Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1111  
Old 01-28-2010, 07:42
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Én egy valamit nem értek, amikor fölvetődött, hogy erősíteni kellene a betegség hatását erről a négyzetes emelkedésről miért nem hallottunk.

Valljuk be, most már gerinctelenség, amit teszünk.
Amikor Ati bejelentette, hogy milyen irányba fog fejlődni a hulla mindenki össze vissza elkezdet írogatni mindenféle lopásról, gyújtogatásról meg még kitudja miről. Egyikünk sem vette a fáradságot, hogy támpontot adva irányt mutassunk neki. Magára hagytuk. Most, pedig hőbörgünk, hogy nem ezt a lovat akartuk.

A szomorú az, hogy én sem voltam kivétel.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1112  
Old 01-28-2010, 08:02
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Valljuk be, most már gerinctelenség, amit teszünk.
Amikor Ati bejelentette, hogy milyen irányba fog fejlődni a hulla mindenki össze vissza elkezdet írogatni mindenféle lopásról, gyújtogatásról meg még kitudja miről. Egyikünk sem vette a fáradságot, hogy támpontot adva irányt mutassunk neki. Magára hagytuk. Most, pedig hőbörgünk, hogy nem ezt a lovat akartuk.

A szomorú az, hogy én sem voltam kivétel.
Te mégis miről beszélsz?

Amúgy sem az iránnyal van baj, hanem a mértékekkel
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #1113  
Old 01-28-2010, 08:14
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Te mégis miről beszélsz?

Amúgy sem az iránnyal van baj, hanem a mértékekkel
Szerintem jó a hulla tuningolása, ráfért már bőven...lehet hogy kicsit drasztikus a dolog, bár én azért még nem érzem akkorának a bajt, szerintem ezek után se fogok rettegni a hulláktól.
Egyébként a hulla CSAK HADIS faj, akkor meg miért ne lehetne erős?

BigPi2:
nem értelek, ha olvastad volna a millió hozzászólást, asszem nem írnál ilyen "vicces" hozzászólást. Nem hagytunk senkit magára, mindenki elmondott minden érvet 1000x.
Reply With Quote
  #1114  
Old 01-28-2010, 10:18
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Hogy ne csak az ötletet szídjam, úgy tudnám elképzelni az élőhalott erősítését, hogy kap 80% férőhely bónusz, de hadi bónuszt nem. Igénytelen faj, ezért sokan elférnek az épületekben. (A szintenkénti haderőbónusz is eltűnne így)
Ezzel is elég erős lenne az élőhalott. A 100%-t soknak tartanám, de akár lehetne annyi is. Ezzel haderőben jócskán megerősödne, de még fokozottabban érvényesülnek a hátrányai, ahogy Ati mondta.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #1115  
Old 01-28-2010, 11:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nézzük, hogy eddig milyen hozzászólások születtek:

Dus felvetette, hogy a védelmét vegyük el. Ez részben jogos: a "a földrengés csak minimális károkat okoz" és a "az ellene irányuló emberrablások a távolság függvényében a szokottnál kevesebb embert visznek el" védelmeket eltörölném, viszont a "hatástalan ellene a varázslók meggyilkolása, a katonák gyilkolása és a tolvajmérgezés" védelmet meghagynám, hiszen halott, nem lehet mégegyszer megölni.

Ezen kívül most valahol itt tartunk:

Hadibónusz marad ahogy most van, első körben semmi emelés.

Férőhelybónusz: 5. szinten +20%, 4. szinten +30% (összesen, nem a plusz 20-on felül), 3. szinten +40%, 2. szinten +50%, 1. szinten +60%.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #1116  
Old 01-28-2010, 11:59
D4rth D4rth is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nézzük, hogy eddig milyen hozzászólások születtek:

Dus felvetette, hogy a védelmét vegyük el. Ez részben jogos: a "a földrengés csak minimális károkat okoz" és a "az ellene irányuló emberrablások a távolság függvényében a szokottnál kevesebb embert visznek el" védelmeket eltörölném, viszont a "hatástalan ellene a varázslók meggyilkolása, a katonák gyilkolása és a tolvajmérgezés" védelmet meghagynám, hiszen halott, nem lehet mégegyszer megölni.

Ezen kívül most valahol itt tartunk:

Hadibónusz marad ahogy most van, első körben semmi emelés.

Férőhelybónusz: 5. szinten +20%, 4. szinten +30% (összesen, nem a plusz 20-on felül), 3. szinten +40%, 2. szinten +50%, 1. szinten +60%.
Ezzel gyakorlatilag marad minden a régiben. Kicsit adunk, kicsit elveszünk, de használhatóbb faj nem lesz belőle.
Reply With Quote
  #1117  
Old 01-28-2010, 11:59
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nézzük, hogy eddig milyen hozzászólások születtek:

Dus felvetette, hogy a védelmét vegyük el. Ez részben jogos: a "a földrengés csak minimális károkat okoz" és a "az ellene irányuló emberrablások a távolság függvényében a szokottnál kevesebb embert visznek el" védelmeket eltörölném, viszont a "hatástalan ellene a varázslók meggyilkolása, a katonák gyilkolása és a tolvajmérgezés" védelmet meghagynám, hiszen halott, nem lehet mégegyszer megölni.

Ezen kívül most valahol itt tartunk:

Hadibónusz marad ahogy most van, első körben semmi emelés.

Férőhelybónusz: 5. szinten +20%, 4. szinten +30% (összesen, nem a plusz 20-on felül), 3. szinten +40%, 2. szinten +50%, 1. szinten +60%.
En azt mondanam, hogy kapja meg meg a nativ vedelmet is, es akkor mar nincs hova erositeni. De majd szamolgatok, az ugy jo lenne-e, nem tul eros-e de legalabb elvenne azt az anomaliat, hogy klanban nagyobb a relativ vedoereje joval, mint egyeniben.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #1118  
Old 01-28-2010, 12:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by D4rth View Post
Ezzel gyakorlatilag marad minden a régiben. Kicsit adunk, kicsit elveszünk, de használhatóbb faj nem lesz belőle.
Arról már letettem, hogy használható faj legyen. Amint az lett volna, jött a felzördülés, hogy "dehát ez nekem rossz". Ami persze érthető, hiszen mostanra kialakult egy egyensúlyi helyzet, amit mindenki megszokott, mindenki ért, minek bolygassuk.

Ha olyan fajt csinálunk belőle, ami labdába tud rúgni a meglevők mellett, akkor az a többségnek nem lesz jó.

Így marad az, hogy egy icipicit hozzányúlunk, de érdemi változásra senki ne számítson.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1119  
Old 01-28-2010, 12:15
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Belátom, hogy erősíteni kell a hullát, mert elég gyengusz így és magasabb csoportokban esélye sincs. Azt viszont nem értem miért kell fokozatosan emelni a bónuszait. Lehetne végig egyforma, de ha nem akkor viszont a betegség időtartama arányosan csökkenhetne, esetleg bizonyos mennyiségű hullával történő csatározás után immunitást is lehetne szerezni.
Reply With Quote
  #1120  
Old 01-28-2010, 12:57
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hadibónusz marad ahogy most van, első körben semmi emelés.
Férőhelybónusz: 5. szinten +20%, 4. szinten +30% (összesen, nem a plusz 20-on felül), 3. szinten +40%, 2. szinten +50%, 1. szinten +60%.
Az elfeket ebben az állapotában is képes lesz lepiszkálni A-ból, mivel azonos erőt képvisel mint egy akcióra átépült ork, de nem hiszem hogy túlzottan elszaporodna, mivel erős támogatásra szorul. Értem ez alatt hogy a gazdasága marad gyenge, valamint egyedül, távolok nélkül továbbra se megy sokra. Lenti szinteken ahol sokrétűbb a játék, nehezebb összehasonlítani. Valószínű ki fogom próbálni vhol, ha bevezeted.

Belegondolva, valószínű az fog legjobban zavarni 5-2 szinteken vele, hogy alig fogom tudni honnét jön az ártó. Pedig sok kölcsönös háborúnak ez az alapja. Zöldet se fogok tudni kinek címezni. Egyáltalán minden interakció egyirányú lesz, mert én támadok valakit, engem meg ártani fog másvalaki.
Arra akarok kilyukadni, használhatóbb (játszhatóbb) lenne ha változna a hírnév hulla ellen is. Tudom hogy így bárki még könnyebben szerezhetne majd hírnevet, de ez talán nem baj.
__________________

Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Princ For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 18:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu