Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1181  
Old 05-09-2007, 21:33
Trek Trek is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 59
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Szerintem kell 1-2 hét mire mindenki kitapasztalja h mivel is járnak ezek a módosítások, és az után kellene visszatérni erre a témára, bár szerintem nem sok értelme lenne, kivéve akkor ha Ati indítana egy topicot, nyitva egy szavazást a lehetőségekről, ami egyenlőre nagyon úgy néz ki abból, áll h törődjünk bele a változásokba. De ez van, nehéz az élet, bele kell törődni
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1182  
Old 05-09-2007, 21:39
Pöci Pöci is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

De ha a 8-as pontból kimarad az hogy az elf szövijének a támadásánál is térjen vissza a régi malusz akor kb az elf is ott fog tartani mint a hulla hogy csak a terhére van a szövinek.
Reply With Quote
  #1183  
Old 05-09-2007, 21:47
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Pöci View Post
De ha a 8-as pontból kimarad az hogy az elf szövijének a támadásánál is térjen vissza a régi malusz akor kb az elf is ott fog tartani mint a hulla hogy csak a terhére van a szövinek.
Néhány oldallal előrébb ez már meg lett fogalmazva egyszer:

Akkor tér vissza a régi malusz ha az elfet vagy szövetségeseit támadják, és csak a támadóra, és annak szövetségeseire
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
Reply With Quote
  #1184  
Old 05-09-2007, 21:52
Pöci Pöci is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Skiti 20:02-es beírására reagáltam miszerint ha jól olvastam az elf szövijeit kivenné belőle.
Reply With Quote
  #1185  
Old 05-09-2007, 22:00
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem tudom, én nem hiszek olyan lehetőségben, hogy az elf malus nélkül árthasson, ha őt VAGY a szövijeit piszkálják. Sőt, ez esetben gyakorlatilag értelmét se látom a egész malustémának, mert gyakorlatilag eltörölnétek, úgy hogy azért mégsem...

Nekem a felsoroltakból leginkább a malus csökkentése tűnik kivitelezhetőnek, és kiszámíthatónak. Bár szavazás nincs a témában, én erre teszem a voksom
Reply With Quote
  #1186  
Old 05-09-2007, 22:03
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nem tudom, én nem hiszek olyan lehetőségben, hogy az elf malus nélkül árthasson, ha őt VAGY a szövijeit piszkálják. Sőt, ez esetben gyakorlatilag értelmét se látom a egész malustémának, mert gyakorlatilag eltörölnétek, úgy hogy azért mégsem...
Nem lenne értelmetlen. Ha alaphelyzetben fent van a malusz, akkor nem kezdi el szegéyn ártalmatlan orkokat hobbiból, bunker mögül ártózni (ugyebár ezt szokta az elf egyesek szerint...), mert nincs értelme.
Így működhet az, hogy békésen elvan, ha viszont nekikezdenek, akkor még képes visszavágni is.
Reply With Quote
  #1187  
Old 05-09-2007, 22:06
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nem tudom, én nem hiszek olyan lehetőségben, hogy az elf malus nélkül árthasson, ha őt VAGY a szövijeit piszkálják. Sőt, ez esetben gyakorlatilag értelmét se látom a egész malustémának, mert gyakorlatilag eltörölnétek, úgy hogy azért mégsem...

Nekem a felsoroltakból leginkább a malus csökkentése tűnik kivitelezhetőnek, és kiszámíthatónak. Bár szavazás nincs a témában, én erre teszem a voksom
És a 8.-nál szerintem a kiszámíthatósággal sem lenne gond ,mivel az időpontok megmaradnak, tehát nem lenne túl nehéz eldönteni, hogy azóta eltelt-e 12/24 vagy akráhány kör
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
Reply With Quote
  #1188  
Old 05-09-2007, 22:10
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Nem lenne értelmetlen. Ha alaphelyzetben fent van a malusz, akkor nem kezdi el szegéyn ártalmatlan orkokat hobbiból, bunker mögül ártózni (ugyebár ezt szokta az elf egyesek szerint...), mert nincs értelme.
Így működhet az, hogy békésen elvan, ha viszont nekikezdenek, akkor még képes visszavágni is.
Meg sztem igy megvalosulhat az is hogy a szövinek hasznos tagja tud lenni, bármien körülmények közt....
De szerintem az idö nemsokára ugy is megadja a választ hogy a maluszokkal mien is lett az ELF-fel a játék..
Reply With Quote
  #1189  
Old 05-09-2007, 22:14
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Nem lenne értelmetlen. Ha alaphelyzetben fent van a malusz, akkor nem kezdi el szegéyn ártalmatlan orkokat hobbiból, bunker mögül ártózni (ugyebár ezt szokta az elf egyesek szerint...), mert nincs értelme.
Így működhet az, hogy békésen elvan, ha viszont nekikezdenek, akkor még képes visszavágni is.
Példa A-ból.
4-5 elf egy klánból, egymás mellett a pontlistán. Közel s távol senki nincs a környéken akit a feltörekvő hadis üthetne. Ha bármelyiknél bepróbálkozik, az összes ugyanúgy fogja gyújtani mint eddig, azaz az elf meg lett erősítve malusok nélkül.

Lentebb meg követhetetlen lenne az egész a rengeteg esemény miatt. Se az elf szövijei, se az ellenségei, de szerintem még maga az elf se tudná az esetek meglehetősen magas hányadában, hogy most van malus vagy nincs malus.
Ilyenből csak vita lenne később, mert bonyolult, nehezen értelmezhető és megmagyarázható pl egy kezdőnek.
Reply With Quote
  #1190  
Old 05-09-2007, 22:15
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nem tudom, én nem hiszek olyan lehetőségben, hogy az elf malus nélkül árthasson, ha őt VAGY a szövijeit piszkálják. Sőt, ez esetben gyakorlatilag értelmét se látom a egész malustémának, mert gyakorlatilag eltörölnétek, úgy hogy azért mégsem...

Nekem a felsoroltakból leginkább a malus csökkentése tűnik kivitelezhetőnek, és kiszámíthatónak. Bár szavazás nincs a témában, én erre teszem a voksom
No azért nem, mert a hiábavaló ártózgatást, varigyilkolást, stb. amiből az egész "butítsuk le az elfet, mert bunkerből szivat" dolog indult, ezzel meg lehetne akadályozni, ellenben szöviháborúban szerintem az eredeti malusz bőven elég.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 21:28


All times are GMT +1. The time now is 17:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu