Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-04-2006, 09:45
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default Apró piac módosítás.

Üdv.

Először is meg kell jegyeznem hogy a piac alapvetően igy tetszik ahogy van. Csupán eggyetlen apróságon változtatnék. Nem egyszer előfordult velem hogy benézek a piacra és azt látom hogy a kő teszem azt 8000 arany. mivel törpével játszom ezért ennek rettetően megörülök. Ki is dobok a piacra 7k ért hogy jól ár alatt legyek 9k követ. Ezután nem telik bele másfél perc és lemegy a kő ára 3k ra ami még mindig nagyon megéri és az ár ezen a szinten is marad és ijenkor meg már ha jól tudom esélyes eggy rablóbanda. Az árnak ezek a hirtelen megugrásai sokszor csak néhány percig tartanak ezért a javaslatom az lenne hogy a piacon a megfelelő árúk melett látszódjon vagy az utolsó 3-4 ár vagy pedig az elmult 12 óra átlagára. Ez szerintem nem szólna bele a piac működésébe és sok kellemetlenség elkerülhető vele.
Sponsored Links
  #2  
Old 08-04-2006, 09:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6
Üdv.

Először is meg kell jegyeznem hogy a piac alapvetően igy tetszik ahogy van. Csupán eggyetlen apróságon változtatnék. Nem egyszer előfordult velem hogy benézek a piacra és azt látom hogy a kő teszem azt 8000 arany. mivel törpével játszom ezért ennek rettetően megörülök. Ki is dobok a piacra 7k ért hogy jól ár alatt legyek 9k követ. Ezután nem telik bele másfél perc és lemegy a kő ára 3k ra ami még mindig nagyon megéri és az ár ezen a szinten is marad és ijenkor meg már ha jól tudom esélyes eggy rablóbanda. Az árnak ezek a hirtelen megugrásai sokszor csak néhány percig tartanak ezért a javaslatom az lenne hogy a piacon a megfelelő árúk melett látszódjon vagy az utolsó 3-4 ár vagy pedig az elmult 12 óra átlagára. Ez szerintem nem szólna bele a piac működésébe és sok kellemetlenség elkerülhető vele.
Ha valaki rendszeresen piacozik, akkor szerintem a 12 órás átlagárral tisztában van. Ha nincs, akkor ezt az előnyt hagyjuk meg azoknak, akik tisztában vannak vele.

Szerintem.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 08-04-2006, 13:01
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ha valaki rendszeresen piacozik, akkor szerintem a 12 órás átlagárral tisztában van. Ha nincs, akkor ezt az előnyt hagyjuk meg azoknak, akik tisztában vannak vele.

Szerintem.
Egyetértek Attilával, ugyanakkor az átlagár kiírását is támogatnám éppen a piaci stratégiák és a piacok jobb átláthatósága miatt. Ebből ugyanis nagyon sok infót gyüjthetnének az igazán jó piaci stratégák. Aki figyeli a piacot annak ez az infó más miatt lenne segítség nem a fent említett eset miatt!
  #4  
Old 08-04-2006, 13:38
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Egyetértek Attilával, ugyanakkor az átlagár kiírását is támogatnám éppen a piaci stratégiák és a piacok jobb átláthatósága miatt. Ebből ugyanis nagyon sok infót gyüjthetnének az igazán jó piaci stratégák. Aki figyeli a piacot annak ez az infó más miatt lenne segítség nem a fent említett eset miatt!

Atival én is egyetértek, de az átlagár kiírásával nem

jöhetne érvként, hogy nehezítené az utalást, de a valóságban könnyítené

pl: ha az aktuális ár fémből 100 arany, és ki van írva, hogy az átlagár 150, akkor máris tudom, hogy nincs telepakolva fogókkal, gyorsba kipakolok 50k-ért vagy 50 tételben. ha mindezt jó időben teszem, akkor nagy valószínüséggel a köv 1 órában kutya se lép be a piacra, majd 1.5 óra múlva felveszem a piacot, a jó része már kint van a cuccimnak, és szinte veszteség nélkül utalhatok.
  #5  
Old 08-04-2006, 13:52
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand
Atival én is egyetértek, de az átlagár kiírásával nem

jöhetne érvként, hogy nehezítené az utalást, de a valóságban könnyítené

pl: ha az aktuális ár fémből 100 arany, és ki van írva, hogy az átlagár 150, akkor máris tudom, hogy nincs telepakolva fogókkal, gyorsba kipakolok 50k-ért vagy 50 tételben. ha mindezt jó időben teszem, akkor nagy valószínüséggel a köv 1 órában kutya se lép be a piacra, majd 1.5 óra múlva felveszem a piacot, a jó része már kint van a cuccimnak, és szinte veszteség nélkül utalhatok.
Ennek pont a forditottjára gondoltam. Ha látom, hogy az ár most 100 de az átlagár 1200 akkor fogom és telepakolom fogókkal a piacot. Magyarul látszana a piacon, hogy valakik "sumákolnak"
  #6  
Old 08-04-2006, 13:58
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Ennek pont a forditottjára gondoltam. Ha látom, hogy az ár most 100 de az átlagár 1200 akkor fogom és telepakolom fogókkal a piacot. Magyarul látszana a piacon, hogy valakik "sumákolnak"

persze láccan ha valaki este kipakol, hogy majd reggel utal..
de ha látszódni fog a dolog, akkor nem fog kipakolni fél napra..
amiből láccik, hogy nincs kint fogó abban utal, ha az ő kipakolása után fél óráig nem pakol ki valaki fogókat, akkor simán utalt, és nem bukott semmit.
  #7  
Old 08-04-2006, 14:04
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand
persze láccan ha valaki este kipakol, hogy majd reggel utal..
de ha látszódni fog a dolog, akkor nem fog kipakolni fél napra..
amiből láccik, hogy nincs kint fogó abban utal, ha az ő kipakolása után fél óráig nem pakol ki valaki fogókat, akkor simán utalt, és nem bukott semmit.

Ez csak akkor igaz ha az átlagár csak a ténylegesen kiért cuccokat mutatná. Ha így lenne akkor valóban nincs értelme, de ha a piacra tett de még ki nem ért áruk is beleszámolódnának akkor azért lenne néhány kellemetlen meglepetése az utalni vágyóknak. Sőt ha pont látom az átlagár nagyarányú változását abban az esetben valószínűleg nagyon sokba kerülne emberünknek a tranzakció. Felesleges vitáznunk ezen, ha nem látszódna az átlagárban a piacra épp uton lévő áruk értéke akkor igazad van és akkor tényleg nem kell ilyen.
  #8  
Old 08-04-2006, 14:13
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem akkor is az utalónak jó ha láccik a kinem ért is

lévén kirakok 50kért sok tételben.
fél óra múlva elkezdenek kiérni az első tételem, fogom és felveszem az összest, és várom, hogy szépen érjenek ki a sajátjaim, ami kiér megveszem, ha ér alá fogó onnantól nem veszem.
ha csak az én kipakolásom után nem rak ki valaki peerceken belül, hanem pl csak egy fél óra óra késéssel, akkor nem bukok semmit.
  #9  
Old 08-04-2006, 15:42
Magnum's Avatar
Magnum Magnum is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ha valaki rendszeresen piacozik, akkor szerintem a 12 órás átlagárral tisztában van. Ha nincs, akkor ezt az előnyt hagyjuk meg azoknak, akik tisztában vannak vele.

Szerintem.

Egyetértek! Néha vannak ugyan durva kilengések, de sztem aki folyamatosan nézi a piaci árakat, azért az nagyjából képben van az árakat illetően.
  #10  
Old 08-09-2006, 12:43
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Magnum
Egyetértek! Néha vannak ugyan durva kilengések, de sztem aki folyamatosan nézi a piaci árakat, azért az nagyjából képben van az árakat illetően.
Én totálisan képben vagyok az átlagárakat illetően csak az ijeneknek rohadtmód megörülök mert néha bejönnek aztán mikor elbukok eggy rakás nyerset akkor sir a szám.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Piac ruud10 Elvetett javaslatok 10 04-30-2006 09:57
A piac, mint épület szerepe a játékban Lali Elvetett javaslatok 67 04-15-2006 20:53
A piac újitása spetd Elvetett javaslatok 4 03-24-2006 13:50
A piac megreformálását kezdeményezem Moger Elvetett javaslatok 1 02-09-2006 10:24


All times are GMT +1. The time now is 20:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu