Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-18-2011, 11:30
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Ezekbe nem gondoltam bele. Sokszor jelentett számomra kényelmetlenséget az állandó ki-ki tekintgetés és számolgatás, gondoltam beírom, hátha másnak is.
A nyersi piacon van ennek szerintem leginkább jelentősége.
A legnagyobb probléma, hogy mi legyen a más áru-csoportonkat érintő pénzzel.
Hát, egyszerű, jelezzen a rendszer, hogy ennyiért van, ennyibe fog kerülni, folytatja-e a raktárhelyek feltöltését? Ennyi

Továbbra is azt gondolom, hogy ez nem egy rossz javaslat, csak kicsit pontatlan, dehát ne nekem kelljen már mindent kitalálni... azért vagyunk itt, h beszéljük meg, nem?
Ha alapjában véve az elképzelést jónak vélitek, akkor jöhetnek a javaslatok, ha meg nem, akkor kérek lakatot a topicra és kész.
Nem kell túl bonyolítani semmit.
Köszönöm
milyen ki-ki tekingetésre célzol? elég egyszer megnézni mennyi fér a raktáradba a piacon jelzi neked éppen mennyi van és addig veszed ameddig el nem éred azt a számot amit előzőleg megnéztél. semmi komolyabb matematikai művelet nincs benne 5 osztállyal egyszerűen elvégezhető művelet.

még jó, hogy a nyersi piacon van ennek legfőképpen jelentősége máshol nem is lehetne ha a raktárak töltéséről beszélünk....

én úgy gondolom, ez alapjában véve egy felesleges, átgondolatlan és rossz javaslat.
Sponsored Links
  #12  
Old 08-18-2011, 11:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Lenne értelme a javaslatnak, de tényleg az a fő kérdés, hogy mikor használnád ezt. Összeszedtem az eseteket, biztos van még más is, amikor NEM akarod a kapacitást televásárolni.

A legnagyobb kérdésem az, hogy mikor AKAROD a raktárat televásárolni. Úgy értem pont tele.
__________________
Hódító * Queosia
  #13  
Old 08-18-2011, 12:04
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Lenne értelme a javaslatnak, de tényleg az a fő kérdés, hogy mikor használnád ezt. Összeszedtem az eseteket, biztos van még más is, amikor NEM akarod a kapacitást televásárolni.

A legnagyobb kérdésem az, hogy mikor AKAROD a raktárat televásárolni. Úgy értem pont tele.
Amikor olcsó a nyersi. Akkor sem pont tele, csak jó sokat belőle.
__________________

  #14  
Old 08-18-2011, 12:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Amikor olcsó a nyersi. Akkor sem pont tele, csak jó sokat belőle.
Amikor olcsó a nyersanyag, akkor pláne figyelsz szerintem arra, hogy nehogy elfogyjon az olcsó, és belefuss a drágába. Az eredeti javaslat szerint ilyenkor szépen felvásárolod az olcsót, a raktár azzal félig megtelt, majd a maradék felére veszel az 50000 aranyért kint levőből. Ebben az esetben pont a lényege veszik el annak, hogy azért veszed, mert olcsó.
__________________
Hódító * Queosia
  #15  
Old 08-18-2011, 12:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Annak még talán lenne értelme, hogy egy plusz kattintható érték, amivel kitöltődik a "mennyit veszel" oszlop azzal, ami az üres raktárhelyed, de funkcióját tekintve semmi nem változna, tehát csak az épp kint levő áron vennél továbbra is.

Ezzel nagy kár nem keletkezik senkinél, de a kérdés továbbra is az, hogy mi a haszna.

Ha olcsó a nyersanyag, akkor szerintem többször veszel inkább pluszba, és teszed vissza a piacra drágábban, minthogy pont annyit vegyél belőle, ami elfér a raktárban.
__________________
Hódító * Queosia
  #16  
Old 08-18-2011, 12:36
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Építéshez célszerű annyi nyersanyagot venni, amennyit építesz, ez kör közben lehet akár a kapacitás sokszorosa is -> nem a kapacitásig fogsz tölteni.
Célszerű, igen. Mégis sokaknál látom hogy inkább ad hoc módszerrel építkeznek. Vesznek valamennyit, mindenképp kevesebbet mint amire számítanak hogy kell, építenek amennyit tudnak belőle, aztán vissza piac oldalra nyersiért és megint építkezés.

Persze ennek még így sincs sok köze a raktárak teletöltéséhez, legfeljebb bizonyos esetekben adna egy mankót ha az ember biztosan nem akar eladással törődni és előbb-utóbb úgyis elhasználja a maradék nyerset.

Aztán ha nem találtam el az okot, akkor lehet hogy simán passzióból. Vagy hogy minden legyen kattintható mostmár a piacon.
__________________

Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódító elérése okostelefonról "hagyományos" módban. karesz6 Segítség 40 03-01-2011 10:51
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 16:37


All times are GMT +1. The time now is 23:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu