Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 04-20-2009, 16:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dartagnanx View Post
Tehát hogyan vegyem fel vele a harcot?
Ha egy 200 hektáros termelőországot nem tudtok leverni, az azért elég gáz, nem?
__________________
Hódító * Queosia
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #12  
Old 04-20-2009, 16:47
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

200 hekin termelő orikat könnyebb feltörni és elszednia tekijét mint a topban lévőket megfosztani a vagyonuktól sztem ne siránkozzatok hanem játszatok ))
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
  #13  
Old 04-20-2009, 16:48
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Dartagnanx View Post
Én inkább harcolok olyannal aki fölöttem van néhány körrel, mint olyannal aki alattam 30 körrel és csak őrtornya és bankja van. És 500 milliója. Amit persze a körülötte lévők nem is látnak, hiszen nem tudják meggömbözni.
Szerintem az 500millával keveset mondtál
Én a 4milliárdra saccolnék
Azt meg nem hiszem, hogy ha éppen 1000 a gabin a piacon, és a nagyoknak nincs kedvük nagy tételben kirakni olcsón, akkor a kisebb országok azért fogják olcsón adni hogy az éhezősöknek jó legyen
Gyűjtögető orik csak azért is 1000 körül fogják kirakni, hogy nekik is több legyen a jövedelmük, szerintem...
  #14  
Old 04-20-2009, 17:56
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Liza itt is... View Post
Az alsó csoportok alján gyakran előfordulnak olyan országok, akik 200 vagy kevesebb hektárra berendezkednek, hogy ott biztonságban megszedhessék magukat. Van példa arra is, hogy valaki egyáltalán nem megy felfelé, viszont több száz millió aranyat összeharácsol, így az alsó csoportos olcsó piacokat egyedül képes befolyásolni (felvásárolni minden nyersanyagot, többszörös áron adva). Ezzel a magatartással a normálisan játszó országok játékélményét lerontva.

Ha jól gondolom, akkor a hódító nem tőzsdejáték, viszont egy ország építése, a fejlődés és a terjeszkedés a játék része. Ezért jó lenne, ha a csoport legalján huzamosabb ideig tartózkodó országok lakossága egy idő után elégedetlenkedjen uralkodójának ambícióhiánya miatt.
Egyrészt.
A piacon az árakat nem egyetlen ország vagy szövetség határozza meg, hanem a kereslet és a kínálat. Az egy dolog, hogy a kezükben lehet a javak bizonyos százaléka, viszont ők is úgy kell kitegyék, hogy vegyék a többiek, vagy pedig ne vigye el a rablóbanda. Amúgy ha folyamatosan vannak cuccaid a piacon, akkor nagyon szépen lehet látni, hogy mikor bomlik a jelenlegi kerslet-kínálat egyensúly. Ha alacsony a kínálat, akkor természetes, hogy minden drágábban fog kimenni.

Másrészt.
Ne hagyjátok, hogy másoktól függjenek az orijaitok: termeljetek magatoknak. De persze siránkozni a legkönnyebb.

Félreértések elkerülése végett: nincs 200 hekin orim, és amúgy nem szoktam fölöslegesen ott dekkolni.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

The Following User Says Thank You to Bogár For This Useful Post:
  #15  
Old 04-20-2009, 18:02
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

a jksz-es hsz-hez hozzászólva. normálban van 3 országom, anarchban kb. 57, szóval mi értelme lenne hogy jksz-ezzek? hmmm? azt meg hadd döntsem már én el, hogy ha van w-ben orim és van L-ben is és G-ben is, és a G-és orim miatt az L-es nem tud lépni, akkor minek menjek fel a w-és orival a topba? értelme egy szál sem, inkább tekit írok, utána átépülök és pár nap alatt felütöm magam a topba. kb. ennyi
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
  #16  
Old 04-20-2009, 18:31
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Liza itt is... View Post
Az alsó csoportok alján gyakran előfordulnak olyan országok, akik 200 vagy kevesebb hektárra berendezkednek, hogy ott biztonságban megszedhessék magukat. Van példa arra is, hogy valaki egyáltalán nem megy felfelé, viszont több száz millió aranyat összeharácsol, így az alsó csoportos olcsó piacokat egyedül képes befolyásolni (felvásárolni minden nyersanyagot, többszörös áron adva). Ezzel a magatartással a normálisan játszó országok játékélményét lerontva.
Liza!
Melyik csoportra gondolsz?
Mert Te lassúcsopis vagy általában és ott szerintem teljesen rendben vannak a piac árai. Legalábbis mikor néha benézek oda, mert igazság szerint nem sűrűn teszem.
Hozzátenném, hogy ismerek olyan lányt a Q-ban akinek 7 éve ott van az orija, nem fejleszti, csak eteti a népet és örül a kis királyságának. Többször, több orimból beszéltem vele mikor odaértem és nem, nem akar feljebb menni, neki ez a játékélmény, nem harácsol, nincs is semmije, de ő jól érzi magát így. Toljunk ki vele azért mert drága a kaja?
Ha jól emlékszem az az igazi stratéga, aki mindig képes a körülményekre reagálni.
Nem támogatom ezt a javaslatot, többek között azért sem, mert mindig vannak akik kezdők és még nem tudják hogyan kell ezt a játékot játszani. Szerinted mennyi ideig maradnak itt ha egyszer csak belázad a seregük, mert nem tudnak feljebb menni?

Az sokkal gusztustalanabb, amikor egy szövi (távol álljon tőlem a személyeskedés...) beáll a 200 heki max. pontszámához "halászni" és folyamatosan tépi szét a kezdőket...
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
The Following 2 Users Say Thank You to Pali papa For This Useful Post:
  #17  
Old 04-20-2009, 18:32
Dartagnanx Dartagnanx is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha egy 200 hektáros termelőországot nem tudtok leverni, az azért elég gáz, nem?
500 hektárról nehéz, nem?
A piacot viszont ő mégis fel tudja vásárolni. Én varázslással, tolvajlással és hadakozással foglalkozom, ő kalmárkodik. Köztünk van 30 kör távolság. Hogy üssem le?
The Following User Says Thank You to Dartagnanx For This Useful Post:
  #18  
Old 04-20-2009, 18:34
Dartagnanx Dartagnanx is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
200 hekin termelő orikat könnyebb feltörni és elszednia tekijét mint a topban lévőket megfosztani a vagyonuktól sztem ne siránkozzatok hanem játszatok ))
Elismétlem újra. Értelmezzétek mit írok, csak utána válaszoljatok, kérlek...
Én 200 hektáron addig tartózkodtam, amíg fel nem töltöttem az országomat és utána továbbütöm magam.
Tehát már NEM vagyok 200 hektáron. 500 hektárról már nem tudok 200 hektáros kalmár orikat szét.

A 200 hektáron lévő többi ország viszont nem látja, hogy ő ezzel foglalkozik, hiszen fel van töltve teljesen az országa, védelemre berendezkedve.

Vagy mostanában már szabad új országot indítani ugyanabban a csoportban? Szóljatok, mert akkor azonnal reggelek egyet és istenbizony elszedem a pénzét. Oké?
The Following User Says Thank You to Dartagnanx For This Useful Post:
  #19  
Old 04-20-2009, 18:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dartagnanx View Post
A 200 hektáron lévő többi ország viszont nem látja, hogy ő ezzel foglalkozik, hiszen fel van töltve teljesen az országa, védelemre berendezkedve.
Ha egy 200 hektáros, minden szempontból teljesen kiépített ország piacozik, az neked miért fáj? Piacozz te is......... Lehet 500 hektáron is.

Egyéb ok, amiért ez a javaslat életképes? Vagy mehet kukába?
__________________
Hódító * Queosia
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #20  
Old 04-20-2009, 18:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dartagnanx View Post
Én varázslással, tolvajlással és hadakozással foglalkozom, ő kalmárkodik.
Ebben mi a baj?
__________________
Hódító * Queosia
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
szabi után kötelező körök dath Elvetett javaslatok 8 01-06-2007 13:50


All times are GMT +1. The time now is 11:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu