Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-13-2006, 16:35
Netelek Netelek is offline
Banned
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 75
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default Felmért sereg

Hi!
ha valakine felmérem a seregét akkor azt miért nem tudom meg, hogy, mikorra ér vissza a sereg?
Szerintem a sereg felmérése nem ér valami sokat igy, ahogy most van, szerintem lehetne egy picit tuningolni.
Sponsored Links
  #2  
Old 11-13-2006, 16:44
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Sztem pont jó így, ha érdekel, mikor ér vissza, akkor nézz teljes krónikát! És a beütés idejéből meg a távolságokból lehet kalkulálni, ha kettő távolságra nézel, akkor meg elég azt látni, hogy még nem indult haza, vagy éppen.
Szóval én ezt nem változtatnám meg, de ez csak egy vélemény, majd az okosok eldöntik, mi legyen.
  #3  
Old 11-13-2006, 16:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Netelek View Post
Hi!
ha valakine felmérem a seregét akkor azt miért nem tudom meg, hogy, mikorra ér vissza a sereg?
Szerintem a sereg felmérése nem ér valami sokat igy, ahogy most van, szerintem lehetne egy picit tuningolni.
Kedves "Netelek" nevű fórumozó! (És persze mindenki más, akit érdekel ez a téma, annak ellenére, hogy ide a javaslatokat várjuk, és ebben egy szem javaslat se volt.)

Miért gondolod, hogy haszontalan dolog megtudni egy országról, hogy milyen serege van?

A Hódító egy olyan stratégiai játék, ahol számolással kiszámolhatod -- akár előre is --, hogy győzni fogsz, vagy sem. A számítások feltétele, hogy minden szükséges adattal rendelkezz. Ilyen például az, hogy akit támadsz, annak mekkora serege van.

Ha ezt nem tudod, akkor nem tudod kiszámolni, és csak a szerencsén múlik, hogy sikerül-e a támadásod.

Bár szerencsejáték jelleggel is lehet a Hódítót használni, nem ez az elsődleges funkciója.

Ha ismered az ellenfeled seregének összetételét, akkor kiszámíthatod, hogy mennyi sereget küldj, hogy biztosan beüsd.

Természetesen ehhez tudnod kell, hogy melyik egység hány pontos védőértékkel rendelkezik, és melyik egység hány pontos támadóértékkel rendelkezik.

Ezen kívül tudnod kell, hogy az egyes fajok milyen tulajdonságokkal rendelkeznek, és az egyes varázslatok a számítást hogyan módosítják.

Ezekről a súgóübal olvashatsz bővebben. Jajj, már megint bunkó vagyok, és nem másolom be ide, hogy a katona védő és támadóértéke 1, az elité 5, stb. Kérlek bocsáss meg, hogy csak félinformációt adtam ezügyben. Ha úgy érzed, hogy szükséges, hogy leírjam pontosan, hogy melyik egységnek mennyi a pontos értéke, illetve a tudománytekercsek hogyan befoklyásolják az értékeket, szólj, és leírom azt is szívesen. 1 tekercs például még nem növeli a tudományban elért hatásfokot. 2 tekercs sem. Még 3 sem. 4 tekercs sem. 5 terekcs esetén már majdnem félúton jársz. Ha 6 tekercsed van, akkor már közelítesz ahhoz, hogy meglegyen a +1%, de még mindig szükséges hozzá pár tekercs.


Visszatérve az eredeti kérdésedre: haszontalannak tartod tehát, hogy pontosan meghatározhatod, hogy az ellenfelednek milyen serege van. Kifejtenéd bővebben, hogy miért gondolod ezt? Rengeteg olyan játékost ismerek, akik ezt kifejezetten hasznos információnak tartják, hiszen a támadást ez alapján lehet pontosan kiszámolni. Te miért nem?

Mi a pontos javaslatod, mit kellene még jelezni? Beszélgessünk róla egy jót. Fejlesztve ugyan nem lesz semmi, de biztos vagyok benne, hogy nagypon jókat diskurálunk majd itt.
__________________
Hódító * Queosia
  #4  
Old 11-13-2006, 16:54
Hornet's Avatar
Hornet Hornet is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Székesfehérvár
Posts: 558
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Netelek View Post
Hi!
ha valakine felmérem a seregét akkor azt miért nem tudom meg, hogy, mikorra ér vissza a sereg?
Szerintem a sereg felmérése nem ér valami sokat igy, ahogy most van, szerintem lehetne egy picit tuningolni.

Én azt javasolnám hogy olvasd gyakrabban a súgót

Én is ezt teszem
  #5  
Old 11-13-2006, 16:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Sztem pont jó így, ha érdekel, mikor ér vissza, akkor nézz teljes krónikát! És a beütés idejéből meg a távolságokból lehet kalkulálni, ha kettő távolságra nézel, akkor meg elég azt látni, hogy még nem indult haza, vagy éppen.
Szóval én ezt nem változtatnám meg, de ez csak egy vélemény, majd az okosok eldöntik, mi legyen.
Szeretném ezt kiegészíteni azoknak, akik nem tudják, hogy miről van szó. Ugyan a súgóban ezek le vannak írva, és aki 1 hétnél régebbóta játszik, az pontosna tudja, hogy miről van szó, de olyan bunkónak tűnhet így, hogy nem mindenki érti meg azonnal.

A "nézz teljes krónika" kifejezés azt jelenti, hogy a Varázslatok menüpont alatt varázsolhatsz egy "Teljes krónika" nevű varázslatot. A varázsláshoz természetesen varázslóra és rúnákra van szükséged. Varázslót sima katonából képezhetsz, rúnát pedig a templomok termelnek minden körben. A kiképzett varázslóknak lakhely is kell, ők a templomokban laknak. Csak akkor képezz varázslót, ha el tudod őket szállásolni, ellenkező esetben elhagyják a seregedet, és feleslegesen képezted ki őket, ezt pedig nem akarod. Templomot építeni az építés menüpont alól tudsz. Az építés menüpontot úgy érheted el, hogy ha be vagy lépve a játékba, akkor a bal oldali menüből az "Építés" feliratú menüpontra kattintasz. Itt tudsz építkezni. Az építéshez nyersanyagra van szükséged. Ezt vagy a bányáid termeléséből teremtheted elő, vagy vehetsz a piacon. A piacot a bal oldali menü "Piac" feliratú pontjára kattintva érheted el.

No de visszatérve a kérdésre, ha a varázslat sikerült, akkor a varázslat időtartama alatt az Események menüpont alatt láthatod azokat a hadi eseményeket, amik a csoportodban történtek. Ez azért hasznos, mert a varázslat nélkül csak azokat a hadi sesményeket látod, amik Veled és szövetségeseiddel történtek.


"Beütés" alatt azt az eseményt kell érteni, amikor az egyik ország serege odaért a másik országhoz, és lezajlott egy csata. Hogy ez mikor történt, azt megtudhatod az előbb említett eseménylistából.

Ha bárki úgy érzi, hogy valami nem világos, és nem akarja elolvasni a súgót, szóljon nyugodtan, nagyon szívesen elmagyarázom, és megpróbálom a súgüt se idézni, hátha az ott leírtak félreérthetőek.
__________________
Hódító * Queosia
  #6  
Old 11-13-2006, 16:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hornet View Post
Én azt javasolnám hogy olvasd gyakrabban a súgót

Én is ezt teszem
Kedves "Hornet" nevű fórumozó!

Köszönöm a hozzászólásod, azonban úgy érzem, hogy nagyon bunkó vagy fórumozó társaddal szemben. Kérlek, hogy ne használj ilyen szavakat, hogy "súgó", hanem ha valamit el szeretnél mondani, akkor részletesen írd le, hogy mi az, amire figyelnie kell.

Köszönöm megértésed, és bízom abbam, hogy tanácsomat megfogadva a fórum a béke, a szeretet, és a nyugalom mezejévé változhat, ahol senki nem bunkó, mindenki nagyon kedves a másikkal, és senki nem használ ilyen csúnya szavakat, mint a "súgó".
__________________
Hódító * Queosia
  #7  
Old 11-13-2006, 17:02
Netelek Netelek is offline
Banned
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 75
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kedves "Netelek" nevű fórumozó! (És persze mindenki más, akit érdekel ez a téma, annak ellenére, hogy ide a javaslatokat várjuk, és ebben egy szem javaslat se volt.)

Miért gondolod, hogy haszontalan dolog megtudni egy országról, hogy milyen serege van?

A Hódító egy olyan stratégiai játék, ahol számolással kiszámolhatod -- akár előre is --, hogy győzni fogsz, vagy sem. A számítások feltétele, hogy minden szükséges adattal rendelkezz. Ilyen például az, hogy akit támadsz, annak mekkora serege van.

Ha ezt nem tudod, akkor nem tudod kiszámolni, és csak a szerencsén múlik, hogy sikerül-e a támadásod.

Bár szerencsejáték jelleggel is lehet a Hódítót használni, nem ez az elsődleges funkciója.

Ha ismered az ellenfeled seregének összetételét, akkor kiszámíthatod, hogy mennyi sereget küldj, hogy biztosan beüsd.

Természetesen ehhez tudnod kell, hogy melyik egység hány pontos védőértékkel rendelkezik, és melyik egység hány pontos támadóértékkel rendelkezik.

Ezen kívül tudnod kell, hogy az egyes fajok milyen tulajdonságokkal rendelkeznek, és az egyes varázslatok a számítást hogyan módosítják.

Ezekről a súgóübal olvashatsz bővebben. Jajj, már megint bunkó vagyok, és nem másolom be ide, hogy a katona védő és támadóértéke 1, az elité 5, stb. Kérlek bocsáss meg, hogy csak félinformációt adtam ezügyben. Ha úgy érzed, hogy szükséges, hogy leírjam pontosan, hogy melyik egységnek mennyi a pontos értéke, illetve a tudománytekercsek hogyan befoklyásolják az értékeket, szólj, és leírom azt is szívesen. 1 tekercs például még nem növeli a tudományban elért hatásfokot. 2 tekercs sem. Még 3 sem. 4 tekercs sem. 5 terekcs esetén már majdnem félúton jársz. Ha 6 tekercsed van, akkor már közelítesz ahhoz, hogy meglegyen a +1%, de még mindig szükséges hozzá pár tekercs.


Visszatérve az eredeti kérdésedre: haszontalannak tartod tehát, hogy pontosan meghatározhatod, hogy az ellenfelednek milyen serege van. Kifejtenéd bővebben, hogy miért gondolod ezt? Rengeteg olyan játékost ismerek, akik ezt kifejezetten hasznos információnak tartják, hiszen a támadást ez alapján lehet pontosan kiszámolni. Te miért nem?

Mi a pontos javaslatod, mit kellene még jelezni? Beszélgessünk róla egy jót. Fejlesztve ugyan nem lesz semmi, de biztos vagyok benne, hogy nagypon jókat diskurálunk majd itt.

Ati megtennéd a kedvemért hogy bemásolod, köszííííííí
Nem tartom hülyeségnek a seregfelmérést, csak lehetne rajta segitteni
  #8  
Old 11-13-2006, 17:05
Netelek Netelek is offline
Banned
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 75
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kedves "Hornet" nevű fórumozó!

Köszönöm a hozzászólásod, azonban úgy érzem, hogy nagyon bunkó vagy fórumozó társaddal szemben. Kérlek, hogy ne használj ilyen szavakat, hogy "súgó", hanem ha valamit el szeretnél mondani, akkor részletesen írd le, hogy mi az, amire figyelnie kell.

Köszönöm megértésed, és bízom abbam, hogy tanácsomat megfogadva a fórum a béke, a szeretet, és a nyugalom mezejévé változhat, ahol senki nem bunkó, mindenki nagyon kedves a másikkal, és senki nem használ ilyen csúnya szavakat, mint a "súgó".
Bocs ATi de túl sokat olvastad a "Moderálás vagy mi a szösz" témát
  #9  
Old 11-13-2006, 17:05
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Szerintem is jol van igy
Azert ha pl. egy konnyen felmerheto elohalott eseten megkapod azt az adatot, hogy mikor er pontosan vissza, szegeny elohalott teljesen kiszolgatott lenne
  #10  
Old 11-13-2006, 17:06
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Netelek View Post
Ati megtennéd a kedvemért hogy bemásolod, köszííííííí
Nem tartom hülyeségnek a seregfelmérést, csak lehetne rajta segitteni
Minek és mit ???? Ha érdekel merre jár a serege kb. 2-10 perc alatt megtudhatod hacsak nem vagy analfabéta de akkor vszíűn nem játszanád ezt a játékot Szal amint már több topicba is meg lett említve ez egy stratégiai játék és mindent ne várjunk el a játéktól valqamiért mi is dolgozzunk meg
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
Szövetséges felé vonuló sereg megállítása. Mland Elvetett javaslatok 0 11-07-2006 10:54
Szövetség felé vonuló sereg megállítása. Mland Elvetett javaslatok 0 11-07-2006 10:53
Meddig marad a segítő sereg Láma Általános beszélgetés Hódítós témákban 16 07-21-2006 14:58
Kényelmi újitások - Felmért szövetség olasz Megvalósult javaslatok 22 07-19-2006 12:44


All times are GMT +1. The time now is 12:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu