Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #11  
Old 03-07-2014, 16:21
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi történik akkor, ha visszajön 11 óra után, körbenéz, hogy hoppá, ezek még mindig itt vannak, benyomja a szabi gombot, és 3 óra múlva újra szabin van, újabb 11 órára?
hmm ebbe bele se gondoltam. maximum úgy tudnám elképzelni, hogy ki van tolva a 3 óra.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 03-07-2014, 16:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Az alap ötletet egyébként nem tartom kizártnak. Valóban lehessen arra használni, hogy alszom, mindenféle egyéb korlátozás nélkül, hiszen ez volt a cél. Ha nem erre használja, akkor pedig legyen korlátozva.

Akár egy olyan irányra is kapható vagyok, hogy ha 72 óra előtt tér vissza szabiról, akkor nem mehet rögtön 3 óra múlva el szabira, csak a régi 12 óra múlva például. Ezzel biztosítani lehet, hogy nem "benézek, hogy olcsó-e már a gabona, aztán húzok is vissza szabira, ha nem" helyzetek legyenek -- vagy ha igen, akkor azok között legalább 72 óra szünet legyen.

Mindezt anélkül írom, hogy ezt érdemben átgondoltam volna, szóval akár több sebből is vérezhet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #13  
Old 03-07-2014, 16:36
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az alap ötletet egyébként nem tartom kizártnak. Valóban lehessen arra használni, hogy alszom, mindenféle egyéb korlátozás nélkül, hiszen ez volt a cél. Ha nem erre használja, akkor pedig legyen korlátozva.

Akár egy olyan irányra is kapható vagyok, hogy ha 72 óra előtt tér vissza szabiról, akkor nem mehet rögtön 3 óra múlva el szabira, csak a régi 12 óra múlva például. Ezzel biztosítani lehet, hogy nem "benézek, hogy olcsó-e már a gabona, aztán húzok is vissza szabira, ha nem" helyzetek legyenek -- vagy ha igen, akkor azok között legalább 72 óra szünet legyen.

Mindezt anélkül írom, hogy ezt érdemben átgondoltam volna, szóval akár több sebből is vérezhet.
ez egész jól hangzik, viszont az eredeti problémát nem oldja meg ami a "szabin bármikor előhozható egy ország és így nem gyengíti a klán védelmét" volt. mert nem muszáj neki előjönnie ahhoz, hogy tudja mi folyik A-ban.
Reply With Quote
  #14  
Old 03-07-2014, 16:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ez egész jól hangzik, viszont az eredeti problémát nem oldja meg ami a "szabin bármikor előhozható egy ország és így nem gyengíti a klán védelmét" volt. mert nem muszáj neki előjönnie ahhoz, hogy tudja mi folyik A-ban.
Önmagában ez semmire nem használható. Lentebbi szinteken talán, de ott meg ez kevésbé probléma, szóval ott kár piszkálni, ha egyszer jól működik.

Ezt a 12-72 óra kilövésével párhuzamban tudnám elképzelni. Akkor nincs rövid időkre beugrálás, hogy 2 és fél napot szabit megússzon, mert így 12 óra szabi után 12 óra játék is kell. Ami eleve a rövid szabi célja, tehát mindenki el tudja dönteni, hogy arra használja a rövid szabit, amire való, vagy marad a megszokott hosszú szabinál.

Még mindig nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez változtat az általad felvázolt helyzeten.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #15  
Old 03-07-2014, 16:51
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
pool mivel te nem játszol A-ban és nem is játszottál soha kb, semmit sem ér a véleményed.
Bármennyire is hihetetlen számodra és büszkén hangoztatod az orkodat, de a 18.724 hektárom olyan 70%-át ütve szereztem...
A Te véleményed itt annyit ér, amennyit az enyém....

Egyébként meg ha valaki elszabizik pár körre és visszajön, akkor nem tud elmenni újra pár perc múlva, szal ütheted.....
Reply With Quote
  #16  
Old 03-07-2014, 16:54
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Bármennyire is hihetetlen számodra és büszkén hangoztatod az orkodat, de a 18.724 hektárom olyan 70%-át ütve szereztem...
A Te véleményed itt annyit ér, amennyit az enyém....

Egyébként meg ha valaki elszabizik pár körre és visszajön, akkor nem tud elmenni újra pár perc múlva, szal ütheted.....
és hány hektárt ütöttél az új szabirendszerben? érdekelne a felsőbb országok véleménye is, h a 70%-nak mekkora részét tudtad az új szabirendszer alatt megütni. szóval pont kapóra jön a majd 19k hekis orid

Last edited by Merengő; 03-07-2014 at 16:57..
Reply With Quote
  #17  
Old 03-07-2014, 16:55
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

(játszok A-ban, nem elf vagyok)

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Sikerült arról meggyőzni, hogy a szabi miatt meggyengült klánra ráállva nagy kockázatot vállalsz, és mivel bármikor visszatérhetnek a szabis tagok szabadságról, ezért nem vállalod be ezt a kockázatot.
Nem értem miért kockázatosabb egy félig szabizott klánt megtámadni, mint egy teljesen aktívat. Leszámítva hogy ráállás és kiindulás között a maradék ori is szabira vonulhat, mert akkor ugye oda a nagy készülődés. De ilyen hozzáállással soha egyetlen klán sem üthetne, mert ugye egy ráállás tök kockázatos...
Reply With Quote
  #18  
Old 03-07-2014, 16:56
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én A-ban visszahoznám a régi rendszert. Miért? Mert egy klántámadást a legtöbb esetben nem lehet 24 óra alatt sem megszervezni. (Klán feltöltése egységekkel, extra pénzzel, stb...)

Viszont - ha már ebbe belenyúlunk, és a klánütések elől menekülést szorgalmazzuk, visszatérnék egy régi vesszőparipámhoz, a klánszétdobáláshoz - azt is megnyújthatnánk 1-3 körrel.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #19  
Old 03-07-2014, 16:57
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
(játszok A-ban, nem elf vagyok)



Nem értem miért kockázatosabb egy félig szabizott klánt megtámadni, mint egy teljesen aktívat. Leszámítva hogy ráállás és kiindulás között a maradék ori is szabira vonulhat, mert akkor ugye oda a nagy készülődés. De ilyen hozzáállással soha egyetlen klán sem üthetne, mert ugye egy ráállás tök kockázatos...
Nem kockázatosabb, de semmivel sem előnyösebb, ugyanis ha nem tudnának visszajönni szabiról, jóval kevesebb sereggel át tudnád ütni őket. (Persze ilyenkor is szétdobálhatnak)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #20  
Old 03-07-2014, 16:58
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Én A-ban visszahoznám a régi rendszert. Miért? Mert egy klántámadást a legtöbb esetben nem lehet 24 óra alatt sem megszervezni. (Klán feltöltése egységekkel, extra pénzzel, stb...)

Viszont - ha már ebbe belenyúlunk, és a klánütések elől menekülést szorgalmazzuk, visszatérnék egy régi vesszőparipámhoz, a klánszétdobáláshoz - azt is megnyújthatnánk 1-3 körrel.
támogatnám, csak nem ebben a témában.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Megszünt,eltünt,törölt klánból való kilépés Serg Segítség 6 06-06-2010 21:47
kilépés/belépés után az áldozás újra indul? Fanatixxx Segítség 5 04-02-2010 07:51
Kilépés után a játékban ragadt karakter Reni Segítség 7 09-15-2009 09:59


All times are GMT +1. The time now is 13:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu