Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #411  
Old 03-30-2011, 07:30
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

A hollandok legutóbb 2008 júniusában kaptak egy meccsen három gólt, hosszabbításban az Eb-n Oroszország ellen (3–1-re kikaptak), míg rendes játékidőben Ausztria ellen 2008 márciusában, de akkor 4–3-ra győztek.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #412  
Old 03-30-2011, 11:19
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

A támadójátékunk pazar volt. lehet helyenként körülményes, de ez csak abból fakad,hogy nincsenek összeszokva a fiúk,mert egyszerüen sokkal kevesebb tét meccsett játszanak együtt. Jó volt Priskin is, lehet volt 2helyzet amit ha tapasztaltabb jobban megtudott volna oldani, még ha nem is lett volna gól, viszont jól helyezkedett és jól mozgott a védelem vonalában, ezzel is lefoglalva általában 2 védőt is.
Ami tetszett még,hogy hit megvolt a fiúkban hogy nyerhetnek is. 2x is egyenlitettünk hátrányból, ami nem kis teljesítmény egy olyan csapat ellen ami az elmúlt 40 mérközéből majdnem mindig 3ponttal távozott.

Viszont lehet mondani hogy már megint voltak peches góljaink,meg mindig ez van, de erre nem lehet fogni. A védelmünk már megint nem ért egy fabatkát sem, egyedül a középpályások emberi feletti munkájának köszönhető az eredmény, ahogy pl Dzsudzsák is folyamatosan rohant hátra és balvédőt játszott, mert se Lázár, se Laczkó nem volt képes hátraérni miután felment egy támadással... a keresztpasszokkal nem tudtunk mit kezdeni, mert mire lekövette a labdát a védelem, már rég megkaptuk a gólt. szögleteknél,meg katasztrofa volt az emberezés. a legjobb középső védönk párban fogott egy nem túl támadó szellemü játékost, miközben Van Percy a csatár teljesen egyedül áll??? és nem leszakadt a védőjéről, mert nem is volt rajta...

Eddig is tudtuk, hogy vannak tehetséges támadó játékosaink, és jó lövöink, akiknek be kell találni, ha megtalálják a ritmust!
viszont amig a védelmünk, lassú, rosszul helyezkedik, és tele van egyéni hibákkal is, addig löhetünk hatot is,mert az ellenfél úgyis lő 7-et

amúgy ami még fájt, hogy miért csak idegenben kell 2támadót berakni és nem itthon. illetve az hogy Miért nyomasztja ennyire a vállogatottat a hazai meccs??? itthon látványosan nagyobb volt a nyomás rajtuk, amit nem tudtak sokan kezelni
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #413  
Old 03-30-2011, 13:11
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
amúgy ami még fájt, hogy miért csak idegenben kell 2támadót berakni és nem itthon. illetve az hogy Miért nyomasztja ennyire a vállogatottat a hazai meccs??? itthon látványosan nagyobb volt a nyomás rajtuk, amit nem tudtak sokan kezelni
Utóbbi felvetésre én a médiát jelölném meg bűnösként. Hetekkel a meccs előtt már arról cikkeztek mindenütt, miként tudnánk megverni a hollandokat, a sok taktikázásnak és hatalmas elvárásoknak pedig a görcsös, biztosra törekedő játék és 0:4 lett a vége. A visszavágó előtt szerintem mindenki elfogadta, hogy a hollandok jobbak, és hogy nekünk nem őket kell legyőznünk egyelőre. Ennek lehetett az eredménye a felszabadultabb játék.

A két csatár kérdése pedig régi probléma. A közvélemény mindig is emellett a rendszer mellett volt, az aktuális kapitányok viszont nem igazán voltak hajlandóak bevállalni ezt a felállást. Egervári Sanyi bácsi talán rájött a pénteki meccs után, hogy jelentős terhet vehet le a védelemről, ha bevállal egy kicsit nyíltabb támadójátékot.

Rudolf tehetséges játékos, de egyértelműen nem ék poszton. Túl sokat mozgott vissza Budapesten is. Ugyanez volt vele a baj annak idején a DVSC valamelyik BL selejtezőjén. Akkor a következő meccsen ott is volt előtte talán egy Feczesin, vagy Oláh, Rudolf pedig rúgott két gólt. Ezúttal volt egy Priskin, akit én továbbra is csak az örök tehetség kategóriájába sorolok, a lényeg azonban, hogy helyet tudott teremteni Rudolfnak, aki Dzsudzsákkal és Gerával összejátszva helyenként már-már parádés támadójátékot hozott össze. A legfontosabb, hogy volt kihez passzolni és végre nem csak abból állt az előrejáték, hogy picsánrúgott labdák után futkosott az öreg Torghelle Sanyi. Továbbá az sem elhanyagolható tény, hogy Vadócz és Koman szerintem kifejezetten jól osztogatták a labdákat.

A kérdés innentől csak az, hogy mire lehet még képes ez a csapat egy Priskin-Szalai cserét követően. Szerintem van benne potenciál, ami akár a svédek legyőzését is jelentheti. Talán.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to BeeLord For This Useful Post:
  #414  
Old 03-30-2011, 14:17
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Utóbbi felvetésre én a médiát jelölném meg bűnösként. Hetekkel a meccs előtt már arról cikkeztek mindenütt, miként tudnánk megverni a hollandokat, a sok taktikázásnak és hatalmas elvárásoknak pedig a görcsös, biztosra törekedő játék és 0:4 lett a vége. A visszavágó előtt szerintem mindenki elfogadta, hogy a hollandok jobbak, és hogy nekünk nem őket kell legyőznünk egyelőre. Ennek lehetett az eredménye a felszabadultabb játék.
Ehez annyit tennék hozzá, hogy nem kifejezetten a pénteki meccsre gondoltam, hanem általában, a válogatott a hazai meccsein szinte mindig ilyen nyomott és görcsös.
most pénteken ez csak látványosabb volt, mert egy elit csapat ellen játszottunk, aki az ilyet gyengébb napjain is 3-4 góllal jutalmazza.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #415  
Old 04-27-2011, 22:50
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Rajtam kívül feltűnt másnak is, hogy ha a Barcának nem megy a BL-ben, akkor a bíró besegít? Nem ez az első eset, hogy nevetséges módon kapott az ellen pirosat...
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #416  
Old 04-27-2011, 22:59
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Rajtam kívül feltűnt másnak is, hogy ha a Barcának nem megy a BL-ben, akkor a bíró besegít? Nem ez az első eset, hogy nevetséges módon kapott az ellen pirosat...
Azért nézd meg párszor azt a nyújtott lábbal való rúgást Pepétől, aminek köze sem volt a labdához...
Gondolom, nem kellemes egy ilyet kapni, főleg nem egy ekkora baromtól...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #417  
Old 04-28-2011, 09:31
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Azért nézd meg párszor azt a nyújtott lábbal való rúgást Pepétől, aminek köze sem volt a labdához...
Gondolom, nem kellemes egy ilyet kapni, főleg nem egy ekkora baromtól...
Igazad van, veszélyes játékért (hozzáteszem, szerintem egyáltalán nem volt olyan vészes az eset. Pepe labdára ment és el sem érte Alvest.) egyből ki kell állítani valakit egy BL elődöntőben. Különösen akkor, ha egyébként abszolút kiegyenlítettek az erőviszonyok. Mint ahogy azt is gondolom, Dani Alves csak nagy fájdalmak árán tudott visszamenni a pályára 43 másodpercnyi ápolás után. Hihetetlen felépülést produkált a srác, főleg annak tekintetében, hogy micsoda kínokat reprezentált a szenvedése előzőleg. Orvosi lexikonba való az eset...
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to BeeLord For This Useful Post:
  #418  
Old 04-28-2011, 12:05
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Nálad a 71-29%-os labdabirtoklási arány kiegyenlített erőviszonynak számít? Hmmm... érdekes.
Teljesen jogos kiállítás volt véleményem szerint.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Sami For This Useful Post:
  #419  
Old 04-28-2011, 19:32
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Nálad a 71-29%-os labdabirtoklási arány kiegyenlített erőviszonynak számít?
Legfrissebb információim szerint a focit még mindig gólra játsszák

Amúgy azon kívül, hogy világ életben MU szurkoló voltam/vagyok, szimpatikus csapat volt a Barcelona, de az utóbbi időkben egyre kevésbé vállalható szerintem. És nem azért mert 2 éve a MU-t verték a döntőben, természetesen.
A spanyol foci nem különösebben hat meg, de a tegnapi meccsen azt láttam, hogy a Barca addig nem nagyon akar focizni, míg ki nem állítanak egy Realost. És még jó előre ráadásul a bírót is lecseréltették. A Busquets vagy Pedro, nem tudom melyik, arcbakapós fetrengései pedig egy hisztis tinilánynak is szégyenére vált volna.
Nekem az a meglátásom, hogy bár a Barca focizni is tud, egyre kevésbé azt erőlteti és már inkább hasonlít egy színjátszókörre, leszámítva egy-két embert, mint pl Puyol.
Na nem baj, remélem a döntőben helyretesszük ezt a "világ legjobb csapata" mítoszt amibe már maguk is kezdenek beleőrülni
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
  #420  
Old 04-28-2011, 19:43
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Ezt olvastam, gondolom, egy tőlünk szakértőbb ember véleménye:

"Szerintem már azon is felesleges vitatkozni, hogy egy ilyen helyzetben lehet-e piros lapot adni hasonló megmozdulásért (nem lehet, hanem kötelező), de az egy jobb kérdés, hogy lehet egyáltalán így egy másik játékos felé menni. Nyújtott lábbal, a lendülő láb sípcsontjára talpalva. Mert pont az ilyenekből jöhetnek ki az egy-egy pályafutás végét jelentő szilánkosra tört bokák vagy térdkalácsok, attól függ, hova csúszik ugyebár. Ez nem keménység, meg taktikai fault, hanem zsigeri gyilkosság. Pepe sokadszorra bizonyította be, hogy nem való a pályára, mert egyszerűen képtelen felmérni a tettei súlyát. "

100%-ig egyetértek minden szavával...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Viccek-bármi jöhet robogo Viccek 4748 10-05-2015 18:13
Bajnokok Ligája (Foci BL) lll Szabadidő, Sport 44 12-01-2006 21:14
Ki nyeri a 2006-os foci VB-t? Pool Szabadidő, Sport 30 05-14-2006 13:29
Angol foci Pool Szabadidő, Sport 6 02-13-2006 14:49
Olasz, angol, spanyol foci Pool Szabadidő, Sport 2 02-02-2006 00:31


All times are GMT +1. The time now is 16:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu