Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1231  
Old 03-12-2014, 20:42
reichz's Avatar
reichz reichz is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: DOROG
Posts: 126
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

nekem úgy tűnt, de ha nem hát nem annyit biztosan ért mint pár százalék tolikészün oldalakon át vívni.
Akkor jó így ahogy van.
__________________
urungurung(3) (#543543) [2/B]
Obelix(7)(#100001) [3/G]
Game Over(4) (#100002) [1/A]
Corvina (2)(#100003) [4/L]
Legszebb öröm a söröm! (#4885)
----------------------------------------------------------------------------
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1232  
Old 03-12-2014, 22:32
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt fejtsd ki kérlek bővebben.

Mire gondolsz, hogy legyen meg az ára? Megvan, hiszen a készültsége lent van, ami befolyásolja a tolvajerejét. Minél lejjebb viszi, annál kevesebb az ereje.
Ok, bar most csak telorol tudok irni.

Ha egy feles napi 18 orat online fent van, mig en egy nap orankent 1x, de azt 18 oran keresztul folyamarosan korvaltasok kozben valtozo idopontokban, alkalmanket 5-10 percet tudok csak a jatekra szentelni, akkor o eredmenyesebb lesz. Semmi mast nem kell tennie csak a korvaltas utan rogton akcioznia. En hiaba vagyok ebben a korokre osztott strategiai jatekban latszolag ugyan olyan aktiv. Mire oda jutnek, hogy levigyem a keszultseget o mar elhasznalta. Kovetkezo korben szinten, utana megint, pedig o is en is a peldaban emlitett mindharom korben fent voltunk. En probaltam a keszultsegen csokkenteni de nem lehetett, mert miniuszba tolni a keszultseget.

Megvalami: Merengo toliakciot irt, most en is az egyszeruseg kedveert, de ahogy a masik temaindito topicban is irtam csak az info szerzo tolvaj akciokkal van gondom. Szerintem az nem fair, hogy korvaltas utan a regeneraciot es a legutobb erositeskent kapott uj akciot kihasznalva meg tudja nezni az elozo korben inditott seregem (akkor meg 3%alatt volt a keszultsege) szandekat.
Reply With Quote
  #1233  
Old 03-12-2014, 22:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
En hiaba vagyok ebben a korokre osztott strategiai jatekban latszolag ugyan olyan aktiv. Mire oda jutnek, hogy levigyem a keszultseget o mar elhasznalta. Kovetkezo korben szinten, utana megint, pedig o is en is a peldaban emlitett mindharom korben fent voltunk. En probaltam a keszultsegen csokkenteni de nem lehetett, mert miniuszba tolni a keszultseget.
Van még sok dolog, amit egy másik ország ellen tenni lehet. Miért pont csak a készültségét akarod levinni? Támadd meg például. Azt bármikor megteheted két körváltás között.

Ez nem kötözködés, hanem nem értem, hogy miért azt az egyetlen akciót akarod ellene csinálni, amit az adott helyzetben nem tudsz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1234  
Old 03-13-2014, 00:31
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Van még sok dolog, amit egy másik ország ellen tenni lehet. Miért pont csak a készültségét akarod levinni? Támadd meg például. Azt bármikor megteheted két körváltás között.

Ez nem kötözködés, hanem nem értem, hogy miért azt az egyetlen akciót akarod ellene csinálni, amit az adott helyzetben nem tudsz.
Földszerzés nem túl szerencsés egy felesnél, amíg "mozog". Ha magam alá ütöm lentről fog piszkálni, ráadásul már újra ütni sem fogom tudni. Pusztítás szintén nem túl célravezető bár működhet, erősen pontlista függő. Fosztani nem lehet, ha a feles kicsit is normális szöviben van, több módszert is tud találni arra, hogy elrejtse a pénzét. Marad a mészárlás, ami szintén kijátszható, ha biztosan tudja hogy mészárolni fogom a következő körben, orijában lévő pénz kérdése.

Szerintem itt azon van a hangsúly, hogy a felesnek minden körben van esélye arra, hogy tudja milyen szándékkal megy éppen felé vagy a szövije felé a sereg. Könnyű kijátszani a sereggel okozott kárt és ez az egyéb erősítésével együtt teszi túl erőssé.

Úgy necces megtámadni, hogy tudja mire megy a sereg. Tolizni nem nagyon lehet. Varázslatok között van pár értelmes pl a toligyilok, de azzal sem lehet szerintem túl sok eredményt elérni, marad a készicsökkentés. Ha nekem nem hiszel Merengőék is igazolhatják, hogy ezzel lehet megfogni leginkább egy felest, vagyis lehetne, ha 10% alatt nem tudna infózni, de tud, így nem nagyon lehet... persze biztos akad még ezer féle opció amit meg se említettem, de nem hiszem hogy túl kellene magyaráznom, végül is ha az aranyalmát elég sokszor felteszem lehet hogy egy idő után pótolom az ellopott pénz mennyiségét...

Tudom itt tabu téma az ember faj, de azért csak megemlíteném. Ha valaki azt akarja, hogy ne lehessen készültségcsökkentéssel ártalmatlanná tenni, választhat ember fajt. A feleseket régen is ezzel lehetett megfogni, persze rájuk fért az erősítés, de szerintem csak egy határig.

(Írom mindezt úgy hogy játszok felessel, iszonyat mennyiségű lóvét szereztem kb 0 energiával, meglepően rövid idő alatt. Csatáztam ellene és vele is, tudom mire képes)
Reply With Quote
  #1235  
Old 03-14-2014, 14:47
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

"Sikerült szerezni 3.643 ipari, 4.723 gazdasági,
4.054 mezőgazdasági, 31.372 lakáshelyzeti, 4.025
bányászati, 29.863 hadügyi, 107.605 mágia és 7.461
tolvajlási tudománytekercset."


...és ezt 33x, ok most lehet örülnöm kellene, főleg hogy ez kb a 4. gnómocska, akit sikerült kitekizni, de valahogy mégis elég furcsa érzésem van ezzel kapcsolatban. Nem voltam szemét csak rendszeresen nézem, hogy mikor jár le a kulcsuk, és a jó pillanatot elcsíptem.

Ezzel a legutolsóval 8,5 milla tekercset loptam össze... szöviszinten bőven 10milla teki felett járunk.

Játékidő: 533 kör

Még mindig furának tartom, hogy miért kellett ennyire megerősíteni a felest. Szerencsétlen több hónapos tekercsírogatását tettük tönkre Én vagyok a hülye, hogy lelkiismeret furdalásom van, amiért ilyen durván elvettük a másét vagy ez normális?
Reply With Quote
  #1236  
Old 03-14-2014, 14:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
"Sikerült szerezni 3.643 ipari, 4.723 gazdasági,
4.054 mezőgazdasági, 31.372 lakáshelyzeti, 4.025
bányászati, 29.863 hadügyi, 107.605 mágia és 7.461
tolvajlási tudománytekercset."


...és ezt 33x, ok most lehet örülnöm kellene, főleg hogy ez kb a 4. gnómocska, akit sikerült kitekizni, de valahogy mégis elég furcsa érzésem van ezzel kapcsolatban. Nem voltam szemét csak rendszeresen nézem, hogy mikor jár le a kulcsuk, és a jó pillanatot elcsíptem.

Ezzel a legutolsóval 8,5 milla tekercset loptam össze... szöviszinten bőven 10milla teki felett járunk.

Játékidő: 533 kör

Még mindig furának tartom, hogy miért kellett ennyire megerősíteni a felest. Szerencsétlen több hónapos tekercsírogatását tettük tönkre Én vagyok a hülye, hogy lelkiismeret furdalásom van, amiért ilyen durván elvettük a másét vagy ez normális?
A tekercslopás nem lett erősítve. 24 órán belül most pontosan ugyanannyiszor tudsz tekercset lopni, mint eddig.

Értem, hogy régen csak fele ennyiszer loptál, és a készültség visszatöltődése után mástól kellett lopni, majd ugyanehhez az országhoz csak a következő varázslatlejáratkor tértél vissza, de összességében adott hosszabb idő alatt az ellopott tekercsek darabszáma nem változott.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1237  
Old 03-15-2014, 07:13
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 17%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
"Sikerült szerezni 3.643 ipari, 4.723 gazdasági,
4.054 mezőgazdasági, 31.372 lakáshelyzeti, 4.025
bányászati, 29.863 hadügyi, 107.605 mágia és 7.461
tolvajlási tudománytekercset."


...és ezt 33x, ok most lehet örülnöm kellene, főleg hogy ez kb a 4. gnómocska, akit sikerült kitekizni, de valahogy mégis elég furcsa érzésem van ezzel kapcsolatban. Nem voltam szemét csak rendszeresen nézem, hogy mikor jár le a kulcsuk, és a jó pillanatot elcsíptem.

Ezzel a legutolsóval 8,5 milla tekercset loptam össze... szöviszinten bőven 10milla teki felett járunk.

Játékidő: 533 kör

Még mindig furának tartom, hogy miért kellett ennyire megerősíteni a felest. Szerencsétlen több hónapos tekercsírogatását tettük tönkre Én vagyok a hülye, hogy lelkiismeret furdalásom van, amiért ilyen durván elvettük a másét vagy ez normális?
Ha ennyire mimózalelkű vagy, az első lopás után abba kellett volna hagyni, és írni, hogy tegye fel a könyvtárkulcsot. :P
Reply With Quote
  #1238  
Old 03-23-2014, 17:17
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Eddigi tapasztaltok

Üdv!
Rég nem fordultam meg errefelé, visszaolvastam az azóta történt beírásokat.

Én támogattam a változtatást korábban. És mit hoz a sors? Talán az első akit leloptak egy éjjel alatt 2,5 yarddal én voltam
Játszok felessel és játszottam feles ellen is . Nekem tetszik, hogy sokkal színesebb lett a játék.

A pénz lophatóságához: sztem 5. szinten 2-300 hekin nem szükséges 1 yard felett kp-t tartani az oriban... Aki mégis tart, hát ismeri a kockázatokat. Szerintem nem játszhatatlan a játék 300 hekin, ha "csak" 300 milla van az oriban.
Fent a 3. szinten nincs is meg az 5% bankom, de mégsem lopnak éjjel-nappal. 1,5-2 yard kp van az orimban állandóan de már napok óta felém se néztek...

Egy 4-5 napos harcocska során, ahol az ellenfélnél is volt feles, meg nálunk is, na ott az 5 nap alatt ha jól emlékszem 1 db katigyilok se volt.. hiába lett erősebb, mégse használta senki, mert egy háborúban többet ér az éplista, meg a seregfelmérés, minthogy legyilkoljak 2000 katonát. Ugye körönként legalább 3 éplista,3 távollévő sereg. Hol fér ide bele már a katigyilok. (Aztán meg annyira még énse vagyok perverz, hogy ismeretelenek 6-7 körös oriját csak merő unalomból gyilkolásszam)

Nagyobb hektáron szerintem már elég jól el tudják rejteni a pénzeket, kisebb hektáron meg egyszerűen nincs szükség a normál játékhoz milliárdokra.

Hát mit mondjak? Akinek ez nem tetszik, csak azért lehet, mert az ő szövijében éppen nincs feles... Dehát ez egy stratégiai játék. Aki nem tud, vagy akar alkalmazkodni a megváltozott erőviszonyokhoz az előbb-utóbb hátrányba kerül. Személy szerint örülök annak, hogy vége az ork uralomnak. Másfél, két éve a pontlista ELSŐ FELÉBEN az orik legalább 70%-a ork volt. A maradék meg gnóm kb. Néhány nagyno bátor törpe és egy-két ügyes óriás.
Hát az valami borzasztóan unalmas volt....

Egy szóval szerintem most élvezetesebb a játék úgy összességében.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dave For This Useful Post:
  #1239  
Old 03-26-2014, 17:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Élesítésre került az első finomítás: a kevés pénz védelme. A "kevés pénz" 15 millió aranyban lett meghatározva. Akinek ennél kevesebb van, az a pénzlopásokkal szemben egy kis védettséget élvez. A 15 millión belül is van több sáv, akinek 1 milliónál is kevesebb pénze van, attól lehet a legkevésbé lopni a pénzt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #1240  
Old 03-26-2014, 21:38
rocchess rocchess is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2013
Location: Nyíregyháza
Posts: 79
Activity: 0%
Longevity: 59%
Default

15 millió? nem kevés ez egy kicsit?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 00:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu