Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #161  
Old 01-06-2014, 19:06
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Ha ez ennyire egyszeru lenne, mint ahogy megirtad, akkor hogy lehet az, h nem ugy kezdtek hozza A/1ben egy szovetseg leveresehez h kijatszatok a tartalekait.

AMugy meg mindig a korul forgunk, h ti szeretnetek azzal elonyt h ti regebben ott vagytok ahol. (Illetve van is nektek) AMi amugy tok jo, de valaki elmondana nekem milyen megfontolasbol van a 4milliard max belove? (Azon kivul, h eppen annyi fer bele 32 bitbe)
miért nem úgy? ezzel kb bizonyítottad is, hogy nem volt még részed komolyabb klántámadásban 1-1 nagyobb klánütést megelőzően hetekig is manipulálva van a piac azon része amit az ellenfeled ural.. olyan dolgokról beszélsz amiről lövésed sincs. ha nem lennének milliós nagyságrendű nyersanyagok kb 100 miliárd is kevés lenne csak az átépülésre klánütés előtt.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
Sponsored Links
  #162  
Old 01-06-2014, 21:59
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Vagy egy koltoi kerdesre valaszoltok vagy belekottok az allitasba, de arra a kerdesre meg mindig nem kaptam valaszt, ami igazan erdekel. Ez viszont felettebb untat.

OK. Mint reszeg baratom jelenteni ki ilyen veszekedes alkalmaval: Szogezzuk le.
Szogezzuk le azt, mit kell leszogezni. (Ha meg valaki tud kovetni, az mar bizonyitja, h annyira nem feluletesek itt az emberek, mint azt mutatjak)

A veszekedest, es a vitatkozas szotari alakjaban mindossze egy dolog kulonboztet meg: A veszekedesben egyik felnek sincs egy olyan nezete, vagy allitasa ami megegyezik a masik fellel. Igy igazabol azt is lehetne csinalni, h elmegyunk egy mozivetitesre egy-egy walkmannel, es en Dimmu Burrgirt hallgatok, Ti meg Celine Diont. Az hagyjan, h kulonbozok a nezeteink, de koze nincs ahoz amit latszolag csinalunk.

A vitatkozas ezzel szemben az, amikor leszogezunk egy kozos nevezot, amihez vissza tudunk terni, h abbol vezessunk le eppen aktualis allitasunkat, vagy cafoljuk a masik, szerintunk helytelen allitasat.

Szoval szeretnem leszogezni vegre a kozos pontot, viszont ahoz tudnom kell, milyen melyen gyokerezik a problema.

Szoval negyedjere kerdezem meg: Szerintetek az mennyire jo, vagy rossz, h azok akik itt jatszanak regebb ota, olyan javakra tesznek szert, ami nem egykonnyen behozhato az ujonnan regisztralt jatekosoknak?
Masszoval: Aki regen jatszik, annak igenis lehessen olyan java, amit nem lehet csak ugy osszedobni ("az évek alatt megtermelt több 100 millás egység")?
Reply With Quote
  #163  
Old 01-06-2014, 22:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Szoval negyedjere kerdezem meg: Szerintetek az mennyire jo, vagy rossz, h azok akik itt jatszanak regebb ota, olyan javakra tesznek szert, ami nem egykonnyen behozhato az ujonnan regisztralt jatekosoknak?
Szerintem kezdünk már nagyon elkanyarodni az eredeti témától.

Jó-e, hogy a tegnap regisztrált ember nem ugyanolyan javakkal rendelkezik, mint egy 10 éve játszó? Persze, hogy jó.

Van esélye egy tegnap regisztráltnak is ugyanolyan eredményeket elérni idővel, mint a 10 éve játszó? Igen, van.

Reális elképzelés-e, hogy egy tegnap regisztrált a 10 éve játszókkal hadakozva győztes legyen? Nem az.

A tegnap regisztrált a 10 éve játszókkal fog-e rögtön csatázni? Nem. Ha valaki 10 éve nem tudott még szintet lépni, az nagyon gáz. Persze lehet ilyen, de ő sem rendelkezik az általad emlegetett tartalékokkat a kezdő szinten.

Ez az utolsó kérdés szerintem ezt az irányt elég jól lezárja.

Ha utol akarod érni a 10 éve játszókat, akkor az nem fog sikerülni egy hónap alatt. Ne is álmodj erről. Neked is tartalékokat kell hozzá gyűjtened, ahogy nekik is kellett az elmúlt 10 év alatt.

A kezdő ország nem olyanokkal kerül egy csoportba, akik seregek milliárdjait tartják készenlétben, hogy a most indulókat azonnal leigázzák. A tegnap regisztrált ország egy hónapon belül mégcsak közelébe sem ér a magasabb szinteknek.

Úgyhogy ezt az irányt ne keverjük ide, hanem térjünk vissza a téma eredeti gondolatához, ami nem arról szól, hogy egy tegnap regisztrált ország egy héten belül felvegye a versenyt a 10 éve játszókkal, hanem csak és kizárólag arról, hogy a piac nem raktár.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 01-06-2014 at 22:26..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #164  
Old 01-06-2014, 23:10
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Szoval negyedjere kerdezem meg: Szerintetek az mennyire jo, vagy rossz, h azok akik itt jatszanak regebb ota, olyan javakra tesznek szert, ami nem egykonnyen behozhato az ujonnan regisztralt jatekosoknak?
Masszoval: Aki regen jatszik, annak igenis lehessen olyan java, amit nem lehet csak ugy osszedobni ("az évek alatt megtermelt több 100 millás egység")?
Adj egy országot egy kezdőnek és adj egy országot egy 10 éve játszónak. Adj mindkettőnek egy hónapot. Az új ország örülni fog a bent tartott 15 milliójának 250 hektárra fedezve magát, míg a rutinos milliárdokkal lesz 600-900 hektár környékén. Nem az számít, hogy mennyi a keret. Legjobb esetben a kezdő kap 1-2-3 földelést, úgy hogy akkor sem tud vele mit kezdeni, ha történetesen a gép előtt van. ÉS többet nem találkoznak. Azért, mert a régi játékos olyat tud, amit az új nem.
Az évek alatt megtermelt több milla egységgel kizárólag az A-ban találkozhatsz, ahol egyrészről behozhatatlan előnyt jelent, másrészről pedig nagy hektáron játszhatatlan nélküle a csoport. Csak egy fokozás a támadáshoz egység tízezreket jelent. Csak egy átépítés nyersmilliókat.
Csak egy példa: 10 nagy országgal (1millió pont felettiek) kezdtünk el háborúzni a Tisztítótűz országaival. Már nem tudom, hogy mennyi volt a harc, de úgy 2-3 hét. És bár nálam volt a csoport nyersanyagának jelentős része, így is 50-60 MILLIÓ egység ment el a harcokra ennyi idő alatt. A két klánnál ez 100millió feletti egység volt.

Sokan leírták már, én is megteszem. A piac ilyen irányú korlátozása gyakorlatilag ellehetetlenítené a nagy hektáron folyó harcokat.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #165  
Old 01-06-2014, 23:36
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem kezdünk már nagyon elkanyarodni az eredeti témától.

Jó-e, hogy a tegnap regisztrált ember nem ugyanolyan javakkal rendelkezik, mint egy 10 éve játszó? Persze, hogy jó.

Van esélye egy tegnap regisztráltnak is ugyanolyan eredményeket elérni idővel, mint a 10 éve játszó? Igen, van.

Reális elképzelés-e, hogy egy tegnap regisztrált a 10 éve játszókkal hadakozva győztes legyen? Nem az.

A tegnap regisztrált a 10 éve játszókkal fog-e rögtön csatázni? Nem. Ha valaki 10 éve nem tudott még szintet lépni, az nagyon gáz. Persze lehet ilyen, de ő sem rendelkezik az általad emlegetett tartalékokkat a kezdő szinten.

Ez az utolsó kérdés szerintem ezt az irányt elég jól lezárja.

Ha utol akarod érni a 10 éve játszókat, akkor az nem fog sikerülni egy hónap alatt. Ne is álmodj erről. Neked is tartalékokat kell hozzá gyűjtened, ahogy nekik is kellett az elmúlt 10 év alatt.

A kezdő ország nem olyanokkal kerül egy csoportba, akik seregek milliárdjait tartják készenlétben, hogy a most indulókat azonnal leigázzák. A tegnap regisztrált ország egy hónapon belül mégcsak közelébe sem ér a magasabb szinteknek.

Úgyhogy ezt az irányt ne keverjük ide, hanem térjünk vissza a téma eredeti gondolatához, ami nem arról szól, hogy egy tegnap regisztrált ország egy héten belül felvegye a versenyt a 10 éve játszókkal, hanem csak és kizárólag arról, hogy a piac nem raktár.
Elnezest, de en lattam osszefuggest. Marpedig, azt, h a 10 eve megsporolt javakat nem lehet az orszagban "Benne" tartani (Ami nem tul magyaros, de igy erthetobb). Igy ki kell tennie a piacra.

Mint kifejtetted allaspontod, szerinted igenis legyen tartalek, ami ugye csak a piacon tarthato. Ezen szempontbol ez rendben is van. Piac raktar. Ertem.
Nem vagyok hajlando vitatkozni abban, h aki 10 eve itt van es ujabb 10 ev elmultaval is itt lesz, az addig NEM fog malmozni hanem joval tobb tartalekot halmoz fel, igy aki kesobb erkezik KB eselytelen lesz. Nem azert mert ugyanazon csoportba kerul es megeszik reggelire, hanem azert, mert hiaba kerul ugyanolyan hektarra valami csoda folytan teszem azt egy honapig, meg mindig nem eselyes arra h kozelebe erjen egy 10 eve itt csucsulonek.
Es ez mar regen nem arrol szol h "mien sikeresen epitettem fel az orim" hanem hogy a rubikkockat hogy tudom forgatni (elnezest ezt szerintem senki nem erti) hogy mennyire tudok egy alap helyzetben total eletkeptelen orit feltolteni az eppen aktualis tamadashoz szukseges egyseggel (hadivaritoli)

Bar elotted megjegyeztek, h igen is ki lehet lehet piszkalni a tartalekokat egy masik orszagbol, en azt nem ertem h ha ezt meg lehet oldani akkor miert nem csinaljak ezt olyan szinten h az a tartalekok teljes atcsoportositasat eredmenyezze? Koltoi kerdes volt. Mielott valaki valaszolna.

Viszont jo hir az A/1nek! Ati most irta ala, h szerinte igenis, a jatekban lehet behozhatatlan elonyt szerezni, szal a GYIK azon kerdesere, h vannak-e a jatekban maximumok, es MIERT? kerdesere adott valasz kuka. ERGO: Lehet kezdemenyezni a 32bitnyi arany maximum emeleset. (Mas indok nem all ott, szoval gondolom, Ati itt le fogja irni ezt eddig miert utasitotta el, ami ha hirtelen felindulasbol es duhbol adott valasz akkor "nem behozhatatlan" szavakat fog tartalamazni, kevesbe duhos valasz eseten "nehezen behozhato" szavakat, higgadt valasz eseten kenytelen lesz masra fogni. Igen tudom bunko vagyok. De kulturaltan csinalom.)

Ohh es Ati... Az hogy a piacon tarthatoak az aruk az azt jelenti h egy PL 50K hektaron levo embernek lehet tobb egy 100K hektaron levo egysege. Ez valoban realis, az az en szememben is, ezert tetszett meg a jatek anno. Ohh varjal... Pont azert tetszett meg mert ilyet nem talaltam realisnak.

Igen tudom: Moderalando paraszt vagyok. Attol meg amit leirtam egy oszegzes, amit barki levonhat aki kettoig tud szamolni. Az h a vita A/1-ezesbe fulladt, az csak azt mutatja, h ott vannak a legnagyobb tartalekok, amik egy ido utan termeszetesen elerik a 32 bitet, es akkor mindenki boldogan elmondhatja, h semmi ertelme tovabb jatszania, ennel tobbet ember el nem erhet.

Mikor azt lattam ket eve h probalod mai szintre felhozni a hoditot, akkor ugy gondoltam az eletben tartasa volt a celod, a mai igenyeknek megfelelo jatek letrehozasaval. Mikor lattam h az emberek kuzdenek egy faj fennmaradasaert, es hasznalhatobba teteleert, es sikerre viszik, akkor vettem a batorsagot h ramutatok: Ezek mind csak tunetek. A betegseg az az, hogy egysegek akcioztatasaval el nem erheto javak vannak a jatekban. Azzal kezdtem h ez mndenkinek erzekeny pont. Nekem is. Arra nem gondoltam h mindenkinek maga fele hajlik a keze. En hibam. Piac maradhat.
Reply With Quote
  #166  
Old 01-06-2014, 23:41
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Adj egy országot egy kezdőnek és adj egy országot egy 10 éve játszónak. Adj mindkettőnek egy hónapot. Az új ország örülni fog a bent tartott 15 milliójának 250 hektárra fedezve magát, míg a rutinos milliárdokkal lesz 600-900 hektár környékén. Nem az számít, hogy mennyi a keret. Legjobb esetben a kezdő kap 1-2-3 földelést, úgy hogy akkor sem tud vele mit kezdeni, ha történetesen a gép előtt van. ÉS többet nem találkoznak. Azért, mert a régi játékos olyat tud, amit az új nem.
Az évek alatt megtermelt több milla egységgel kizárólag az A-ban találkozhatsz, ahol egyrészről behozhatatlan előnyt jelent, másrészről pedig nagy hektáron játszhatatlan nélküle a csoport. Csak egy fokozás a támadáshoz egység tízezreket jelent. Csak egy átépítés nyersmilliókat.
Csak egy példa: 10 nagy országgal (1millió pont felettiek) kezdtünk el háborúzni a Tisztítótűz országaival. Már nem tudom, hogy mennyi volt a harc, de úgy 2-3 hét. És bár nálam volt a csoport nyersanyagának jelentős része, így is 50-60 MILLIÓ egység ment el a harcokra ennyi idő alatt. A két klánnál ez 100millió feletti egység volt.

Sokan leírták már, én is megteszem. A piac ilyen irányú korlátozása gyakorlatilag ellehetetlenítené a nagy hektáron folyó harcokat.
Elozo HSZ Rubik kockas resz... Am nem azert fokoztal veletlen, mert egy total eletkeptelen orszagot probaltal eletben tartani mig visszaert a sereg?
Reply With Quote
  #167  
Old 01-07-2014, 00:14
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

olvastar: Az A/1 az egy papírméret, a játék legfelső szintje az 1/A. Elnézést az offért, de iszonyúan bántja a szemem, és csak ezért képes vagyok feltételezni, hogy gőzöd sincs a magas hektárról, ha még a szint nevét sem tudod leírni.

Valamint 40 oldalakat sem érdemes írni egyszerre, mert sok embernél érvényesül a tl;dr-elv. (too long, didn't read)
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #168  
Old 01-07-2014, 01:00
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
olvastar: Az A/1 az egy papírméret, a játék legfelső szintje az 1/A. Elnézést az offért, de iszonyúan bántja a szemem, és csak ezért képes vagyok feltételezni, hogy gőzöd sincs a magas hektárról, ha még a szint nevét sem tudod leírni.

Valamint 40 oldalakat sem érdemes írni egyszerre, mert sok embernél érvényesül a tl;dr-elv. (too long, didn't read)
Já! Ez így van. Mármint a papír méret. Amúgy ez a játék szerintem számtani egyenletek bonyolult halmaza. És számtanban ha minden számot szorzok egy adott számmal, akkor ugyanazt az aranyt kapom. Azért beszelünk %ban alacsonyabb szinten.
Ha valaki felment felső szintre ezek az aranyok eltolódnak, okok miatt, de az alap koncepció ugyan az volt. Egészen addig amíg valaki egyszer régen külön nem vált akar egy kis időre is, így bejött a piacon halmozott tartalék fogalma. Nem azt mondom h nem volt okos ötlet a részéről. Azt mondom, h gyökereiben változtatta meg az alap koncepciót.
Reply With Quote
  #169  
Old 01-07-2014, 06:51
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
miért nem úgy? ezzel kb bizonyítottad is, hogy nem volt még részed komolyabb klántámadásban 1-1 nagyobb klánütést megelőzően hetekig is manipulálva van a piac azon része amit az ellenfeled ural.. olyan dolgokról beszélsz amiről lövésed sincs. ha nem lennének milliós nagyságrendű nyersanyagok kb 100 miliárd is kevés lenne csak az átépülésre klánütés előtt.
Van 2 klán az 1/A-ban, szóval tudod, hogy ami nem a tiéd, az az övé. Ha három, akkor meg tudod, hogy az előtted lévő klán melyik részt uralja. Ha 20, akkor is tudod, kinek a cucca az, akit épp támadni szeretnél.
De mivel ő tudja, hogy te feljebb akarsz jutni az ő hátán, ezért ő is tudja, te melyik részt "uralod" a piacon.
Ha eme állítás igaz és hatásos lenne, akkor már csak 1 klánnak lenne tartaléka, a többit mind elrabolták volna a tolvajbandák.

A felvetésem, amivel újraindult a vita, miben változtatna az 1/A-ban? Nem lehetne kitenni a katonákat? Vagy a tekit? Vagy a nyersit?
De, csak az pénzbe (egységbe) kerülne. Csak neked, vagy a szomszédnak is?
Tarthatod otthon tekibe infláció nélkül, de az meg területbe kerül. Vagyis akkor mindenkinek kevesebb egységre jut hely.

Ezt a "könyvtár kezel és raktároz" dolgot úgy képzeltem, hogy pl. a tudományoknál még két oszlop van. Egyikből a másikba lehet helyezni a tekiket, hol mennyit szeretnénk tartani. Meg látjuk az üres helyek számát is. Kopni csak az kopik, amit forgatnak. Így logikus is.
Reply With Quote
  #170  
Old 01-07-2014, 09:44
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Elozo HSZ Rubik kockas resz... Am nem azert fokoztal veletlen, mert egy total eletkeptelen orszagot probaltal eletben tartani mig visszaert a sereg?
nem életképtelen országokról van szó, hanem olyanokról ami mellett nincs 100k ponton se fent se lent senki... láttál már A-s pontlistát??? 10k heki felett gyakran előfordul, hogy csak 20 körön kívül van az első elérhető ellenfél...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 17:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 16:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 12:43


All times are GMT +1. The time now is 01:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu