Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-12-2007, 10:45
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default Tolizás vs. Varizás

Felmerült bennem egy dolog, amiben a véleményeket kérném, és tudom hogy már fel volt vetve régebb is valamelyik topicban, de sehol se találtam.
Szóval:
Ki kéne valahogy egyenlíteni a távolságra ható maluszt a varinál és a tolinál.
Ugyanis, nemcsak hogy kislétszámú csopikban, ahol pár pont különbség köröket jelenthet, a varis hatalmas hátrányból indul, mivel több készülije megy le jóval, de még eszméletlen mennyiségű rúnákat is fel tud emészteni egy-egy varázslat.
Ez persze a kisebb gond, mert azt beveszed piacról, viszont az zavar hogy egy toli gyakorlatila büntetlenül bánthat bárkit.
Megint csak kisebb csopikban, ahol modnjuk 2k pont 4-5 kört jelent ott 20%os zsákmány malusszal teljesen nyugodtan lophat bárkit gyakorlatilag.
Persze lehet bontani meg stb. de nem érzem igazságosnak.
Két verziót látok jónak:

a.) Tolvajnak is jobban romlik a készültsége lopásonként a körtávolság függvényében.
b.) A több körre nyitott térkapuk hatalmas mennyiségű rúnákat igényeljenek, így meggondolhatja valaki hogy megéri e több körre lopkodni kevesebb zsákmányért.

Vélemények?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-12-2007, 10:55
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

én már elsőre is jónak találtam az ötletet!
támogatom a körtáv fögvényében jobban csökkenő tolikészülit!!
Reply With Quote
  #3  
Old 02-12-2007, 13:14
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én is támogattam, csak kár lenne hagyni hogy behaljon, mert nekem például szúrja a szemem a dolog, nem is az hogy mit visznek el, hanem hogy nem lehet se varisként se hadisként reagálni. Aztán remljük Ati majd átpakolja a megfontolás alatt állókhoz.
Reply With Quote
  #4  
Old 02-12-2007, 13:17
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Viz View Post
Én is támogattam, csak kár lenne hagyni hogy behaljon, mert nekem például szúrja a szemem a dolog, nem is az hogy mit visznek el, hanem hogy nem lehet se varisként se hadisként reagálni. Aztán remljük Ati majd átpakolja a megfontolás alatt állókhoz.
egyszerűbb lett volna oda nyitni nem ? Támogatom mint multkor is
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #5  
Old 02-12-2007, 13:20
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
egyszerűbb lett volna oda nyitni nem ? Támogatom mint multkor is
Nem, már volt negatív tapasztalatom
Pl azt MNT bontásos, amit mindeki támogatott Ati meg szó nélkül átrakta az elvetettek közé. Inkább itt szóljanak le, mint menjen a kukába
Reply With Quote
  #6  
Old 02-12-2007, 13:22
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Synkel nyitotta azt a témát:

http://forum.queosia.com/showthread.php?t=968
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #7  
Old 02-12-2007, 13:22
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Viz View Post
Nem, már volt negatív tapasztalatom
Pl azt MNT bontásos, amit mindeki támogatott Ati meg szó nélkül átrakta az elvetettek közé. Inkább itt szóljanak le, mint menjen a kukába
rendben, jogos
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #8  
Old 02-12-2007, 13:24
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
egyszerűbb lett volna oda nyitni nem ? Támogatom mint multkor is
Oda nem lehet nyitni.
Én egyedül a második megoldást nem tartom jó ötletnek, mert bármennyire sok rúna is kellene nem lenne visszatartó ereje.

És amit még hozzáfűznék ehhez... az oké, hogy kiegyenlítődik a szakadék a tolis és varis akciók között viszont a hadisok gondjait ez továbbra sem orvosolja. (vagyis varis ártózhat 10körről, tolis lophat, gyújthat 10körről, a hadis meg bizonyos mértékig be van korlátozva...tudom ez nem az a téma, csak megjegyeztem )

Visszaszívtam, de úgy emlékszem régen nem lehetett.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #9  
Old 02-12-2007, 13:29
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Oda nem lehet nyitni.
Én egyedül a második megoldást nem tartom jó ötletnek, mert bármennyire sok rúna is kellene nem lenne visszatartó ereje.

És amit még hozzáfűznék ehhez... az oké, hogy kiegyenlítődik a szakadék a tolis és varis akciók között viszont a hadisok gondjait ez továbbra sem orvosolja. (vagyis varis ártózhat 10körről, tolis lophat, gyújthat 10körről, a hadis meg bizonyos mértékig be van korlátozva...tudom ez nem az a téma, csak megjegyeztem )
Első dolog:
Ha mondjuk hozol 90-100 tekit lopásonként a távolság miatt ( ha óriás még kevesebbet ) viszont modnjuk 50-60k rúnába kerül 10 körre nyitni kaput, igencsak meggondolod megéri-e. Meg nem fogod viccből gyilkolni a varijait 150esével mert nincs jobb amire pazarolhatnád a készülit...

Második:
A hadis ki tud menni tíz körre támadni, de így kb a tolis lopásának a varis ártózásának és a hadis kitámadásának is lenen akkora hátránya, hogy gyakorlatilag senki nem használná.
Nem sokat látok olyat hogy valaki 10 körre rengetne, stb.
Pont ezért itt nem a varis illettve a hadis erősítésére gondolok ezen a téren, csupán a tolis hasonló szintre hozására.

Amúgy köszi bogár, azt hiszem pont azért nyitottam ezt a topicot amiért ő is=)
Remélem ez már tényleg nem hal be.
Reply With Quote
  #10  
Old 02-12-2007, 13:51
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Viz View Post
Első dolog:
Ha mondjuk hozol 90-100 tekit lopásonként a távolság miatt ( ha óriás még kevesebbet ) viszont modnjuk 50-60k rúnába kerül 10 körre nyitni kaput, igencsak meggondolod megéri-e. Meg nem fogod viccből gyilkolni a varijait 150esével mert nincs jobb amire pazarolhatnád a készülit...

Második:
A hadis ki tud menni tíz körre támadni, de így kb a tolis lopásának a varis ártózásának és a hadis kitámadásának is lenen akkora hátránya, hogy gyakorlatilag senki nem használná.
Nem sokat látok olyat hogy valaki 10 körre rengetne, stb.
Pont ezért itt nem a varis illettve a hadis erősítésére gondolok ezen a téren, csupán a tolis hasonló szintre hozására.

Amúgy köszi bogár, azt hiszem pont azért nyitottam ezt a topicot amiért ő is=)
Remélem ez már tényleg nem hal be.
Hát igen, olyan drasztikus rúnaigény az más, bár, mikor 3millió rúnám van fölösben és eladni se tudom, hanem jobbhíjján aranyalmázgatok, akkor nekem simán megérné.
Valamint nem elhanyagolható az sem, hogy ha szöviben vagy és a szövid 2körre van a célországtól, akkor neked hiába lenne sok rúnába, ha a szövid nyit rá kaput.
Plusz sok csoportban semmi ára nincs a rúnának.

A hadis orikat csak mellékesen hoztam fel, mint említettem tudom nem ide tarozik és nem is akarom idekeverni. Viszont tény, hogyha a tolisok dolga is megnehezedne, akkor kevesebben lopkodnának kismillió körről.

A fentiek miatt viszont tartom magam ahhoz, hogy a rúnaigény megnövelése nem megoldás.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Varizás dreaman68 Segítség 32 11-16-2006 07:12
Téma: A tekercs lopás hatákonysága. Gyula Elvetett javaslatok 424 06-16-2006 19:39


All times are GMT +1. The time now is 12:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu