Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok

View Poll Results: Melyik változatot szeretnéd a játékban látni?
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő 2 3.03%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 12 körre nő 3 4.55%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő 30 45.45%
Ne változzon semmi, csak akkor, ha befejeztem a termelést, és én is szeretnék klánban ütni 2 3.03%
Ne változzon semmi, stratégiai játékban a menekülés lehetőségét tényleges stratégiának gondolom 29 43.94%
Voters: 66. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-09-2009, 17:12
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default Klánba történő ki- és belépések módosítása

Már előre félek, hogy miket fogok én kapni, meg az eszement ötletem, csak gondolkodtam kicsit, mégpedig azon, hogy miért valósítható meg egy stratégiai játékban, hogy mindennemű stratégiát mellőzve, csak menekülési szempontból egy klán kipakolja a tagjait, és ezzel menti meg magát egy vesztes csatát követő földvesztéstől.

A felvetésem az, hogy belépéskor a delikvens az első körben bekerül a szövetség tagjai közé (tehát felméréskor már látod a klánlistán), de a pontjai még nem adódnak hozzá a klánéhoz. A következő körben a játékos a pontoknál is feltűnik.
Kiléptetésnél pedig ugyanígy. A tag jelen van a csoportban, a pontja beleszámít a klán pontjaiba, de felmérésnél már nem tagja a klánnak. A következő körben pedig eltűnik a pontlistáról, és a pontjai sem számítanak bele a pontokba.

Hogy mint esetleges földvesztési csökkentés maradhasson, az éppen kilépés alatt álló játékos csak feleannyi földet veszít, viszont a pontjai megmaradnak a klánba, ezzel a technikával nem lehetne a védést erősíteni. Vagy pedig a pontjai is feleannyit számítanak.....

Beszélgetni kellene róla, nem egy kiforrott javaslat, nem is biztos, hogy mindent átlátok, több szem többet lát, több agy többet gondol.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 11-09-2009, 17:16
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Anno ha jól emlékszem,akkor azért lett eltörölve az azonnali kiléptetés lehetősége,hogy így ne lehessen elmenekülni a kláncsaták elől.

Már csakis úgy lehet ezt megcsinálni,ha a szenvedő klán időben észreveszi a ráállást és még a sereg indítása előtt elindítja a kiléptetéseket. Így gyakorlatilag elmenekülni nem tud,csak megelőzni a hatalmas veszteségeket.

Én tudom rosszul vagy ez valóban így van?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #3  
Old 11-09-2009, 17:29
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Anno ha jól emlékszem,akkor azért lett eltörölve az azonnali kiléptetés lehetősége,hogy így ne lehessen elmenekülni a kláncsaták elől.

Már csakis úgy lehet ezt megcsinálni,ha a szenvedő klán időben észreveszi a ráállást és még a sereg indítása előtt elindítja a kiléptetéseket. Így gyakorlatilag elmenekülni nem tud,csak megelőzni a hatalmas veszteségeket.

Én tudom rosszul vagy ez valóban így van?
akkor lehet kilépni, ha még nincs klánsereg 1 körre, nem?
Reply With Quote
  #4  
Old 11-09-2009, 18:09
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #5  
Old 11-09-2009, 18:12
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.
Sztem meg ha javaslatot tesz az ember, ne az vezérelje, hogy nemrég nem jött össze neki vmi...
Hány ember járt már így, mégsem gondolt erre...
Lehet eccer a másik oldalon is lenni, akkor meg jól jönne nem?
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #6  
Old 11-09-2009, 18:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.
A menekülés (veszteségek minimalizálása) minden stratégiában fontos szempont kell, hogy legyen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #7  
Old 11-09-2009, 19:44
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
akkor lehet kilépni, ha még nincs klánsereg 1 körre, nem?
ha jön klántámadás senkit nem lehet kitenni a klánból
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #8  
Old 11-09-2009, 19:52
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
ha jön klántámadás senkit nem lehet kitenni a klánból
ezt nem tudtam, eddig nem volt rá szükség
Reply With Quote
  #9  
Old 11-09-2009, 19:53
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.
Egyébként meg unalmas hogy folyton azzal jössz hogy 13k-s ütés így 13k-s ütés úgy megtörtént az ütés ? nem! akkor honnan tudod hogy 13k-s földfoglalás lett volna, honnan tudod hogy éppenséggel nem fogjuk emg a sereget honnan tudod hogy nem bontunk alátok stb. stb. ne könyveld el hogy az 13k-s ütés lett volna
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dragi For This Useful Post:
  #10  
Old 11-09-2009, 19:54
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
ezt nem tudtam, eddig nem volt rá szükség
pedig ha klánsereg jön oszlatni se lehet a klánt. Vagyis lehet de csak a beütés után oszlik fel
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 15:24
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-23-2007 00:07
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 13:23
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 10:07


All times are GMT +1. The time now is 10:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu