Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 08-19-2008, 20:29
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Na akkor kezdjuk sorban:

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Ez nem egészen stimm, eddig a big gun kinyilvánította, hogy nem akarja megtámadni a pannont. Aztán egyszercsak másként lett..
Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Kétlem, hogy akkor is felmennek, ha ezt közlik előre.
Azt hiszem erre mondják, hogy kígyót melengetni
Anno amikor en is tagja voltam a klannak, mar akkor is az volt a terv hogy minel fentebb es fentebb! Nem tudom miert beszelsz badarsagokat egy strategiai jatekkal kapcsolatban ahol az a cel, hogy te legyel a legjobb!


Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nézd Ara ez egy játék. Mindkét klánnak nagyon "kényelmes" megoldás volt az mnt, mert nem akartak éjszakázni nem akartak állandóan távolozni csak szépen figyelgetni és ha van valami csipegetnivaló lejjebb akkor belecsípni... Elég ócsi magatartás de baromi kényelmes az biztos.
Quote:
Originally Posted by monro View Post

Felesleges "kígyózni" meg egyebek, Serg van olyan jó játékos, hogy fel tudta mérni ennek az mnt-nek a veszélyeit és szembeállítani azzal amit kap érte a klánja... 2 év nyugodt alvás és játék volt a fizetség az mnt-ért.

Felejtse el mindenki, hogy azért kötöttek mnt-t, mert marhanagy haverok mind és együtt járnak sörözni, meg nőzni... NYUGODTAN AKARTAK ALUDNI!
Ez igy van! Errol beszelek...




Quote:
Originally Posted by Zounok View Post

Előszőr is gratulálok a Big gun-nak az első helyhez! Már csak 2 év és ők lesznek a legsikeresebb hódítósok

Komolyra fordítva: nem volt hosszú csata, sőt, igazán nem is volt csata,az eredmény pedig várható volt.

A szabályok adta lehetőségeket teljesen kihasználva a Big esélyt sem adott a Pannonak, a végeredmény pedig borítékolható volt sajnos

Azonnal megmagyarázom a sajnos szó jelentését is. Előtte ennyit még, hogy a Big tagjai nagyon ügyesen éltek a lehetőségekkel, hatalmas játéktudásról tanúbizonyságot téve.

A sajnosról: Sajnálom a történteket. Sajnálom, mert azt hiszem emberileg a Pannon és annak vezetője sokkal többet érdemelt volna.
Ami az mnt-t illeti teljesen jogos, hogy nem tarthat örökké. Valamikor valaki fel fogja rúgni. Ez örök szabály. Azonban ennek a módja nem mindegy. Volt szerencsém mindkét vezetővel beszélni még az egy hetes felmondási idő előtt közvetlen. Serg vázolta a helyzetüket,amit teljesen megértettem... A tagjai elkényelmesedtek, naponta 1-2x léptek be, tojtak a piacozásra, ráadásul 2-3 tag külföldön is volt. Ilyen hozzáállással nem lehet harcolni. Reaktor is megkeresett telefonon, elmondta mit akarnak. Őt is megértettem, az örök 2. helyett szerettek volna végre elsők lenni. Idézem szavait: "...egy tiszta korrekt harcot szeretnék..."

Érdemes az elejéről menni végig... A Big harmadakkora mint a Pannon, egy a feltörekvők közül, és kezd fentebb nyomuilni. Itt követte el Serg a legnagyobb hibát, mert mnt-t kötött ahelyett, hogy elfojtott volna mindenféle kísérletet mindenkinek ! Ezzel meg is pecsételte a saját sorsukat. Serget idézve: ..." úgy gondoltam ők is elférnek itt fent...". A Big szépen és ügyesen kihasználta a megfelelő széljárást, és Reaktort ismerve nem kis erőfeszítéseket tehetett a felzárkózásra! Ehhez csak gratulálni lehet! Utána jött a saját alklánjuk beverése! Ez már erkölcsileg szinte minősíthetetlen volt, itt kellett volna Sergnek azonnal bontani az mnt-t, és ütni, amíg még ő az erősebb. Aztán pedig elérkezett az idő, amikor a Big 120%-os aktivitás mellett szemben Sergék 30%-ával szemben megfordultak a viszonyok a piacon.

A számomra itt kezdődik az erkölcsi dilemma. Valaki tiszta játékban szeretne győzni a TOP felett. Tegye. De hogy pont akkor, amikor a TOP-ból szabin van 3 ori, ezek okával tisztában van, mert a másik vezető ezt is elmondja neki !! ??? Miért pont ekkor? Miért nem tud várni akkor már egy kicsit? Reaktor válasza szerint már nem várhat tovább, mert nem tudja az embereit visszatartani. Miért tartotta eddig vissza, ha annyira neki akartak menni a Pannonnak?? Mi nem stimmelt eddig? Természetesen az erőviszonyok ! Amint megfelelőek lettek, azonnal támadni kellett. Ezt nem tartom korrektnek, és azzal takarózni telefonon, hogy nem tudja az embereit már visszatartani. Ehhez képest egyetlen egyszer sem kezdeményezett csatát a Big, ha jól láttam, mindig a Pannon tette ezt. (már amennyi jelentést láttam, elnézést ha tévedek ). A piacot pedig a fair küzdelem jegyében az mnt bontásának bejelentése előtt kiszedem, mert úgy a tuti Hol voltak itt egyenlő feltételek Zoli??? Vagy ilyen szerinted a korrekt küzdelem?
Emiatt mondtam én neked a telefonba is, hogy sosem lesztek a legsikeresebbek, és nem fogtok klánnal ütni. Ahogy lett is. A küzdelem kimenetele nem volt kétséges, de a győzelem igen értéktelen lett pl. az én szememben is, sokkal nagyobb elismerést váltott volna ki mindenkiből, ha rendes harcok során sikerül azt elérnetek! Sergtől annyit kértem, hogy klánütés ne legyen, a Szkarabeusz legnagyobb ütése ( tudod, ami ütésünk, amiben te is benne voltál) maradjon meg, az egy tiszta küzdelem volt két nemes fél részéről ! Nem mintha az én kérésemnek tett volna Serg eleget, de neki is be kellett látnia, hogy így értelmetlen harcolni.

Az első helyetek meg van egyelőre, még kb. 2 év, mire a legsikeresebb hódosok lehettek, hátha addigra ti is elkényelmesedtek egy kicsit, addig is kötnél a klánunkkal mnt-t ? )))

Mindenkinek további jó játékot

Zou

Azt hiszem sokan tisztaban vannak az okkal hogy 3 oribol 2 miert van/volt szabin! Ehhez mi koze az ellen klannak??? Az egyeni problema!!!

Mar az Arwen is leirta hogy azert se ők a felelosek hogy nincs aktivitas es nincs tartalek!

Azzal viszont egyetertek hogy a haboruban Sergek voltak a kezdemenyezok, ami dicseretes is! Az okok es a mierteket hagyjuk...


Vegezetul:

Mind a 2 klanban van ismeros, vagy nevezhetem baratoknak is... A BIG GUN-ban termeszetesen tobb. A Pannon klanbol Serg-el nem eppen rozsas a viszonyom, sokat biraltam a modszereit, de itt szeretnek gratulalni mind 2 klannak es Kulon Sergnek is!

Szep volt!



Kar biralni barkit is! Mindenki hibazhat, vagy eppen el a jatek adta legetosegekkel! Nem szeretnem ujra feszegetni a regi esemenyeket!
Ki hogy kerult oda ahol epp van.
Mi tortent a Menzoval kapcsolatban.
Ki milyen ezkozoket hasznalt fel a celjai eleresehez!


Akinek ketelyi vannak vagy megkerdojelezi hogy mi tisztesseges erkolcsileg vagy mi nem, annak javaslom szamolja ki hogy mennyi katona kellett anno a fedezeshez, es mennyi kell most, es mindehhez hany ev termelese szukseges, hogy barki harc nelkul TOP 1 klan legyen vagy beerje azt, barki legyen az elso!
Lehet voltak a 2 klan eleteben megbeszelt utesek, lehet hogy egyszeruen tervezett utes volt, vagy eppen egy kosza informaciobol adodo helyzeti elonyt hasznaltak ki! Mindenesetre mind 2 klan sokat, es regota dolgoztak azert, hogy elsok lehessenek! Pannonnak hamarabb sikerult... Az aktualis TOP 1 klan mindig is az akkori jatek adta lehetosegeket hasznalta ki es ugy jutott az elre! Most is ez tortent...

Akinek nem tetszik a mostani tronfosztas es belegondol egy kicsit akkor, (es) ha nem elvakult a masik oldallal szemben akkor megerti!
Most jott el az ideje hogy a BIG GUN legyen az elso!
__________________
Exhódítós


Last edited by Wanax; 08-19-2008 at 20:35..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Wanax For This Useful Post:
Sponsored Links
  #112  
Old 08-19-2008, 20:55
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

[quote=Arwen;187322]Nem szeretnék belefolyni a vitába, de erre reagálnék.
Igen, óriási nyers, és gabonatartalékot gyűjtöttünk össze hónapok alatt, amihez kellett ÉJSZAKÁZNI, nem is keveset.

Mivel hónapok óta figyeljük a piacot, tudjuk, hogy nektek is volt. (Illetve te akkor még nem voltál a Pannonban) 28M fa, hasonló mennyiségű agyag, kőből még több, és közel 100M gabona. Napi szinten szedtétek fel az olcsó nyerset.

Ezt pont nekem válaszoltad? Én honnan tudnék már ilyeneket?
Reply With Quote
  #113  
Old 08-19-2008, 21:54
puma's Avatar
puma puma is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Veszprém
Posts: 471
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

[quote=Északföld;187486]
Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Nem szeretnék belefolyni a vitába, de erre reagálnék.
Igen, óriási nyers, és gabonatartalékot gyűjtöttünk össze hónapok alatt, amihez kellett ÉJSZAKÁZNI, nem is keveset.

Mivel hónapok óta figyeljük a piacot, tudjuk, hogy nektek is volt. (Illetve te akkor még nem voltál a Pannonban) 28M fa, hasonló mennyiségű agyag, kőből még több, és közel 100M gabona. Napi szinten szedtétek fel az olcsó nyerset.

Ezt pont nekem válaszoltad? Én honnan tudnék már ilyeneket?
Azért Neked Zoltán,mert Éppen Te vagy aki hergeli a népet és beszélsz oltári marhaságokat,holott semmiről sem tudsz!Légy oly kedves a válaszod előtt átnézni az ebben a hsz-ben az idézetet!
Köszöntem!
__________________
sose mond hogy sose!
Reply With Quote
  #114  
Old 08-20-2008, 00:46
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tulip View Post
Amíg az A csoportban a többi országnak általában rendszeresen küzdenie kell, hogy ne csússzon lentebb, addig a csoport első helyén álló klánnak nehogy már indoka legyen az, hogy nem volt felkészülve! Mert ha ez a helyzet, akkor ideje volt, hogy átadják a helyüket másoknak, hogy idővel őket is leváltsa egy következő csapat...
A csoport első klánja sosincs felkészülve. Legjobb esetben is az odajutást követő pár hónapig. Ennek számos oka van, többek között, hogy másból sem áll a napjuk, mint a piacból, egy két feltörekvő klánt még támogathatnak, de az értelme egy idő után ennek is elfogy. Ennek a legegyszerűbb oka, hogy nagyon hosszú idő oda eljutni. A második oka, hogy addigra a játékszenvedély a kitartás elfogy. A harmadik oka, hogy a nagy országokkal nagy gondok járnak együtt, az emberek élete meg az évek alatt változik. Miután oda kerülsz már nem kell csatáznod naponta, nincs hova menned, nem tudsz ütni, még talán 1-2 tag felfedezhet, próbáljátok följebb hozni, de aztán ennyi. Majd másold ki ezt magadnak és nézd meg, hogy ha 2,5 év múlva is a BIG lesz a TOP1, hány ember lesz még ugyan az, hány ember fog még játszani közülük és milyen lelkesedéssel.
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Északföld For This Useful Post:
  #115  
Old 08-20-2008, 00:54
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

[quote=puma;187493]
Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Azért Neked Zoltán,mert Éppen Te vagy aki hergeli a népet és beszélsz oltári marhaságokat,holott semmiről sem tudsz!Légy oly kedves a válaszod előtt átnézni az ebben a hsz-ben az idézetet!
Köszöntem!
Kedves Puma,

Legalább 1 oltári marhaságot másolj már ide légy oly kedves, mert ha már kimondtad légy szíves indolkold meg, az meg hagy ne legyen már baj, hogy kicsit több az információ éhségem mint az átlagnak és sajna ha én is csak az 1/A pontlistáit, meg csatáit másolgatnám, attól még nem tudnám meg, hogy valójában mi a helyzet.
Reply With Quote
  #116  
Old 08-20-2008, 09:11
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Szóval akkor ugy látom vége

Először is gratulálok a győzteseknek! Serg neked is, hogy volt erőd meghozni a döntést, hogy vége. Láttam a körülményeidet, sztem is ez volt a legésszerűbb választásod. Azért sajnálom, hogy "csak" ennyi volt
Reply With Quote
  #117  
Old 08-20-2008, 10:02
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Szóval akkor ugy látom vége

Először is gratulálok a győzteseknek! Serg neked is, hogy volt erőd meghozni a döntést, hogy vége. Láttam a körülményeidet, sztem is ez volt a legésszerűbb választásod. Azért sajnálom, hogy "csak" ennyi volt
Én sem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan vége lesz bár a Big Gun győzelme kétségtelen volt. Gratulálok nekik!

Ilyen hülyeségeket, hogy "MNT bontás előtt kiszedték a nyers/kaja piacot" ne is írjanak akik írják! Hónapok óta erre a csatára készül (vár) minden hódos. Nem hiszem hogy Serg nem számított illetve számíthatott rá, hogy ez hamarosan be is fog következni. Tehát hogy fel tudták szedni a nyersüket csak a Pannon óriási hibája, nem a Big gerinctelensége.
Hogy miért volt szabin 3 ori is? Kettőt megindoklok, bár tuti csak az összeesküvés-elméletem dolgozik, és nem tudom biztosra : mert sem Sergnek sem Ákosnak nem volt ideje mind2 oriját vinni. Így az FCB és a Kiara szabira került.

Ami viszont szerintem is durva volt, hogy feltápoltak egy alklánt az ovi eltüntetésére, illetve hogy földet hozzanak fel nekik, hogy lőtávolba kerüljenek... És véleményem szerint is itt már mindenképp lépned kellett volna Serg.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Arwyl szelleme For This Useful Post:
  #118  
Old 08-20-2008, 17:48
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Én sem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan vége lesz bár a Big Gun győzelme kétségtelen volt. Gratulálok nekik!

Ilyen hülyeségeket, hogy "MNT bontás előtt kiszedték a nyers/kaja piacot" ne is írjanak akik írják! Hónapok óta erre a csatára készül (vár) minden hódos. Nem hiszem hogy Serg nem számított illetve számíthatott rá, hogy ez hamarosan be is fog következni. Tehát hogy fel tudták szedni a nyersüket csak a Pannon óriási hibája, nem a Big gerinctelensége.
Hogy miért volt szabin 3 ori is? Kettőt megindoklok, bár tuti csak az összeesküvés-elméletem dolgozik, és nem tudom biztosra : mert sem Sergnek sem Ákosnak nem volt ideje mind2 oriját vinni. Így az FCB és a Kiara szabira került.

Ami viszont szerintem is durva volt, hogy feltápoltak egy alklánt az ovi eltüntetésére, illetve hogy földet hozzanak fel nekik, hogy lőtávolba kerüljenek... És véleményem szerint is itt már mindenképp lépned kellett volna Serg.
Remélem Ati ezért már tényleg bannol mert állandóan vádaskodsz és ha már itt tartunk sokan pont téged vádolnak jksz-l mert szétcseszted a teki és a rúna piacot ami akár lehetett nem egészen véletlen is.
A hozzászólásaidat letiltom mert nem lehet veled értelmesen beszélni és a hülyeségeidre meg nem vagyok kiváncsi!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Serg For This Useful Post:
  #119  
Old 08-21-2008, 12:56
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Remélem Ati ezért már tényleg bannol mert állandóan vádaskodsz és ha már itt tartunk sokan pont téged vádolnak jksz-l mert szétcseszted a teki és a rúna piacot ami akár lehetett nem egészen véletlen is.
A hozzászólásaidat letiltom mert nem lehet veled értelmesen beszélni és a hülyeségeidre meg nem vagyok kiváncsi!
Ugyan már Serg, egy topklán ne csak ebben tároljon tartalékot. Amúgy meg sztem a mi rúna/teki tartalékunk messze volt egy 10* akkora, legsikeresebb hódítósokkal teletűzdelt klánétól, mint a tietek...
Reply With Quote
  #120  
Old 08-21-2008, 13:40
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Ugyan már Serg, egy topklán ne csak ebben tároljon tartalékot. Amúgy meg sztem a mi rúna/teki tartalékunk messze volt egy 10* akkora, legsikeresebb hódítósokkal teletűzdelt klánétól, mint a tietek...
Napok ota figyelem hogy osszatok az eszet keretlenul.Amugy ha mar beirsz legalabb probaltad volna megcafolni Serg megjegyzeset semmi masbol nem altok csak a Gyanusitgatasokbol meg az intrikakbol, bezzeg ha netalan tan egy masik szinten beal alatok kozulunk valemelyik egybol huztok szabira kapjatok az agyatokhoz es a kezetek jarjon ne a szatok !!!Mutassatok valamit ne csak oktassatok!!!!
__________________
Just Prime Noctis!!!
Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Puppi For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu