Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-10-2012, 10:00
Herrscer Herrscer is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 66%
Exclamation fél elf tolisból gnóme hadis

Üdvözletem!

Jelenleg az 5-ös szinten játszom és arra gondoltam, hogy a következő szinten gnóme hadis szeretnék lenni.(Tudós vagyok)

Tudom, hogy elég macerás lesz az átépítés, továbbá őszintén szólva még azt sem tudom, hogy, hogyan álljak neki, ezért is nyitottam ezt a topicot, hogy hátha ki tudnátok segíteni ötletekkel, tanácsokkal, tippekkel.

Most 300 hekinél vagyok és 500 hekinél lépünk fel a szövivel.
Tartalékom sajna még nem igen van, mivel alap járaton se túl aktív az a csoport ahol vagyok, nyersanyag árak elég picik, továbbá bőséges tekiorit se találtam eddig.

Ez a mostani éplistám, aminek az arányait szeretném megtartani 500 hektárig:
Ház:19%
Barakk:13%
Tanya:17%
Raktár:1%
Őrtorony:10%
Kocsma:26%
Templom:13%

Ezen felül, ha ennyi nem lenne elég még kérnék javaslatokat egy gnóme hadis éplista megalkotásához 500 hekin.
Vip még nincs, de majd lesz, napi többszöri belépésem megvan, szöviben vagyok, íj+ló felállásba gondolkozom.

Minden segítséget köszönök!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-10-2012, 16:37
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Herrscer View Post
Üdvözletem!

Jelenleg az 5-ös szinten játszom és arra gondoltam, hogy a következő szinten gnóme hadis szeretnék lenni.(Tudós vagyok)

Tudom, hogy elég macerás lesz az átépítés, továbbá őszintén szólva még azt sem tudom, hogy, hogyan álljak neki, ezért is nyitottam ezt a topicot, hogy hátha ki tudnátok segíteni ötletekkel, tanácsokkal, tippekkel.

Most 300 hekinél vagyok és 500 hekinél lépünk fel a szövivel.
Tartalékom sajna még nem igen van, mivel alap járaton se túl aktív az a csoport ahol vagyok, nyersanyag árak elég picik, továbbá bőséges tekiorit se találtam eddig.

Ez a mostani éplistám, aminek az arányait szeretném megtartani 500 hektárig:
Ház:19%
Barakk:13%
Tanya:17%
Raktár:1%
Őrtorony:10%
Kocsma:26%
Templom:13%

Ezen felül, ha ennyi nem lenne elég még kérnék javaslatokat egy gnóme hadis éplista megalkotásához 500 hekin.
Vip még nincs, de majd lesz, napi többszöri belépésem megvan, szöviben vagyok, íj+ló felállásba gondolkozom.

Minden segítséget köszönök!
Én a maradék időben felfelé menet a barakkokat növelném csak, mert az rettenetesen kevés van. Tanyád meg nagyon sok. Ha drága abban a csoportban a gabona, akkor megéri tartani pénzszerzési célból, de ha nem, akkor 7%-ot legalább lekaphatsz belőle.

Átépülni nagyon nem kell, csak az új területeken már ne legyen semmiképpen kocsma meg tanya, mert nincs rá szükséged.

500 hektáron meg majd lépés előtt átépülsz jobban. Én nem durvulnék nagyon hogy full hadis legyen az a gnóm, inkább hadi-tolvajt csinálnék belőle, kevesebbet kell épülni vele.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #3  
Old 02-10-2012, 17:32
Herrscer Herrscer is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 66%
Default

Nem a + pénzszerzés gyanánt tartok ennyi tanyát, mert még ennyivel nincs túltermelésem.
Továbbá nem tudom, hogy mennyire lennék sebezhetőbb, ha leállok a kocsmák építésével.
Így elég könnyen beférnének hozzám a tolisok és ha tekit vinnének, azt egy jó darabig pótolni se tudnám.
Ezért is szeretném megtartani nagyjából az épületek %-os arányait.
Szerinted az mennyire kivitelezhető, hogy 500 hektárig tovább megyek nagyjából ezzel a % épület aránnyal és ott az eddig felhalmazott pénzemmel lebontanám a kocsmákat+templomokat olyan szintig, ami egy hadisnak kell és felrakom az el nem férő toli, illetve varisokat a piacra, közbe pedig elkezdeném építeni ezek helyére a barakkokat és a piacról befolyó pénzből pedig gyorsan feltölteni?
Reply With Quote
  #4  
Old 02-10-2012, 19:26
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Herrscer View Post
Nem a + pénzszerzés gyanánt tartok ennyi tanyát, mert még ennyivel nincs túltermelésem.
Továbbá nem tudom, hogy mennyire lennék sebezhetőbb, ha leállok a kocsmák építésével.
Így elég könnyen beférnének hozzám a tolisok és ha tekit vinnének, azt egy jó darabig pótolni se tudnám.
Ezért is szeretném megtartani nagyjából az épületek %-os arányait.
Szerinted az mennyire kivitelezhető, hogy 500 hektárig tovább megyek nagyjából ezzel a % épület aránnyal és ott az eddig felhalmazott pénzemmel lebontanám a kocsmákat+templomokat olyan szintig, ami egy hadisnak kell és felrakom az el nem férő toli, illetve varisokat a piacra, közbe pedig elkezdeném építeni ezek helyére a barakkokat és a piacról befolyó pénzből pedig gyorsan feltölteni?
Ha ez úgy lenne egyszerűbb, ahogy te mondtad, akkor azt javasoltam volna. Ha 17% tanyával sincs túltermelésed, akkor sürgősen vegyél be tekercset, mert azért van a mezőgazdasági.

Körbenéztél már a csoportba? Láttad a többi "tolvajt"? Nem tudom melyik csoportról beszélsz, de szerintem 13% kocsmával se sokan férnek át, mivel már nem divat a fél-elf se a full tolvaj ország. És ha az a véletlen 1-2 befér, az sem fog nagyon lopkodni. Te meg 13%-kal átlopod a környéked 90%-át.

Én inkább félnék egy jó szövetségtől, mert egy valamire való hadi ország ezt nem 1 sereggel tudja egyszerre ütni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #5  
Old 02-10-2012, 19:58
Herrscer Herrscer is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 66%
Default

Maxon van a mezőgazdasági teki, tehét onnan is megvan a +35% és ezzel együtt nincs túltermelésem.

Igen, láttam a többi tolvajt, nagyjából tisztában vagyok a körülöttem lévő orikkal és azt tapasztaltam, hogy elég sok tolis "garázdálkodik" a környékemen, bár mondjuk hadisból sincs hiány.
Minden esetre akkor kipróbálom az általad leírt tanácsokat és majd meglátom, hogy mi lesz

Amúgy szerinted ez az éplista 500 hekire kezdésnek elfogadható?(gnóm hadi, tudós)
Ház: 95 19%
Barakk: 170 34%
Tanya: 70 14%
Raktár: 10 2%
Őrtorony: 50 10%
Kocsma: 50 10%
Templom: 45 9%
Kórház: 5 1%
Bank: 5 1%
Népesség: 7125
Foglalkoztatottság: 85%
Barakk férőhely: 10200
Templom férőhely: 6750
Kocsma férőhely: 3000
Őrtorony férőhely: 3000
Barakk mínusz Torony: 7200

Last edited by Herrscer; 02-10-2012 at 20:04.. Reason: Helyesírási hiba
Reply With Quote
  #6  
Old 02-10-2012, 22:13
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Herrscer View Post
Maxon van a mezőgazdasági teki, tehét onnan is megvan a +35% és ezzel együtt nincs túltermelésem.

Igen, láttam a többi tolvajt, nagyjából tisztában vagyok a körülöttem lévő orikkal és azt tapasztaltam, hogy elég sok tolis "garázdálkodik" a környékemen, bár mondjuk hadisból sincs hiány.
Minden esetre akkor kipróbálom az általad leírt tanácsokat és majd meglátom, hogy mi lesz

Amúgy szerinted ez az éplista 500 hekire kezdésnek elfogadható?(gnóm hadi, tudós)
Ház: 95 19%
Barakk: 170 34%
Tanya: 70 14%
Raktár: 10 2%
Őrtorony: 50 10%
Kocsma: 50 10%
Templom: 45 9%
Kórház: 5 1%
Bank: 5 1%
Népesség: 7125
Foglalkoztatottság: 85%
Barakk férőhely: 10200
Templom férőhely: 6750
Kocsma férőhely: 3000
Őrtorony férőhely: 3000
Barakk mínusz Torony: 7200
Hát ha a megnevezés fontos, akkor ez nem az, amit szeretnél. Ez közelebb áll egy hadi tolvajhoz. Nyugodtan mehet lejjebb is a kocsma. Vagy hadi tolvaj, és mex kicsit feljebb.

A kórházat szerintem hanyagold. Ez kevés ahhoz, hogy gyorsan gyógyulj, de sok ahhoz, hogy állandóan bent legyen. Én inkább bankot csinálnék belőle. A 19% ház rengeteg. 16-16,5% házzal is elmegy egy gnóm. De ha rászámolunk, akkor is 17%. Simán ki lehet hozni 40% feletti barakkot, és azt már nevezheted hadisnak.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #7  
Old 02-11-2012, 12:42
Herrscer Herrscer is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 66%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Hát ha a megnevezés fontos, akkor ez nem az, amit szeretnél. Ez közelebb áll egy hadi tolvajhoz. Nyugodtan mehet lejjebb is a kocsma. Vagy hadi tolvaj, és mex kicsit feljebb.

A kórházat szerintem hanyagold. Ez kevés ahhoz, hogy gyorsan gyógyulj, de sok ahhoz, hogy állandóan bent legyen. Én inkább bankot csinálnék belőle. A 19% ház rengeteg. 16-16,5% házzal is elmegy egy gnóm. De ha rászámolunk, akkor is 17%. Simán ki lehet hozni 40% feletti barakkot, és azt már nevezheted hadisnak.
Pontosan hogyan képzeled el ezt a haditoli dolgot?
Szerinted mennyi kocsma kéne hozzá?
Ha esetleg tudnál adni egy éplistát, hogy mik az elképzeléseid azt nagyon megköszönném.
Reply With Quote
  #8  
Old 02-12-2012, 20:27
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Herrscer View Post
Pontosan hogyan képzeled el ezt a haditoli dolgot?
Szerinted mennyi kocsma kéne hozzá?
Ha esetleg tudnál adni egy éplistát, hogy mik az elképzeléseid azt nagyon megköszönném.
Azt az határozza meg, hogy milyen a csoport, mennyi pénz van, stb.

Ami biztos, a 16,5-17% ház, 10% torony.
Kocsmát 10-15% közé tenném valahová. Nem kell mindenkihez beférni. A barakkot meg 35% környékére. De ezt tényleg neked kell összerakni abból, hogy milyen a csoport. Ha túl sok országhoz nem férsz be, akkor kevés a kocsma, ha sereggel kevesek vagytok, akkor meg kevés a barakk.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A-hoz mi a legjobb hadis faj? Hunor a sirály Stratégia & Tippek 126 07-03-2010 17:10
Hadis Törpök System Stratégia & Tippek 109 05-28-2009 22:03
Elf hadis? Hunor a sirály Stratégia & Tippek 43 04-12-2007 13:08
1/A-ra az ideális hadis faj? King Stratégia & Tippek 103 12-05-2006 19:42
Elf hadis a top 5-ben Napóleon Stratégia & Tippek 30 11-27-2006 16:51


All times are GMT +1. The time now is 18:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu