Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-25-2006, 11:18
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Felfedezés javaslat

Felfedezés javaslat
1. Javaslom, hogy a napi maximális képzésből minden ország ugyanannyi hektár földet fedezhessen fel. Úgy gondolom, hogy a napi képzésből felfedezhető terület 15 hektár legyen. A felfedezéshez szükséges katona javasolt képlete: terület * 0.08125 (lefele kerekítve)

Indokok:
-Nem tartom jónak, hogy a napi képzésből felfedezhető terület 1500 hektárig csökken, utána pedig növekszik. Ha 1500 hektár felett is csökkenne, akkor a nagy országok a napi képzésből már nem tudnának felfedezni. Ha viszont a napi képzésből a felfedezhető terület állandó, akkor megszűnik a nagyobb országok azon előnye, hogy többet fedezhetnek fel.
-A nagy területű országok csak felfedezve lassabban haladnának, tehát rákényszerülnének a harcra.

Az új képlet számszerűen a következőt jelenti:

Terület...Katonaigény...........Napi képzésből felfedezhető föld
........Most....Javasolt........Most....Javasolt
200.......4......16.............20......15
500......25......40.............24......15
1000....100......81.............12......15
1500....225.....121..............8......15
2000....225.....162.............10......15
2500....225.....203.............13......15
3000....225.....243.............16......15
5000....225.....406.............27......15
10000...225.....812.............54......15

A jelenlegihez képest a napi képzésből 800 hektárig kevesebbet, 800 és 2700 hektár között valamivel többet, 3000 hektár felett kevesebbet lehetne felfedezni.

2. Javaslom, hogy az egyszerre felfedezhető maximális területet 10%-ról mondjuk 5%-ra csökkentsük.
Így biztosítható, hogy a nagy vagyonnal rendelkező országok felfedezéssel lassabban halajanak és harcra kényszerüljenek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 09-25-2006, 15:10
Tibi22_SKCS's Avatar
Tibi22_SKCS Tibi22_SKCS is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 71
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

1 javaslatal semmi gond, ha megnő a max pénz is. Mivel nagyobb hekin többe kerül a felfedezés. És ugy járna hogy nagyobb oriban több pénzt lehetne tartani a mostani max pénznél.. mert ha megnézzem én 4K hekin 400hektár felfedezést 2milliárdból úszom meg. ha a javaslatott figyelembe veszük akkor még több pénz fog kelleni..
És mindenki tudja nagyobb országhoz nagyobb költségvetés és több pénzre van szükség ahoz, hogy működjön.

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Felfedezés javaslat
2. Javaslom, hogy az egyszerre felfedezhető maximális területet 10%-ról mondjuk 5%-ra csökkentsük.
Így biztosítható, hogy a nagy vagyonnal rendelkező országok felfedezéssel lassabban halajanak és harcra kényszerüljenek.
2 javaslatal nem értek egyet a 10%maradjon. Mivel oké, hogy "hódító" és ez a játék nem csak a csatákról szól hanem a diplomáciáról és a békés fejlődésről is, és szeerintem nem kéne a békésen fejlődőket korlátozni.
Reply With Quote
  #3  
Old 09-25-2006, 15:21
Tibi22_SKCS's Avatar
Tibi22_SKCS Tibi22_SKCS is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 71
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mindjárt jönn Ati és mondja, hogy elvetve a pénz növelés.. de nem is azt mondom, hogy kis 200hekis orikban legyen.. Azt, hogy megnöveljük mindenek az árát minden egyre többe kerül ahogy egyre feljebb megyünk és nem lehet az országban több 4,2 milliárdnál. D-ben vannak több 100K hekinél nagyobb orik amik ha kereskedők 1kör alatt is kitermelik azt a pénzmenyiéget. Legyen elvetve akkor a felfedezés emelése is. szerintem.
Reply With Quote
  #4  
Old 09-25-2006, 15:50
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én úgy gondoltam, hogy a felfedezéshez szükséges pénz a mostanihoz hasonlóan a katonaszükséglet tízszerese.

Ezt a javaslatot sok korábbi vita és elég sok számolás után tettem meg. Igazából az a célom, hogy minél nagyobb egy ország, annál nehezebb feltételeket kelljen teljesítenie. Így biztosítható, hogy ne szakadjon szét a mezőny, a később kezdőknek is legyen esélye a felzárkózásra.

Egyéb, ezt a célt szolgáló javaslatot is fogok tenni. Például a tekikopás emelése a hektárszám függvényében, stb.

Belátom, hogy az anarch bolygónyi területű országainak életét ezek a javaslatok megnehezítik. De
-ha nagyon nem tetszik az anarchosoknak, akkor ott ne legyen bevezetve.
-ha korábban bevezetésre kerültek volna ilyen nehezítések, akkor nem alakultak volna ki az anarch bolygónyi országai, fel sem merülne ilyen probléma. Azt hiszem, az anarchnak is jobb lett volna, ha ezek az óriások nem alakultak volna ki.
Reply With Quote
  #5  
Old 09-25-2006, 16:40
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Fegya első ötlete jó, támogatom, de csak azzal a feltétellel, hogy ha a mostani képlet szerint (terület/100 a négyzeten) kevesebb ember kell, akkor ez a kevesebb kell. A második ötletet nem támogatom, a felfedezés ilyenfajta nehezítésének nincs értelme...
Reply With Quote
  #6  
Old 09-25-2006, 21:06
[Qpe_] [Qpe_] is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Szerintem ugy lenne teljesen logikus a felfedezes, ha a napi kepzesbol felfedezheto foldnek nem a mennyisege lenne allando az orszag meretetol fuggetlenul, hanem az orszag teruletenek aranyahoz kepest lenne allando. Ahogy a csataval szerezheto fold mennyisege. Igazabol nem is ertem, hogy ez miert nem igy volt eddig. Nem ez lenne logikus? Biztos van ra magyarazat, valaki mondja el nekem pls., aki tudja.
Reply With Quote
  #7  
Old 09-25-2006, 21:39
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
Fegya első ötlete jó, támogatom, de csak azzal a feltétellel, hogy ha a mostani képlet szerint (terület/100 a négyzeten) kevesebb ember kell, akkor ez a kevesebb kell. A második ötletet nem támogatom, a felfedezés ilyenfajta nehezítésének nincs értelme...
Mik az indokaid? Miért jó, ha a játék elején, kisebb területen többet lehet felfedezni?
Nem kekeckedni akarok, tényleg érdekel.
Reply With Quote
  #8  
Old 09-26-2006, 05:21
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Fegya: először is, nézd meg a [Qpe]-nek adott válaszod, szerintem elszúrtad valahol!

Az érdeklődésedre pedig: a két képlet vonala 812,5 hekin találkozik, ez alatt kellene kevesebb katona is a felfedezéshez, ahhoz képest, mint amit mondtál. Az indok egyszerű: hadd ne legyen már a kezdőknek is túl drága a föld! Tudjanak olcsóbban is szerezni földet, hogy ne legyenek akkora gondban, ha leütik őket. Könnyebben kitanulhatják a játékot, ha nem kell amiatt aggódniuk, hogy szereznek földet, ha leütik őket.
Reply With Quote
  #9  
Old 09-26-2006, 07:02
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
Fegya: először is, nézd meg a [Qpe]-nek adott válaszod, szerintem elszúrtad valahol!
Igazad van, töröltem.
Reply With Quote
  #10  
Old 09-26-2006, 07:21
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by [Qpe_] View Post
Szerintem ugy lenne teljesen logikus a felfedezes, ha a napi kepzesbol felfedezheto foldnek nem a mennyisege lenne allando az orszag meretetol fuggetlenul, hanem az orszag teruletenek aranyahoz kepest lenne allando.
Én a magam részéről ezzel értek egyet.
Fegya gondolata nekem egy picit "kommunista jellegre" emlékeztet már elnézést a kifejezésért.

Nem kell,hogy mindenki egyforma legyen. Ha bevernek egy 500 hekis orit aki felfedezget pont 2x annyit fognak vinni tőle, mint egy 1000 hekistől! Ha MF és pont ugyanannyit tud felfedezni mint az 500 hekis akkor ez neki 200%-os szivatás lenne.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
újraindulás 5. szinten kedvenc hóhérod Megvalósult javaslatok 675 10-02-2006 11:09
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05
Tartalék javaslat, mindenki olvasson :) Raw Elvetett javaslatok 12 06-18-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 14:55.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu