Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Hibajelzések > Nem hiba

Nem hiba Ide pakolom azokat, amik nem hibák, vagy semmi közük nincs a témához. Ne feledjétek, hogy egyedi problémákkal csak a Hódítón belüli ügyfélszolgálaton tudunk foglalkozni, a fórumon más játékos nemigen fog tudni segíteni, ha egyéni problémád van.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-06-2011, 15:43
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Valaki magyarázza el, legyen szíves, mert úgy tűnik, én az elejétől kezdve belekavarodtam.
__________________
Rheia (#556175)
The Following User Says Thank You to Rheia For This Useful Post:
Sponsored Links
  #22  
Old 02-06-2011, 16:53
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Támadáshoz szükséges kaja:
sereg/12*utazás hossza= (sereg/12)*körtáv*2

Azért zárójeleztem, mert az a rész lesz kerekítve. Ez 10 ló esetén 0,83333 --> 0

A képletbe behelyettesítve tehát a megszokott 2 körös támadáshoz sereg/12*2*2=sereg/3 kaja kell.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
The Following 5 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #23  
Old 02-06-2011, 16:56
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Köszi, így világos
gondolom a *2 az a visszaút..
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
  #24  
Old 02-06-2011, 17:00
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
Köszi, így világos
gondolom a *2 az a visszaút..
Igen, az utazás hossza = körtáv*2
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #25  
Old 02-06-2011, 17:37
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
1 sor+ szerintem beleférne
max 2
Szeriontem az, hogy mennyit visz el a sereg, majdnem lényegtelen. Persze nem az, de nem egy csatát eldöntő lovaserő. Én nagyon sokáig nem tudtam, mert enm érdekelt, majd csak A-ban szorultam rá, és sose döntött el egy háborút az, hogy mennyi kaja kell hozzá.


Az meg, hogy tudod, hogy mennyi gabona kell a támadáshoz, és, hogy a 3 körhöz kevés gabonával indulsz neki támadni, hogyha az ellen elmozog, akkor ne mehess ki annyira, szerintem már bőven stratégiai jellegű kérdés. Azt mindenki találja ki magának, vagy kérdezze meg, úgyis segítünk.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #26  
Old 02-06-2011, 17:52
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szeriontem az, hogy mennyit visz el a sereg, majdnem lényegtelen. Persze nem az, de nem egy csatát eldöntő lovaserő. Én nagyon sokáig nem tudtam, mert enm érdekelt, majd csak A-ban szorultam rá, és sose döntött el egy háborút az, hogy mennyi kaja kell hozzá.


Az meg, hogy tudod, hogy mennyi gabona kell a támadáshoz, és, hogy a 3 körhöz kevés gabonával indulsz neki támadni, hogyha az ellen elmozog, akkor ne mehess ki annyira, szerintem már bőven stratégiai jellegű kérdés. Azt mindenki találja ki magának, vagy kérdezze meg, úgyis segítünk.

Számok címszó alá akkor is beleférne.

Ha le vannak írva a toli- és vari akciók sikerességéhez szükséges tudnivalók (körtáv, helyezésbeli különbség, értékkülönbségre vonatkozó képletek), amik ugyancsak stratégiákat befolyásolnak, mert azokkal tudsz számolni, hogy hányszor férsz be, mit éri meg annyiból kihozni, mi az, amivel a leghatásosabb vagy, vagy esetleg mennyi katit kell lefokozni, hogy megérje egyáltalán az akciót elindítani.
És ezek a tudnivalók sokkal inkább stratégiai jellegűek, mint az, hogy ki tudom-e egyáltalán küldeni a seregem.
Nem mondom, hogy hatalmas probléma, és ellehetetleníti a játékomat, hogy nincs leírva a képlet a súgóban, ugyanakkor szerintem a súgó arra van, hogy ha nem tudok valami képletet, változót, onnan azt is kileshetem.
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
  #27  
Old 02-06-2011, 18:13
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Támadáshoz szükséges kaja:
sereg/12*utazás hossza= (sereg/12)*körtáv*2

Azért zárójeleztem, mert az a rész lesz kerekítve. Ez 10 ló esetén 0,83333 --> 0

A képletbe behelyettesítve tehát a megszokott 2 körös támadáshoz sereg/12*2*2=sereg/3 kaja kell.
Köszi szépen!
__________________
Rheia (#556175)
  #28  
Old 02-06-2011, 18:14
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
Számok címszó alá akkor is beleférne.

Ha le vannak írva a toli- és vari akciók sikerességéhez szükséges tudnivalók (körtáv, helyezésbeli különbség, értékkülönbségre vonatkozó képletek), amik ugyancsak stratégiákat befolyásolnak, mert azokkal tudsz számolni, hogy hányszor férsz be, mit éri meg annyiból kihozni, mi az, amivel a leghatásosabb vagy, vagy esetleg mennyi katit kell lefokozni, hogy megérje egyáltalán az akciót elindítani.
És ezek a tudnivalók sokkal inkább stratégiai jellegűek, mint az, hogy ki tudom-e egyáltalán küldeni a seregem.
Nem mondom, hogy hatalmas probléma, és ellehetetleníti a játékomat, hogy nincs leírva a képlet a súgóban, ugyanakkor szerintem a súgó arra van, hogy ha nem tudok valami képletet, változót, onnan azt is kileshetem.
Az említett tolvaj- és varázsló akciók sikerességét elég nehéz kitapasztalni.
Ellenben az elvitt kaját igen. 200 hektáron elindítom az első támadásomat 500lóval és azt látom, hogy elvittek 166 bála kaját. 166/500=0,332 Tehát 3 ló visz el 1 bála kaját.

Ahhoz, hogy kitapasztald, hogy a tolvajok mikor mennyit hoznak, igen sokat kell lopkodnod, úgy, hogy mondjuk közben 100 pontokat fokozgatsz, és közben kérdezed az ellent, hogy mennyiből loptál. Mondjuk azt, nem megoldhatatlan, de senki sem fogja letesztelni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #29  
Old 02-06-2011, 18:39
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Az említett tolvaj- és varázsló akciók sikerességét elég nehéz kitapasztalni.
Ellenben az elvitt kaját igen. 200 hektáron elindítom az első támadásomat 500lóval és azt látom, hogy elvittek 166 bála kaját. 166/500=0,332 Tehát 3 ló visz el 1 bála kaját.
2 kör távból ez igaz, mégsem sereg/3 a képlete, ezért hiányolom, ugyanis emiatt jött létre a téma (mivel a súgóban nem lehet utánajárni), ami azt bizonyítja, hogy a tapasztalat nem minden esetben ad kielégítő választ.
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
  #30  
Old 02-06-2011, 18:40
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
2 kör távból ez igaz, mégsem sereg/3 a képlete, ezért hiányolom, ugyanis emiatt jött létre a téma (mivel a súgóban nem lehet utánajárni), ami azt bizonyítja, hogy a tapasztalat nem minden esetben ad kielégítő választ.
Támadsz egyet 3 körre, és máris közelebb kerülsz
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
HDMI hang nélkül? Purode PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 0 03-23-2009 23:03
gabona/búza/étel/bála egységesítése Dus Elvetett javaslatok 9 03-25-2008 21:01
2\B-ben toli nélkül? Pepa Stratégia & Tippek 31 12-29-2006 11:10
Netezés ip cím nélkül Tibi22_SKCS PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 27 08-16-2006 15:00
Varázsló nélkül vonos82 Általános beszélgetés Hódítós témákban 28 03-25-2006 22:41


All times are GMT +1. The time now is 16:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu