Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 01-14-2008, 17:39
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
én se vagyok közel sem profi, a hsz nem erről szólt, hanem próbálok olyan élethelyzetet kereseni a játékban, hogy mitől lehet beragadva egy ori.

szóval, te nem játszottál egy ideig az országoddal, miközben egy másikkal pedig játszottál. több 1000 körön keresztül játszottál a másikkal, mire oda jutottál, hogy hopp lépni akarsz még 1 szintet, akkor rá találsz a befagyott oridra, amit persze le kell újráznod, és várnia kell a másik oridnak 1800 kört.

persze a helyes megoldás nem az, hogy amikor kitalálom, hogy az újjonnan indított országommal játszani akarok, a régit is viszem tovább, hanem amikor alá érek, gyorsan módósítani akarom a játék szabályait...

Mondok egy példát. Van egy forgós orid kis kék (5)-el mondjuk. és van egy tamagocsi mf felette, amit levertek, vagy nem játszottál vele stb. és azzal nem tudsz még lépni, de nem akarod, hogy a forgós orid akár 1 kört is szenvedjen. de akár nem is kell kék 5ös hanem elég egy jó szövi, akit nem akarsz megszivatni egy olyan ori miatt amire nem figyeltél eleget...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #192  
Old 01-14-2008, 19:11
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
én se vagyok közel sem profi, a hsz nem erről szólt, hanem próbálok olyan élethelyzetet kereseni a játékban, hogy mitől lehet beragadva egy ori.

szóval, te nem játszottál egy ideig az országoddal, miközben egy másikkal pedig játszottál. több 1000 körön keresztül játszottál a másikkal, mire oda jutottál, hogy hopp lépni akarsz még 1 szintet, akkor rá találsz a befagyott oridra, amit persze le kell újráznod, és várnia kell a másik oridnak 1800 kört.

persze a helyes megoldás nem az, hogy amikor kitalálom, hogy az újjonnan indított országommal játszani akarok, a régit is viszem tovább, hanem amikor alá érek, gyorsan módósítani akarom a játék szabályait...

nagyon sok ilyen életszerű eset van, amikor erre szükség lenne
a legegyszerűbb:
van egy sokkékszámos orim, amire pill. nincs időm, de félév mulva majd lesz, jön a másik orim, szöviben van, azzal akarok játszani, és a jelenlegi szabályok szerint nem léphetek vele ugyanabba a csopiba
vagy mondok egy másikat:
az egyik orim magányos és több időt kell egy-egy csopiban eltöltenem vele, mint a másikkal, ami szöviben van, az mf. feltartja a szöviset, szeretném megcserélni
stb.
Reply With Quote
  #193  
Old 01-14-2008, 19:18
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Sztem ennek az ötletnek a rendeltetés szerü használatát nagyban elősegitené, ha csak olyan országot lehetne fagyasztani ami nem teljesitette a szintlépés/fordulás (B-ben is) feltételeit.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #194  
Old 01-15-2008, 15:08
ddjjm ddjjm is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Sztem ennek az ötletnek a rendeltetés szerü használatát nagyban elősegitené, ha csak olyan országot lehetne fagyasztani ami nem teljesitette a szintlépés/fordulás (B-ben is) feltételeit.
ez nem célravezető, felmegy max heki fölé, leütteti magát maxra, a minimumnál meg kisebb lesz... de ezt mintha már valaki leírta volna ide

Last edited by ddjjm; 01-15-2008 at 15:08.. Reason: fogalmazási hiba :)
Reply With Quote
  #195  
Old 01-16-2008, 02:43
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by ddjjm View Post
ez nem célravezető, felmegy max heki fölé, leütteti magát maxra, a minimumnál meg kisebb lesz... de ezt mintha már valaki leírta volna ide
Azt hiszem ha visszaolvasol azt is irtam,hogy 5.szinten nem lenne jó engedni. ott is azért,hogy ne maradhasson lent örökké teki iró vagy toppos ország. fentebb már kevésbé müködik a "frissen reggelt orimnak leadom a földet" dolog. ráadásul aki 5.en elakad az meg is érdemli (feltételezem a nagyobb kék számos ori elsőbbséget élvez, így az nem hátráltat)
Amúgy ezzel mi a gond? ha leütteti magát min föld alá semmi sem garantálja hogy 1k kör múlva visszatud mászni fölé. ráadásul most se korlátozza semmisem abban hogy a másik orijának utalja fel a cuccot közvetitővel. egyedül abban különbözne,hogy 1ágon tudná tartani a 2oriját, de semmivel sem lenne olcsobb,vagy könnyebb árút átadni, mert így is úgyis szükség van még 1 3.emberre (vagy orira)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 01-16-2008 at 02:46..
Reply With Quote
  #196  
Old 01-17-2008, 12:43
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Még mindig ellenzem, annyi orid legyen, amennyire van időd, ha nincs időd, töröld és kész. Mi a fenért kell agyon bonyolítani mindent. Csak itt és csak úgy és csak ekkor csak... na ez lesz az utsó hülyeség még ezt az egy szabály na még ezt is stb eléééééééééég. Végre azon kellene munkálkodni , hogy egy letisztult mindenki által egységesen értemezhető szabályzat szülessen mert lassan ügyvéd kell a szabályok értelmezéshez mert egy törvény könyv is egyszerübb.
Reply With Quote
  #197  
Old 01-18-2008, 05:42
ddjjm ddjjm is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
Még mindig ellenzem, annyi orid legyen, amennyire van időd, ha nincs időd, töröld és kész. Mi a fenért kell agyon bonyolítani mindent. Csak itt és csak úgy és csak ekkor csak... na ez lesz az utsó hülyeség még ezt az egy szabály na még ezt is stb eléééééééééég. Végre azon kellene munkálkodni , hogy egy letisztult mindenki által egységesen értemezhető szabályzat szülessen mert lassan ügyvéd kell a szabályok értelmezéshez mert egy törvény könyv is egyszerübb.
ezt is leírták már előttem. van egy sokszemes orid, amivel max hektár fölé kell menned, hogy teljesítsd a top követelményét. Ezzel még ellennél egy ideig, a másik orid meg már jönne fel a szövetségével. Ezért kell a lefagyasztás. Szerintem.
Reply With Quote
  #198  
Old 01-18-2008, 07:25
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én ezt meg értem de eddig is elvoltunk igy, azért mert x ezer ember ből 50-nek ez probléma még nem kell tovább bonyolítani a szabályokat. Most pár embernek okoz problémát ugyan akkor ha ez lehetőséggé válna mindnki élne a lehetőséggel kitudja mikor jön jól egy ilyen fagyasztott ori. Millió példát lehet felsorolni és akár hogy bonyolítunk egy szabályt ugy is marad kis kapu legfeljebb már senki nem fogja érteni mit hogy is pontosan. Ahol kiskapu van az meg eleve csalásra ad lehetőséget erre írtam hogy fölös, nagyon extrém bonyolult szabály alkotással lehetne csak minden vissza élési lehetőséget kizárni. azt meg szívből ellenzem. Én személy szerint csak olyan módosítást támogatok ezentul ami mindenki számára könnyen érthető használható és érdekesebbé jobbá tesz a játékot elég volt hogy 50- 100 emberke miatt teljesen fölöslegesen írogatjuk át a játékot. Ugyan akkor ha találtok rá olyan megoldást ami minden vissza élési lehetőséget kizár és közérthető egyszerü szabály (akár a 8éves gyerek is értse) akkor nem ellenzem de addig nem mert nem érzem hogy ez több ezer játékos érdeke lenne.
Reply With Quote
  #199  
Old 01-18-2008, 09:00
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
én ezt meg értem de eddig is elvoltunk igy, azért mert x ezer ember ből 50-nek ez probléma még nem kell tovább bonyolítani a szabályokat. Most pár embernek okoz problémát ugyan akkor ha ez lehetőséggé válna mindnki élne a lehetőséggel kitudja mikor jön jól egy ilyen fagyasztott ori. Millió példát lehet felsorolni és akár hogy bonyolítunk egy szabályt ugy is marad kis kapu legfeljebb már senki nem fogja érteni mit hogy is pontosan. Ahol kiskapu van az meg eleve csalásra ad lehetőséget erre írtam hogy fölös, nagyon extrém bonyolult szabály alkotással lehetne csak minden vissza élési lehetőséget kizárni. azt meg szívből ellenzem. Én személy szerint csak olyan módosítást támogatok ezentul ami mindenki számára könnyen érthető használható és érdekesebbé jobbá tesz a játékot elég volt hogy 50- 100 emberke miatt teljesen fölöslegesen írogatjuk át a játékot. Ugyan akkor ha találtok rá olyan megoldást ami minden vissza élési lehetőséget kizár és közérthető egyszerü szabály (akár a 8éves gyerek is értse) akkor nem ellenzem de addig nem mert nem érzem hogy ez több ezer játékos érdeke lenne.
A kérdés az, mi az a visszaélés, amit most nem tudsz megcsinálni, de ha lesz fagyasztott orid, akkor igen.

Egyszerű szabály kell, ezzel egyetértek:

szerintem ez jó lenne:
Ha az egyik országod nem tagja szövetségnek, és már legalább Xkör óta szabin van, akkor felléphetsz ugyanabba a csoportba egy másik országoddal.
A lefagyasztott országgal csak X körrel a másik országod továbblépése után tudsz visszajönni a játékba.

X-re kéne egy megfelelő számot találni, talán 336kör lenne jó. (Vagy 2hét, hogy lassúban és gyorsban is ugyanannyit kelljen várni)
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #200  
Old 01-18-2008, 20:51
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
én ezt meg értem de eddig is elvoltunk igy, azért mert x ezer ember ből 50-nek ez probléma még nem kell tovább bonyolítani a szabályokat. Most pár embernek okoz problémát ugyan akkor ha ez lehetőséggé válna mindnki élne a lehetőséggel kitudja mikor jön jól egy ilyen fagyasztott ori. Millió példát lehet felsorolni és akár hogy bonyolítunk egy szabályt ugy is marad kis kapu legfeljebb már senki nem fogja érteni mit hogy is pontosan. Ahol kiskapu van az meg eleve csalásra ad lehetőséget erre írtam hogy fölös, nagyon extrém bonyolult szabály alkotással lehetne csak minden vissza élési lehetőséget kizárni. azt meg szívből ellenzem. Én személy szerint csak olyan módosítást támogatok ezentul ami mindenki számára könnyen érthető használható és érdekesebbé jobbá tesz a játékot elég volt hogy 50- 100 emberke miatt teljesen fölöslegesen írogatjuk át a játékot. Ugyan akkor ha találtok rá olyan megoldást ami minden vissza élési lehetőséget kizár és közérthető egyszerü szabály (akár a 8éves gyerek is értse) akkor nem ellenzem de addig nem mert nem érzem hogy ez több ezer játékos érdeke lenne.

Elvoltunk így, ez igaz. Mert a kis kékek top30%-ról léphettek. Azóta feljebb lettek kényszerítve, ami időt jelent sokat. Norb eleve ezért vetette fel az ötletet, nem pedig azért, hogy a szétvert oridat ha nincs kedved most helyrehozni eltedd jobb időkre. Téged nem érint, és nem is fog érinteni, mert saját bevallásod szerint kizárólag 5-ben játszol, azaz messze elkerülnek a sok kis kékek problémái.

Ati, most nem keresem elő, de valahol nem messze visszább azt írtad, hogy maradhatnak ezek az orik a pontlistában, hogy ha toposok voltak, fogyjon el a földjük. Ezt nem tartom jó ötletnek, épp a célcsoport kis kékek miatt. Nekifut a G-nek pl, felmegy 2200 hekire, ami tegyük fel nem elég még neki a kritériumhoz, akkor fagyaszt, hogy a másik orija szövistül haladni tudjon, és elfogy a földje amiért korábban keményen megdolgozott. Maradjanak a pontlistában, de ez nem sima szabi, a földjük ne fogyjon.

Valezius: szerintem 72 kör bőven elég egyik ori ellépése, és a másik szabiról kihozatala között, ha egyáltalán szükség van ilyen időeltolásra. Annyiban nyilván jó lenne ha nem tudna rögtön visszajönni, hogy ne forduljon elő olyan, hogy egyik orimmal elugrok a háborúból miutá a lehető legnagyobb kárt okoztam, a másik fullossal meg folytatom... De egyébként nem hiszem, hogy bármi olyan visszaélés előfordulhatna ami e jelenlegi körülmények között nem végrahajtható.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 03:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu