Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: segitsünk a varisoknak?
Hüle vagy ez marhaság 18 60.00%
Vann benne valami de én máskép gondolom 4 13.33%
Igen ez egy jó ötlett 8 26.67%
Voters: 30. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-31-2006, 14:24
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Segitsünk a varikon?

Mielött bárki bármi rosszra gondolna csak a varis orikra gondoltam. Hadinak meg tolinak semmit!!!
Egy másik topicban merült fel a gondolat hogy még a hadiknak és a toliknak van efektiv haszon szerzési lehetöség (lopás , fosztás) addig a variknak nincs.
Nem akarok semmi ujatt nagy reformot de mondjuk ott van az arany alma varijuk ami nekik lenne pénz bevételi lehetöség(valjuk be röhejes amit hozz). azon kellene szerintem változtatni hogy minél több a vari egy oriban annál hatékonyabb legyen tehát annál többet hozzon , igy ellenne kerülve hogy toliknak és hadiknak is bevételi forrásává váljon, viszont akkor a variknak is lenne pénz bevételi lehetösége. Mert ugye a hadi megy fosztani a toli lop de a vari?
Nagy elönyt nem élvezne mert mondjuk a készijét meg leviszi, bár a tolijé is lemegy ha lop ugy hogy az egál.
Csak normális hozzászolást szeretnék mert tényleg kiváncsi vagyok avéleményetekre!
(mielöt megvádolna valaki nem vagyok varis nem voltam és nem leszek mert ahoz fanatikusnak kell lenni )
Sponsored Links
  #2  
Old 03-31-2006, 14:42
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Miért van szükség erre? Komolyan kérdezem. A varis olyan ország amiből valamilyennek midnig kell lennie egy szöviben, hiánya nagy gondokat vet fel, így értékes tag, és mint értékes tag eltartják a szövijei? Nem? Ha akkora gondba lennének, akkor hány varis lenne?
  #3  
Old 03-31-2006, 16:17
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A vari is tud támadni, ha nem toronyijazza agyon magát. Támadtam én is mikor varis voltam, meg szövim is, mikor varis volt. 2/B-ben is.
__________________
Sorry, this account has been suspended
  #4  
Old 03-31-2006, 18:35
drhb
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Szerintem nem kellene haszonszerzési lehetőséget adni a varisoknak. Nem csak fanatikusok játszák, hanem szinte minden szövetésgben van varis, és mf-ként is el lehet vele boldogulni, mert jól lehet vele rejtőzködni, aki meg kötözködni akar, azt jól le lehet ártózni. A varik lényege, hogy távolról varázsolnak, így nem hoznak el semmit, de hatalmas kárt tudnak okozni.

Egy másik topik témája, de azért itt is megjegyzem, szerintem az a baj, hogy legjobban a tolissal lehet ártani, a tekercs lopással, ami még egyben hasznot is hoz. Ha annak a hatékonysága csökkenne, akkor javulhatna az egyensúly, és az alapállás az lenne, hogy a varis pusztításra, a tolis haszonszerzésre jó.
  #5  
Old 03-31-2006, 19:16
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

[quote=drhb] és mf-ként is el lehet vele boldogulni, mert jól lehet vele rejtőzködni, aki meg kötözködni akar, azt jól le lehet ártózni. A varik lényege, hogy távolról varázsolnak, így nem hoznak el semmit, de hatalmas kárt tudnak okozni.

ezzel nem ertek egyet... szerintem mf varis eletkeptelen.... egy rosszabb szovi is konnyen szetkapja...
__________________
Remedy
  #6  
Old 03-31-2006, 19:34
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy
ezzel nem ertek egyet... szerintem mf varis eletkeptelen.... egy rosszabb szovi is konnyen szetkapja...
Na, már megint előjött az mf vs. szövi szitu. A varis meg úgy jó, ahogy van. Ha gyarapodni akarok tolis vagy hadis leszek, ha bűvészkedni, akkor meg belépek egy szövibe.
  #7  
Old 04-01-2006, 22:38
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

En ugy gondolom hogy akarmelyik csopiban jo penzt lehet csinalni a kati piaccal...(meg nem voltam 5 on kivul sehol de hallottam mar ezt azt...)
Talan megintcsak az 1A a kivetel de az majdnem mindenben kivetel tehat nem is szamitom oda...
Tehat ott a varisnak a lathatalansag, meg a napi fix penze, ha jol csinalaj mindig eladja a katonait, abbol meg eleg jol elvan nem? Mert vegulis mire kell kolteni egy varis orinak? O nem megy utni, tehat minimalis fegyver kell neki, azt a katibol szarmazo penzbol siman megveheti vagy tartson par kovacsot, megintcsak nem megy tolizni, tehat nem buk be senkinel, nem kell tolikat kepzni...Akkor mar csak arra tudok gondolni , hogy ha feljebb fedez, vagy leutik akkor kell neki nyersi. Ha fedezget akkor mehet lassan, es nem kell neki azonnal bevasarolnia a piacon , varhat picit kedvezo arakra. ha meg leutik akkor a hadis se fog kimenni fosztira , mert kell neki a nyersire...
En amondo vagyok ha varis valaki, akkor legyen kersekedo es tartson bankokat, az megintcsak fix penz. Magasabb szinten lehet nem eri meg, de ez van. Ha MF akkor huzza meg magat, ne nagyon pattogjon, ha meg szovis akkor meg (jobb szovikbe) ugyis eltartja a szovije.
Legvegul: tanuljon meg a piaccal jatszni... egy kis ugyeskedes es dol a le...
  #8  
Old 04-05-2006, 07:02
Kincza Kincza is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Nem kell több bevétel

Üdv!
Én varist játszom az egyik orimmal (nem vagyok megszállott), de hírből sem ismerem az anyagi gondokat. Mire felléptem 4-be olyan 1500 kör körül 500 milla tarcsim volt. Most mrd felett van. Óriással játszom, de ezzel együtt is van egy kevés tolim, amivel néha hozzájutok nyersihez, de ez nem is számít.
Kereskedek a piacon, kihasználom az 5 belépést, adok-veszek, és eladom amit képzek. Néhányszáz millával a szövit is segítettem már (igaz főleg az elején a kiépüléshez ők is adtak). Szal szerintem ez egy varisnak nem gond, érdektelen téma. Ami jobban zavar (máshol is említettem már), hogy a katmorál szintentartása gázos. Tudom, legyek elites íjj helyett de ez baromság. Ugyanahhoz a védelemhez annyival több elit kell (ráadásul etetni is kell, nem úgy mint a tornyot :-D), hogy több K variról kellene lemondani miatta. Inkább itt kellene valamit tenni. A varisnak a variakció a katonai tevékenysége, miért ne növelhetné a katonai morált? Hogy más ne élhessen ezzel a lehetőséggel, lehetne mondjuk varázsló személyiséghez kötni, ezzel legalább csökkenne a sok túlélő óriás varis.
Vélemény?
Jó hódítást,
Kincza
  #9  
Old 04-05-2006, 08:15
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Baromság? Hát te valami nagyon pro gyerek lehetsz
  #10  
Old 04-05-2006, 17:10
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kincza
A varisnak a variakció a katonai tevékenysége, miért ne növelhetné a katonai morált?
Ezt nem tudom minek erőltetik több helyen is.
Rengetek hármat, büffentek kettőt, másik oldalamra fordulok és emelkedik a katmorál? Ne már ...
Vagy majd az aranyalma növeli?
__________________
Sorry, this account has been suspended
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 05:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu