Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-21-2006, 10:41
Mland
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Cool Szintlépés előtti fajváltás.

Helló mindenki.

Hamarosan eljön az ideje a szintlépésemnek. Ez a pillanat azért fájó számomra mert meg kell válnom a szeretett Élőholtjaimtól.
Bárki bármit mond az a tény tagadhatatlan, hogy az 5. szinten kellemes velük a játék, mivel tök igénytelenek. Viszont rengeteg rosszat olvastam róluk ezért megremegett a lábam.

Szeretnék tanácsokat kérni, hogy milyen fajjal érdemes folytatnom a pályafutásomat.

Természetesen tudomásul veszem, hogy mindenkinek más és más a jó faj.

Amennyiben élőholtként legalább azt tudnám, hogy ki lopkodja az embereimet, vagy hogy ki gyújtogat, akkor eszembe sem jutna váltani, ugyanis sem varázsolgatni sem pedig lopkodni nincs szándékomban és én a későbbiekben (fajváltás után) is csupán a védekezéshez és a támadáshoz fogom használni őket.
Szerintem kicsit túl van bonyolítva az egész varázslósdi meg tolvajlósdi.

Persze ez az 5.-ik szinten a szövi társaim csinálnak nekem gömböt, de később nem akarom őket kitenni a rajtam keresztüli rablásoknak.

Tehát várnám az építő jellegű tanácsokat.
Sponsored Links
  #2  
Old 06-21-2006, 10:57
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mland
Helló mindenki.

Hamarosan eljön az ideje a szintlépésemnek. Ez a pillanat azért fájó számomra mert meg kell válnom a szeretett Élőholtjaimtól.
Bárki bármit mond az a tény tagadhatatlan, hogy az 5. szinten kellemes velük a játék, mivel tök igénytelenek. Viszont rengeteg rosszat olvastam róluk ezért megremegett a lábam.

Szeretnék tanácsokat kérni, hogy milyen fajjal érdemes folytatnom a pályafutásomat.

Természetesen tudomásul veszem, hogy mindenkinek más és más a jó faj.

Amennyiben élőholtként legalább azt tudnám, hogy ki lopkodja az embereimet, vagy hogy ki gyújtogat, akkor eszembe sem jutna váltani, ugyanis sem varázsolgatni sem pedig lopkodni nincs szándékomban és én a későbbiekben (fajváltás után) is csupán a védekezéshez és a támadáshoz fogom használni őket.
Szerintem kicsit túl van bonyolítva az egész varázslósdi meg tolvajlósdi.

Persze ez az 5.-ik szinten a szövi társaim csinálnak nekem gömböt, de később nem akarom őket kitenni a rajtam keresztüli rablásoknak.

Tehát várnám az építő jellegű tanácsokat.

Helló.
Szerintem óriásba válts át, mert az kevés varival és tolival is életképes marad... mindenképpen a előre számold ki, hogy miből mennyit akarsz tartani és a felesleges sereget már most add el a piacon, hogy legyen pénzed az átalakításra, valamint így az el nem férő egységek sem fognak elmenni...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #3  
Old 06-21-2006, 11:01
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mland
Helló mindenki.

Hamarosan eljön az ideje a szintlépésemnek. Ez a pillanat azért fájó számomra mert meg kell válnom a szeretett Élőholtjaimtól.
Bárki bármit mond az a tény tagadhatatlan, hogy az 5. szinten kellemes velük a játék, mivel tök igénytelenek. Viszont rengeteg rosszat olvastam róluk ezért megremegett a lábam.

Szeretnék tanácsokat kérni, hogy milyen fajjal érdemes folytatnom a pályafutásomat.

Természetesen tudomásul veszem, hogy mindenkinek más és más a jó faj.

Amennyiben élőholtként legalább azt tudnám, hogy ki lopkodja az embereimet, vagy hogy ki gyújtogat, akkor eszembe sem jutna váltani, ugyanis sem varázsolgatni sem pedig lopkodni nincs szándékomban és én a későbbiekben (fajváltás után) is csupán a védekezéshez és a támadáshoz fogom használni őket.
Szerintem kicsit túl van bonyolítva az egész varázslósdi meg tolvajlósdi.

Persze ez az 5.-ik szinten a szövi társaim csinálnak nekem gömböt, de később nem akarom őket kitenni a rajtam keresztüli rablásoknak.

Tehát várnám az építő jellegű tanácsokat.

Elég kevés infót adtál igy konkrétumot, senki se fog tudni adni.
Van-e tanyád, mármint építettél-e párat a szintlépéshez? vagy mennyi pénz van tartalékon?

Ha nincs sok pénz, akkor talán elfként eltudsz bújni...építesz pár templomot még az ötös szinten, eladsz mindent ne legyen sok gabona fogyasztás. Szintet lépsz sokat imádkozol és reménykedsz milyen jó dolog a fantomsereg nevű varázslat.
Egyébbként ha a pszihéd bírja, hogy szétszednek akkor bármi lehetsz. Leütnek a csoport aljáig ott elég sok elhagyatott ország teng-leng akiken vissza tornázhatod magad!

A legegyszerübb ha indítasz egy új országot az 5-ös szinten...ugyis beéri az átalakuló országod.
  #4  
Old 06-21-2006, 12:50
Mland
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Helló.
Szerintem óriásba válts át, mert az kevés varival és tolival is életképes marad... mindenképpen a előre számold ki, hogy miből mennyit akarsz tartani és a felesleges sereget már most add el a piacon, hogy legyen pénzed az átalakításra, valamint így az el nem férő egységek sem fognak elmenni...
"előre számold ki, hogy miből mennyit akarsz tartani és a felesleges sereget már most add el a piacon"

Ezt miért tegyem meg? Ezt nem vágom.
Nem az a cél. hogy a lehető legerősebb legyen a seregem?

"legyen pénzed az átalakításra"

Milyen átalakításra?
  #5  
Old 06-21-2006, 12:57
Mland
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
Elég kevés infót adtál igy konkrétumot, senki se fog tudni adni.
Van-e tanyád, mármint építettél-e párat a szintlépéshez? vagy mennyi pénz van tartalékon?

Ha nincs sok pénz, akkor talán elfként eltudsz bújni...építesz pár templomot még az ötös szinten, eladsz mindent ne legyen sok gabona fogyasztás. Szintet lépsz sokat imádkozol és reménykedsz milyen jó dolog a fantomsereg nevű varázslat.
Egyébbként ha a pszihéd bírja, hogy szétszednek akkor bármi lehetsz. Leütnek a csoport aljáig ott elég sok elhagyatott ország teng-leng akiken vissza tornázhatod magad!

A legegyszerübb ha indítasz egy új országot az 5-ös szinten...ugyis beéri az átalakuló országod.
"Van-e tanyád, mármint építettél-e párat a szintlépéshez?"

Miért kell a szintlépéshez újabb tanya? A bevételek maximalizálása miatt?
Még nincs olyan sok pénzem, de lesz.
A szintlépéshez be akarom várni a szövetségeseimet akik eléggé le vannak maradva.

Elbújni semmiként sem szeretnék.
Igazság szerint maradnék élőhalott mert az nem zabál, de sajna váltanom kell.

"Egyébbként ha a pszihéd bírja, hogy szétszednek akkor bármi lehetsz."

Birni bírja, de szeretném elkerülni.
A lehető legerősebben szeretnék feljutni.

Jaj, van 1 égető kérdésem: Ha még most élőhalottként elkezdek varázslókat és tolvajokat gyártani akkor azok megmaradnak nekem akkor is ha nem használom őket?
  #6  
Old 06-21-2006, 13:25
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

"Jaj, van 1 égető kérdésem: Ha még most élőhalottként elkezdek varázslókat és tolvajokat gyártani akkor azok megmaradnak nekem akkor is ha nem használom őket?"

Igen ha van elég szabad hely a templomokban és kocsmákban akkor megmaradnak!

Van elég pénzed átéptkezni? by Aúú általi kérdés alatt azt kérdezte, van-e elég pénzed az országod átépíteni a következő fajnak megfelelően!
Mert annak "kell tanya", tudománytekercs (amit meg is kéne védeni)...szóval bazi-bazi sok aranyra van szükség.
A 4-es szinteken a nyersanyag ára 30-50 vagy akár százszorosa is lehet az 5-ös szinteken látottakhoz képest!

(Az egységeket meg azért add el, mert mikor fajt váltasz addig se esznek, meg vannak piaci elönyei, de ebbe most ne folyunk bele...
Persze nem árt ha a szövi sürün távolba nézeget, mert könnyű zsákmány leszel )

Bocsáss meg, de erősodik a gyanúm, hogy időben és energiában jobban jársz egy új ország indításával...főleg ha még a szövetségesekre is várni kell.

Last edited by Colony; 06-21-2006 at 13:28..
  #7  
Old 06-21-2006, 14:29
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nah, mivel látom, hogy vannak itt súlyos hiányosságok, ezért mielőtt fajt váltasz mindenképpen ajánlom a súgó átolvasását!

A kérdéseidre a válaszok:

Az új fajnál, ami nem élőhalott lesz, az embereid biza enni fognak, ezért kell nekik tanya (főleg úgy, hogy az első 24 körben nem tudsz piacozni és venni nekik kaját), aztán a varázslóknak kell a templom, a tolinak kocsma, a seregeknek ugyibár barakk (súgóban benne van, hogy mennyi férőhely van a templomokban, kocsmákban és barakkokban, ami faji sajátosságoktól függően változik). Mivel valahonnan le kell bontanod épületet, hogy tudj egyéb épületeket felhúzni és ez valószínű a barakkból és a házból lesz, ezért mondtam, hogy előre számold ki miből mennyit szeretnél...
Én továbbra is az óriást ajánlom, mert ahhoz ha hadi óriást építesz, akkor elég keveseb vari is, tolizni úgyse nagyon lehet vele, tehát csak pár száz db toli kell, hogy ne tudjon minden jött-ment lelopni, a többi pedig mehet seregnek...

pld itt egy 600 hekis hadi és kicsit varis óriás:

ház: 107 (7490)
barakk: 286 (16016)
torony: 18 (1008 íjász)
templom: 58 (8120)
kocsma: 10 (560)
raktár: 8
tanya: 80 (kaja termelésed: 6480 kaja fogysztásod: 6438)
bank: 20
Könyvtár: 13

Természetesen venned kell tekercseket is, hogy meglegyenek a %-ok, azt, hogy melyik fajnál miből mennyi %-od lehet, a súgóban benne van, illetve ott megtalálod azt is, hogy mennyi % eléréséhez mennyi db tekercs kell.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #8  
Old 06-21-2006, 14:32
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ja és persze azért ajánlom az óriást, mert nem kell imátkoznod, hogy mikor tekercselnek szét (az elfet ezért sem ajánlom elsőre, ahhoz ugyanis nagyon tudni kell játszani, hogy igazán túlélő elfed legyen) és mellette lehet vele ütni és szöviben való játékra teljesen tökéletes.

Természetesen amit kiszámoltam óriást, az tudós személyiséggel számoltam ki, azt ajánlom neked elsőre, a többit egyenlőre felejtsd el...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #9  
Old 06-21-2006, 15:16
Mland
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Köszönöm, sokat segítettél, a számítással, meg a fajválasztással.
Az óriáson már én is gondolkodtam.
A sugókat egyébként már átnyálaztam többször is, úgyhogy a férőhelyekkel a faji saj., stb tisztában vagyok csak mindenképpen kellett valaki aki tapasztalatból tanácsol valamit.

A legnagyobb segítség az, hogy azoknak a nyamvadt tolvajoknak a számát megbecsülted.

Köszi mégegyszer!

Ja igen, 560 tolvaj elég, hogy ne raboljanak ki mindíg ugye?
  #10  
Old 06-21-2006, 15:33
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mland
Köszönöm, sokat segítettél, a számítással, meg a fajválasztással.
Az óriáson már én is gondolkodtam.
A sugókat egyébként már átnyálaztam többször is, úgyhogy a férőhelyekkel a faji saj., stb tisztában vagyok csak mindenképpen kellett valaki aki tapasztalatból tanácsol valamit.

A legnagyobb segítség az, hogy azoknak a nyamvadt tolvajoknak a számát megbecsülted.

Köszi mégegyszer!

Ja igen, 560 tolvaj elég, hogy ne raboljanak ki mindíg ugye?
", hogy ne tudjon minden jött-ment lelopni"
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu