Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #291  
Old 05-20-2010, 10:58
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Miért pont 50%? Ezzel megint nem érünk el semmit, mert később ismét módosítani kell, és nem 50, hanem 55%, majd 60%, a ténylegesen játék miatt ottlévő, és a fordulás miatt ottlévő országok arányának változásával.

Ami jogos, az tényleg az, hogy talán egykicsit túl könnyű most a B-ből fordulni, ha egyszer A-ba "betettél" egy országot a topba. Ennek valóban nincs sok értelme így, nem arra van használva, ami az eredeti célja volt. Az eredeti cél az volt, hogy az A-ban AKTÍVAN játszó országok tudjanak a B-ből fordulni.

Ha könnyebb lesz A-ból fordulni, akkor mindenképp hozzá kell nyúlni a B-s forduláshoz. Bár lehet, hogy akkor is, ha az A-t nem piszkáljuk.
Miert lenne konnyu? Kerdezd csak meg Bencet(Princ), hogy kis 5(?)-ossel mfkent probalkozva egyaltalan nem sikerult neki, szoviznie kellett, hogy B-bol fordulni tudjon.

Egyaltalan nem konnyu, sot, szerintem nehezebb, mint A-bol. Minel tobb szemed van, annal nehezebb. Miert akarsz ehhez hozzanyulni?

Miert akarsz egy konnyitest celzo tema okan neheziteni?
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #292  
Old 05-20-2010, 11:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Miert lenne konnyu? Kerdezd csak meg Bencet(Princ), hogy kis 5(?)-ossel mfkent probalkozva egyaltalan nem sikerult neki, szoviznie kellett, hogy B-bol fordulni tudjon.

Egyaltalan nem konnyu, sot, szerintem nehezebb, mint A-bol. Minel tobb szemed van, annal nehezebb. Miert akarsz ehhez hozzanyulni?

Miert akarsz egy konnyitest celzo tema okan neheziteni?
Mert nem arra van használva, ami a funkciója. Nem a konkrét B-s feltételek nehezítésre gondoltam, hanem a hozzá kapcsolódó feltételek módosítására.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #293  
Old 05-20-2010, 11:11
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mert nem arra van használva, ami a funkciója. Nem a konkrét B-s feltételek nehezítésre gondoltam, hanem a hozzá kapcsolódó feltételek módosítására.
Ugy erted, aki B-bol szeretne fordulni, annak ne legyen eleg az A-ban a top 30%? Hat, ez annyira nem tetszik...

Az elfeket igenis at lehet utni, es a kucko mogul vissza se mernek jonni. Ha meg visszajonnek, akkor meg maris aktivan jatszanak, es nem lehet rosszallo szot szolni rajuk.

Ha meg nem jatszanak aktivan szepen le lehet oket zuzni.

Nekem ez a velemenyem...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #294  
Old 05-20-2010, 12:04
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Akkor maradjon minden úgy, ahogy most van
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #295  
Old 05-20-2010, 12:07
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

most éppen van időm.

akkor ezzel az ötlettel mi is a baj??

aki fellép és fordulni akar az 6000 hekin fordulhat, aki meg a B-s orikat akarja forgatni annak kell a top 30%

2400 heki alatt lépnek fel az orik, igy a kezdő is látja mennyi kell a fordulásához, illetve nem egy bizonytalan tényező, látja a kihivást. Ha meg fordulgatni akar a B-ből akkor meg felmegy a top30%-igD

szerintem pofonegyszerü, azért jo lenne dijazni azt is aki 1 orival játszik és azt forgatja mert kevés az ideje

ahogy sejtem nem 1000 kör alatt éri el azt a heki számotD meg ugye ott még el kell tölteni felette 336 körtD hogy ketyegjen az ugymond körre
Reply With Quote
  #296  
Old 05-20-2010, 12:34
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
most éppen van időm.

akkor ezzel az ötlettel mi is a baj??

aki fellép és fordulni akar az 6000 hekin fordulhat, aki meg a B-s orikat akarja forgatni annak kell a top 30%

2400 heki alatt lépnek fel az orik, igy a kezdő is látja mennyi kell a fordulásához, illetve nem egy bizonytalan tényező, látja a kihivást. Ha meg fordulgatni akar a B-ből akkor meg felmegy a top30%-igD

szerintem pofonegyszerü, azért jo lenne dijazni azt is aki 1 orival játszik és azt forgatja mert kevés az ideje

ahogy sejtem nem 1000 kör alatt éri el azt a heki számotD meg ugye ott még el kell tölteni felette 336 körtD hogy ketyegjen az ugymond körre
Ez az!
Ott a pont.
Reply With Quote
  #297  
Old 05-20-2010, 14:19
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

...............

Last edited by Pool; 05-20-2010 at 14:22.. Reason: Kétszer küldtem el...
Reply With Quote
  #298  
Old 05-20-2010, 14:21
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Miért pont 50%? Ezzel megint nem érünk el semmit, mert később ismét módosítani kell, és nem 50, hanem 55%, majd 60%, a ténylegesen játék miatt ottlévő, és a fordulás miatt ottlévő országok arányának változásával.

Ami jogos, az tényleg az, hogy talán egykicsit túl könnyű most a B-ből fordulni, ha egyszer A-ba "betettél" egy országot a topba. Ennek valóban nincs sok értelme így, nem arra van használva, ami az eredeti célja volt. Az eredeti cél az volt, hogy az A-ban AKTÍVAN játszó országok tudjanak a B-ből fordulni.

Ha könnyebb lesz A-ból fordulni, akkor mindenképp hozzá kell nyúlni a B-s forduláshoz. Bár lehet, hogy akkor is, ha az A-t nem piszkáljuk.
Már csak arra lennék kiváncsi, ki számít aktívnak A-ban?
Mert ugye könnyebb egy orkkal/gnommal aktívkodni, mint egy törppel/elffel...
De ettől még lehet, hogy én sokkal aktívabb vagyok, mint egy harciasabb faj...
Azért, mert vki bevállalja, hogy olyan fajt választ, ami nem látványos, de védi a klán seggét, termeli alá a kaját vagy épp fegyvert kovácsol és nyerset bányászik, akkor Ők most "Nem vagy elég aktív, kapcsold orid nem fordulhat B-ből" üzenetet fognak kapni...
Ha már ezek a "nem aktív" fajok 10-12-14-20k értéken vannak, akkor elég gáz lenne több év munkáját és többi orijának előremenetelét így gátolni...

ez így nem járható út....
legalábbis így nem

sztem...
Reply With Quote
  #299  
Old 05-20-2010, 14:49
Olasz Olasz is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Budapest (Csepel)
Posts: 386
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Miert lenne konnyu? Kerdezd csak meg Bencet(Princ), hogy kis 5(?)-ossel mfkent probalkozva egyaltalan nem sikerult neki, szoviznie kellett, hogy B-bol fordulni tudjon.
Azért könnyű, mert már egy orit betett az Atop-ba, bebetonozta, és másnak meg már szinte lehetetlen, ezért ezeknek a másoknak B-ből egyáltalán nem lehet fordulni!

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Egyaltalan nem konnyu, sot, szerintem nehezebb, mint A-bol. Minel tobb szemed van, annal nehezebb....
És ez így van rendjén.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Olasz For This Useful Post:
  #300  
Old 05-20-2010, 15:00
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Olasz View Post
Azért könnyű, mert már egy orit betett az Atop-ba, bebetonozta, és másnak meg már szinte lehetetlen, ezért ezeknek a másoknak B-ből egyáltalán nem lehet fordulni!



És ez így van rendjén.
ha olyan könnyű A Topba betenni egy országot (ugye feltétele a B-s fordulásnak), akkor mért kell könnyíteni az A-s forduláson?
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 02:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu