Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 09-30-2009, 23:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ugyanugy egy db torrent filere kattintasz ra. Azt hiszem, ezt nem tudod. Teljesen magatol tolti le az x filet, Neked csak kicsomagolni kell es egy mozdulattal torolni. Ergo nem szivat semmit.
Akkor minek csomagolni, miért nem lehet egyből az iso-t letölteni?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 09-30-2009, 23:29
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt se értem, hogy honnan van ebből pénz. Adott egy ember, aki inkább nem nézi meg moziban, nehogy jó minőségben lássa és hallja, hanem szenved 96 darab különböző file-lal, és ezért még fizet is? Akkor basszus menjen el mozizni helyette, és ne 96 darab file-lal szórakozzon... Miért jó ezért fizetni?
Torrentert nem fizetsz. Ellenben buncselekmenyt kovetsz el azzal, hogy visszatoltod masok szamara a cuccot. Azt hiszem, fizetni ftp szerverekre lehet, ahol nem kovetsz el buncselekmenyt(perpill), hiszen csak letoltesz.

Persze vannak free torrentek is, ahol nem kell visszatoltened, ilyenkor nem bunozol, es fizetned sem kell.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #43  
Old 09-30-2009, 23:30
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Akkor minek csomagolni, miért nem lehet egyből az iso-t letölteni?
Szerintem ez regebben azert terjedt el, mert voltak olyan szerverek, amik nem voltak kepesek a resumera. Es ha elment a neted, lekapcsolt a modemed, akkor sirtal volna tobb napi toltogetes utan, hogy karba ment az egesz.

Hogy jelenleg miert van igy, fogalmam sincs...


Ps: talaltam egy ilyet beirast:

"Az FTP egy szar protokoll, sajnos.. A crc hiba elég gyakori, ezért érdemes a fájlokat tömöríteni vagy inkább darabolni, hisz a tömörített médiafájlok (avi,mp3,stb..) esetében nincs sok értelme a hagyományos tömörítési algoritmusoknak. És a tévhittel ellentétben nem jellemző, hogy a rilízek p2pen jelennek meg. Az már más kérdés, hogy a torrent protokollja a maga folyamatos hibaellenőrzési módszerével nagyon ritkán generál hibás fileokat.."
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #44  
Old 09-30-2009, 23:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem ez regebben azert terjedt el, mert voltak olyan szerverek, amik nem voltak kepesek a resumera. Es ha elment a neted, lekapcsolt a modemed, akkor sirtal volna tobb napi toltogetes utan, hogy karba ment az egesz.

Hogy jelenleg miert van igy, fogalmam sincs...
A torrent mindig is tudott folytatni, amióta létezik, hiszen az a lényege, hogy apró darabokból szedegeti össze, nem?

Akkor ide miért kell a 96 darab file? Ftp-nél még megértem, de ez a téma nem arról szól, hanem arról, hogy torrentezel, és a végén lesz 96 darab file-od, amikor 1 darabot akarsz végeredményként kapni. És még tömörítgetned is kell, amikor egy iso-n túl sokat nem lehet tömöríteni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #45  
Old 09-30-2009, 23:51
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A torrent mindig is tudott folytatni, amióta létezik, hiszen az a lényege, hogy apró darabokból szedegeti össze, nem?

Akkor ide miért kell a 96 darab file? Ftp-nél még megértem, de ez a téma nem arról szól, hanem arról, hogy torrentezel, és a végén lesz 96 darab file-od, amikor 1 darabot akarsz végeredményként kapni. És még tömörítgetned is kell, amikor egy iso-n túl sokat nem lehet tömöríteni.
Szerintem ez esetben arrol van szo, hogy ftprol huzzak at torrentre a dolgokat, es a kedves feltolto nem fog azzal vacakolni, hogy kitomoritse Neked. Gondolom en, az emberi lustasagbol kiindulva...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #46  
Old 09-30-2009, 23:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem ez esetben arrol van szo, hogy ftprol huzzak at torrentre a dolgokat, es a kedves feltolto nem fog azzal vacakolni, hogy kitomoritse Neked. Gondolom en, az emberi lustasagbol kiindulva...
És nincs egyetlen egy ember sem, aki kicsomagolná, hogy ne 96 darab file-ból álljon az az egy szerencsétlen .iso file? Jájj...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #47  
Old 10-01-2009, 04:23
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem ez esetben arrol van szo, hogy ftprol huzzak at torrentre a dolgokat, es a kedves feltolto nem fog azzal vacakolni, hogy kitomoritse Neked. Gondolom en, az emberi lustasagbol kiindulva...
nem csak erről. Eredeti releaset nem szabad megváltoztatni, eredeti formájában kell felrakni a torrent oldalakra. Legalábbis a legnagyobbakon megkövetelik

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
És nincs egyetlen egy ember sem, aki kicsomagolná, hogy ne 96 darab file-ból álljon az az egy szerencsétlen .iso file? Jájj...
a szerver tulajok nem engedik, hogy akár torrent fájlt készíts a szerón, nem hogy még kitömöríts ott és a legtöbb feltöltőnek, gigabites szerója van amit bérel. nem otthoni nettel nyomja

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Torrentert nem fizetsz. Ellenben buncselekmenyt kovetsz el azzal, hogy visszatoltod masok szamara a cuccot. Azt hiszem, fizetni ftp szerverekre lehet, ahol nem kovetsz el buncselekmenyt(perpill), hiszen csak letoltesz.

Persze vannak free torrentek is, ahol nem kell visszatoltened, ilyenkor nem bunozol, es fizetned sem kell.
Seed szerverekre is lehet előfizetni

sok jó release csapat nem azért dolgozik, hogy ftp-én jelenjen meg először a munkájuk. Szóval oda-vissza tradelésről beszélhetünk torrent és ftp között. Bár nem oly rég sok csapat befejezte a munkáját. És voltak köztük nagyon jók is.

Last edited by Hex; 10-01-2009 at 04:58..
Reply With Quote
  #48  
Old 10-01-2009, 08:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
nem csak erről. Eredeti releaset nem szabad megváltoztatni, eredeti formájában kell felrakni a torrent oldalakra. Legalábbis a legnagyobbakon megkövetelik
Akkor ezentúl ne 50 megás részekre legyen végva, hanem 1,44 megásokra, hogy kisfloppy-ra is ráférjen, és akár 3400 darab floppy-n is tárolni lehessen!

Na mindegy. Érdekes, hogy a net egy csomó dologban változik annak hatására, hogy ma már akár 120 megás neted is lehet otthon, teljesen megfizethető áron; és akkor van egy csomó dolog, ami teljesen értelmetlenül marad, látszólag csak azért, hogy szivasson embereket.

Bár így legalább kevesebben foglalkoznak ezzel, emrt azt modnják, hogy fene fog 96 file-lal bajlódni, meg tömörítgetni, meg összefűzni. Végülis ez is valami, hogy nem minden KisPistike fog így filmet nézni, hanem kell hozzá legalább egy minimális hozzáértés. Oké, meggyőztem magam, hogy ez miért jó így.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #49  
Old 10-01-2009, 09:02
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt se értem, hogy honnan van ebből pénz. Adott egy ember, aki inkább nem nézi meg moziban, nehogy jó minőségben lássa és hallja, hanem szenved 96 darab különböző file-lal, és ezért még fizet is? Akkor basszus menjen el mozizni helyette, és ne 96 darab file-lal szórakozzon... Miért jó ezért fizetni?
Mert mondjuk 1-2 mozijegy áráért egy hónapig ftp-zik. Ráadásul ha szar volt a film, az egyszer megváltott és felhasznált jeggyel nem ülhet be másik filmre.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #50  
Old 10-10-2009, 20:36
Haver:) Haver:) is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Sziasztok!

Ha valakinek van 1st vagy core meghívója jelentkezzen nálam!

üdv:Chris
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Torrent oldalak Mackosajt Egyéb 4 11-15-2006 09:19
Torrent Sakkmester Egyéb 1 02-21-2006 16:15


All times are GMT +1. The time now is 21:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu