Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 04-01-2008, 21:29
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Most őszintén: mivel mondtam ellent magamnak?
Azt írtad, hogy sok a 7% templom ütögetetősszakaszban, mire Remy azt mondta, hogy pont az ütögetős szakaszban kell a több templom, hogy megvédjen a rengetésektől.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 04-01-2008, 21:46
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 17%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Azt írtad, hogy sok a 7% templom ütögetetősszakaszban, mire Remy azt mondta, hogy pont az ütögetős szakaszban kell a több templom, hogy megvédjen a rengetésektől.
Akkor nem magának,hanem Remynek mondott ellent
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #23  
Old 04-01-2008, 23:03
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Akkor nem magának,hanem Remynek mondott ellent
Maganak is, mert azt mondta eleg az 5%, kiveve ha rengetnek. Na hat szerintem epphogy nem eleg.... De ha ugy gondolta, hogy bekeidoben rengetik viccbol, amugy meg utni eleg, akkor meg nem ellent mondott, hanem butasagot. Legalabbis szerintem...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #24  
Old 04-02-2008, 03:56
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Maganak is, mert azt mondta eleg az 5%, kiveve ha rengetnek. Na hat szerintem epphogy nem eleg.... De ha ugy gondolta, hogy bekeidoben rengetik viccbol, amugy meg utni eleg, akkor meg nem ellent mondott, hanem butasagot. Legalabbis szerintem...

Magamnak semmiképp, mert azt mondtam, hogy sokallom a 7%-ot, szerintem elég 5 is. Ütögetős szakaszban azért tartok elegendőnek kevesebbet is, mert az ork aki üt gyorsabban halad felfele mint az aki rengeti őt, és 5 % templommal szerintem eltávolodással jobban meg tudja magát védeni, mint helyben ülve akár 10-12% templommal is.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #25  
Old 04-02-2008, 07:28
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Magamnak semmiképp, mert azt mondtam, hogy sokallom a 7%-ot, szerintem elég 5 is. Ütögetős szakaszban azért tartok elegendőnek kevesebbet is, mert az ork aki üt gyorsabban halad felfele mint az aki rengeti őt, és 5 % templommal szerintem eltávolodással jobban meg tudja magát védeni, mint helyben ülve akár 10-12% templommal is.
Eltávolodni?
Nem egyszerű eltávolodni egy olyan mezőnyben, ahol egy klán 4-5, (esetleg még több) országa együtt halad, te meg egyedül vagy.
Reply With Quote
  #26  
Old 04-02-2008, 17:22
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Eltávolodni?
Nem egyszerű eltávolodni egy olyan mezőnyben, ahol egy klán 4-5, (esetleg még több) országa együtt halad, te meg egyedül vagy.

Te hol olvastál olyat, hogy ilyen klánok ellen kellene az éplista? Mert én sehol. Olyat se olvastam, hogy egyedül halad az ork. Te nyilván felhúznál 20% templomot és ugyanennyi kocsmát, aztán elfedeznél mellőlük egy másik ugyanilyen klán mellé, én inkább ütnék, mert gyorsabb, és mert nem hiszem egyébként se, hogy orkot érdemes lenne annyira betolizni, hogy a gnóm ne gyújtsa rá a boltot, illetve annyira bevarizni, hogy az óriás ne rengesse szarrá.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #27  
Old 04-02-2008, 19:55
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Te hol olvastál olyat, hogy ilyen klánok ellen kellene az éplista? Mert én sehol. Olyat se olvastam, hogy egyedül halad az ork. Te nyilván felhúznál 20% templomot és ugyanennyi kocsmát, aztán elfedeznél mellőlük egy másik ugyanilyen klán mellé, én inkább ütnék, mert gyorsabb, és mert nem hiszem egyébként se, hogy orkot érdemes lenne annyira betolizni, hogy a gnóm ne gyújtsa rá a boltot, illetve annyira bevarizni, hogy az óriás ne rengesse szarrá.
Igen, tulajdonképpen úgy fedeztem fel a 13. helyre, igaz a felfedezési arányom nem növekedett, mióta az 1/A-ba megérkeztem.
Sorry az offért.

5% templommal sokáig nem jutnál, ha körbe vesz pl egy 5 fős klán. Egyet ütsz, és 2-3 sereg megy rád hiénázni. Arról nem beszélve, hogy jól fegyújtanak, és kapsz egy szép vihart is, délutánra már a piaccal is gondjaid adódhatnak. Szóval nem biztos, hogy egy kezdőt, aki először jár A-ban, és ork fajt választott, az árral szemben kéne úsztatni.

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Te hol olvastál olyat, hogy ilyen klánok ellen kellene az éplista? Mert én sehol.
Azt írta 2k heki felett van picivel. Javaslom nézd végig a pontlistát 100-200k-ig.

ui: sohasem mondtam olyat, hogy építsen 20% templomot, és 20% kocsmát.

Last edited by Arwen; 04-02-2008 at 19:59..
Reply With Quote
  #28  
Old 04-02-2008, 20:02
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Igen, tulajdonképpen úgy fedeztem fel a 13. helyre, igaz a felfedezési arányom nem növekedett, mióta az 1/A-ba megérkeztem.
Sorry az offért.

5% templommal sokáig nem jutnál, ha körbe vesz pl egy 5 fős klán. Egyet ütsz, és 2-3 sereg megy rád hiénázni. Arról nem beszélve, hogy jól fegyújtanak, és kapsz egy szép vihart is, délutánra már a piaccal is gondjaid adódhatnak. Szóval nem biztos, hogy egy kezdőt, aki először jár A-ban, és ork fajt választott, az árral szemben kéne úsztatni.

ui: sohasem mondtam olyat, hogy építsen 20% templomot, és 20% kocsmát.

Mennyi kocsmát építsen, hogy pl egy 12% templomos kocsmás gnóm ne rengesse, ne gyújtsa be?

Azt meg elmondanám neked, bár te a 13-dik helyen állsz, hogy a hiénázást nem állítja meg a sok vari, ezzel szemben az íjjal lehet esélyed. Azt is elmondanám, hogy azok az orkok akiket én ismerek/ismertem A-ban nem lepődtek meg ha vihar tombolt az orijukban, mert eléggé általánosnak számított.

De tulajdonképpen nekem mindegy. Csináltassatok a szerencsétlenből tolis/varis orkot, engem az se igazán érdekel már, mert eleve kötekedésnek indult a részetekről az egész. Az ne zavarjon, hogy mindketten értelmetlen dolgokba kötöttetek bele, neked meg az érvelésed is eléggé értelmetlenre sikeredett. Csak rajta, jó szórakozást.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #29  
Old 04-02-2008, 20:03
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
I


Azt írta 2k heki felett van picivel. Javaslom nézd végig a pontlistát 100-200k-ig.


És nyilván ő az egyetlen aki azon a környéken egyedül akar mozogni klántámogatás nélkül...
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #30  
Old 04-02-2008, 20:12
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Mennyi kocsmát építsen, hogy pl egy 12% templomos kocsmás gnóm ne rengesse, ne gyújtsa be?

Azt meg elmondanám neked, bár te a 13-dik helyen állsz, hogy a hiénázást nem állítja meg a sok vari, ezzel szemben az íjjal lehet esélyed. Azt is elmondanám, hogy azok az orkok akiket én ismerek/ismertem A-ban nem lepődtek meg ha vihar tombolt az orijukban, mert eléggé általánosnak számított.

De tulajdonképpen nekem mindegy. Csináltassatok a szerencsétlenből tolis/varis orkot, engem az se igazán érdekel már, mert eleve kötekedésnek indult a részetekről az egész. Az ne zavarjon, hogy mindketten értelmetlen dolgokba kötöttetek bele, neked meg az érvelésed is eléggé értelmetlenre sikeredett. Csak rajta, jó szórakozást.
Ezek szerint te meg sem nézted az éplistámat. Hány kocsmát látsz te abban???
Templomos ork az, amiben 7% van? Szerintem nem, de nem fogok veled vitatkoznim, ha el sem olvasod, amit írok.
Arról meg szintén nem kaptunk információt, hogy a klánjából hányan haladnak vele, ezért vettem alapul az érveléshez azt, hogy egyedül megy.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Eplista ORIAS-nak Loxhero007 Segítség 5 02-08-2007 15:46
Gnóm! Némabob Stratégia & Tippek 52 01-01-2007 19:59


All times are GMT +1. The time now is 20:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu