Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 09-08-2007, 15:04
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Szerintem is jó ötlet ez a fagyasztás dolog. A visszaélésekről annyit, hogy ha neki megér 1000 kört, hogy némi pénzt adjon a másik orijának... No meg ugye mindenki magából indul ki nekem eszembe se jutott (az elején) hogy ezzel valaki majd megin csalni akar, vagy visszaél... ez szerintem egy szükséges dolog, mert egy keményebb szöviháború után, nem csak az az egy ország hullik romjaira, hanem a többi 2-3 ország sem tud haladni, fejlődni, amiknek közük nincs az egész dologhoz!

Az ÉN véleményem szerint a szükséges feltételei ennek:

- ne legyenek!

De! ugyebár, amikor visszajön valaki az már kemény hátrányokkal járjon, így ugye komolyan elgondolkodik mindenki, hogy megéri-e a fáradtságot a "csalásra" vagy sem. Ezek pedig a következőek (pár már volt is megfogalmazva)

- visszalépés után az ország ne tudjon támadni min. 72 körig (őt akár lehessen is támadni, hiszen szó sincs új környezetről, mivel a másik orijával végigcsinálta a csoportot, tehát tisztában van a körülményekkel)

-ugye az éppen aktívan játszó országból kiderüljön, hogy melyik ország a másik, ami éppen fagyasztás alatt van! Ez fontos a visszaélések miatt (bosszúállás, stb)!

-ha netán már a topban volt, elvenném a topköreit!

-és én azonnal visszahozatnám, akár automatikusan is amint a másik orija szintet lép... ugyebár ez nem szabadság, tehát amint a tényezők megszűnnek ami miatt lefagyasztotta legyen köteles folytatni a játékot! A szabadság lehetőségét is elvenném egy bizonyos időre, mert ugye, ha ennyi kihagyás után, sem szeretné tovább fejleszteni az oriját, akkor akár töröhette is volna az oriját a fagyasztás után. ugye ez arra volna jó, hogy ne várhasson be olyanokat "sunyin" akik a másik oriját birizgálták lentebb.

-vipet nem kérnék érte. Az, hogy ha valaki vip nélkül játszik, az már alabpól nehezebb (nem folyamatos katiképzés, stb), tehát nagyobb a valószínűsége,hogy egyik orija kicsit megzuhan (vagy lassaban halad, mint a vipes), és szüksége lenne az utána érkező orinak, hogy tudjon haladni normálisan. Nekem van vipes, és nem vipes orim is, tehát nem húzok egyik oldalra sem!

Szerintem ezek elég hátránnyal bírnak a fagyós orinak ahhoz, hogy ne érje meg 1000 kört rostokolni, csak hogy kis pénz, vagy kis előnye származzon belőle. a pénzt meg tényleg át lehet "küldeni" másik formációban is akár...

betegséget ne kapjon?
Nem mindegy miért akarta lefagyasztani az oriját? Ezeknek a feltételeknek semmi értelme... Ha meg valaki bosszúlni akar így is megteheti a másik orijával aminek a nevét az ellenfél nem tudja.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 09-09-2007, 03:06
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 5%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
mert egy keményebb szöviháború után, nem csak az az egy ország hullik romjaira, hanem a többi 2-3 ország sem tud haladni, fejlődni, amiknek közük nincs az egész dologhoz!

- visszalépés után az ország ne tudjon támadni min. 72 körig (őt akár lehessen is támadni, hiszen szó sincs új környezetről, mivel a másik orijával végigcsinálta a csoportot, tehát tisztában van a körülményekkel)
Nekem ez nem tiszta!
Darabokban van az orim és fagyasztok a köv orimmal meg szépen lépdelek,és amikor túlléptem rajta,előjövök azzal az orival ami,darabokban hever egy szöviháború után.
72 körig ne tudjak támadni ,de enegem akár 18-szor oda-vissza üthet egy ori és még kísérni se tudjam…
Reply With Quote
  #113  
Old 09-09-2007, 22:19
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Nekem ez nem tiszta!
Darabokban van az orim és fagyasztok a köv orimmal meg szépen lépdelek,és amikor túlléptem rajta,előjövök azzal az orival ami,darabokban hever egy szöviháború után.
72 körig ne tudjak támadni ,de enegem akár 18-szor oda-vissza üthet egy ori és még kísérni se tudjam…
igen, mert azt amelyik szétesett ugyanúgy folytatja tovább, de addig a másik ami alatta rostokol, tud haladni. azért volna a fagyasztás, hogy a lentebbieknek ne kelljen kényszerszabizni, ez bizony áldozatokkal jár. ha nagoyn szétesett úgyis újrázza, ha nem nagoyn, akkor pedig elmegy 2 hét szabira, aztán folytatja, miután akik szétkapták följebb mentek 10 körrel, így nem kell fagyasztani... de mondom, ez az ÉN véleményem.
Reply With Quote
  #114  
Old 09-09-2007, 22:29
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post

betegséget ne kapjon?
Nem mindegy miért akarta lefagyasztani az oriját? Ezeknek a feltételeknek semmi értelme... Ha meg valaki bosszúlni akar így is megteheti a másik orijával aminek a nevét az ellenfél nem tudja.
Én úgy veszem le, hogy a fagyasztás az egy szükségszerű dolog. Elég nagy előnyt jelent az egyik orinak: akinek ugye nem kell többszáz kört a topban rostokolni, hogy felléphessen..., tehát logikus, hogy a másik oritól jó sokat kell, hogy elvegyen... hogy fennmaradjon az egyensúly!
Reply With Quote
  #115  
Old 09-09-2007, 22:49
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Én úgy veszem le, hogy a fagyasztás az egy szükségszerű dolog. Elég nagy előnyt jelent az egyik orinak: akinek ugye nem kell többszáz kört a topban rostokolni, hogy felléphessen..., tehát logikus, hogy a másik oritól jó sokat kell, hogy elvegyen... hogy fennmaradjon az egyensúly!

Szerintem is baromira túlbonyolítottad az egészet. Az eleve értelmetlen, hogy valakit támadhatnak úgy, hogy ő viszont nem üthet vissza... Meg a többiből is jópár dolog...
Reply With Quote
  #116  
Old 09-10-2007, 05:38
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Szerintem is baromira túlbonyolítottad az egészet. Az eleve értelmetlen, hogy valakit támadhatnak úgy, hogy ő viszont nem üthet vissza... Meg a többiből is jópár dolog...
azért volna , hogy háromszor is meggondolják, mielőtt fagyasztanak... ez nem egy olyan dolog, mintha mondjuk gabonát vennének a piacon. hanem egy nagyon nagy előny... el kell kérni érte az árát... különben mindenki fagyogatna minden másnap. ha egyik orit leütik, hát lefagyasztom, jön a következő... ezt kéne elkerülni, azért hogy télleg csak az fagyasszon, akinek mondjuk kell, és ne legyenek vele visszaélések. no meg ha már annyira szét van ütve, hogy fagyasztani kell, tehát pár kör alatt nem helyrehozható, akkor valszeg újrázás lesz belőle, nem mindegy hogy akkor még három napig ütik előtte, de azért nem kell ettől tartani, mer három napig általában csak egy komoly szöviháborúban szokták az embert ütni, és ha kihagy 1000 kört valszeg a környéken nem lesz eleve haragosa, tehát max véletlenül valaki betéved...

engem pl a 2/B-ben egy hónapja nem támadtak. nincs betonvédelmem... szóval nem vágom hogy három nap alatt miért jönnének 18-szor...
Reply With Quote
  #117  
Old 09-10-2007, 08:48
sifu sifu is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

az eredeti ötlet az nagyon jó de ezekre a bonyolításokra(támadhatnak én meg nem stb...)nincs szükség sztem!
Reply With Quote
  #118  
Old 09-10-2007, 13:47
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
azért volna , hogy háromszor is meggondolják, mielőtt fagyasztanak... ez nem egy olyan dolog, mintha mondjuk gabonát vennének a piacon. hanem egy nagyon nagy előny... el kell kérni érte az árát... különben mindenki fagyogatna minden másnap. ha egyik orit leütik, hát lefagyasztom, jön a következő... ezt kéne elkerülni, azért hogy télleg csak az fagyasszon, akinek mondjuk kell, és ne legyenek vele visszaélések. no meg ha már annyira szét van ütve, hogy fagyasztani kell, tehát pár kör alatt nem helyrehozható, akkor valszeg újrázás lesz belőle, nem mindegy hogy akkor még három napig ütik előtte, de azért nem kell ettől tartani, mer három napig általában csak egy komoly szöviháborúban szokták az embert ütni, és ha kihagy 1000 kört valszeg a környéken nem lesz eleve haragosa, tehát max véletlenül valaki betéved...

engem pl a 2/B-ben egy hónapja nem támadtak. nincs betonvédelmem... szóval nem vágom hogy három nap alatt miért jönnének 18-szor...
Gondolod ha leütnek valakit lefagyassza az oriját 1000 körre? Ne viccelj már... Mondj már 1 visszaélési lehetőséget ami miatt meg kell ezt bonyolítani.. Elég hátrány, hogy 1000 körig nem tud visszajönni mindenki jól meggondolja mielőtt megtenné...
Reply With Quote
  #119  
Old 09-10-2007, 15:20
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Gondolod ha leütnek valakit lefagyassza az oriját 1000 körre? Ne viccelj már... Mondj már 1 visszaélési lehetőséget ami miatt meg kell ezt bonyolítani.. Elég hátrány, hogy 1000 körig nem tud visszajönni mindenki jól meggondolja mielőtt megtenné...
ejnye, most nem gondoltál szegény paranoiásokra
hiszen ők azt gondolják, h csakis azért fagyasztod le az orid, h a milliárdokat lepasszold a szövidenk, fellépsz a másik oriddal, és mindent átviszel bele!
ettől nem hiszem h rettegni kell, mert többen vannak azok akik a 2 IPről való játékot meg tudják oldani, mint akiknek ezt megérné megcsinálni, szerintem
a bonyolítások fölöslegesek, mindenki mindenben a visszaélési lehetőségeket látja, sajnos
Reply With Quote
  #120  
Old 09-10-2007, 17:31
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Én úgy veszem le, hogy a fagyasztás az egy szükségszerű dolog. Elég nagy előnyt jelent az egyik orinak: akinek ugye nem kell többszáz kört a topban rostokolni, hogy felléphessen..., tehát logikus, hogy a másik oritól jó sokat kell, hogy elvegyen... hogy fennmaradjon az egyensúly!
őőő valamit nem értek Miért jelent előnyt valamelyik orinak? A topköröket így is teljesíteni kell annyi az előnye, hogy meg tudom cserélni az országaim sorrendjét és esetleg azzal haladok amelyiket jobban szeretem...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu