Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

View Poll Results: Melyik a kedvenc Lynch filmed?
Twin Peaks sorozat 3 25.00%
Twin Peaks Tűz jöjj velem! 0 0%
Mulholland Drive 3 25.00%
Kék Bársony 0 0%
Lost Highway 2 16.67%
Radírfej 1 8.33%
Dűne 3 25.00%
The Elephant Man 0 0%
The Straight Story 0 0%
Voters: 12. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-07-2006, 16:47
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default David Lynch művei

Kedvenc rendezőm David Lynch, rajongok a Twin Peaks című sorozatért. Várom ide hasonló érdeklődésű emberkéket. Remélem nem én vagyok az egyetlen Lynch fan a hódítóban

Mivel most megint nyomatják a sorozatot, talán ide is írnak néhányan.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-07-2006, 18:47
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Arwen
Kedvenc rendezőm David Lynch, rajongok a Twin Peaks című sorozatért. :)Várom ide hasonló érdeklődésű emberkéket. Remélem nem én vagyok az egyetlen Lynch fan a hódítóban ;)

Mivel most megint nyomatják a sorozatot, talán ide is írnak néhányan. :)
egy olyan választ szeretnék, hogy minden, ami nem twin peaks :).. jó, az sem olyan vészes azért.. :)
Reply With Quote
  #3  
Old 03-07-2006, 20:01
Enkidu
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nekem mindenképpen favorit a Lost Highway, az a legelborultabb, a szőke csajt is imádom benne meg az őrült zenéket. A Mulholland is tetszett, bár kicsit már túlmisztifikált (idáig 3 értelmezési lehetőséget találtam ki a haverommal, és nem tudunk dönteni persze ez nem baj). A Radírfej is nagyon jó, hihetetlenül ütős hangulata van, egy-két apróság miatt olyan erősen gyomorforgató, hogy többen abbahagyták menet közben ismerőseim közül, akiknek ajánlottam. Szerintem az a film inkább a tudatalattira hat, mint a tudatos énre. Jó minimalista stílusúnak tűnik, ugyanakkor hatalmas műgond van benne. A Kék bársony szerintem Lynch egyik legjobbja a Lost Highway mellett, letisztult, érthető, de egyéni és érdekes. A Twin Peaks szintén nagyon király - ahhoz képest, hogy sorozat. De azért mégiscsak egy sorozat, amit nagyközönségnek szántak, némi erőltetett romantikával és drámával, ezért szerintem igazából nem mérhető Lynch "rendes" filmjeihez. Az más kérdés, hogy nem volt még sorozat a TP-en kívül, amit lelkesedve, izgulva és rajongva néztem volna végig.

Lenti hármat nem láttam, sokat vesztettem? (Dűnét azért halogatom, mert 1000 éve olvastam a könyvet és nem emlékszek semmire.)
Reply With Quote
  #4  
Old 03-08-2006, 12:56
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Enkidu
Nekem mindenképpen favorit a Lost Highway, az a legelborultabb, a szőke csajt is imádom benne meg az őrült zenéket. A Mulholland is tetszett, bár kicsit már túlmisztifikált (idáig 3 értelmezési lehetőséget találtam ki a haverommal, és nem tudunk dönteni persze ez nem baj). A Radírfej is nagyon jó, hihetetlenül ütős hangulata van, egy-két apróság miatt olyan erősen gyomorforgató, hogy többen abbahagyták menet közben ismerőseim közül, akiknek ajánlottam. Szerintem az a film inkább a tudatalattira hat, mint a tudatos énre. Jó minimalista stílusúnak tűnik, ugyanakkor hatalmas műgond van benne. A Kék bársony szerintem Lynch egyik legjobbja a Lost Highway mellett, letisztult, érthető, de egyéni és érdekes. A Twin Peaks szintén nagyon király - ahhoz képest, hogy sorozat. De azért mégiscsak egy sorozat, amit nagyközönségnek szántak, némi erőltetett romantikával és drámával, ezért szerintem igazából nem mérhető Lynch "rendes" filmjeihez. Az más kérdés, hogy nem volt még sorozat a TP-en kívül, amit lelkesedve, izgulva és rajongva néztem volna végig.

Lenti hármat nem láttam, sokat vesztettem? (Dűnét azért halogatom, mert 1000 éve olvastam a könyvet és nem emlékszek semmire.)
Dűnét mindenképp nézd meg, nekem az nagyon bejött.
Mulholland-t én egyáltalán nem tudom értelmezni, mondjuk csak 1x láttam, de majd talán lesz vmikori időm megnézni még párszor.
Kék bársony és Lost highway szintén profi. A színészeket is bírom, akiket tökéletesen összeválogat.
A zene minden filmjében fantasztikus.
Azért nekem a TP is nagyon tetszett, pláne, h nem lett happy end. Ragyogó karaktereket sorakoztatott fel, sok humorral.

Mulholland értelmezés?
Reply With Quote
  #5  
Old 03-08-2006, 13:03
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem a Twin Peaks nem onnantól lesz rossz, hogy Lynch kiszáll belőle, hanem már a 3. résztől Mulholland Drive megér még egy misét, azaz érdemes 2-szer is megnézni Dűnét meg olvasni kell, szerintem a jó filmes adaptációja lehetetlen.
Reply With Quote
  #6  
Old 03-08-2006, 13:14
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem is rossz a TP. :P
Főként a második évad.
Reply With Quote
  #7  
Old 03-09-2006, 20:45
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Unhappy

Most nézem, h a Wild at heart c. filmet meg szépen kifelejtettem.
Reply With Quote
  #8  
Old 03-16-2006, 11:59
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Azért is írok, h ne haljon meg a topikom.

The Straight Story-ról

A film arról szól, h egy öreg nagyon rossz kapcsolatban van a bátyjával. Mikor megtudja, h a testvére szívszélhüdést kapott, neki vág a nagy útnak egy fűnyíróval, h meglátogassa. Az első fűnyíró felmondja a szolgálatot és hazavontatják. Vesz egy másikat és újra útnak indul. Közben történik vele ez-az, de végül eléri célját.
Nekem tetszett a film, főként a zenéje. Azt is Badalamenti készítette, mint az összes többi Lynch filmét.
Reply With Quote
  #9  
Old 03-16-2006, 18:24
Enkidu
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen
Nekem tetszett a film, főként a zenéje. Azt is Badalamenti készítette, mint az összes többi Lynch filmét.
Az egy király fickó! A kedvencem a Lost Highway zenéje a TP mellett.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu