Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-12-2012, 23:54
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default Piaccal kapcsolatos ötlet, felvetés.

Félelfes topicban született ötlet, jómagam ellenzem, de egy témát megér.

Az, hogyha már 2 faj alaból nem tud megélni, de ezt nyugodtan lehet számolni 3-4nek is talán már a játék 'hibájának' nevezhető és talán az egész szükségelne egy elég jelentős módosítást...

Az ötlet a következő: A-n kívül minden portékának maximum x%-át lehessen kitenni egyszerre a piacra, ha az egy bizonyos mennyiségnél nagyobb. A példa kedvéért legyen 20%. Ez vonatkozna seregre, tekercsre, nyersre, tehát mindenre.

1) A legnagyobb változás érzékelhetően a seregcserélésben lenne, de a 200 hekis gnóm mocsáron is változtatna talán. Szerintem ha nem lehetne fullba sereget cserélni, az izgalmasabbá tenné a játékot. Olyan éplista és taktika kéne, mindenki saját ízlése szerint, amivel nehezen üthető, de befér máshoz a 20% seregcsere szabadsággal. Több taktikázást igényelne és nehezebb lenne megtalálni az ideális egyensúlyt. (Kedvezne a varis országoknak, esetleg a hadi orikban is megérné több varit tartani, hogy a 20%nak nagyobb legyen az értéke)

2) A felest és az embert ez oly módon érintené, hogy egy jól kiépített védelmen nem jönne be akárki, mivel mindenki egyensúlyozna a védekezés és támadás közti vonalon. 'gy indirekt mód erősödne a védelme és nem érnék akkora veszteségek. + Az esetleges bentmaradó javakat el tudja lopni.

3) Mivel nem lehetne fullba kirakni a cuccokat piacra, ezért minden szöviben jól jönne egy tolvaj, akihez át lehet karavánolni, mert ott van a legnagyobb biztonságban.

4) (Megoldódna egyesek sérelme, akik azért siránkoznak, hogy a piac nem raktár)

Mint fentebb írtam ez elég radikális elgondolás, de az A-t nem érintené, ez egy újabb kiváltsága lenne annak a csoportnak, hogy ott fullba cserélhető minden.

+1 A hulla több helyre beférne és kevesebb ellentámadást kapna.
Sponsored Links
  #2  
Old 11-12-2012, 23:57
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Jómagam azért vétózom ezt mivel így csak kp-ban lehet tartalékot tárolni.
(Ugye egységben és nyersben nem lehet, a kopás miatt pedig tekiben sem.)

Készpénzben tartalékolni a teljes vagyonomat pedig némileg orosz rulettnek érzem. Sok heti munka mehet fuccsba 1 éjszaka alatt úgy, hogy az ellen nem tudok védekezni. Mert aludni muszáj néha....

De ettől függetlenül megéri megbeszélni a dolgot, még ha ez a javaslat életképtelen is, talán a vita közben sikerül valami más megoldást találni.
  #3  
Old 11-13-2012, 00:04
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

rég volt ilyen életképtelen felvetés. ez úgy hülyeség ahogy van.
The Following 3 Users Say Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #4  
Old 11-13-2012, 00:05
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
rég volt ilyen életképtelen felvetés. ez úgy hülyeség ahogy van.
Mégpedig azért, mert....?

Én sem tartom jó ötletnek, de vettem a fáradtságot és leírtam, hogy miért. Öröm lenne a javából ha te is megtennéd.
  #5  
Old 11-13-2012, 00:09
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

ez már ott megbukott, hogy olyan változás úgy sem lesz bevezetve, amiben benne van: kivétel az A ban. az árak az egekbe szöknének, játékosok tömege hagyná abba a játékot mert nehogy már amit hónapok munkájával összeloptak termeltek egy döntés miatta elveszítsék. pl az én 1 milla pacimból B ben hirtelen lenne 10k.. (nincs 1 milla pacom de van akinek van mert láttam kint pár napja a piacon ez csak egy példa). de megnézném az illető fejét.. nem ismerem az országaidat de 1 szemmel még fel lehet kúszni a top30 aljáig de később egyre magasabbra kell és ott már nem elég 100 milla. meg mi van ha csatába kerülök és le kell bontanom a templomok felét? akkor még azt is elbukom? szerintem itt nem azt kell megvitatni miért nem, mert arra számtalan értelmes válasz van. én a miértjére nem találok egyet sem a felsoroltjaid közül.
The Following 4 Users Say Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #6  
Old 11-13-2012, 00:22
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ez már ott megbukott, hogy olyan változás úgy sem lesz bevezetve, amiben benne van: kivétel az A ban. az árak az egekbe szöknének, játékosok tömege hagyná abba a játékot mert nehogy már amit hónapok munkájával összeloptak termeltek egy döntés miatta elveszítsék. pl az én 1 milla pacimból B ben hirtelen lenne 10k.. (nincs 1 milla pacom de van akinek van mert láttam kint pár napja a piacon ez csak egy példa). de megnézném az illető fejét.. nem ismerem az országaidat de 1 szemmel még fel lehet kúszni a top30 aljáig de később egyre magasabbra kell és ott már nem elég 100 milla. meg mi van ha csatába kerülök és le kell bontanom a templomok felét? akkor még azt is elbukom? szerintem itt nem azt kell megvitatni miért nem, mert arra számtalan értelmes válasz van. én a miértjére nem találok egyet sem a felsoroltjaid közül.
Nem az én ötletem, így megvédeni sem tudom rendesen, de ami eszembe jut azt szívesen leírom.

Abban teljesen igazad van, hogy a piacon lévő több millió egység nagy gond. Abból a szempontból is, hogy az mekkora értéket képvisel, ami jelenleg foszthatatlan/lophatatlan formában van jelen. "A piac nem raktár", mégis több millió egységet lehet ott biztonságosan tárolni. Szóval még is csak raktár. Ez így nincs jól. Szerény véleményem szerint többet árt, mint használ. Mert bár biztonságban van a pénzed, ami jelentős taktikai mozgásteret ad, de még többet elvesz. Vagy szerinted az jól van, hogy teljes biztonságban meg tudod termelni a forduláshoz szükséges vagyonod, majd a játék egésze alatt kvázi sérthetetlenül tudod tárolni?
  #7  
Old 11-13-2012, 00:25
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Nem az én ötletem, így megvédeni sem tudom rendesen, de ami eszembe jut azt szívesen leírom.

Abban teljesen igazad van, hogy a piacon lévő több millió egység nagy gond. Abból a szempontból is, hogy az mekkora értéket képvisel, ami jelenleg foszthatatlan/lophatatlan formában van jelen. "A piac nem raktár", mégis több millió egységet lehet ott biztonságosan tárolni. Szóval még is csak raktár. Ez így nincs jól. Szerény véleményem szerint többet árt, mint használ. Mert bár biztonságban van a pénzed, ami jelentős taktikai mozgásteret ad, de még többet elvesz. Vagy szerinted az jól van, hogy teljes biztonságban meg tudod termelni a forduláshoz szükséges vagyonod, majd a játék egésze alatt kvázi sérthetetlenül tudod tárolni?
igen szerintem rendben van. elég aktívnak kell lenni ahhoz, hogy az ténylegesen sérthetetlen legyen és hozzátenném ha nagyobb tétel egységről van szó nem egyszerű átvinni egyik szintről a másikra. aki belefekteti az energiát az miért nem vihetné? nem tudom próbáltad e már de nem leányálom..
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #8  
Old 11-13-2012, 00:31
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
igen szerintem rendben van. elég aktívnak kell lenni ahhoz, hogy az ténylegesen sérthetetlen legyen és hozzátenném ha nagyobb tétel egységről van szó nem egyszerű átvinni egyik szintről a másikra. aki belefekteti az energiát az miért nem vihetné? nem tudom próbáltad e már de nem leányálom..
Én tekercsben és egységekben szoktam tartani a pénzem, fajtól és egyéb körülményektől függően.

Viszont akkor amit nem értek. Ha szerinted normális dolog az, hogy a vagyonomat nem lehet ellopni, akkor mire valók a tolvajok? Miért teszi ki a játék jelentős részét a lopás, ha valójában nem lehet lopni*. És mi értelme van egy izgalmas stratégiai játékot olyan szintre lebutítani, ahol többet ér az, hogy hány hónapig írok tekercset, majd rohanok az újabb szemért, mint az ügyesség-aktivitás-és még sorolhatnám. Rengeteg sokkal egyszerűbb, szürkébb játék van a hódítónál. Biztos, hogy le akarunk süllyedni ezek közé? Mert jelenleg masszívan oda tartunk.

*Két faj a nyolcból, csak a haszonszerző tolvajakciók miatt van. Az ember és a félelf, ez a fajok 25%-a.
  #9  
Old 11-13-2012, 00:53
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Én tekercsben és egységekben szoktam tartani a pénzem, fajtól és egyéb körülményektől függően.

Viszont akkor amit nem értek. Ha szerinted normális dolog az, hogy a vagyonomat nem lehet ellopni, akkor mire valók a tolvajok? Miért teszi ki a játék jelentős részét a lopás, ha valójában nem lehet lopni*. És mi értelme van egy izgalmas stratégiai játékot olyan szintre lebutítani, ahol többet ér az, hogy hány hónapig írok tekercset, majd rohanok az újabb szemért, mint az ügyesség-aktivitás-és még sorolhatnám. Rengeteg sokkal egyszerűbb, szürkébb játék van a hódítónál. Biztos, hogy le akarunk süllyedni ezek közé? Mert jelenleg masszívan oda tartunk.

*Két faj a nyolcból, csak a haszonszerző tolvajakciók miatt van. Az ember és a félelf, ez a fajok 25%-a.
ezzel nem értek egyet. szerintem a tolis fajok nem csak haszonszerzésre lettek kitalálva, sőt.. tud ártani és infózni is.. de gondolom ezt nem kell magyarázni

és ha azt mered állítani, hogy ez a játék egyszerű és buta akkor nem sok igazi harcban lehetett részed. annyi összetevője van, hogy meg sem tudnánk számolni.
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #10  
Old 11-13-2012, 01:03
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 20%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Az, hogyha már 2 faj alaból nem tud megélni, de ezt nyugodtan lehet számolni 3-4nek is talán már a játék 'hibájának' nevezhető és talán az egész szükségelne egy elég jelentős módosítást...
Az alapvető probléma ezzel ott van, hogy a megélhetési gondokkal küzdő játékosok 85-90%-a vállalhatatlan, nem a környezethez alkalmazkodó, hanem egy amúgy szép, de hasztalan éplistára van beállva ami nem hozza, hanem csak viszi a pénzt.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ötlet a 2/D-s kék számos fordulásához! Arden Általános beszélgetés Hódítós témákban 177 08-21-2007 19:56
Egy kis ötlet a fellépés szabályainak módosítására mlvik Általános beszélgetés Hódítós témákban 63 07-01-2007 17:20
Ötlet (: Fusio A fórumról... :) 16 06-13-2007 00:12
Egy távoli ötlet:D Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 11 05-02-2007 21:12
Ötlet ami lehet hogy hülyeség:D Szürkegandalf Elvetett javaslatok 3 01-29-2006 10:47


All times are GMT +1. The time now is 11:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu