Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #3531  
Old 03-30-2013, 17:36
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default



ez nem 1 meccs....
rohadék
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #3532  
Old 03-30-2013, 18:21
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

A Beregszászi Református Kamarakórus, én vagyok az egyik tenor. A videón kétszer megy le az ének, először fényképeket láthattok alatta, aztán a mozgóképest is lehet látni. Elég szar felvétel, nem is tudtam, hogy fent van youtuboe-on. Na melyik vagyok én?


Last edited by Sami; 03-30-2013 at 18:23..
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Sami For This Useful Post:
  #3533  
Old 03-30-2013, 18:59
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
A Beregszászi Református Kamarakórus, én vagyok az egyik tenor. A videón kétszer megy le az ének, először fényképeket láthattok alatta, aztán a mozgóképest is lehet látni. Elég szar felvétel, nem is tudtam, hogy fent van youtuboe-on. Na melyik vagyok én?

a fals hangú
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #3534  
Old 03-30-2013, 19:02
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Olyan nem volt )
Reply With Quote
  #3535  
Old 03-30-2013, 20:16
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
A Beregszászi Református Kamarakórus, én vagyok az egyik tenor. A videón kétszer megy le az ének, először fényképeket láthattok alatta, aztán a mozgóképest is lehet látni. Elég szar felvétel, nem is tudtam, hogy fent van youtuboe-on. Na melyik vagyok én?

első sor, szürke szoknyás, szemüveges, szőke?
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to csabi For This Useful Post:
  #3536  
Old 03-31-2013, 09:23
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

A belga első osztály lebonyolítása:

Többször hallottam már olyan véleményeket, miszerint a magyar NB I-ben play-off rendszert kéne alkalmazni. Nos, néhány bajnokságban (ciprusi, máltai, skót, walesi, holland, stb) alkalmazzák a rendszert, de nincs olyan, ami felülmúlná a Jupiler Ligát, azaz a belga első osztályt (érdekesség, hogy a holland másodosztálynak is Jupiler Liga a neve).

Mivel ma kezdődik is az a bizonyos play-off, röviden szeretném beavatni az érthető okokból a bajnokság lebonyolítása láttán fejét vakaró magyar közönséget.

A belga első osztály tehát - az NB I-hez hasonlóan - 16 csapatot számol.

Az alapszakasz tehát 2x15 meccsből áll, csakúgy, mint az OTP Bank Liga - igen ám, de itt még koránt sincs vége az izgalmaknak.

Az első 6 helyezett ugyanis egymással folytatja a küzdelmet: 2x5 meccs következik egymás ellen, ennek végén dől csak el a bajnok (és BL-induló), a második helyezett (és BL-selejtezős), a harmadik (és EL-selejtezős), a negyedik (és EL-selejtezőért még a bajnokságban játszó) személye, az 5. és a 6. helyezett pedig befejezték a küzdelmeket.

Jogos lehet a kérdés: kivel játszik a 4. helyezett további hazai selejtezőt? Nos, itt kezd el igazán bedurvulni a dolog.

A középmezőnyt ugyanis úgy akarja motiválni a szövetség, hogy EL-helyet oszt. A 8 közbülső csapat két részre oszlik, mégpedig úgy, hogy a 7., 9., 12. és 14. helyezettek alkotják az A csoportot, a 8., 10., 11. és 13. helyezettek pedig a B jelű kvartettet.

Ezek a csapatok 2x3 meccset játszanak egymással, és a végén a két csoport első helyezettje találkozik egy párharc erejéig. Tavaly ez a két csapat a Cercle Bruges és a Mons volt

De nem, még ekkor sem dőlt el, hogy a Cercle Bruges indul az EL-ben, ugyanis csak ekkor jött a végső erőpróba: a párharc győztese találkozott és találkozik majd idén is a felsőház 4.-jével. Ez tavaly a Gent volt

Mivel a párharcot a Gent nyerte, ezért ők szereztek jogot arra, hogy induljanak az EL-ben (ahol aztán a Videoton kettős győzelemmel ütötte ki őket).

Mielőtt megkönnyebbülnétek, nem, még mindig nincs vége. Hiányzik ugyanis az utolsó kettő, azaz idén a Germinal Beerschot és a Cercle Bruges.

Az alapszakasz utolsójának még megvan az esélye, hogy kiharcolja a bennmaradást, de valami iszonyatosan harcolnia kell érte - amióta ez a lebonyolítás, azaz 2010 óta, még egyik csapatnak sem sikerült így bennmaradnia: az Excelsior megszűnt, a Charleroi és a Sint-Truiden pedig kiesett ezzel a rendszerrel. Arról van ugyanis szó, hogy az alapszakasz 15., utolsó előtti helyezettje 5 meccses párharcot vív az utolsóval, kicsit hasonlítva a kosárlabda play-off-rendszeréhez, mégpedig úgy, hogy a 15. 3 ponttal indul, valamint eggyel többször fogadja otthon ellenfelét. A párharc viszont nem 3 győzelemig, hanem egész egyszerűen addig tart, amíg a másik csapatnak nincs esélye befogni az elsőt.

A párharc vesztese búcsúzik az első osztálytól, de a győztes egy még keményebb próba előtt áll: a másodosztályból ugyanis az első helyezett egyenes ágon feljut, de a 2., a 3. és a 4. helyezett tovább játszik. Igen, az első osztályú kiesési párharc győztesével. Íme a tavalyi küzdelem

Ez tehát a Jupiler League cseppet sem egyszerű lebonyolítási rendje. Ezek után gondolkodjanak el a play-off hívei: szeretnék-e ezt, vagy nem?


Táblázatokkal:
http://ingyensor.blog.nepsport.hu/ar...is_van_hatara/
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #3537  
Old 03-31-2013, 16:01
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Az előbb ért véget a Svédország-Magyarország 17 év alatti európa bajnoki selejtező mérkőzés, amelyik döntött arról, hogy melyik csapat kerül ki az EB-re. A magyar válogatott a mérkőzés rendes játékidejének leteltekor még 1-0-ra vezetett. A bíró három percet hosszabbított, és természetesen becsúszott egy svéd gól, ami az EB-re való magyar kijutást szertefoszlatta. A románok az utolsó utáni pillanatban egyenlítettek ki egy hete. Erdeit pedig egy égbekiáltó csalással vesztesnek hozzák ki egy olyan mérkőzésből, ahol, ha nagyon az orosz felé hajlottam volna, max 2 menetet adok neki. Viszont, ha objektívan nézzük, egy menetet sem nyert az orosz. Erdei minden téren felülmúlta. Ez már dráma.
Pisont István, az ificsapat szövetségi kapitánya mondta, hogy a magyaroknak ideje lenne újra templomba járniuk. Lerakni Isten elé a lelki terheiket és az Ő segítségével futni neki az előttük tornyosuló egyre nagyobb akadályoknak.
Szerintem a Feltámadás ünnep kiváló alkalom lenne a magyarság Istenhez való visszatalálásának elkezdéséhez.
Áldott Húsvétot kívánok minden kedves magyar testvéremnek!

Kuruc, Kész Géza
Milyen igaza van
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Sami For This Useful Post:
  #3538  
Old 03-31-2013, 17:00
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Az előbb ért véget a Svédország-Magyarország 17 év alatti európa bajnoki selejtező mérkőzés, amelyik döntött arról, hogy melyik csapat kerül ki az EB-re. A magyar válogatott a mérkőzés rendes játékidejének leteltekor még 1-0-ra vezetett. A bíró három percet hosszabbított, és természetesen becsúszott egy svéd gól, ami az EB-re való magyar kijutást szertefoszlatta. A románok az utolsó utáni pillanatban egyenlítettek ki egy hete. Erdeit pedig egy égbekiáltó csalással vesztesnek hozzák ki egy olyan mérkőzésből, ahol, ha nagyon az orosz felé hajlottam volna, max 2 menetet adok neki. Viszont, ha objektívan nézzük, egy menetet sem nyert az orosz. Erdei minden téren felülmúlta. Ez már dráma.
Pisont István, az ificsapat szövetségi kapitánya mondta, hogy a magyaroknak ideje lenne újra templomba járniuk. Lerakni Isten elé a lelki terheiket és az Ő segítségével futni neki az előttük tornyosuló egyre nagyobb akadályoknak.
Szerintem a Feltámadás ünnep kiváló alkalom lenne a magyarság Istenhez való visszatalálásának elkezdéséhez.
Áldott Húsvétot kívánok minden kedves magyar testvéremnek!

Kuruc, Kész Géza
Milyen igaza van
a románok ellen borítékolható volt a döntetlen a végén, olyan beszarian játszottunk
az U17 meccset láttam, alárendelt szerepet játszottunk, sokkal jobbak voltak a sárgák
az orosznak meg nyernie kellett, MC tele van orosz milliárdosokkal, gondolom ott voltak a meccsen
a délszlávok miért olyan jók labdajátékokban? mert kurva erősek fejben, nekimennének a betonfalnak is
kb ennyi...

ennek semmi köze Istenhez...(amiben én pl. nem is hiszek)
Reply With Quote
  #3539  
Old 03-31-2013, 17:47
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Pool, én meg hiszek benne és sztem mindenhez köze van. De ezen nem fogunk összeveszni.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Sami For This Useful Post:
  #3540  
Old 03-31-2013, 21:32
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Pool, én meg hiszek benne és sztem mindenhez köze van. De ezen nem fogunk összeveszni.
persze, tiszteletben tartom a hívők gondolatait, elvárva, hogy ne szólják meg a hozzám hasonlókat...
a mai meccsen szimplán gyengék voltunk egyébként, csoda, hogy a végén kapták a gólt, persze így picit fájóbb
de úgy láttam, a legerősebb csapat jutott az EB-re
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 11 (0 members and 11 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 20:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu