Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 11-26-2009, 10:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
és ez a game nem is a hód lesz hanem a lasvegas kaszinó rulettasztala...
Előre meghatározott bónuszokról beszéltünk eddig, előre meghatározott, mindenki által pontosan tudható időkben.

Ha ruletten előre megmondanák, hogy mikor melyik szám fog nyerni, akkor az tiszta Hawaii lenne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 11-26-2009, 10:21
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Előre meghatározott bónuszokról beszéltünk eddig, előre meghatározott, mindenki által pontosan tudható időkben.

Ha ruletten előre megmondanák, hogy mikor melyik szám fog nyerni, akkor az tiszta Hawaii lenne.
ez igaz, csak ha csinálsz egy védelemre berendezkedett országot akkor azt minden szerdán átütik, vagy van egy tolid akivel csütörtökönként meg se tudsz moccanni....arról nem is beszélve, hogy pénteken többet termelsz, ezért a piaci árak úgyis esnek picit, tehát ugyanott vagy csak naptárral a kezedben rohangálsz, egy kezdő meg még kevésbé fogja a játékot kapisgálni...
Reply With Quote
  #33  
Old 11-26-2009, 10:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
ha csinálsz egy védelemre berendezkedett országot akkor azt minden szerdán átütik, vagy van egy tolid akivel csütörtökönként meg se tudsz moccanni....arról nem is beszélve, hogy pénteken többet termelsz, ezért a piaci árak úgyis esnek picit, tehát ugyanott vagy csak naptárral a kezedben rohangálsz
Ha ezek alapján nem tetszik ez a személyiség, akkor nem ezt választod. Senki nem kényszerít arra, hogy ezt válaszd, rengeteg egyéb lehetőséged van.

Van viszont, aki élvezné, hogy hétfőnként át tud ütni máskor átüthetetlen országokat, vagy keddenként sokkal jobban meg tudja szedni magát a piacról.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #34  
Old 11-26-2009, 10:30
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha ezek alapján nem tetszik ez a személyiség, akkor nem ezt választod. Senki nem kényszerít arra, hogy ezt válaszd, rengeteg egyéb lehetőséged van.

Van viszont, aki élvezné, hogy hétfőnként át tud ütni máskor átüthetetlen országokat, vagy keddenként sokkal jobban meg tudja szedni magát a piacról.
igazad van, de lehet hogy majd 5. szemnek beválasztom...mondjuk ork vándor-tudós-tábi-harcos-asztrológus
és szerdánként 2x beverek mindenkit
Reply With Quote
  #35  
Old 11-26-2009, 12:16
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Sziasztok!

Köszönöm a negatív és pozitív visszajelzéseket, véleményeket is.
Amit kiemelnék az az, hogy temrészetesen nem teheti lutrivá a játékot ez a személyiség. Ahogy többen mondták előre tudható időpontokban állnak be erősségek, vagy gyengeségek, amiket akár fokozott figyelemmel, építéssel, időzítéssel ellensúlyozni, tovább erősíteni lehetséges.

Innentől ez ugyanolyan taktikai elem, mint egy faji bónusz. Ha nagyon vad akarok lenni, lehet akár olyan mágikus, vagy tolvaj akció is, ami fel tudja mérni, hogy az adott ország adott körintervallumban milyen "időszakokon" esik át.

Ami ezzel a személyiséggel együtt járhat az az , hogy az egységes (talán lineáris) játékmenetet kevésbé kedvelőknek visz bele egy pulzaritást. Nyilván akinek majd nem tetszik az nem választja. (Legalábbis addig, amíg valaki nem használja ellene... )

Viszont az ötlet kidolgozásában nagyon ludas vagyok, és képtelen is rá, mivel ezer éve nem játszottam, így nem tudom a százalékokat úgy beállítani, hogy kiegyensúlyozott legyen. Ehhez kérném a hozzáértő aktív játékosok segítségét.

üdv: Balázs
Reply With Quote
  #36  
Old 11-26-2009, 12:32
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
ez igaz, csak ha csinálsz egy védelemre berendezkedett országot akkor azt minden szerdán átütik, vagy van egy tolid akivel csütörtökönként meg se tudsz moccanni....arról nem is beszélve, hogy pénteken többet termelsz, ezért a piaci árak úgyis esnek picit, tehát ugyanott vagy csak naptárral a kezedben rohangálsz, egy kezdő meg még kevésbé fogja a játékot kapisgálni...
Szia Gabro!

Bár én régen játszottam, válaszolnék a felvetésekre:

Ha van egy védelemre berendezett országom, akkor szerdán max gyakrabban nézek távolt, mint máskor, vagy kiteszem az 1k elitet szerdára piacolni és beveszek a helyére még 1k íjászt.

Ha van egy tolim, akivel csütörtökön gyengélkedem,akkor csütörtökön nem lopom le magam csutkára, hanem akár 4 körönte 75%-ig.

Ha többet termelek bizonyos időszakban, egyrészt fel is halmozhatok készletet, vagy támogathatom vele a szövetségesem.....

Már ebből is az derül ki a számomra, hogy ami az egyiknek nyűg, a másiknak lehetőség, a kettő együtt meg a stratégia.

A személyiségről azért van egy súgó, nyilván a kezdő egy személyiséget választhat és azt az egyet gondolom azért alaposan elolvassa.

Ami a személyiségnek és az ötletemnek az alapja és amit szerintem páran értékelnek benne, hogy a hódítóban sok játékos van, aki bármely okból egysíkú játékot játszik: pl csak harcoskodik, csak bevédősködik, csak termelget..... Egy ilyen személyiség és még pár fejlesztési javaslat, amit rövidesen összeírok megvitatásra lehetővé teszi, csalogatja a játékost egy olyan játékstílus kipróbálására, amit magától talán nem kezdeményezne.

Vagy ki tudja

B.
Reply With Quote
  #37  
Old 11-26-2009, 12:33
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
ez igaz, csak ha csinálsz egy védelemre berendezkedett országot akkor azt minden szerdán átütik, vagy van egy tolid akivel csütörtökönként meg se tudsz moccanni....arról nem is beszélve, hogy pénteken többet termelsz, ezért a piaci árak úgyis esnek picit, tehát ugyanott vagy csak naptárral a kezedben rohangálsz, egy kezdő meg még kevésbé fogja a játékot kapisgálni...
Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Azt hittem komolyan gondolja

Ha nem ironizálna ennyit Pool, akkor lehet kisülne valami értelmes ebből a javaslatból.

Ha minden nap adna egy kis + valamit ez a személyiség, és nem befolyásolna háborúkat illetve toli/vari akciókat, akkor nem lenne gond vele szerintem.

Ahogy Bogár is írta, de lehet még variálni.

pl. hétfőn nem 20 percet lehetsz a piacon egy belépővel, hanenm 25.
kedden olcsóbban építkezhetsz, szerdán több tekit írhatsz egy könyvtárral, csütörtökön 10%-al többet termelnek a kovácsműhelyeid, pénteken 10%-al többet termelnek a tanyáid. stb..

Nem arról van szó, hogy 30%-al erősebbek a lovaid, és szerdán meg kivédesz minden támadást. Jöhetnek az ironikus beszólások, de értelmetlen.
Akkor mondja azt, hogy nem támogatja, mert bonyolult, és pont
Ezek például nagyon jó ötletek szerintem...
Reply With Quote
  #38  
Old 11-26-2009, 13:05
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Yberia View Post
Ezek például nagyon jó ötletek szerintem...
mindegy nekem ez a pulzálás a játékban nem hiányzik...
de sebaj aki beválasztja az ő dolga, max ha idegesítenek majd leverem őket
vagy ők engem
Reply With Quote
  #39  
Old 11-26-2009, 13:15
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
mindegy nekem ez a pulzálás a játékban nem hiányzik...
de sebaj aki beválasztja az ő dolga, max ha idegesítenek majd leverem őket
vagy ők engem
már látom FUN leszel
Reply With Quote
  #40  
Old 11-26-2009, 13:27
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Nekem akkor tetszene ha nem ilyen gyors, napi, ciklusokban gondolkoznátok, hanem mondjuk heti váltásokkal. Főleg, ha olyan pluszokat adna amikkel mások játékát is befolyásolja.
Pl.: minden szerdán nagyobbat üt. Lehet ha megszakadok se tudok emiatt szerdánként jobban figyelni. Mert egyszerűen nem érek rá annyit szerdán. Míg egy hét alatt általában azért lehet fokozni a figyelmet. És egyszerűbb is követni, szerintem.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu