Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #701  
Old 06-20-2007, 20:53
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Vésd View Post
neked ezért fizetnek?
azon vagyok ))))))))) ne irigykedj a tehetség ajándék nem érdem, de kötelez
Sponsored Links
  #702  
Old 06-20-2007, 20:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Yberia View Post
Kicsit gondolkoztam a témán ezt még beírom, hátha segíti Ati döntését.

JKSZ, azaz Játékon Kívüli Szövetség. Ez miről is szól? Országok nem megengedett szövetsége,,- összefogása egy harmadik féllel szemben, akinek így jelentős károkat okozhatnak. ezért a legsúlyosabb büntetés jár: anarch.

Itt most Tuvalu és Grabi fogott össze, hogy grabinak kárt okozzanak? A fenti konklúzióban kijelenthetjük, hogy nem, nem okoztak harmadik országnak semmiféle kárt.

Az egyetlen kárt Grabi okozta magának aki azt hitte bejüön az A-s hozzáállás, hogy a rám kijövő sereggel (egy darabbal) beüttetem magam, így fölém kerül az ellenfél, akit szépen beverek én is. Mivel tudhatta, hogy Tuvalunka jó országa tuti nincs, joggal volt feltételezhető hogy a kinlévő sereggel együtt a kiküldött mennyiség átüti az otthoni semmi védelmét.

Ezért felteszem a kérdést, ha ugyanez a csata így zajlik de a végén grabi beüti Tuvalut akkor is anarchba kerülnek? Szerintem annak, hogy egyik ori beüti a másikat vagy nem ilyen formában semmi köze a JKSZ-hez, ez egy sikertelen visszatámadás volt napota 500 ilyet látok.

Grabi megtette amit ő gondolt, szíve joga, hogy véd, vagy kitámad ez nem supportos hatáskör szerintem, mivel a Hódító nevű játék alaptétele, hogy a játékos hozza meg az országával kapcsolatos döntéseket. Jó lenne ha a játékosok, azaz mi meg hagynánk a fentiek ismeretében a supportot-készítőt is önállóan dönteni.
Köszönöm a hozzászólást, és hogy próbálsz segíteni a döntésben. A háttérben azonban nem ez a szituáció volt, amit felvázoltál.

Picit félinformációim vannak, és csak azt az oldalt hallottam, aki beengedte az ütést, a másik oldalt, hogy miért feltételezte, hogy sikeres lesz a támadása minimális seregekkel, nem. Minden ütést meg lehet magyarázni, de azt hiszem, hogy valahol meg kell húzni a határt.

Azt gondolom, vagy inkább remélem, hogy a támadás indításakor és beengedésekor mindkét fél sejtette, hogy ez nagyon határeset lesz. Nem szeretem a határokat tapogató akciókat.

A Hódítóban naponta többszáz csata zajlik le, nem lehet mindegyiknél mindkét résztvevő felet megkérdezni, ezért minden döntést úgy kell meghozni, hogy az minden esetben megállja a helyét, jelen esetben ez azt jelenti, hogy függetlenül attól, hogy utólag ki milyen módon magyarázza az ütést. Ezért a döntésnél nem tudom figyelembevenni az utólagos egyéni magyarázatokat, bár azok sajnos az eredeti elképzelésemet támasztották eleve alá.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 06-20-2007 at 20:57..
  #703  
Old 06-20-2007, 20:55
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Yberia View Post
Kicsit gondolkoztam a témán ezt még beírom, hátha segíti Ati döntését.

JKSZ, azaz Játékon Kívüli Szövetség. Ez miről is szól? Országok nem megengedett szövetsége,,- összefogása egy harmadik féllel szemben, akinek így jelentős károkat okozhatnak. ezért a legsúlyosabb büntetés jár: anarch.

Itt most Tuvalu és Grabi fogott össze, hogy grabinak kárt okozzanak? A fenti konklúzióban kijelenthetjük, hogy nem, nem okoztak harmadik országnak semmiféle kárt.

Az egyetlen kárt Grabi okozta magának aki azt hitte bejüön az A-s hozzáállás, hogy a rám kijövő sereggel (egy darabbal) beüttetem magam, így fölém kerül az ellenfél, akit szépen beverek én is. Mivel tudhatta, hogy Tuvalunka jó országa tuti nincs, joggal volt feltételezhető hogy a kinlévő sereggel együtt a kiküldött mennyiség átüti az otthoni semmi védelmét.

Ezért felteszem a kérdést, ha ugyanez a csata így zajlik de a végén grabi beüti Tuvalut akkor is anarchba kerülnek? Szerintem annak, hogy egyik ori beüti a másikat vagy nem ilyen formában semmi köze a JKSZ-hez, ez egy sikertelen visszatámadás volt napota 500 ilyet látok.

Grabi megtette amit ő gondolt, szíve joga, hogy véd, vagy kitámad ez nem supportos hatáskör szerintem, mivel a Hódító nevű játék alaptétele, hogy a játékos hozza meg az országával kapcsolatos döntéseket. Jó lenne ha a játékosok, azaz mi meg hagynánk a fentiek ismeretében a supportot-készítőt is önállóan dönteni.
J.K.SZ. Tudod a játékon kivüli szövetség nem csak azt jelenti hogy összefogunk egy 3. ellen. Hanem játékon belül , szövetséget nem kötve, segitjük egymást. Ez lehet az hogy közösen spécizünk ki embereket, lehet az hogy a másikkal információt osztunk meg, lehet az hogy utalunk neki pénzt, vagy lehet az hogy adunk neki egy földet...stb lehetne még fokozni.
Abban nem foglalok állást hogy ez mi volt, mert nem vagyok a csoportban és igazán nem tudom mi történt, de abban biztos vagyok, hogyha Ati átpakolja őket, akkor nagy valószinüséggel igaza van, és elég bizonyitéka van.
Ritkán folyamodik ilyen eszközökhöz, mint le is irta nem akar ártatlanokat átrakni (ezt grabinak válaszolta asszem pont).
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #704  
Old 06-20-2007, 21:03
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
J.K.SZ. Tudod a játékon kivüli szövetség nem csak azt jelenti hogy összefogunk egy 3. ellen. Hanem játékon belül , szövetséget nem kötve, segitjük egymást. Ez lehet az hogy közösen spécizünk ki embereket, lehet az hogy a másikkal információt osztunk meg, lehet az hogy utalunk neki pénzt, vagy lehet az hogy adunk neki egy földet...stb lehetne még fokozni.
Abban nem foglalok állást hogy ez mi volt, mert nem vagyok a csoportban és igazán nem tudom mi történt, de abban biztos vagyok, hogyha Ati átpakolja őket, akkor nagy valószinüséggel igaza van, és elég bizonyitéka van.
Ritkán folyamodik ilyen eszközökhöz, mint le is irta nem akar ártatlanokat átrakni (ezt grabinak válaszolta asszem pont).
Ha mondjuk Tuvalu felett van két ori ő a 3. helyezett és az első kettő kb egyszerr szintet lép akkor is JKSZ, mert hagyták 1.nek lenni őt? Én arra akartam rámutatni, hogy akárokozás ténye nem valósult meg.

Mellesleg már ketten vagyunk, aki szerint majd Ati eldönti a maga 10 éves tapasztalatával ezt a dolgot én azért bátorkodtam írni, mert közel 5 éve vezetem a saját játékomat és volt ott pár ilyen nehézt döntés és egy biztos hogy a közösséget kell védeni az egyéntől. És itt ebben a helyzetben a közösség érdeke azt szolgálja hogy továbbra sem koholt vádak, hanem konkrét egyértelműen bizonyítható más játékosnak kárt okozó csalások alapján kerüljenek az emberek az anarchista csoportba.

Ez eddig 3.000 HUF lesz, asszem ennyiben maradtunk Arwyllal szóval továbbiakban nem írok semmit
  #705  
Old 06-20-2007, 21:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Népszerű döntést ebben az ügyben nem lehet hozni, de nem is feladatom népszerűnek lenni a szabályok betarttatását illetően. Nem örülök neki, hogy két jó játékos országát kell átrakni, de az ilyen ütésekből ne csináljunk rendszert. Sajnálom.
__________________
Hódító * Queosia
  #706  
Old 06-20-2007, 21:08
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

3490 ANARCH 5 Tuvalu (10) 137.653

Bár a döntést megértem, nagyon sajnálom...
  #707  
Old 06-20-2007, 21:14
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Népszerű döntést ebben az ügyben nem lehet hozni, de nem is feladatom népszerűnek lenni a szabályok betarttatását illetően. Nem örülök neki, hogy két jó játékos országát kell átrakni, de az ilyen ütésekből ne csináljunk rendszert. Sajnálom.
Népszerű is lesz a döntés, ha igazságos. Igazságos meg akkor lesz ha az következetes.

Jó8 all
  #708  
Old 06-20-2007, 21:16
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

nekem ezzel egyedül annyi problémám van, h ez példa statuálás és semmi más.. nagyon sajnálom, hogy pont rajtuk csattant az ostor.. és főleg azt, hogy így..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

  #709  
Old 06-20-2007, 21:17
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Népszerű döntést ebben az ügyben nem lehet hozni, de nem is feladatom népszerűnek lenni a szabályok betarttatását illetően. Nem örülök neki, hogy két jó játékos országát kell átrakni, de az ilyen ütésekből ne csináljunk rendszert. Sajnálom.
To be cruel to be kind.

és Sajnálom mind Grabit mind Tuvalut még ha Tuvalut nem is ismerem vagy nem tudom ilyenkor mit lehetne mondani
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
  #710  
Old 06-20-2007, 21:18
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni View Post
nekem ezzel egyedül annyi problémám van, h ez példa statuálás és semmi más.. nagyon sajnálom, hogy pont rajtuk csattant az ostor.. és főleg azt, hogy így..
Deni: elkészült a fürdővíz, jössz végre?
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu