)
Kövekezésképpen károsnak ítélem őket a társadalomra nézve. És mivel a társadalmat erről meggyőzni nem tudom, így csak annyit tehetek, hogy magamat megkímélem ezektől a mocskoktól, és megpróbálok minél kevesebbet eltűrni magamon abból a bizonyos "pöcegödör-tartalomból".
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #9  
Old 08-11-2010, 22:46
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Index.hu? Legyen. Sőt, akkor legyen most már kompletten a bulvár.

Szóval a médiának ez az ága az emberek izgalom, botrány és megdöbbenés utáni vágyára alapoz. Jelenleg is élő tendencia, hogy a közönség egyre többet akar: 20 éve mondjuk még elég volt egy olyan hír, hogy valamelyik hollywoodi sztár vett magának egy luxushajót, ma már viszont arról is tudnunk kell, hogy az egyik random agyonplasztikázott plázacica naponta hányszor végez nagyobb munkát a WC-n. Egyszerűen arról van szó, hogy a bulvár az olvasóival együtt egyre olcsóbbá válik. Engem inkább az érdekelne, hogy mindez hova vezet? Hiszen bizonyára vezet még ennél is lejjebbre ez az út. Tudom, furcsán hangzik így kimondva, de az emberi történelem egy újabb sötét korszaka következik?

És visszatérve az eredeti témához: elképzelhető, hogy bár a maguk alpári módján, de az általam említett oldalak is erre igyekeznek rámutatni? Szándékosan, vagy se, de szerintem mégis azt mutatják, hogy valami rohadtul nincs rendben (lásd: Redback hozzászólása).
Nekünk a Kelet-Magyarországhoz jár valami bulvár lap. A családunkban mikor kivesszük a postaládából, egyből odarakjuk a már régi, kidobni való újságokhoz. Nomeg amikor az egyik kereskedelmi tv adóra kapcsolok, hátha megy valami jó film, és éppen a reflektor megy... Az valami "felemelő" érzés.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #10  
Old 08-11-2010, 22:49
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Hozzáteszem, hogy a puruttya egyik blogjának rendszeres olvasója vagyok, Citrom blog néven fut, szerintem az egész jó kis blogocska
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 15:37
Miért kellett kihozni egy "legjobb" fajt? Rántotta Elvetett javaslatok 1 08-14-2006 16:20


All times are GMT +1. The time now is 20:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu