Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 04-21-2007, 19:33
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by nyolcvan View Post
nem túl aktívan, napi 1 belépéssel
600 hektár felett, ahol már számít a gyújtogatás
amúgy gnómot mire érdemes elsödlegesen és másodlagosan élezni? (úgy értem, hogy pl hadi-toli, vagy hadi-vari stb)
csak varira biztosan nem..
akkor nem ajánlanám a gnómot, inkább az elfet
napi egy belépéssel nem lehet rendesen hadizni szerintem, ráadásul a gnómot egy nap alatt kivégezhetik rendesen

de ha más lehetőséged nincs nagyon, akkor valami íjelites rasnya deffelő orit lehet kihozni a gnómból, akivel inkább mf célpontokat keress, mert ha egy szövivel kikezdessz, akkor mire másnap visszaérsz, nem marad sokminden az oridból
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 04-21-2007, 22:03
nyolcvan nyolcvan is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 131
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
akkor nem ajánlanám a gnómot, inkább az elfet
igen, azzal is voltam már, csak nagyon utáltam, amikor kitekizték
és a gnómot nem tudják, azért vagyok most azzal
azért nem annyira ritkán néznék be, inkább naponta 2szer (délután, este), hétvégén meg többször. Szerintem úgy még életképes lenne az ori
íj-elit felállásra gondoltam én is, mert ugy többet véd, és azzal is lehet kitámadni minden nap (nem úgy mint az orknál, amelyiknál állandóan távol van a sereg)

hadi mellett melyikből érdemes még élezni? hadi-tolira v. hadi-varira?

Last edited by nyolcvan; 04-21-2007 at 22:05..
Reply With Quote
  #13  
Old 04-21-2007, 22:09
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by nyolcvan View Post
igen, azzal is voltam már, csak nagyon utáltam, amikor kitekizték
és a gnómot nem tudják, azért vagyok most azzal
azért nem annyira ritkán néznék be, inkább naponta 2szer (délután, este), hétvégén meg többször. Szerintem úgy még életképes lenne az ori
íj-elit felállásra gondoltam én is, mert ugy többet véd, és azzal is lehet kitámadni minden nap (nem úgy mint az orknál, amelyiknál állandóan távol van a sereg)

hadi mellett melyikből érdemes még élezni? hadi-tolira v. hadi-varira?
és amikor Te tekiztél ki mást? az milyen érzés volt? egyszer hopp máskor kopp
viszont én ha látok deffelő orit, azt tuti megtámadom, és vannak még páran így...
ha támadsz, úgy próbáld meg, hogy kv-ra vissza tudj menni távolozni egyet, esetleges kísérés miatt
Reply With Quote
  #14  
Old 04-30-2007, 13:43
Zzerrrba'rahf
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Question mf Gnóm vs. mf Ork ?

Hello mindenki!

Kezdő mf gnóm hadis(varis) vagyok (5 szint). 30% feletti barakkal környékemen tekintélyes számúnak mondható varijaimmal (+10% kocsma az élőholtak fosztása & az éplisták miatt) eddig nem sok félni valóm volt...... & most 2-3 kör távolságra tőlem "cirkál" íj-ló felállásban (1:3.5-hez arányban) mf ork, aki még vándor is. Na már most számolgattam & arra jutottam, hogy nagyon beférne & akár a kőkorszakig lemészárolhatja tudományokban immár HIBÁTLAN orimat.
Na már most konfliktus még nem volt(sok gyenge ori van a környéken), de ez az ork több, mint konkurencia ,mert az pontlistán is szembeötlő, h. nagyon tapasztalt. Egy esetleges csúnya verést, pedig max. egy megelőző csapással tudnék -talán!!!- elhárítani (tekintve a lovakat, ki-kitámadgat más orikra, esetleg építek még templomot, v. barakkot?, v. kocsmát? a könyvtár + a bank helyére) Az biztos, ha ez az ori támad rám előbb: nekem kampec.
Szal most "B" terv gyanánt megpróbálok gyorsan szövit keresni.
De független attól, hogy hogy alakul kiváncsi vagyok h. a tapasztalat alapján 1 nem teljesen kiélezett(még barakkot?, még kocsmát?, v. templomot?) mf tudós/gnómnak mennyi esélye van egy (az infóim szerint maxin kiélezett) mf vándor/ork ellen? Egyáltalán h. kellene harolni ellene??? (rengesem?)

u.i. Elit/íj felállásom van (3/1-hez raányban)

A válaszokat előre közönöm.
Reply With Quote
  #15  
Old 04-30-2007, 13:49
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Zzerrrba'rahf View Post
Hello mindenki!

Kezdő mf gnóm hadis(varis) vagyok (5 szint). 30% feletti barakkal környékemen tekintélyes számúnak mondható varijaimmal (+10% kocsma az élőholtak fosztása & az éplisták miatt) eddig nem sok félni valóm volt...... & most 2-3 kör távolságra tőlem "cirkál" íj-ló felállásban (1:3.5-hez arányban) mf ork, aki még vándor is. Na már most számolgattam & arra jutottam, hogy nagyon beférne & akár a kőkorszakig lemészárolhatja tudományokban immár HIBÁTLAN orimat.
Na már most konfliktus még nem volt(sok gyenge ori van a környéken), de ez az ork több, mint konkurencia ,mert az pontlistán is szembeötlő, h. nagyon tapasztalt. Egy esetleges csúnya verést, pedig max. egy megelőző csapással tudnék -talán!!!- elhárítani (tekintve a lovakat, ki-kitámadgat más orikra, esetleg építek még templomot, v. barakkot?, v. kocsmát? a könyvtár + a bank helyére) Az biztos, ha ez az ori támad rám előbb: nekem kampec.
Szal most "B" terv gyanánt megpróbálok gyorsan szövit keresni.
De független attól, hogy hogy alakul kiváncsi vagyok h. a tapasztalat alapján 1 nem teljesen kiélezett(még barakkot?, még kocsmát?, v. templomot?) mf tudós/gnómnak mennyi esélye van egy (az infóim szerint maxin kiélezett) mf vándor/ork ellen? Egyáltalán h. kellene harolni ellene??? (rengesem?)

u.i. Elit/íj felállásom van (3/1-hez raányban)

A válaszokat előre közönöm.
leginkább az ork kitekizését ajánlhatom, aztán egy gyors pusztítás, de ha van tartaléka, akkor ezt tudja pótolni és a végén lehet, hogy te jársz rosszul...
a másik meg az, hogy akkor semmiképp ne kezdd el a harcot, ha 3 körre van és te nem vagy vándor ő meg igen...

Last edited by Burning; 04-30-2007 at 13:53..
Reply With Quote
  #16  
Old 04-30-2007, 13:53
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

ajánlom, hogy ha van gömböd róla, akkor bontsál le kocsmát és templomot annyira, hogy neked ne sokkal legyen több (4-5-el legyen csak). a könyvtárakat és bankokat addig mindenképpen szedd le úgysem túl drága a nyersi 5-ben... és ajánlhatom, hogy pusztítani mennj, mert a kiélezett oriknak ezzel tudod a legtöbb kárt okozni, mert összeomlik az etetési rendszer meg nem lesz hely stb., ezen kívül tekercseit szedd el. mehet rá száraz vihar is...ha tanyás és nem rakis
Reply With Quote
  #17  
Old 04-30-2007, 14:02
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
ajánlom, hogy ha van gömböd róla, akkor bontsál le kocsmát és templomot annyira, hogy neked ne sokkal legyen több (4-5-el legyen csak). a könyvtárakat és bankokat addig mindenképpen szedd le úgysem túl drága a nyersi 5-ben... és ajánlhatom, hogy pusztítani mennj, mert a kiélezett oriknak ezzel tudod a legtöbb kárt okozni, mert összeomlik az etetési rendszer meg nem lesz hely stb., ezen kívül tekercseit szedd el. mehet rá száraz vihar is...ha tanyás és nem rakis
Igen tekizd le 0-ra a GNÓMmal.

Szerintem, ne kezdeményezz megelőző csapással. Tarts anyni tolit és varit, hogy még tudd ártózni. A többit pedig barakk, toronyra építsd át. A feles kőbányát, agyagbányát, és fémbányát bonthatnád is, és a kórházakat is, ha még vannak.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #18  
Old 04-30-2007, 14:02
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Én gyújtanék amíg megy, tekiznék és utánna pusztítás, de vhogy úgy pont ütés előtt gyújt és tekiz és még az ütés is alóla menjen! Meg lehet oldani csak számolni kell és vigyázni! Szvsz
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #19  
Old 04-30-2007, 14:04
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Igen tekizd le 0-ra a GNÓMmal.

Szerintem, ne kezdeményezz megelőző csapással. Tarts anyni tolit és varit, hogy még tudd ártózni. A többit pedig barakk, toronyra építsd át. A feles kőbányát, agyagbányát, és fémbányát bonthatnád is, és a kórházakat is, ha még vannak.
Ez igaz, ha olyan jó nem kellene belekötnöd, nem tudom melyik 5-ös szint, de gondolok vkire és ha az akkor nem biztos, h előnyös nekimenni
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #20  
Old 04-30-2007, 14:04
nyolcvan nyolcvan is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 131
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
leginkább az ork kitekizését ajánlhatom
Quote:
Originally Posted by Burning View Post
ezen kívül tekercseit szedd el
a gnómjával nehezen fogja kitekizni az orkot

persze ha szövetségbe lépsz, akkor talán valaki ki tudja tekizni..
földrengést és gyújtogatást biztos ne, mert kis hektárszámon nem ér semmit se

szerintem ne támadd meg, mert azzal csak eléred, hogy ő biztosan meg fog téged támadni.
És ha ő télleg mf, akkor ő nem tud rolad infót szerezni --> talán nem fog téged megtámadni elöször
Ha elöbb te akarod megtámadni, akkor télleg csak úgy érdemes, hogy utána nagy lesz a kárja és nem tud kísérni. Viszont ha akkora kárt okozol neki, akkor biztosan megjegyez, és elöbb utóbb újra találkoztok..
Amúgy meg gondolom a környéken több kezdő ori van, és inkább azokat fogja támadni.
ez az egész csak az én véleményem erről a helyzetről..

Last edited by nyolcvan; 04-30-2007 at 14:06..
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden ami 1/A Északföld Általános beszélgetés Hódítós témákban 1400 03-09-2012 18:43
Minden, ami ló... Cassandra Szabadidő, Sport 143 04-20-2009 18:20
Gnóm! Némabob Stratégia & Tippek 52 01-01-2007 20:59
Ork és Gnóm Synkel Általános beszélgetés Hódítós témákban 10 10-09-2006 20:15
Nulla presszós gnóm... vonos82 Segítség 42 06-23-2006 18:54


All times are GMT +1. The time now is 13:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu