Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 01-19-2014, 19:10
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by hunekike2 View Post
akkor valami más változás kéne a játékba, hogy a piac ne raktárként üzemeljen, de a tartalékok miatt se kelljen aggódniuk a régi játékosoknak.
lehet így none sem fog sírósnak tartani.

a hóditó mint világ önmagában egy fiktív világ aminek nincsenek korlátai, nincsenek valós határok és az országok közti távolság változó tehát semmifajta valós állapota sincs, plusz bármikor lehet találni új üres területeket a felfedezés fukncióval.
az én felvetésem szerint csak az a leginkább nonszensz a játékban, hogy egységmilliók étlen szomjan fizetés nélkül dekkolnak a piacon.
és a játékban a leg jelentősebb tartalék a maximum pénzen kívül az egységek.

mi lenne ha ezeket az egységeket az üres felfedezhető területre tudnánk elküldeni, ahol rá vannak kényszerülve arra, hogy az élelmet maguknak szerezzék meg és csak a zsoldjukat kelljen kifizetni. ráadásul mivel ezek a területek amiket megcézunk velük senki földje, ott találhassanak is valamit?
ezt kb úgy képzelem el mintha felfedezésre küldjük őket csak konkrétan be lehet állítani, hogy mennyi ideig portyázzanak a senki földjén.
itt is több fajta akciót lehetne nekik beállítani, hogy haszonszerző céllal menjenek ez a kat morál csökkenését okozza, felfedező céllal menjenek ezek információkkal szolgáhatnak a környező országok eseményeiről.
vagy csak a harci állapot fenntartása végett pusztítani menjenek ez utobbi növelné a katonai morált.
vagy akár egységspecifikus is lehetne, hogy milyen egységek milyen céllal küldhetők ki. az egységek száma adhatná a sikeresség % at valamint a kiküldött idő.
persze ezek nem csak pozitiv hatással lehetnek az országunkra, hanem negatívak is, mivel ugyanazokon az üres földeken portyáznak az egységeink.
helytartó is kezelhetné, netán plusz vip fuknciók is beiktathatók ebbe.

nyersanyag piac jó ahogy van, bár az épületfenntartást nem csak aranyban kellene mérni, hanem némi nyersanyag is párosulhatna hozzá, ez lehetne faj specifikus, vagy %os arány amit a földrengés varázslat tud rontani, netán plusz tolvajakciót lehetne bevezetni ezügyben amire nem vonatkozik a 10es értékkülönbség.

ilyesfajta ötletek sem tetszenének none?
Jelen pillanatban szükségtelennek látom a piac bármi nemű módosítását.. van ennél sokkal nagyobb prioritású probléma is, amit meg kéne oldani, nem pedig olyan dolgot piszkálni, ami esetleges játékosvesztéshez vezethet a már így is jelentősen megcsappant játékosállományban..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #192  
Old 01-19-2014, 19:35
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Jelen pillanatban szükségtelennek látom a piac bármi nemű módosítását.. van ennél sokkal nagyobb prioritású probléma is, amit meg kéne oldani, nem pedig olyan dolgot piszkálni, ami esetleges játékosvesztéshez vezethet a már így is jelentősen megcsappant játékosállományban..
Pedig szükség lenne változásra. Vagy az normális, hogy mindenki seregek millióit tartja a piacon, tekiket szintén? És az a játék, hogy x időközönként visszarakom őket? Vagy a helytartó?
Engem pl. zavar, hogy azért kell épp felkelnem, mert a tekik éjjel jönnek haza és ne kopjanak be. Ez nem stratégia. Csak felesleges szivatás.
Vagy kapjon a helytartó teki-kirakása funkciót is és nem szóltam.
Ez olyan, mint hogy nem írja ki a játék, hogy mikor kopnak a tekijeim. Ez egy információ. Ne kelljen már számolgatni, tök feleslegesen. Ez olyan, mintha nem látnám, mennyi gabonát termelek és fogyasztok, hanem számoljam ki. Ki lehet, de minek töltsük az időt felesleges dolgokkal?
200 hekin még normális játék van. Mindenki tart minden egységet, nem a piacon. Csak azt tartom szükségesnek, hogy a tartalék ne a piacon legyen, hanem otthon, épületben. Így valamit-valamiért.
A piacos a levett mennyiséget (pl. 5%) pedig hiány esetén berakja, valamilyen összegért, így kevesebbszer lenne hiány is.
Az ember öszötönösen támadja az újat, ha a régi neki jó. (pl. átlátja a dolgokat, vagy több valamije van mint a másiknak). A gazdagot ha megkérded, mit szólna hozzá, ha holnaptól nem lenne több szegény, hát nem szavazná meg. Ez biztos.

Engem nem zavarna, ha nem felesleges dolgokkal kellene foglalkoznom. Hanem a játékkal.

Last edited by Ati; 01-19-2014 at 19:38.. Reason: Offtopic törölve
Reply With Quote
  #193  
Old 01-19-2014, 19:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Pedig szükség lenne változásra.
Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Vagy kapjon a helytartó teki-kirakása funkciót is és nem szóltam.
Szükséges a változtatás, hogy a piac ne raktár legyen, de nem szóltál, ha olyan változtatás lesz, amivel Te magad méginkább raktárként használhatod.

Ilyenkor úgy érzem, hogy a hozzászólás lényege annyi, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 01-19-2014 at 19:46..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #194  
Old 01-19-2014, 19:56
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szükséges a változtatás, hogy a piac ne raktár legyen, de nem szóltál, ha olyan változtatás lesz, amivel Te magad méginkább raktárként használhatod.

Ilyenkor úgy érzem, hogy a hozzászólás lényege annyi, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene.
Az egész eddigi hsz-eimet félreértetted.
Én amellett vagyok, hogy a tartalék vitele kerüljön valamibe. De ne úgy lehessen megoldani, hogy gépiesen rakosgatom ki, amikor épp ideje van. Jelenleg vagy ez, vagy hamar elkopik.
És arra írtam, ha már az egységeket kirakja a helytartó akkor kirakhatná a tekiket is. Mert mi a különbség, ha a tartalék tartásáról van szó? MIvel különb az egység?
Én amellett vagyok, hogy épületbe kerüljön a tartalék.
Reply With Quote
  #195  
Old 01-19-2014, 20:01
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Pedig szükség lenne változásra. Vagy az normális, hogy mindenki seregek millióit tartja a piacon, tekiket szintén? És az a játék, hogy x időközönként visszarakom őket? Vagy a helytartó?
Engem pl. zavar, hogy azért kell épp felkelnem, mert a tekik éjjel jönnek haza és ne kopjanak be. Ez nem stratégia. Csak felesleges szivatás.
Vagy kapjon a helytartó teki-kirakása funkciót is és nem szóltam.
Ez olyan, mint hogy nem írja ki a játék, hogy mikor kopnak a tekijeim. Ez egy információ. Ne kelljen már számolgatni, tök feleslegesen. Ez olyan, mintha nem látnám, mennyi gabonát termelek és fogyasztok, hanem számoljam ki. Ki lehet, de minek töltsük az időt felesleges dolgokkal?
200 hekin még normális játék van. Mindenki tart minden egységet, nem a piacon. Csak azt tartom szükségesnek, hogy a tartalék ne a piacon legyen, hanem otthon, épületben. Így valamit-valamiért.
A piacos a levett mennyiséget (pl. 5%) pedig hiány esetén berakja, valamilyen összegért, így kevesebbszer lenne hiány is.
Az ember öszötönösen támadja az újat, ha a régi neki jó. (pl. átlátja a dolgokat, vagy több valamije van mint a másiknak). A gazdagot ha megkérded, mit szólna hozzá, ha holnaptól nem lenne több szegény, hát nem szavazná meg. Ez biztos.

Engem nem zavarna, ha nem felesleges dolgokkal kellene foglalkoznom. Hanem a játékkal.
Igazad van, kopjon a teki körönként és nem kell számolgatni, tekipiac problémáját is megoldja ez lassan..
Nehogy már az legyen a kifogás, hogy számolni kell..
Nem az a gond, hogy a régi játékosnak sok pénze van ezért nem akar változtatni, csak a régi játékos átlátja a dolgokat a gond az, hogy te nem látod át, néhány társaddal együtt és így akarsz változtatni..
Amúgy eszembe jutott egy lehetőség változtatásra, de mivel nem ezt a témát érzem égetőnek ezért elraktározom magamban, ha a fontosabb problémák kezelésének irányában történik valami lépés esetleg később felvetem.. vagy szimplán elfelejtem addig(pláne, ha ilyen tempóban cselekszik Ati )..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #196  
Old 01-19-2014, 20:09
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Igazad van, kopjon a teki körönként és nem kell számolgatni, tekipiac problémáját is megoldja ez lassan..
Nehogy már az legyen a kifogás, hogy számolni kell..
Nem az a gond, hogy a régi játékosnak sok pénze van ezért nem akar változtatni, csak a régi játékos átlátja a dolgokat a gond az, hogy te nem látod át, néhány társaddal együtt és így akarsz változtatni..
Amúgy eszembe jutott egy lehetőség változtatásra, de mivel nem ezt a témát érzem égetőnek ezért elraktározom magamban, ha a fontosabb problémák kezelésének irányában történik valami lépés esetleg később felvetem.. vagy szimplán elfelejtem addig(pláne, ha ilyen tempóban cselekszik Ati )..
Na ne ítéld már meg, hogy mennyire látom át a játékot .
Nem, itt arról van szó, hogy valamit elértél és nem akarsz rajta változtatni. Ennyi. Az nem számít, hogy mindenki másra is vonatkozna. Kapásból elutasítod.
De nem neked kell rábólintani, szerencsére.

Lehetne egy új épület is, amiben a tartalékot pénzben tarthatod. Az a legegyszerűbb. Legyen mondjuk "Kincstár". Itt tarthatsz mondjuk 1 épületben 100 millát, amit nem lehet lefosztani vagy lelopni. De ha lepusztítják, akkor bizony az épületben lévő pénz felszabadul és lopható és fosztható lesz.
Reply With Quote
  #197  
Old 01-19-2014, 20:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Én amellett vagyok, hogy épületbe kerüljön a tartalék.
Ilyen felállásban vagy épületed van, amiben tartalék van, vagy sereged/tolvajod/varázslód, ami megvédi. A kettő együtt a legritkább esetben fog összejönni, és ez garantálja, hogy soha az életben nem érsz utol senkit.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #198  
Old 01-19-2014, 20:12
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egy óriási különbség van az egység és a többi tartalék között: egységgel nem lehet szabadságra menni, hogy ne vesszen el, a többivel igen.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #199  
Old 01-19-2014, 20:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Egy óriási különbség van az egység és a többi tartalék között: egységgel nem lehet szabadságra menni, hogy ne vesszen el, a többivel igen.
Abszolút így van, és még szintet lépni se lehet vele (még gondos előkészületekkel is korlátozott a felvihető sereg létszáma).
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #200  
Old 01-19-2014, 21:18
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ilyen felállásban vagy épületed van, amiben tartalék van, vagy sereged/tolvajod/varázslód, ami megvédi. A kettő együtt a legritkább esetben fog összejönni, és ez garantálja, hogy soha az életben nem érsz utol senkit.
Nem értek egyet. Pont ez lenne a lényeg, hogy nem lehet korlátlan a tartalékom. Egyensúlyoznom kell az erő (egységek) és a biztonság (tartalék) között. Mi ebben a rossz?
Ne csak az 1/A-t vegyük alapul. Az a csoport elfajzott. Ott csúcsosodik a probléma.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 17:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 16:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 12:43


All times are GMT +1. The time now is 13:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu