Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #141  
Old 04-17-2014, 22:27
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ott tartunk, hogy 1/A-ban a szövetségbe lépés, és a szövetségből kilépés 3-3 körre növekedjen. Ezzel kapcsolatban kinek milyen utolsó pillanatbeli gondolata van?
nekem az a problémám vele hogy ez olyan probléma amit egy másikal egyutt kéne kezelni
mert igy nagyon nem lesz korrekt
ha már hozzányulunk a szovi ki be lépéshez akkor az elfokozáshoz is hozzá kéne nyulni
mert az nagyon szarul hangzik számomra hogy egy nagyklánbol kilépnek kisklánozni
ezentul lazán be is verik azt a klánt ami nem tart bent megfelelo mennyiségu egységet
majd mikor rendezte a sorait a klánutést szenvedo fél
és egyéniben probálna torleszteni a kissebb klán, akkor a nagyobbik tagjai gusztustalan gyáva modon majd elfokozgatnak szokás szerint hogy 0 hekit vigyen az ellen
és ő tud utni de torleszteni nem lehet neki
én ezen a két dolgon csak egyszerre változtatnék
nem zárkozom el a klán ki be lépés modositásátol
igazábol jo is lenne
de azért ne az legyen már hogy a sok fokozómatyi ut klánnal azt utána képtelenség visszavenni a foldet tole
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
Sponsored Links
  #142  
Old 04-18-2014, 13:27
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
nekem az a problémám vele hogy ez olyan probléma amit egy másikal egyutt kéne kezelni
mert igy nagyon nem lesz korrekt
ha már hozzányulunk a szovi ki be lépéshez akkor az elfokozáshoz is hozzá kéne nyulni
mert az nagyon szarul hangzik számomra hogy egy nagyklánbol kilépnek kisklánozni
ezentul lazán be is verik azt a klánt ami nem tart bent megfelelo mennyiségu egységet
majd mikor rendezte a sorait a klánutést szenvedo fél
és egyéniben probálna torleszteni a kissebb klán, akkor a nagyobbik tagjai gusztustalan gyáva modon majd elfokozgatnak szokás szerint hogy 0 hekit vigyen az ellen
és ő tud utni de torleszteni nem lehet neki
én ezen a két dolgon csak egyszerre változtatnék
nem zárkozom el a klán ki be lépés modositásátol
igazábol jo is lenne
de azért ne az legyen már hogy a sok fokozómatyi ut klánnal azt utána képtelenség visszavenni a foldet tole
Ez nem ennyire fekete és fehér. Pont le is írtad, hogy miért. Ha "nem tart bent megfelelő mennyiségű egységet", akkor rossz volt a stratégiája. A védő fél dolga mindig könnyebb, mint a támadóé. Abban egyetértünk, hogy az elfokozás olyankor, amikor közel azonos értékről indul a támadás, akkor nem szép dolog, és számomra is elítélendő. De akkor, amikor 60-80-100k pontról érkezik az ellen (a klánunk által tapasztalt példa) akkor mit csinálsz? Elbontod az országod egyharmadát, hogy szembe tudj menni szétbontott országgal, baromi drágán, vagy elfokozol valszeg olcsóbban. Szóval az egyéni ráállást is korlátozni kéne egyben, akkor viszont jön az a probléma, hogy nincs célpontot a ritka pontlista miatt. Akinek sikerült kilőnie magát 100k-val a többiek felé, az már gyakorlatilag egyéniben beüthetetlen egy jó ideig, és életképtelen országgal termelhet, ami megint a kicsiknek kellemetlen. Ez a fokozás ellehetetlenítése nagyon sok dolgot bolygatna meg, és nagyon körülményesen számba kell venni minden lehetséges oldalt, különben "győztem" gombot csinálunk.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #143  
Old 04-18-2014, 13:51
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ez nem ennyire fekete és fehér. Pont le is írtad, hogy miért. Ha "nem tart bent megfelelő mennyiségű egységet", akkor rossz volt a stratégiája. A védő fél dolga mindig könnyebb, mint a támadóé. Abban egyetértünk, hogy az elfokozás olyankor, amikor közel azonos értékről indul a támadás, akkor nem szép dolog, és számomra is elítélendő. De akkor, amikor 60-80-100k pontról érkezik az ellen (a klánunk által tapasztalt példa) akkor mit csinálsz? Elbontod az országod egyharmadát, hogy szembe tudj menni szétbontott országgal, baromi drágán, vagy elfokozol valszeg olcsóbban. Szóval az egyéni ráállást is korlátozni kéne egyben, akkor viszont jön az a probléma, hogy nincs célpontot a ritka pontlista miatt. Akinek sikerült kilőnie magát 100k-val a többiek felé, az már gyakorlatilag egyéniben beüthetetlen egy jó ideig, és életképtelen országgal termelhet, ami megint a kicsiknek kellemetlen. Ez a fokozás ellehetetlenítése nagyon sok dolgot bolygatna meg, és nagyon körülményesen számba kell venni minden lehetséges oldalt, különben "győztem" gombot csinálunk.
viszont ha változtatva van a klán ki/be lépése, és az oda/el fokozás is, amit véleményem szerint csakis együtt lehet kezelni, akkor nem lesz akkora probléma a nagy távolság, mivel egyszerűbb lesz a klánütés. meg kell határozni egy pontszámot amin felül nem lehet értékben pontváltozást néppel elérni. én egy 50k értékre gondoltam. így 50k értékkülönbségről 50% földet lehetne vinni az eredetihez képest és ezzel 50k lenne a határa a ráfokozásnak is.

ezzel a messziről jövő fokozásokat is meg lehet fogni vagy nagyon meg lehet drágítani, mert ha körváltás után az odafokozott ország leesik a célpont alá vagy 40-50k pontra és a védő meg fokozhat némi pontot máris szinte nullát vihet a támadó.

Last edited by Merengő; 04-18-2014 at 13:53..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #144  
Old 04-18-2014, 14:12
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
viszont ha változtatva van a klán ki/be lépése, és az oda/el fokozás is, amit véleményem szerint csakis együtt lehet kezelni, akkor nem lesz akkora probléma a nagy távolság, mivel egyszerűbb lesz a klánütés. meg kell határozni egy pontszámot amin felül nem lehet értékben pontváltozást néppel elérni. én egy 50k értékre gondoltam. így 50k értékkülönbségről 50% földet lehetne vinni az eredetihez képest és ezzel 50k lenne a határa a ráfokozásnak is.

ezzel a messziről jövő fokozásokat is meg lehet fogni vagy nagyon meg lehet drágítani, mert ha körváltás után az odafokozott ország leesik a célpont alá vagy 40-50k pontra és a védő meg fokozhat némi pontot máris szinte nullát vihet a támadó.
Akkor már területarányosan kell ezt is. Nem ugyanaz egy 2000 hektáros országnál 50k, mint egy 20000 hektárosnál. De így elsőre belegondolva nem lineárisan növekedő határ kéne.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #145  
Old 04-18-2014, 14:43
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Akkor már területarányosan kell ezt is. Nem ugyanaz egy 2000 hektáros országnál 50k, mint egy 20000 hektárosnál. De így elsőre belegondolva nem lineárisan növekedő határ kéne.
most is 100k a vége 2k hekin is meg 20k hekin is. most is 100k lenne a vége de az emberekkel max 50k pontot lehetne emelkedni
Reply With Quote
  #146  
Old 04-18-2014, 18:56
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ez nem ennyire fekete és fehér. Pont le is írtad, hogy miért. Ha "nem tart bent megfelelő mennyiségű egységet", akkor rossz volt a stratégiája. A védő fél dolga mindig könnyebb, mint a támadóé. Abban egyetértünk, hogy az elfokozás olyankor, amikor közel azonos értékről indul a támadás, akkor nem szép dolog, és számomra is elítélendő. De akkor, amikor 60-80-100k pontról érkezik az ellen (a klánunk által tapasztalt példa) akkor mit csinálsz? Elbontod az országod egyharmadát, hogy szembe tudj menni szétbontott országgal, baromi drágán, vagy elfokozol valszeg olcsóbban. Szóval az egyéni ráállást is korlátozni kéne egyben, akkor viszont jön az a probléma, hogy nincs célpontot a ritka pontlista miatt. Akinek sikerült kilőnie magát 100k-val a többiek felé, az már gyakorlatilag egyéniben beüthetetlen egy jó ideig, és életképtelen országgal termelhet, ami megint a kicsiknek kellemetlen. Ez a fokozás ellehetetlenítése nagyon sok dolgot bolygatna meg, és nagyon körülményesen számba kell venni minden lehetséges oldalt, különben "győztem" gombot csinálunk.
igazábol sokat gondolkoztam ezen
volt olyan otlet hogy a 2-3 korrol indulásnál az indulo érték számitson
azt pont azért is vetettem el amit irtál
szerintem az lenne az ideális hogy a pontdifi csak 50%ig tudná leszedni a hozhato fold mennyiségét
de teruletarányosan erre johetne egy másik malusz
a javaslatom az lenne hogy 10%os teruletarány kulonbségig folépulhetne egy max +10% malusz
majd 10 és 20% teruletarány kulonbség kozott folépulhetne erre további 40% malusz
amit meg kéne oldani hogy ne osszeszorzodjon hanem osszeadodjon valahogy
továbbra is extrém esetben kiadva a 100% malusz(0hekit)
viszont a sok fokozomatyi aki a melllette 2 korre lévo elol is elfokoz az a hozhato fold 50%ára tudná csak mérsékelni a veszteségeit
szerintem ez egy járhato ut lenne
és teljesen korrekt lenne mind a támado mind a vedekezo fél szempontjábol

Last edited by NewJackCity; 04-18-2014 at 20:48..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #147  
Old 04-18-2014, 19:03
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
viszont ha változtatva van a klán ki/be lépése, és az oda/el fokozás is, amit véleményem szerint csakis együtt lehet kezelni, akkor nem lesz akkora probléma a nagy távolság, mivel egyszerűbb lesz a klánütés. meg kell határozni egy pontszámot amin felül nem lehet értékben pontváltozást néppel elérni. én egy 50k értékre gondoltam. így 50k értékkülönbségről 50% földet lehetne vinni az eredetihez képest és ezzel 50k lenne a határa a ráfokozásnak is.

ezzel a messziről jövő fokozásokat is meg lehet fogni vagy nagyon meg lehet drágítani, mert ha körváltás után az odafokozott ország leesik a célpont alá vagy 40-50k pontra és a védő meg fokozhat némi pontot máris szinte nullát vihet a támadó.
szerintem amit az elobb javasoltam ennél sokkal jobb lenne
az hogy 50k-ban maximalizáljuk a fokozást az marhaság lenne szerintem
ha belegondolsz a D-csoport topjában teljes mértékben megolné a játékot
600ezer hekin egy "picikét" kevésnek érzem azt hogy csak 50k pontot tudjak mozogni a pontlistán
ott sokszor 1millio pontra van a kovetkezo ellenfél
és 1millio pontnyit fedezni meg 200millio katona lenne mondjuk ami sok év alatt se jonne ossze
Reply With Quote
  #148  
Old 04-18-2014, 19:32
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
szerintem amit az elobb javasoltam ennél sokkal jobb lenne
az hogy 50k-ban maximalizáljuk a fokozást az marhaság lenne szerintem
ha belegondolsz a D-csoport topjában teljes mértékben megolné a játékot
600ezer hekin egy "picikét" kevésnek érzem azt hogy csak 50k pontot tudjak mozogni a pontlistán
ott sokszor 1millio pontra van a kovetkezo ellenfél
és 1millio pontnyit fedezni meg 200millio katona lenne mondjuk ami sok év alatt se jonne ossze
Es ott mennyi eselye van a vedekezo orinak egy esetleges szembetamadasra? Mert kb semmi. Pluszban az anarchot siman lehet kulon szabalyozni.
Reply With Quote
  #149  
Old 04-18-2014, 19:48
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Talking

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
Es ott mennyi eselye van a vedekezo orinak egy esetleges szembetamadasra? Mert kb semmi. Pluszban az anarchot siman lehet kulon szabalyozni.
ati általában nem hajlando kulon szabályozni a játékmenetet max a játékszabályokat

de számolj utána picit azzal a modszerrel amit javasoltam
szerintem egész jol belottem a számokat hogy az extrém messzirol ráfokozásnál se legyen gond
de ne legyen az mint pl a pannonban viktornál, vagy a dragonban wolfinál
hogy vérszivásbol simán rájukakaszthatnánk a 0 hekis srác nevet
Reply With Quote
  #150  
Old 04-19-2014, 19:25
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez nem kifejezettem a támadó oldal nehezítését szolgálja. Sokaknak van SZK-n levő ismerőse. Ha látod, hogy készülnek ráállni a szövetségedre, akkor hipp-hopp be lehet venni néhány milliós értékű országot, és lőttek a támadásnak. Ezzel ügyesen kivédted a támadást?
Pont ezért gondolom, hogy a bevételt is lassítani kéne. Mert hipp-hopp be lehet venni bárkit. Adott pillanathoz képest a következő körben már bent is van. Közben ugyanez visszafele 3 kör. A feltételeknek egyenlőnek kell lenniük mindkét irányba.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Megszünt,eltünt,törölt klánból való kilépés Serg Segítség 6 06-06-2010 20:47
kilépés/belépés után az áldozás újra indul? Fanatixxx Segítség 5 04-02-2010 06:51
Kilépés után a játékban ragadt karakter Reni Segítség 7 09-15-2009 08:59


All times are GMT +1. The time now is 16:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu