Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Kérdés alatta
Csak te érzed úgy. 26 83.87%
Én is így érzem. 3 9.68%
Gazdasági szakember vagyok, nem stratéga. 2 6.45%
Voters: 31. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-07-2007, 09:36
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default Kopjanak a tekercsek piacon, kelljen a katonákat etetni a piacon

Csak én érzem úgy, hogy minden gond megoldódna, ha a katonákat a piacon is etetni kéne, s a tekercsek a piacon is kopnának?
Sponsored Links
  #2  
Old 08-07-2007, 09:46
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

semmi nem oldódna meg, csupán nehezítenél, mert akkor ezentúl lehet nyersiben tartják azt amit katonában. a tekercseset nem tudom, hogy gondolod, de ha úgy, hogy csak a kiért árú kopjon, akkor semmit nem ér. mindenki kopás előtt kiteszi, így megússza a kopást, és van 19 kör, hogy visszavásárolja és megint kitegye.
nem támogatnám.
  #3  
Old 08-07-2007, 09:59
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

szted ha mindenki nyersiben tartja a milliárdjait, akkor hogy vásárolnád vissza a sajátodat
ha mindenki a nyersi piacon ülne, elég érdekes dolog kerekedne ki belőle
de átmeneti időszak után normalizálódhatna
  #4  
Old 08-07-2007, 10:10
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

nem olvastad el, amit írtam, mert nem a nyersit vásárolják vissza, hanem a tekit...
tény, hogy katiban valamelyest könnyebb tartani, a tartalékot, mint nyersiben, mert a katonákat kezeli a ht is.
akik meg tekiben tartják, azok vagy kinn tartják ezentúl is, mert itt is ott is kopik, de piacról nem lopják, vagy kiteszik nagyon kicsivel az ár fölé annak reményében, hogy vissza tudja majd vásárolni...
ha nem tudja visszavásárolni mert alá raktak, akkor várhat, hogy hátha visszaveszi a tulaj, vagy ha sok kopna, akkor felveszi az illető tekercseit.
vagy kiteszi az aktuális ár alá, hogy eladja, és amint eladta vesz megint. tény, hogy így van egy kis vesztesége (a rés*tekik száma), de még mindig jobban jár, mintha kopna.
  #5  
Old 08-07-2007, 10:10
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by merlin View Post
Csak én érzem úgy, hogy minden gond megoldódna, ha a katonákat a piacon is etetni kéne, s a tekercsek a piacon is kopnának?
Esküdni mernék, hogy a katonás javaslatot már olvastam.

Burning szeritnem úgy gondolja, hogy minden 19. körben kopjon, ha otthon van, ha a piacon.

A katonás dolog jól hangzik, de egy éppen éhező ori lehetőségei nagyon lecsökkennének általa.
Tekercskopás: a játékban tartalékokra van szükség az eredményességhez, ez nem változna, csak tekercs helyett katonában tartanák az emberek a pénzüket, vagy nyersiben.
__________________
A szenvedélyem
  #6  
Old 08-07-2007, 10:18
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Esküdni mernék, hogy a katonás javaslatot már olvastam.

Burning szeritnem úgy gondolja, hogy minden 19. körben kopjon, ha otthon van, ha a piacon.

A katonás dolog jól hangzik, de egy éppen éhező ori lehetőségei nagyon lecsökkennének általa.
Tekercskopás: a játékban tartalékokra van szükség az eredményességhez, ez nem változna, csak tekercs helyett katonában tartanák az emberek a pénzüket, vagy nyersiben.
értem, hogy úgy gondolja, hogy 19 körönte kopjon piacon is, de ha a 19. kör az a kör mikor viszik ki piacra, akkor is kopjon?
a katonás dolog nem tetszik nekem, mert ha valakinek csak 1 mrd tartaléka van (50k-s árnál ez is 20k kati) az is 4k gabonát igényel. ez még egy gnómnál is 51 tanya, rengeteg. azt amit az éhezéssel megspórolsz az mehetne + tanyának vagy rakinak a piacon lévő egységeknél, tehát egy élezett 1 mrd-s tarcsival rendelkező ori ugyanolyan erős lenne mint a tanyás kb (nem számoltam, tehát azért a kb, de ha valaki nem hiszi el számolok).
a tekercskopás meg abban az esetben, ha nem kopik a teki, mikor kiviszik kikerülhető lenne az általam elített példák alapján...ha viszont mikor viszik is kopna, akkor nem lehetne elkerülni a kopást csak egyfajta módon (nekem egy jut eszembe, ami elképzelhető)
  #7  
Old 08-07-2007, 10:26
kuku kuku is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Erre az egészre annyit mondanék, hogy kár volt megnyitni a témát, mert nem egy életképes javaslat
  #8  
Old 08-07-2007, 10:29
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by kuku View Post
Erre az egészre annyit mondanék, hogy kár volt megnyitni a témát, mert nem egy életképes javaslat
Esetleg kifejtenéd?
__________________
A szenvedélyem
  #9  
Old 08-07-2007, 10:31
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by kuku View Post
Erre az egészre annyit mondanék, hogy kár volt megnyitni a témát, mert nem egy életképes javaslat
ööö...igazából nekem a katis azért nem tetszik, mert nehéz lennen tartalékos és éhezős orit egyszerre tartani, márpedig ugye a második nem szokott jó lenni az első nélkül
a tekercses meg azért nem tetszik, mert meglehetne oldani, hogy ne kopjon.
  #10  
Old 08-07-2007, 10:31
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Esetleg kifejtenéd?
egy rúgóra jár az agyunk
gondoltam, hogy kötözködjek-e kicsit és megkérdezzem, hogy és van-e mellette érved is, hogy miért nem
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu