Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szerinted okozhat-e gondot a jellenlegi helyzet a jövöben?
Elffel játszom és szerintem igen 13 26.53%
Elffel játszom és szerintem nem 10 20.41%
Nem elffel játszom és szerintem igen 15 30.61%
Nem elffel játszom és szerintem nem 3 6.12%
Nem játszom A-ban, de szerintem igen 6 12.24%
Nem játszom A-ban, de szerintem nem 2 4.08%
Voters: 49. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #211  
Old 12-01-2009, 18:56
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Gondoltam evidens, hogy ez esetben nem kell a B-ben 2000kört eltölteni hanem lehet lépni 1000-után, ezzel a szabályal meg is szünhetne a 2000 körözés hisz kötelezően tovább kellene lépni, csak a jáékos eldönthetné h hogyan szeretné folytatni. Szerintem mindenkinek ez lenne a legjobb hosszú távon.


Ami Padlócsempe ötletét illeti, lényegében ugyan az mint az enyém,, ő is szét akarja választani a forgó és hosszú távon játszó játékosokat, csak másképp. Szerintem egészségesebb lenne egy új csoport erre a célra. (Mindegy h 2/C-nek vagy minek nevezzük)

A pénz nem csak 8k heki környékén kell, 1k hekin is könyebb az élet ha vannak tartalékaid.
valahol elvesztettem a fonalat.. 2/B-ben vagyok most, hova tudok lépni, ha..

.. van A topjában orim,
.. nincs A-ban orim, de nem szeretnék menni.

gondolom, ha nincs A-ban orim, akkor simán mehetek oda, mint eddig.

az új csoport nem csinálna túl nagy pontkülönbségeket, ha az 1/A fele átmenne 2/C-be?
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
Sponsored Links
  #212  
Old 12-01-2009, 18:57
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 13%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Azért nem teljesen így szólt
Haloványan derengett az ötlet csak. De szerintem az eddig felvetettek közül ez a legéletképesebb!
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #213  
Old 12-01-2009, 18:58
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Szóval úgy képzeltem el, hogy akármikor jelölheted, hogy 1/A-ban képzeled el a jövőd, ha nem jelölöd be, azt jelenti, hogy szeretnél lefordulni.
Ezt kiegészíteném avval, hogy csak az első 1000 kör után lehessen jelölni. Így azok, akik először vannak az 1/A-ban, tapasztalat alapján dönthetnek.

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Viszont ha 2000 feletti topköröd van, akkor gyakorlatilag muszáj bejelölnöd, különben lázad a nép, hogy nem lépsz tovább.
A lázadás helyett szerintem egyszerűbb, ha 2000 topkör után automatikusan bejelölődik.

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
És csak akkor tudod a 2/B-s oridat forgatni, ha A-ban be van jelölve, hogy hosszútávon játszol A-ban, és teljesíted a követelményeket.

Aki bejelöli, annak a a teljes létszám top30%-t kell teljesítenie. Cserébe foroghat a lenti orijával.

Aki nem jelöli be, annak csak a nem hosszútávon A-ban játszók között kell a top30-ba kerülnie (vagy több személyiség esetén szűkebb topba)

Aki szeretne forogni A-ból, vagy kezdő, az végig tudja vinni a szintet, mert nem ütközik bele elf mocsárba, mert az elfek az össz-top30 határánál fognak ücsörögni.
Aki pedig hosszútávon szeretne A-ban játszani, az küzdjön meg az elfekkel, vagy ügyesen ugorja át őket (már ha ezek után még mindig sokan elffel akarnak játszani)
Tetszik. Biztosítja, hogy az 1A-s kezdőknek ne tűnjön reménytelennek az 1/A és azt is biztosítja, hogy az új játékosok megszerethessék ezt a csoportot.
__________________
Egér a sajton... (#3744)

Last edited by -Fegya-; 12-01-2009 at 19:03..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #214  
Old 12-01-2009, 19:00
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ha 30\30 torony barakkos elf vagy gyakorlatilag nem tudsz pénz szerezni csak csiga lassan. Szóval azért az elfek is megadják az árát a bunkerságnak.
Reply With Quote
  #215  
Old 12-01-2009, 19:12
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Gondoltam evidens, hogy ez esetben nem kell a B-ben 2000kört eltölteni hanem lehet lépni 1000-után, ezzel a szabályal meg is szünhetne a 2000 körözés hisz kötelezően tovább kellene lépni, csak a jáékos eldönthetné h hogyan szeretné folytatni. Szerintem mindenkinek ez lenne a legjobb hosszú távon.

...

A pénz nem csak 8k heki környékén kell, 1k hekin is könyebb az élet ha vannak tartalékaid.
Értettem én elsőre is hogy ez a Bs 2000kör helyett lenne, én csak azt mondom, hogy B-ben 2K kör vagy B-ben 1K és még egy ugyanolyan csoportban 1K.. nem oszt nem szoroz szerintem, nem lenne tőle változatosabb a játék egyáltalán.

Ha 8K-n üt be valakit értékben többet vesztessz, mint 1K-n, minél magasabban vagy, annál több pénz a kényelmes. A-ban kiütnek a topból nehezebben hozod vissza magad 1milliárdból, mint ha B-ben ütnek ki.
Reply With Quote
  #216  
Old 12-01-2009, 19:15
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
A lázadás helyett szerintem egyszerűbb, ha 2000 topkör után automatikusan bejelölődik.
Ez nagyon nem lenne jó, mert akkor ha véletlen elnézed a 2K kört, máris kieshetsz a TOP-ból, mert hirtelen már az összes játékos topja számit és nem csak a fordulni vágyóké.
Reply With Quote
  #217  
Old 12-01-2009, 19:22
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Ez nagyon nem lenne jó, mert akkor ha véletlen elnézed a 2K kört, máris kieshetsz a TOP-ból, mert hirtelen már az összes játékos topja számit és nem csak a fordulni vágyóké.
ettől a 2k top köröd megmarad, csak 3mal csökken körönként, tehát még mindig van kb egy hónapod, hogy lépj.. erről viszont mehet értesítés szerintem.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
  #218  
Old 12-01-2009, 19:24
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Mi lenne a biztosíték arra, hogy 1/A nem ürül ki így? Úgy értve, hogy nem lesznek óriási lyukak benne. Mert bármilyen jól hangzik a 2/C, nekem is tetszett, de ha A-s űröket eredményez, attól nem lesz könnyebb se jobb a játék A-ban, csak egy könnyítés lesz azoknak, akik nem akarnak ott játszani, ami elég vérszegény indok szerintem.
Padlócsempe ötlete, az A-s topok bontása talán egy kiegyensúlyozottabb rendszert hozna létre, mintha két kisfős, nagy pontkülönbséges csopi jönne létre.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
  #219  
Old 12-01-2009, 19:26
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Teljesen. Az egyetlen kérésem, hogy az önös érdekek kerüljenek eg ykicsit háttérbe. Most azt látom, hogy nagyon sokan a saját helyzetükön szeretnének változtatni: könnyebb fordulás, ha elf vagyok; ne legyenek elfek, ha ork vagyok; könnyebb flejutási lehetőség, ha most kerültem fel; nehezebb feljutás a többieknek, ha régóta ott vagyok; személyiségszámok szerzésének nehezítése a többieknek, ha nekem sok van; személyiségszámok nehezítése a többieknek, ha esélytelen, hogy én valaha is szerezzek; stb.

Érthető, hogy mindenki a saját helyzetét szeretné megtartani, de azt hiszem, hogy olyan változtatás nem is igazán lesz, ami a helyzetmegtartást komolyabban befolyásolja. Nem lesznek az elfek kiszedve az A-ból, és más játékra kényszerítve; nem lesznek lefordulásra kényszerítve a top országok stb.
Na emiatt nem kapcsolódtam be nagyon ebbe a topicba, és hagytam abba az írást a bunkerelf topicban. Egyáltalán nem forgok és a személyiségek sem érdekelnek ezáltal ennek ellenére átlátom a fordulás problémát is azoknál akik forognának. Mivel az ő problémájuk nálunk az 1A-ban "elfmocsár"-ként csapódik le, egyre jobban ugy érzem, hogy a valódi probléma a fordulás.

De nekem is van egy problémám. Az 1A-ban vagyok 7-8 éve és eddig 3x voltam topklán vezére úgy, hogy mindig előlről kezdtem az aljáról. Jó lenne nekem is 4-5 személyiség, de ehhez forognom kellene és ennyire azért nem kell a plusz személyiség. Másnak viszont igen ezért nem végez érdemi játékot az 1A-ban mert csak lépcsőfoknak tekinti.

Mi lenne ha engednénk megszerezni a személyiségeket fordulás nélkül az 1A-ban? Vannak követelmények minden személyiséglépcsőnél, talán ki lehetne alakítani olyan rendszert, hogy az 5.-re való lefordulás nélkül is tudjon valaki személyiséget gyüjteni. Ki tudja talán megszűnne ez a sok fordulnivágyó ori és végre az 1A-ra tudnának koncentrálni.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
  #220  
Old 12-01-2009, 19:36
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 13%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Mi lenne ha engednénk megszerezni a személyiségeket fordulás nélkül az 1A-ban? Vannak követelmények minden személyiséglépcsőnél, talán ki lehetne alakítani olyan rendszert, hogy az 5.-re való lefordulás nélkül is tudjon valaki személyiséget gyüjteni. Ki tudja talán megszűnne ez a sok fordulnivágyó ori és végre az 1A-ra tudnának koncentrálni.
Milyen követelményeket lehetne támasztani? Eltöltött kör? Eltöltött topkör? Hektárszám? Ütött hektárszám?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu