Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

View Poll Results: Magánnyugdíj vs. állam
Visszalépek 4 25.00%
Maradok Mnyp 3 18.75%
Még nem tudom 6 37.50%
Eddig is államiban voltam 3 18.75%
Voters: 16. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 11-28-2010, 10:04
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez nem a politika téma!!! (Leginkább a stílus miatt...)

Matolcsy Slikk nem kicsit ez tény...Selmeczy Gabriella együtt élt egy pasival miközben hogy hogy nem teherbe esett egy másik komától az idö alatt majd egy harmadikhoz ment férjhez...Ö is az ami szerintem....
Az meg hogy lenyulják 3 millió ember pénzét vagy egyszerüen megzsarolják hogy lépjen át majd a hasznot 16% kal megadóztatják na ez bizony 100% politika...Ha tetszik ha nem....
Igaz a stilus nem szépirodalmi de sajna az sem ahogy az emberekkel kivakkarintanak....
Sponsored Links
  #22  
Old 11-28-2010, 10:06
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Matolcsy Slikk nem kicsit ez tény...Selmeczy Gabriella együtt élt egy pasival miközben hogy hogy nem teherbe esett egy másik komától az idö alatt majd egy harmadikhoz ment férjhez...Ö is az ami szerintem....
Az meg hogy lenyulják 3 millió ember pénzét vagy egyszerüen megzsarolják hogy lépjen át majd a hasznot 16% kal megadóztatják na ez bizony 100% politika...Ha tetszik ha nem....
Igaz a stilus nem szépirodalmi de sajna az sem ahogy az emberekkel kivakkarintanak....
szerintem vehetnéd a fáradságot és nyithatnál egy témát a politika témába. Világosan le van írva az első hsz-be, hogy mit várok. Ha nem tudod elfogadni, nyiss egy témát a politika témában. Köszönöm
  #23  
Old 11-28-2010, 10:08
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Ha nálad az érvek abból állnak, hogy kritikán aluli hangnembe írsz egy topicba, akkor nem érdekel. Egy érvet értelmesen és függetlenül is le lehet írni. Igaz, hogy kicsit gondolkozni kell a megfogalmazáson, de direkt azért raktam ide. Érveim és ellenérveim nekem is vannak.
Nem csak a hangnem dönti el hogy a hsz politikai-e hanem a tartalom is. Ettől függetlenül én visszafogtam magam, és mivel politika mentesen, nem tudom megfogalmazni a mondanivalómat nem szóltam hozzá érdemben. Holott a mondanivalóm nem lenne kritikán aluli hangnemű.
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
  #24  
Old 11-28-2010, 10:10
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by BimmBimm View Post
Nem csak a hangnem dönti el hogy a hsz politikai-e hanem a tartalom is. Ettől függetlenül én visszafogtam magam, és mivel politika mentesen, nem tudom megfogalmazni a mondanivalómat nem szóltam hozzá érdemben. Holott a mondanivalóm nem lenne kritikán aluli hangnemű.
zöldben viszont szívesen várnám, hogy hogy vélekedsz erről, vagy a politika topikban
  #25  
Old 11-28-2010, 10:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Egyelőre nem zárom a témát, hogy aki be tudja tartani a fórumetikettet, az folytathassa a beszélgetést. A többiek kapják a figyelmeztetéseket, és hamarosan fórumszünet nekik.

Kéretik betartani a fórumszabályokat! Nem bonyolultak!

A politikának nincs helye ezen a fórumon!
__________________
Hódító * Queosia
  #26  
Old 11-28-2010, 10:19
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

csak csendben jegyzem meg hogy ezt a topikot inkább a politikai témához kellett volna nyitni, mert ...

Mondjuk én nem láttom hogy lenne ilyen topik

Amugy gözöm sincs mit fogok lépni. A kezdetektől benne vagyok, nem kevés pénz gyült össze. Nem hiszek a Bankok nyugdijába se, se az államiba se. Az önkéntesemet nagyon bebukták, igy melyik ujam harapjam meg effektusom van

Politika mentesen irom nem vagyok nostredamus igy nem tudom mi lesz 20 év mulva. Az tény hogy a jelek amiket a csillagokbol kiolvasok nem jot jelentenek.
Kiszámithatatlan minden

Ha maradok akkor ugye ott a baj hogy a nyugdijpénztárak csödbe mennek, Ergo bukta a kicsiny pénzecském
Ha meg lépek akkor ugye levonom azt hogy most nincs pénz a nyugdijak kifizetésére (ugye ha jol olvasom egy része odamegy), akkor mi lesz 20 év mulva mikor kevesebb ado folyik be. Mert ugye csökken a termelő és nő a nyugdijasok száma


Ugy vagyok vele ez a pénz bukta sajnos. Ideje valamit kiokoskodnom ha nem az utcán akarom a nyugdijas életemet tengetni kéregetőnek

Terv megvan, de nem irom le. Nem én találtam ki nekem is magyarázták, de igy első blikkre jol hangzik, ha a hegy nem megy a mohamedhez akkor ugye ....

Ui: 1 deka politika nincs a hozzászolásomba, inkább dilemma
The Following User Says Thank You to richardka For This Useful Post:
  #27  
Old 11-28-2010, 10:43
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Matolcsy Slikk nem kicsit ez tény...Selmeczy Gabriella együtt élt egy pasival miközben hogy hogy nem teherbe esett egy másik komától az idö alatt majd egy harmadikhoz ment férjhez...Ö is az ami szerintem....
xD
ez mi?
__________________

  #28  
Old 12-01-2010, 23:52
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Az a baj, hogy ez nekem tényleg dilemma, pedig az üzenet elég világos.

Eddig ugye volt a három pillér, most elvileg maradna kettő az önkéntes és az állami, én személy szerint a kötelezőben hosszabb távon nem hiszek.

Nagyon elcsépelt, de belátható, hogy az Állam nem tudna nekem rendes nyugdíjat fizetni amennyiben megérem. Egyszerűen rá kell nézni a korfára.

Az eddigi kötelezőnek meglátásom szerint vége, mivel 0,9 % működési költséggel elfognak lehetetlenülni. Mivel nem lesz már mögöttük állami garancia, így akár az ott lévő pénzre már most is keresztet vethetek.

Hiszek az öngondoskodásban, így maradna az önkéntes mint lehetőség, azonban ha a kötelezőek becsuknak, vajon az önkéntest mint szolgáltatást megtartanák-e a pénztárak, biztosítok avagy bankok. Nem tudom megítélni, viszont negatív az előérzetem ezzel kapcsolatban.

Lehet, hogy most birkának vélnek páran, de nem fogok visszalépni. Az, hogy nagyon kevés helyen lehet majd nyilatkozni arról a tervek szerint, hogy maradjak és nagyon rövid idő áll a rendelkezésre meg fogja nehezíteni a dolgomat.

Az egyéb indulat mely ezzel kapcsolatban bennem kavarog, tényleg máshová tartozik...
__________________
MUD:
#29 Swiss Cottage (15)
#30 Swiss Treasury (15)
#31 Swiss Court (15)

Klán:
#(?) RoSC (?)

Last edited by Swiss; 12-01-2010 at 23:57..
The Following 3 Users Say Thank You to Swiss For This Useful Post:
  #29  
Old 12-02-2010, 01:55
idegenvezeto's Avatar
idegenvezeto idegenvezeto is offline
Member
 
Join Date: Jul 2010
Location: Budapest, V. kerület
Posts: 277
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Fogalmam sincs, hogy mit fogok tenni. Igazából nem is igazán lényeges, lévén össze vissza 2-3 éve fizetek bármerre is. Ott van viszont anyum, akinek már csak 3 éve van a nyugdjig. Ő a következő alternatvákat látja maga előtt: vagy enged a "zsarolásnak", átlép az államiba és letakarja otthon a tükröket, vagy marad MNYP, akkor viszont a következő 3 évet bukja... :S

Az a röhej, hogy akár megy az államiba, akár marad mnyp, így is úgy is nekem kell később eltartanom, csak egyik esetben közvetve, másik esetben közvetlenül (ez utóbbit én szívesebben tenném).
__________________
A szó nagyon veszélyes fegyver... ha elég vastag a könyv

Last edited by idegenvezeto; 12-02-2010 at 09:16..
  #30  
Old 12-02-2010, 02:29
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Maradok MNYP...

31 vagyok, ki tudja mi lesz 31 év múlva.
Kormányok jönnek-mennek, lehet 4 év és visszamenőleg eltörlik a maradók "malusait"

Úgyis megmarad a lehetőség, hogy a MNYP tagok bármikor átmenjenek az államiba, hiszen ez a cél...
DE visszafelé nem lesz út, ha eccer államiba leszel, onnan majd öntöd a nagy közösbe és fizeted úgy, hogy nem megy a nevedre...
aztán nyugdíjasként majd megállapítanak Neked 60k-t, mint a régi rendszerben...
Akkor legyen a nevemen, úgysem sokat élek nyugdíjasként, de így marad vmi, amit örökölnek utánam...
Lehet sok a butaság az írásomban, de ÉN ÍGY GONDOLOM, nem vhol olvastam...
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu