Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-18-2007, 11:07
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Márciusi Emléktúra 48

Ez a beszámoló csak annak lesz újdonság, aki tegnap lemaradt az élő közvetítésről.:DDD

Életem eddigi leghosszabb és legnagyobb szintkülönbséget magában foglaló túrája volt a szombati Márciusi Emléktúra.
Mivel 1848 tiszteletére rendezték, így a leghosszabb táv 48km volt én ezen indultam.

Mikor reggel odaértem csodás idő volt, ez nagyjából a táv feléig így is maradt, bár már korábban feltámadt a szél, de Dobogó-kő elött végig hétágra sütött a nap.:)

Reggel 7kor indultam el Csillaghegyről, negyed órán belül már nem a hideg okozott gondot, hanem az hogy nem tudtam eldönteni mit vegyek még le, hogy meg ne süljek.:D
Volt egy utca, amin fel kellett menni, a neve oly találó.... ez volt a Hegymászó utca, egy életre megjegyeztem.:)
Itt az egyetlen futó is visszavett a tempóból, pontosabban bandukolt felfele.

Az első pont a Kevély-nyeregnél volt, amihez elöbb meg kellett mászni a Nagy-Kevélyt és végig menni, annak gerincén. A kilátás valami eszméletlen volt. A párás levegőbe burkolózó hegyek és a lent a völgyben az Egri vár.:)
Nem, nem beszélek félre.:D
A Nagy-Kevély mellett lett felépítve az Egri vár mása, amit az Egri Csillagokban láthattunk.:)
Ezen a részen több kép is készült, amint lehetőségem van rá beteszek egy párat ide.
Ha másért nem, ezért a látványért egyszer mindenkinek érdemes elzarándokolnia oda.:)

Valamivel a pont után az erdőben crossmotorosok zavarták meg az erdő nyugalmát és zavartak fel egy hatalmas szarvast, aki elöttem maximum 5méterrel száguldott ettől a túristaúton keresztül. Kisebb infarktust kaptam, le is akartam fotózni, de mire eljutottam addig, hogy megtehessem a szarvas felszívódott a hegyoldalban.:)

Annak, hogy itt a tavasz (valóban itt az ideje) mindenütt látszottak a nyomai.
Volt egy többszáz méteres szakasz, ami szinte fehér volt a rengeteg hóvirágtól, közéjük vegyülve más virágok, amik minden féle színben pompáztak (Volt egy nagyon helyes kis lila virág, majd unalmas perceimben utánanézek mi lehet a neve.).:)

Dobogókő elött megszámlálhatatlan hegyre kellett feljutni, a legfurább az egészben, hogy addig nekem egyetlen komolyabb lejtő rémlik összesen, vagyis lefele nem sokat mentem emlékeim szerint, annál többet hegynek fel.:D
Mindenütt olyan élet volt, hogy hihetetlen, madarak csiripeltek, idén elösször nagy halomban láttam gyíkokat, a múltheti esőzések következtéban az ideglenes patakokban víz csörgedezett... ez késöbb okozott is némi gondolkodnivalót, de erről majd késöbb.:)))

Két-Bükkfa-nyeregnél, valamivel féltáv után beiktattam egy kis pihenőt és megejtettem egy beigért helyzetjelentést, igaz rossz helyre elsőnek.:P
KB 10-15 perc pihi után elindultam fel Dobogókőre addigra már beborult az ég és igencsak csipős szél volt. Néha azon elmélkedtem, hogy lefúj a hegyoldalból, ha nem vigyázok.
A kilátónál kicsit keresgélni kellett a pontot, érdekes volt, az első odaérkező túrázókat nem irigyelem, hisz nekem 10másik emberrel egyetemben hosszú percekig tartott megtalálni a pecsétet, pontőr nem volt, csak a helyi büfé egyik asztalához volt kikötve a pecsét, ami addigra már nem is nagyon fogott.:D
Ezekután elindultam lefele, követtem a leírást, de valahogy nagyon nem stimmelt valami. Nekem a piros sáv jelzésen kellett volna lennem, ehyelyett a piros és kék sáv közös szakaszán voltam, hiába böngésztem a térképet, ilyen szakasz nincs arrafele... megkérdeztem egy környékbeli kirándulót és tőle tudtam meg, hogy a kék sávot "elterelték", azért nincs jelezve a térképen, mert 4év múlva visszakerül a régi helyére, mondhatom gyönyörű, már frászban voltam, hogy eltévedtem, de szerencsére nem.
A terelés végénél megláttam a táblát, ahol erre felhívják a figyelmet... nem tudom, hogy egy akkora tábla hogy nem szúrt szemet a másik végén!?:)
Ezen a részen ért egy kisebb meglepetés, konkrétan az, hogy kb másfél km után, eltünt az út előlem.:D
Olyan meredek lejtő következett, hogy néhány méter távolságból lazán szakadéknak hinné az ember.:)))
Mókás volt ezen lemászni.

Sikáros fele menet viszont többször elkavartam... rossz úton indultam el, jó úton, de rossz irányba, valahogy mindig úgy alakult, hogy a többi túrázó szembe jött velem, vagy olyanokat előztem meg pár kilóméteren belül többször is, akikekkel legutoljára valahol a túra elején találkoztam.:)))

Sikáros után Lajos-forrás volt terítéken... Lajos-forrást és a kék keresztet egy életre megjegyeztem.:DDD
Az az emelkedő nem semmi, valahol félúton éreztem úgy, hogy kész én ott halok meg.:)
Valami kegyetlen meredek és hosszú.
Plusz adalék volt itt a túristaúton keresztül fgolyó széles patak:D
Ezen menj át szárazon, nagynehezen sikerült, bár nem sok választott el a patakbaborulástól:P
De feljutottam, majd az első arra járó emberkét leszólítottam, mondván biztos ő a pontőr, amilyen peche van pont akkor turkált a zsebében, abből szinte biztosra mentem, hááát nem ő volt.:DDD
A két pontőr egy padon kuporgott pár bátorító szó és elindultam a cél felé.:)

Pomázon csak azért nem kavartam el, mert mentek elöttem.:P

Végül 16:35kor értem célba.:)
Azt állította egy másik túrázó, hogy nem volt 48km a táv, hogy kevesebb volt, de ők nem tévedtek el.:P
A célban tea és zsíroskenyér várt mindenkit, egy ponton szörpöt osztogattak, jó kis ellátás ahhoz képest, hogy a leírásban nem igértek semmit.:)

A szervezés hagy némi kivánnivalót, de ezt tudjuk be annak, hogy egy cserkészcsapat volt a szervező.:)
Az itiner csak szöveges leírást tartalmazott, nem volt vázlatos térkép, vagy egyéb és nem tartották nyilván hany jelentkező (és ki) is vett részt a túrán, ami mondjuk nem a legegészségesebb valjuk be őszintén.

A HÉVig még jó másfél kilcsit kellett sétálni, szóval az a 48km, csak 48km volt.:P

Képek lesznek a napokban.:)


Idei teljesített táv: 278,13 + 38 = 316,13km.
Idei teljesített szint: 8877 + 1654 = 10531m.

__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 03-18-2007 at 11:41..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-18-2007, 11:16
Mona's Avatar
Mona Mona is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: -
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Grat Cassy
Bár a fórumon nyomon követtem merre is jársz, de így azért jobb
A képeket alig várom
__________________
Stefeee
261380
Reply With Quote
  #3  
Old 03-18-2007, 11:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Gratula!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 03-18-2007, 11:27
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Köszi szépen.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #5  
Old 03-27-2007, 20:16
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Pár kép a Nagy-Kevély tetejéről... hát igen telóval nem az igazi.
A párában fantasztikusanb nézett ki a környék.


Hát ha rendes fényképezővel vagyok felszerelve, akkor ez egy igazán kedves kis kép lehetne.


Virágok.


Lajos-forrás elött. Azt hittem jobban fog látszani, de itt a túristautat egy komplett kis folyam keresztezte.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu