Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 05-08-2010, 18:23
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Biztos? Ez azt jelentené tehát -- most csak így nagyhirtelen egyetlen példával --, hogy nem fokozhatsz el egyetlen pontot sem, hiszen nem vehetsz több katonát, mint ami a barakkokban elfér.
csak az el nem férőket lehet le fokozni?

szerintem jó úgy, ahogy most van.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 05-08-2010, 18:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
csak az el nem férőket lehet le fokozni?
Nem lehet el nem férő ebben az esetben. Ha egy épület működése számít körváltások között, akkor mindegyiké kell, hogy számítson.

Ha egy csata során elvitték az utolsó raktáradat, akkor például nincs több építkezés, hiszen nem szerezhetsz semmilyen módon nyersanyagot.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #13  
Old 05-08-2010, 18:25
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Biztos? Ez azt jelentené tehát -- most csak így nagyhirtelen egyetlen példával --, hogy nem fokozhatsz el egyetlen pontot sem, hiszen nem vehetsz több katonát, mint ami a barakkokban elfér.
Hmm?? Nem tudom, hogy van felépítve a Hódító rendszere, de nem lehetne csak annyit berakni, hogy lopásnál, mikor kiszámolja mennyit hozol el, egyszerűen nem számolja a nem működő bankokat??

Amúgy pedig:

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
A lényeg, hogy engem régóta zavar ez a bank dolog, hogy ennyire védi a pénzt, és még működnie sem kell.
Ez engem csak akkor szokott zavarni, ha túlzott mennyiségben tart valaki bankot. Ha van bent 1-2 száz milla, mellette 20-50 bank, akkor üsse kavics, nem zavar. Ám, ha rengeteg bankot tart valaki, akkor igencsak zavaró egy tolis orival... úgy lefosztanám, de hát nincs sereg.

Ezért arra gondoltam, hogy a bank ne %-osan védje a pénzt, hanem fixen, hisz fixen is kamatozik, meg fixen is kezeli azt. Így egy bank, teljes mértéken védje meg azt a pénzt, amit kezel, de azon felül semmit se... Így pl. 100 bank, mindegy mennyi pénzed van, 15.000.000 aranyat tesz lophatatlanná (ennyit kezel), és az ezen felüli pénzzel nem csinálna semmit. Szerintem teljesen logikus, hogy csak azt védje a bank, amit kezel...
Reply With Quote
  #14  
Old 05-08-2010, 18:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Hmm?? Nem tudom, hogy van felépítve a Hódító rendszere, de nem lehetne csak annyit berakni, hogy lopásnál, mikor kiszámolja mennyit hozol el, egyszerűen nem számolja a nem működő bankokat??
Hmm? Legyen EGY épület, aminek a működése számít körváltás közben, miközben semelyik másiké nem? Az teljesen következetlen. Vagy egyik se számít, vagy mindegyik számít. Az első van most, a másodikat pedig egészen biztosan nem akarod.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #15  
Old 05-08-2010, 18:29
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hmm? Legyen EGY épület, aminek a működése számít körváltás közben, miközben semelyik másiké nem? Az teljesen következetlen. Vagy egyik se számít, vagy mindegyik számít. Az első van most, a másodikat pedig egészen biztosan nem akarod.
Ne úgy nézd, hogy körváltások között számítson, hanem akkor, mikor valaki egy akciót végrehajt.

Akció is van, ami csak körváltáskor számít (seregmozgás, vihar, szárazság), ám van, ami körváltások között (többi varázslat, alvilági akciók). Akkor most ez is következetlen?? Szerintem nem.
Reply With Quote
  #16  
Old 05-08-2010, 18:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ne úgy nézd, hogy körváltások között számítson, hanem akkor, mikor valaki egy akciót végrehajt.
Például venni szeretne valamit, amihez kell raktár. Ami nincs neki, úgyhogy nincs több építkezés.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #17  
Old 05-08-2010, 18:36
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Például venni szeretne valamit, amihez kell raktár. Ami nincs neki, úgyhogy nincs több építkezés.
Na, ezt nem szeretem, amikor kiforgatod a szavaimat...

Ha két kv között lehet pénzt lopni, akkor két kv között szerintem számítson a bank... Ez a következetes. Nem az, hogy a nem működő bank védi a pénzt, mert az teljesen logikátlan és következetlen.

Sőt, írtad, hogy egyik épületnek sem számít a maximuma két kv között. Ez ráadásul nem is igaz, mivel mind a kocsmának, mind a templomnak számít. Ugyanis a szabad helyen felüli tolvajok és varázslók nem számítanak be az akciókba... Tovább megyek: a könyvtár maximuma is számít, mert max annyi tekercs írására adhatsz utasítást, amennyit tudsz is írni 1 körben (holott adhatnál többre is, csak épp a felesleggel nem haladnának az írnokok).

Részemről szerintem eléggé kifejtettem a dolgot, utolsó hsz volt ebben a topicban...

Last edited by Dus; 05-08-2010 at 18:40..
Reply With Quote
  #18  
Old 05-08-2010, 18:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Na, ezt nem szeretem, amikor kiforgatod a szavaimat...

Ha két kv között lehet pénzt lopni, akkor két kv között szerintem számítson a bank... Ez a következetes. Nem az, hogy a nem működő bank védi a pénzt, mert az teljesen logikátlan és következetlen.
Itt nincs szó kiforgatásról, de az kizárt, hogy EGY épületet kinevezzünk a sok közül, hogy AZ AZ EGY lényeges körváltások között, a többi pedig nem.

Úgyhogy ha a bankot kinevezzük, akkor az összes többi működése, és az általuk hozott maximumok is számítanak.

Ha csak egy épületet nevezünk ki, akkor ez olyan, mintha behoznánk egy módosítást, hogy a barakkban el nem férő seregek mindegyike lelép, KIVÉVE az elitet, mert az szimpatikus.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #19  
Old 05-08-2010, 18:39
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Már eleve be vannak szabályozva a tolik, ezzel a 10k pontos értékhatárral. Ha ezt a logikát követjük, akkor miért nincsenek szabályozva a mágikus és hadi akciók is így? Teljesen következetlen
Reply With Quote
  #20  
Old 05-08-2010, 18:40
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Úgy értem miért csak a tolvajok? Csak nem kivettünk egyetlen egy dolgot, azt beszabályoztuk hogy 10k értékig lehet használni, a többihez meg nem nyúltunk?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu