Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-14-2007, 18:04
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default Fair play

Ebben a topicban mindenki megoszthatná a tisztességes és tisztességtelen játékkal kapcsolatos hódítós tapasztalatait.
Szerintetek mennyire vannak íratlan szabályok a hódítóban?

Ebben a topicban ne legyen szó csalásokról, azok más lapra tartoznak.
De a szabályos játékról és azon belül a tisztességes illetve tisztességtelen viselkedésről.


Hát akkor mesélnék egy történetet: ezen a hétvégén elindultam vip hv-n, tudva, hogy úgyse leszek fenn éjjel, így az első 10helyre nem is fogok beférni. Annak rendje és módja szerint éjjel le is földeltek páran, ha rendesen játszottam volna én is ezt teszem másokkal

A délelőtt folyamán viszont egy emberke elkezdett mészárolni, mire újból beléptem 5mészárt kaptam. Kicsit meglepett a dolog, meg is kérdeztem, hogy mi célból. Mivel érdemleges választ nem kaptam, így arra kell következtetni, hogy más hétvégi országát tönkretenni élvezetes volt a számára. (Ebből neki közben semmi előnye se származott, az amúgy is magas morál mellett)
Még ezzel az erősen elhanyagolt országgal is sikerült visszavégni, és a lilák alá ütni a gazt.
De úgy érzem, hogy az ilyen mentalitást normál játékban is meg kell torolnom.
Bár azt hiszem mielőtt én megtehetném megteszi más.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-15-2007, 09:22
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Most nem azért, biztos megint én vagyok a buta, meg minden, de szerintem ezer és egy topic foglalkozik már a szabálytalanul játszókkal...miért kellett még egyet nyitni? nem hiszem el, hogy a te problémád egyikbe se fért volna bele, és akkor ott ki lehetett volna tárgyalni...
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
  #3  
Old 07-15-2007, 09:35
Cit Cit is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Minas Pápa
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

De szerintem nem is a szabálytalanságról szól, hanem az inkorrekt játékról.
Reply With Quote
  #4  
Old 07-15-2007, 10:31
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
Most nem azért, biztos megint én vagyok a buta, meg minden, de szerintem ezer és egy topic foglalkozik már a szabálytalanul játszókkal...miért kellett még egyet nyitni? nem hiszem el, hogy a te problémád egyikbe se fért volna bele, és akkor ott ki lehetett volna tárgyalni...
Zsáni elmondtam, hogy ennek semmi köze a csalásokhoz.

Olyan esetekre gondolok, hogy valaki elkezd mészárlásokat küldeni egy védelem alól éppen kijött országra. Vagy elkezd varázslókat gyilkolni egy olyan országnál, akinek utána semmi mást nem akar ártani, nem akar tőle földet foglalni stb.

És mégcsak problémának se nevezném, ha találkozom ilyennel, tudom kezelni a helyzetet.

Csupán arról van szó, hogy mennyire érvényesül a fair play szelleme a hódítóban.

Például a Catan nevű játék eléggé erre épül: ha olyannal játszom neten, aki nem tartja be az alapvető fair play szabályokat (második helyen áll és nem az elsőt szivatja, hanem a harmadikat.) Akkor attól függetlenül, hogy én első vagy harmadik vagyok, többet nem fogok vele játszani.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #5  
Old 07-15-2007, 10:46
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Itt gondolom, olyanokra van gondolva, hogyha engem valaki nem szívat, de én kitekizem, vagy kifosztom és tudom, hogy esélye nincs visszavaágni semmilyen módon, megkér üzenete akkor hagyom, példa G-ből:
bbbbb (#00000) - 2007-07-11 20:06:32



Helló!

Kérlek ne lopj tőlem. Vannak gazdagabb országok akik től többet lophatsz.

Előre is köszi:

Válaszom:
Szia!

Mivel normális hangom szóltál hozzán, így minden további nélkül teljesítem a kérésedet.
További jó játékot!
Pepa
2007-07-11 20:49:48

Ha valaki nem "szépen szól" akkor annak mészár lesz a vége. Volt erre is példa: w-be 1x kifosztottam valakit, erre beszólt zöldben, jelentettem a supportnak és elküldtem neki az üzit. Miután visszatért szabiról, megint beszólt, utánna küldtem neki 5 mészárt.

Szerintem ez a topik erről szól.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #6  
Old 07-15-2007, 12:22
Kós00792's Avatar
Kós00792 Kós00792 is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: BAZ
Posts: 415
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
Itt gondolom, olyanokra van gondolva, hogyha engem valaki nem szívat, de én kitekizem, vagy kifosztom és tudom, hogy esélye nincs visszavaágni semmilyen módon, megkér üzenete akkor hagyom, példa G-ből:
bbbbb (#00000) - 2007-07-11 20:06:32



Helló!

Kérlek ne lopj tőlem. Vannak gazdagabb országok akik től többet lophatsz.

Előre is köszi:

Válaszom:
Szia!

Mivel normális hangom szóltál hozzán, így minden további nélkül teljesítem a kérésedet.
További jó játékot!
Pepa
2007-07-11 20:49:48

Szerintem ez a topik erről szól.
Ha viszont szépen megkérsz valakit hogy haggya abba és nem fejezi be az sztem nem tiszteséges főleg ha van gazdagabb ori is.
Reply With Quote
  #7  
Old 07-15-2007, 12:34
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kós00792 View Post
Ha viszont szépen megkérsz valakit hogy haggya abba és nem fejezi be az sztem nem tiszteséges főleg ha van gazdagabb ori is.
Hát nem tudom. Az az én nagy bajom, hogyha kapok egy ilyen levelet, akkor mindig abbahagyom minden játékban.

És ez egy idő után unalmas, hogy mást se tudnak csak sírni.

Meg persze egy idő után már nem lesz kit abbahagyni.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #8  
Old 07-15-2007, 12:46
demian demian is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Zalaegerszeg
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Szintúgy, de velem még sose fordult elő hogy elfogyott volna a cél. Hála istennek

De az olyanokkal, akik egyből fenyegetéssel indítanak azoknak nincs bocsánat, amíg látom ütöm

pl: nemrég volt hogy gömbözgetek valamelyik csoportban erre jön a gömb hogy hadjam abba, vagy feljön és leüt.

Nah az ilyeneket nagyon nem bírom, még sajna tőlem nem kapott semmit de megvan jegyezve a srác és tuti, hogy még találkozni fogunk
Reply With Quote
  #9  
Old 07-15-2007, 19:37
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by demian View Post
De az olyanokkal, akik egyből fenyegetéssel indítanak azoknak nincs bocsánat, amíg látom ütöm
Ennek kapcsán csak annyit jegyeznék meg, hogy Hódítós pályafutásom során a legnagyobb háborút kb. 10k rúna ellopását követő üzenetváltás robbantotta ki...
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #10  
Old 07-15-2007, 20:54
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Szerintem, aki tekit lopkod, attól tegye, akitől tud, ne legyen lágyszívű, hogy 1 üzire máris leáll. Aki gazdagabb, az általában jobban is vigyázz rá, vagy olyanok a szövijei (ha vannak), hogy eszébe se jutna senkinek meglopni
Engem nem igazán zavarnak a beszólós üzik, sőt, élvezet olyannal levelezést folytatni
1 szó, mint 100, ha nekem nem tetszik vki, akkor ha tudom, addig ártok neki így-úgy, amíg kedvem tartja...
Bár, amióta bejött az a "jelentem, hogy a játékom tönkreteszed, blablabla", még csak egy ilyen történt T-ben:
"Volt egy szövi, aki a kedves Bubba haveromat piszkálta, amikor indult T-ben. Amikor összeálltunk 4-en, és elértük őket, elkezdtük leverni a régi adóságát Bubbának. Nálunk ork, ork, gnom, óriás, náluk ork, fél-elf, ember meg már nemtom
Sereg szempontjából vmi 40 felett ütöttük őket, míg ők talán 4*. De az egész T fórum fel volt háborodva, mert csak a sok mészárt látták a krónikában, de azt nem, hogy a fél-elf és az ember megállás nélkül lopta, gyilkolta, ártózta Bubbát és engem. De végül elcsendesítettük őket, az ork egységeiből szinte semmi sem maradt, az embert én is tudtám végén lopni, a fél-elf meg elszabizott "
Szóval, mikor hol a határ....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Országfeltörések vagy mi a szösz? monro Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 06-27-2006 16:04


All times are GMT +1. The time now is 07:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu