Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 01-30-2010, 12:21
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 17%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Nem tudom jól értem e hogy ez egy valódi harcművészet lenne? Tehát teszem azt harcra alkalmas?
Mert nekem úgy tűnik, hogy találatbevitel nincs.
Csak gyakoroltak szerintem.

Itt egy éles harc.

Reply With Quote
The Following User Says Thank You to J.Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #72  
Old 01-30-2010, 12:33
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 17%
Longevity: 93%
Default

Ahogy elnézegettem ezeket a capoeira videókat, hát szerintem ennek nem sok értelme van.

Az éles küzdelmek 80% arról szól, hogy leviszik a földre egy lökéssel, vagy egy ütéssel, és aztán a földön fekvőt püfölik.

Szép meg jó mozdulatok vannak benne, de nem nagyon lehet használni őket egy éles harcban.


http://www.youtube.com/watch?v=e67uap4ZEzE

http://www.youtube.com/watch?v=qPGv4ZzgNVc

http://www.youtube.com/watch?v=Jl-_6xwtuU4

És kb. ilyen a többi is
Reply With Quote
  #73  
Old 01-30-2010, 12:49
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
ott a pont... meg sem merem mondani, hogy honnan írtam, hogy meghalt... javítom az eredetit... De a videók eszméletlenek... ahogy táncolt a ringben, meg pofákat vág... hát... biztos nagyon szar lehetett ellene harcolni...
Nem szeretem az olyan sportolókat, akik gúnyolják az ellenfeleiket, nem szép dolog.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #74  
Old 01-30-2010, 13:52
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Nem tudom jól értem e hogy ez egy valódi harcművészet lenne? Tehát teszem azt harcra alkalmas?
Mert nekem úgy tűnik, hogy találatbevitel nincs.
Az a baj vele, hogy egy bevitt rugás és már KO (mint azt lehet látni Attila videójában is), szóval nehéz ezt full kontaktban gyakorolni... ezért bevitt találatatok nélkül edzenek...

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Itt egy éles harc.
itt az egyik capoeirás csak a másik kick-boxos De nem rossz, tetszett a videó...

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Ahogy elnézegettem ezeket a capoeira videókat, hát szerintem ennek nem sok értelme van.

Az éles küzdelmek 80% arról szól, hogy leviszik a földre egy lökéssel, vagy egy ütéssel, és aztán a földön fekvőt püfölik.
ez már nem "igazi" capoeira, hanem kevert... (MMA - Mixed Martial Arts más néven Kevert Harcművészetek. Az MMA egy un. Full Contact küzdősport, mely igen széles skáláját engedélyezi a harcművészeteknek, ezáltal vegyítve a tradícionális, illetve "újabb" küzdősportokat.) Gondolom ezt általában egyedi szabályokkal rendezik, itt inkább valami jiu jitsu-s irányvonal ami dominál... (erre azért nem tenném a nyakam... )

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Szép meg jó mozdulatok vannak benne, de nem nagyon lehet használni őket egy éles harcban.
Ezzel egyet értek... A "mozgáskultúrájuk" nagyon tetszik, de nem igazán tudom elképzelni, hogy olyan hatékony lenne egy buszon pl, ahol elég kevés hely áll rendelkezésre.

Last edited by Dynosaur; 01-30-2010 at 13:54..
Reply With Quote
  #75  
Old 01-30-2010, 18:13
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Nem tudom jól értem e hogy ez egy valódi harcművészet lenne? Tehát teszem azt harcra alkalmas?
Mert nekem úgy tűnik, hogy találatbevitel nincs.
Tudtommal a capoeira úgy alakult ki, hogy a rabszolgák nem tanulhattak harcolni, de ők valamit mégis ki szerettek volna csinálni egy felszabadító harc esetére felkészülve. Emiatt azt mondták, hogy táncolni tanulnak... ami pedig azt eredményezte, hogy eléggé sok elem van benne, ami csak a látványt szolgálja. Szokatlan mozgásrendszere miatt (is) alkalmas harcra is... de mint a belinkelt videókon is látható, látvány elemek nélkül hatékonyabb
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #76  
Old 01-30-2010, 18:15
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Az a baj vele, hogy egy bevitt rugás és már KO (mint azt lehet látni Attila videójában is), szóval nehéz ezt full kontaktban gyakorolni... ezért bevitt találatatok nélkül edzenek...
Ez ugyanannyira mondható el a capoeiráról, mint bármely más rúgásokat is alkalmazó küzdősportról/harcművészetről
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #77  
Old 01-30-2010, 20:55
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Egy ütős roda:

http://www.youtube.com/watch?v=6H0D8...eature=related

A kedvenc mesterem: Mestre Marcelo (na Ő pl. nagy vadász):

http://www.youtube.com/watch?v=M0Sjr...eature=related

Mi magyarok, vagy európaiak szerencsések vagyunk, hogy beállhatunk és megmutathatjuk egy ilyen roda-ban a sulik tornatermében. Sokaknak akik nap mint nap gyakorolják nem adatik meg kint hogy beálljanak, egész egyszerűen mert nem elég jók.

Ha egy kis kiegészítést megengedtek (legendás részletetekkel tűzdelve, ha valakit nem érdekel tényleg nem érdemes fáradnia):

A capoeira nem egy szokványos küzdősport, a brazil őserdőkben született, mégpedig azok a behurcolt afrikaiak fejlesztették ki, akinek sikerült lelépni visszavinni. Amikor egy két volt rabszolga ismét visszakerült a táborokba akkor elkezdte tanítani az ott lévőket. Azonban a rafinált európaiak elég hamar betiltották, miután több sikeres szökés történt. Ezután találtak ki több capoeira és samba mozdulatokkal tarkított táncot (pl. makulele ilyenkor botok is vannak a kézben). Sokáig volt illegális, ebben nem vagyok biztos de talán a nyolcvanas évek elejétől tették Brazíliában is legálissá.

Hogy miért volt illegális? Mert veszélyes. Salvador Bahiaban az utcai illegálisan szerveződő rodákban sok ember vesztette életét.

Capoeira napjainkban:

Elég sok féle csoport alakult, több válfaj is létezik nekem inkább a pörgősebbek jönnek be (nem az angola capoeira, bár szinte az a legnehezebb).

Nekem brazil lányok oktatták. Megtanultam egy csomó éneket (portugálul). Bizonyos szint eléréséhez nemcsak technikában, hanem éneklésben, zenélésben, vagy akár a roda vezetésében is meg kellett mutatnod, hogy a kulturális hátterével is tisztában vagy. Voltak az edzéseken fiatalok, idősebbek, vékonyak, vastagok, lányok, fiúk a társaság elég vegyes azonban kiváló volt. Mindenkinek volt egy capoeiras neve (ez valami egyedi tulajdonság elnagyolása vagy ilyesmi, vicces gúnynév).

Sajnos még ebben a környezetben is fordultak elő balesetek. Többnyire ezért van az, hogy tapasztaltabb játékossal kerülsz szembe (elvileg te nem árthatsz neki, ő pedig nem fog neked) egy ilyen edzés végi roda (verekedés) során. Sok múlik azon is, hogy aki az egészet vezeti milyen tempót diktál a zenében, vagyis a benti játékban.


Összegezve nem mondom, hogy ez jó, vagy ez a legjobb. Ha gyakorlod akkor formában leszel garantáltan fizikailag, a szellemre pedig a történelmi háttér és az a fogadtatás amiben egy ilyen edzésen részesülsz jótékonyan hat. Valahol ez a célja az összes ilyen küzdő, vagy önvédelmi sportnak legalábbis én így gondolom.

Csak ajánlani tudom!
__________________
MUD:
#29 Swiss Cottage (15)
#30 Swiss Treasury (15)
#31 Swiss Court (15)

Klán:
#(?) RoSC (?)

Last edited by Swiss; 01-30-2010 at 21:02..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Swiss For This Useful Post:
  #78  
Old 01-31-2010, 00:11
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Ez ugyanannyira mondható el a capoeiráról, mint bármely más rúgásokat is alkalmazó küzdősportról/harcművészetről
Persze, de másutt viselnek védőket, amiket itt nem, illetve "csak" rugásból áll az egész, néhányukat lendület nélkül nem is tudod megcsinálni, ezért ha akarod ha nem van benne erő. (Egyik barátom belenézett egy ilyenbe, a fülét érte a rugás. Azóta szépen ki van lapulva... )

Más küzdősportokban meg maximum nem rúgsz teljes erővel, és meg van oldva... valamint felvesz egy protektort...
Reply With Quote
  #79  
Old 02-10-2010, 22:59
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 17%
Longevity: 93%
Default

Egy kis hoki/box

Nem akartam a hokis topicot szemetelni, talán itt jobban elfér.



A február 2-i SAPA Fehérvár AV 19–HK Acroni Jesenice jégkorongmérkőzésen történt verekedés közvetítéséért három hónapra eltiltotta az RTL Klub Léderer Ákos sportriportert - adja hírül a Mixonline.

„A pályán látott agressziót morálisan sem szabad támogatni, és (a szakkommentátor) szurkolóként sem szemlélheti az eseményeket" – így a két csatorna vezetősége.
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to J.Ati For This Useful Post:
  #80  
Old 02-11-2010, 01:25
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

jah ezt láttam már! egyetértek a riporterrel... én is buzdítottam volna...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dynosaur For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden ami 1/A Északföld Általános beszélgetés Hódítós témákban 1400 03-09-2012 18:43
Minden, ami ló... Cassandra Szabadidő, Sport 143 04-20-2009 18:20
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 08-05-2007 12:55
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 18:25
Minden ami Ragnarok majomkirály Filmek, sorozatok, TV 3 03-16-2006 21:27


All times are GMT +1. The time now is 14:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu