Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #351  
Old 10-28-2014, 15:38
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Az a legnagyobb baj, hogy ez így nem igaz..
Éplistázni tud magának, ha átépül néha.. tartalék meg orknak is ugyan úgy kell..
Fent ígyis úgyis mrdok mennek el a pontlistában lévő rések miatt..
Igazából a jó klán azért lenne fontos, mert kezdő, így valakinek segíteni kéne..
Összefoglalva: a gnóm jó hadis még Aban is és kb nincs beüthetetlen ori egyéniben gnómnak sem..(Ez alatt nem azt értem, hogy elviekben nem építhető, hanem azt, hogy a gyakorlatban nem láttam annyira élezett elfet, csak egy volt közel hozzá, de az is üthető volt még)
felettem a pontlistában 3 olyan elf is van amit gnóm tábornok tudóssal 100 morállal 100%!!!! barakkal nem lehetne beverni. ez volt az első 3 ország amire rászámoltam és nem is folytatom. természetesen ugyan akkora hektárra tettem mint amin az elf most van.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #352  
Old 10-28-2014, 18:34
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
felettem a pontlistában 3 olyan elf is van amit gnóm tábornok tudóssal 100 morállal 100%!!!! barakkal nem lehetne beverni. ez volt az első 3 ország amire rászámoltam és nem is folytatom. természetesen ugyan akkora hektárra tettem mint amin az elf most van.
Én nem találkoztam 17k hekiig olyan orival, akit lehetetlen lett volna beütni.. egy volt, akihez 94% barakk kellett, de az kb a klánok 95%nak nem fenttartható ország hosszabb távon..
Nem hiszem, hogy sok 36/36+os elf van Aban, 100as katmorállal, fullra töltve íjjal.. én spec kereken nullát láttam..
és gnómnak hányadik szemnek képzelted a tábornokot?
direkt leírtam,hogy ne elviekben beszéljünk.. elviekben egy házhiányos etetős fullra töltött 9% kocsmás jó 2 mrd kp-s elf az, akit fixen nem lehet beütni.. legalábbis úgy, hogy megyek és ütök.. de ha gondolkodsz, más lehet a helyzet..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #353  
Old 10-29-2014, 19:59
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Én nem találkoztam 17k hekiig olyan orival, akit lehetetlen lett volna beütni.. egy volt, akihez 94% barakk kellett, de az kb a klánok 95%nak nem fenttartható ország hosszabb távon..
Nem hiszem, hogy sok 36/36+os elf van Aban, 100as katmorállal, fullra töltve íjjal.. én spec kereken nullát láttam..
és gnómnak hányadik szemnek képzelted a tábornokot?
direkt leírtam,hogy ne elviekben beszéljünk.. elviekben egy házhiányos etetős fullra töltött 9% kocsmás jó 2 mrd kp-s elf az, akit fixen nem lehet beütni.. legalábbis úgy, hogy megyek és ütök.. de ha gondolkodsz, más lehet a helyzet..
gnómmal vagy orkkal nem láttál olyat?
Reply With Quote
  #354  
Old 10-29-2014, 20:38
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
gnómmal vagy orkkal nem láttál olyat?
Természetesen gnómmal.. logikus, mivel arról beszélünk..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #355  
Old 10-30-2014, 09:16
hbandi hbandi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 55%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
A törpe elég nehéz faj Aban, mivel még nehezebben üt.. Viszont elég jól tud termelni cserébe.. én kezdőnek nem ajánlanám, plusz sokkal inkább kell hozzá egy jó klán, hogy tudj bármit kezdeni vele..
Ork lehet még jó választás hadinak, vagy elf fedezgetni, ha nem vagy aktív..
Abban tudnátok segíteni, hogy egy termelő törpe, milyen barakk - torony felállás szükséges hogy ne menjem át rajta minden jött-ment ori (1800 hekiről lenne szó még mindig )
10% kocsma elég hogy nyugiban legyek a tolik nagy részétől?
Amúgy elég aktív vagyok max éjjel nem, de napközben szinte folyamatosan. Viszont nem vagyok egy hadi beállitottságú játékos (ork), de simsezni sem szeretek (elf)...
Gondolom átépítések árán a törpével ütni is tudok meg termelni is.

UI: köszi az eddigi segítségeteket
Reply With Quote
  #356  
Old 10-30-2014, 17:04
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by hbandi View Post
Abban tudnátok segíteni, hogy egy termelő törpe, milyen barakk - torony felállás szükséges hogy ne menjem át rajta minden jött-ment ori (1800 hekiről lenne szó még mindig )
10% kocsma elég hogy nyugiban legyek a tolik nagy részétől?
Amúgy elég aktív vagyok max éjjel nem, de napközben szinte folyamatosan. Viszont nem vagyok egy hadi beállitottságú játékos (ork), de simsezni sem szeretek (elf)...
Gondolom átépítések árán a törpével ütni is tudok meg termelni is.

UI: köszi az eddigi segítségeteket
Nem vagyok olyan nagy törpe szakértő 1/A-ban..
De én spec célszerűbbnek tartom, ha lent megtermeled a tartalékot, amiből pár ütésre, épülésre futja.. Én termelnék pár mrdra való vagyont lent akár 20-30-40% feletti termelő épülettel, mert legrosszabb esetben újrázol egyet/esetleg fajt is válthatsz, vagy keresnék egy olyan klánt, ahol segítenek mindennel..
Fentebb célszerű magad mellett tudni legalább 1-2 klántársat, hogy bevédjenek.. átlagban én A-t két részre bontanám hadis orival(ork, gnóm, óriás, törpe, esetleg hulla): termelés és ütés.. ha ütsz, akkor nem nagyon fér bele, hogy legyen termelő épületed(kivéve hiénázás(de az szerintem csúnya dolog) és leesett szabis klán ütése).. termelést meg körülményekhez kell igazítani.. nincs olyan, hogy x% termelő épület a tuti.. függ attól milyen klánban vagy, milyen messze vannak a szomszédos klánok, egyéniben kik vannak a környékeden, és ők mennyire aktívak, milyen fajjal vannak, milyen éplistával, de pl a vakmerőségedtől is és a klánérdektől is függhet..
Ha törpével elf klánba lépsz (nem látom sok értelmét), akkor lehet fix%ban termelő épületeket tartani és többnyire fedezni..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #357  
Old 12-25-2014, 10:14
Imre333 Imre333 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 1
Activity: 0%
Longevity: 51%
Default

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, SZK-án van az orim, ha újrázok az A-ban, akkor a minimális föld mennyisége nullázódik, vagy megmarad, mert nagyon nem mindegy, úgy látom esélyem sincs elérni azt a minimális földet, így beragadt az orim max törölni tudom, de ha törlődik a minimális föld, akkor tudok játszani és tovább lépni.
Reply With Quote
  #358  
Old 12-25-2014, 20:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Imre333 View Post
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, SZK-án van az orim, ha újrázok az A-ban, akkor a minimális föld mennyisége nullázódik, vagy megmarad, mert nagyon nem mindegy, úgy látom esélyem sincs elérni azt a minimális földet, így beragadt az orim max törölni tudom, de ha törlődik a minimális föld, akkor tudok játszani és tovább lépni.
Az adott szinten történő újraindulás nem nullázza le a minimum föld követelményt. A minimum föld követelmény az alapján van kiszámolva, hogy eddig mennyi a maximum, amit elértél az adott csoportban. Annak a maximumnak a 85%-a a minimum föld. Tehát nem kell teljesen olyan magasságig feljutni, ahol már egyszer voltál, de azt mindenképpen újra meg kell közelítened. Ez nem egy lehetetlen feltétel, hiszen voltál már ennél magasabban is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #359  
Old 06-07-2015, 05:13
empty empty is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Sziasztok!

Nem vagyok rutinos 1/a-s ezért szeretnék némi segítséget kérni a klántámadás-védés kiszámításához.
Mi maradt ki a számításból?

Támadónál: faj, morál, tekercs, és nyilván az egységek
Védésnél: faj, morál, tekercs,terület-torony, egységek


befolyásolja a támadóértéket a felfelé ütés? /+10%/
a varázslatok számítanak e bármit?
a népesség ki-bevándorlása a csata előtt, vagy után történik?
Reply With Quote
  #360  
Old 06-08-2015, 18:56
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by empty View Post
Sziasztok!

Nem vagyok rutinos 1/a-s ezért szeretnék némi segítséget kérni a klántámadás-védés kiszámításához.
Mi maradt ki a számításból?

Támadónál: faj, morál, tekercs, és nyilván az egységek
Védésnél: faj, morál, tekercs,terület-torony, egységek


befolyásolja a támadóértéket a felfelé ütés? /+10%/
a varázslatok számítanak e bármit?
a népesség ki-bevándorlása a csata előtt, vagy után történik?
nem
semmit
előtt
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mészárlással kapcsolatos kérdés fáy Segítség 23 05-28-2007 10:17
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Alvilággal kapcsolatos kérdések Valezius Segítség 51 03-18-2007 07:09
Kérdések 1/Aval kapcsolatban Half Segítség 86 01-05-2007 11:00
Ork kérdések doscar Segítség 85 05-27-2006 16:51


All times are GMT +1. The time now is 07:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu