Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-27-2011, 09:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Szoktál vásárolni?

Sziasztok!

Szokott közületek valaki vásárolni?

Közértben, sportboltban, könyvesboltban, szabadidőboltban, barkácsáruházban, számtech boltban, drogériában, gyógyszertárban, esetleg autót tankolni, vagy moziba menni, nyaralni menni, vidámparkba menni, vagy igazából szinte bármit venni?

Ha igen, és ezekért a vásárlásokért cserébe nem kapsz pénzt, akkor sürgősen keress meg, mert valamit nagyon rosszul csinálsz!

A lehetőség: KAPNI pénzt, amikor vásárolsz, nemcsak kiadni.

Hosszútávú lehetőség: A vásárlásra költött pénzednek kb a FELÉT visszakapni.

Jah, és ez egy filléredbe se kerül, szóval ne aggódj, nem piramisjátékról van szó, amire mindenedet ráfizeted a nagy ígéretekért cserébe.

Teendő: engem megkeresni, és privátban elküldöm a részleteket.

(Az sem titok, hogy miről van szó: a Lyoness törzsvásárlói programról.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 09-27-2011, 20:50
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hosszútávú lehetőség: A vásárlásra költött pénzednek kb a FELÉT visszakapni.
Ne haragudj, de én az ilyenekkel egy egészen picikét szkeptikus vagyok. Tehát kinek éri ez meg? És miért? Reklám? 2-0,5%-os engedmény, még okés, de miből adják ezt az engedményt, a legalacsonyabb árból?
Illetve a vásárlásra költött pénz FELÉT visszakapni? Az már lassan az előállítási költség
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #3  
Old 09-27-2011, 21:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Ne haragudj, de én az ilyenekkel egy egészen picikét szkeptikus vagyok. Tehát kinek éri ez meg? És miért? Reklám? 2-0,5%-os engedmény, még okés, de miből adják ezt az engedményt, a legalacsonyabb árból?
Kinek éri meg? A boltnak, Neked, és a törzsvásárlói rendszert szervező cégnek.

Az óriásplakátos reklámcégnek és a tévének nem. De mivel én sem óriásplakátos reklámcégnek, se tévének nem dolgozom, ezért inkább nekem érje meg, mint nekik. Tudom, önző disznó vagyok...

Az elv egyébként egyszerű: a kereskedő azt mondja, hogy megéri neki, hogy ad 2-3-4-5-6-7-8-9-akármennyi százalék árrést azért cserébe, hogy hozzá menjenek az emberek, miközben ő erre ezen az árrésen felül nem fizet semmi reklámköltséget. Hiszen itt nem dob ki pénzt feleslegesen: ha hirdetsz a tévében, azt igencsak jóáron ki kell perkálnod, még akkor is, ha abból egyetlen vevőd sem lesz. Itt csak azoknak adod ezt az árrést, akik a törzsvásárlói program részeként mentek hozzád. (A boltba.)

Te, mint vásárló, eldöntheted, hogy mit csinálsz: vásárolsz máshol úgy, hogy nem kapsz vissza pénzt; vásárolsz ezeken a helyeken úgy, hogy nem kapsz vissza pénzt; vagy vásárolsz ezeken a helyeken úgy, hogy kapsz vissza pénzt. Dönthetsz úgy, hogy nem kérsz vissza pénzt, csak fizetsz, és dönthetsz úgy is, hogy ha már úgyis ott vásárolsz, akkor kapj is már belőle vissza valamennyit.

És megéri a szervező cégnek, aki azért cserébe, hogy ezt a kedvezményt a bolttal kialkudta, szintén kap egy kevés árrést minden vásárlás után.

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Illetve a vásárlásra költött pénz FELÉT visszakapni? Az már lassan az előállítási költség
Igazad van, ez így ebben a formában félreérthető, egyik bolt sem ad ekkora árrést. Ez máshogy jön össze, amit nagyon szívesen elmagyarázok részletesen is, de személyesen (mármint akár neten is persze), mert ahány ember, annyiféle felfogás, és senkit nem akarok félrevezetni azzal, hogy esetleg valahol félreértett valamit.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 09-29-2011, 21:50
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Akkor ez pont ugyan az, mint amit a teszkó és a spar is csinál a törzsvásárlói kártyájával?

Az a fele pénz visszajár dolog mondjuk érdekel Kíváncsi vagyok a mikéntjére
Reply With Quote
  #5  
Old 09-29-2011, 22:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Akkor ez pont ugyan az, mint amit a teszkó és a spar is csinál a törzsvásárlói kártyájával?
Alapvetően hasonló, csak itt nem pontokat gyűjtesz, meg nem kuponokat kapsz, amiket majd egy másik vásárláskor jóváírnak, és egy harmadik vásárláskor beválthatsz, hanem készpénzt kapsz a bankszámládra. Amit elköltesz fagyira, elmész belőle mozizni, Hódítós VIP-et váltasz , vagy csak bent hagyod a bankban, hogy kamatozzon.

És még annyiban is más, hogy nincs egy-egy áruházláncra korlátozva, hanem az országban közel 2000 elfogadóhely van, de más országokban is használhatod (ahol jelen van ez a törzsvásárlói program). A Lyoness weboldalán van egy termékpartnerkereső, mindenféle regisztráció nélkül meg lehet nézni, hogy hol tudod használni ezt a lehetőséget. Tudsz városra szűrni, ágazatokra szűrni, de még térképes megjelenítés is van, hogy mit hol találsz.

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Az a fele pénz visszajár dolog mondjuk érdekel Kíváncsi vagyok a mikéntjére
E mögött egy összetett gazdaság-élénkítő közgazdasági és matematikai modell van, amit akár a Lyoness honlapján is elolvashatsz az általános üzleti feltételekben és mellékleteiben. Semmi über-titkos dolog nincs benne, amit csak teliholdnál történő beavatás után tudnál meg. De mivel ez elég száraz olvasmány, van nekem egy saját bemutató anyagom, amiben lépésenként elmondom az alapokat, utána pedig meg tudjuk beszélni a még kérdéses részeket. Küldhetek Neked akkor ezzel kapcsolatban infókat?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 09-29-2011, 22:22
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Engem érdekel, de még kicsit ismerkedem vele. Ma voltam Észak-Magyarországon, ahogy mentem át a városokon és falvakon direkt figyeltem az üzleteken, hogy hol van kitéve a logójuk vagy a nevük. Elég sok helyen. Még falvakban is láttam a logójukat ABC-éken.
Reply With Quote
  #7  
Old 09-30-2011, 12:40
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Küldhetek Neked akkor ezzel kapcsolatban infókat?
Nekem küldhetsz, legfőképpen a működése érdekel
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #8  
Old 09-30-2011, 12:50
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Engem érdekel, de még kicsit ismerkedem vele. Ma voltam Észak-Magyarországon, ahogy mentem át a városokon és falvakon direkt figyeltem az üzleteken, hogy hol van kitéve a logójuk vagy a nevük. Elég sok helyen. Még falvakban is láttam a logójukat ABC-éken.
akkor csak felém nincsenek :S
Reply With Quote
  #9  
Old 09-30-2011, 13:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
akkor csak felém nincsenek :S
Hogyne lennének? Még azon a településen is van, ahol laksz! (2 Reál bolt)

Gyöngyösön is van jópár, egyedül Hatvan az, ami egy kicsit el van maradva.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 09-30-2011, 17:41
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hogyne lennének? Még azon a településen is van, ahol laksz! (2 Reál bolt)

Gyöngyösön is van jópár, egyedül Hatvan az, ami egy kicsit el van maradva.
Ecsédre nem kerestem rá, csak hatvanra no majd megnézem akkor, köszi az infót, gyöngyös nekem kiesik sajna
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu