Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-02-2007, 08:24
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Két torony 50

No majd Ati beszámol róla részletesen...

Részemről annyi, hogy 2 számmal kisebb bakancsban ne indulj 50-es túrára, ha ezt 15 kilinél veszed észre mert ránézel miért is tör az új mikor eddig nem volt vele gond... ne csodálkozz ha tropára megy a lábad ha mégis végig mész rajta...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-02-2007, 09:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Egyelőre regenerálódok, beszámoló majd később... (36 körös regenerálódás vari fent... )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 05-02-2007, 10:05
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

36 körig akarsz regenerálódni? ne már...
annyi idő alatt remélem én is helyre jövök vagy fuccs a vasárnapi csapat futásnak
Reply With Quote
  #4  
Old 05-04-2007, 12:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Tavaly a 30-as táv, idén az 50-es...

Első 50-es túrám, úgyhogy készültem arra, hogy nem lesz ez olyan könnyű... :)

Szép időnk volt, bár az eső hiánya a homokos utakon erősen meglátszott, sok helyen nehezítette a haladást... :)

További nehezítés volt, hogy a térképen nem ott volt jelölve a túristaút, ahol az a valóságban ment. A GPS se segített sokat, mert ott is máshol volt... :) Az egyik ponton kiderült a turpisság: 2 azonos színű jelzés is van, és igazából még nem dőlt el, hgy melyik is legyen az igazi... :) Remek. :) A lelki terhelésen kívül ("már rég ott kéne lennünk a ponton, hol a fenében van már?" :)) gondot ez nem okozott szerencsére. :)

Az Alföld úgy látszik a vérszomjas pulik birodalma, okoztak meglepetéseket ezek a blökik... Az egyik például fogta magát, és egy 2 méteres drótkerítésre felkapaszkodott, és kimászott, hogy utánunkjöhessen... Amikor megunta a dolgot, már épp azon gondolkoztam, hogy szólni kéne az ottlakóknak, hogy kint van a kutya, engedjék be, de erre nem volt szükség, a kutya fogta magát, és ahogy kijött, vissza is mászott, át a 2 méteres kerítésen... Brrrr...... :)

Az elején eléggé fölésaccolták a távokat, ahova 25km volt írva, az még csak 22 volt igazából, ahol 30 volt, az még csak 26-7 környéke volt, azt hittem, hogy nem lesz meg az 50. Aztán a 40km-nél ezeket a lemaradásokat elkezdte behozni a táv, és a 40km az már bizony 40km volt, az 50 pedig meglett az 50... A 40-et megelőző rész volt talán a leghosszabb, úgyhogy a lángos, és egyéb frissítések már annyira nem jöttek jól. :D Tavaly ugyanitt sokkal jobban értékeltem ezeket, akkor még csak 20km-en túl... :)

Az ellátás jó volt, akárcsak tavaly, ez egyike azoknak a túráknak, ahol szinte minden ponton kaptunk valamit. (Tavaly volt még házi süti is az egyik ponton, ez most kimaradt... :))

Összességében nagyon jó kis túra volt, igencsak elfáradtam. Csak a magam nevében nyilatkozom, a többiek majd nyilatkoznak maguk. :)

Most már csak azt nem tudom, hogy hogy a fenében fogok én a hétvégén 8km-t futni... :)

No nézzük a képeket... :)

Ezúttal nemcsak a víztornyot sikerült lefotózni, hanem az egyik templomot is, ami a túrának a névadója... :) Bár ez még mindig nem a kéttornyú templom, mint ami a jelvényen van... Az a templom hol lehet? :)



A következő képben semmi érdekes nincs, de azt hiszem tavaly feltettem egy kopár pusztaságról egy képet, ez annak a helye, így egy év távlatából... :)



Paci:



Nagyobb erdő... Valam ilyesmi lesz talán egyszer a kis fákból, ami fent van... :)



Ennek csak a színe tetszett meg, a folyamatos homok után jó volt látni egy összefüggő zöld mezőt. :)



Sebességkorlátozó tábla... Autós legyen a talpán, aki ezt észreveszi. ;)




Ismét egy kis szín, ezúttal a sárga. ;)



Csacsi. :)



És ha már május 1-én volt a túra, akkor elmaradhatatlan a május-fa. :)



Végezetül pedig a megtett út térképe.




Szinttérkép nincs, alföldi túra volt... Volt olyan is, amikor egyben 2 métert emelkedett a szint egy domb miatt... ;)


Idei stat:

356,5 km + 50 km = 406,5 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
Épületlisták tdomo Segítség 173 06-15-2007 19:55
készülünk az 1/a-ba - kezdöknek- steffl Általános beszélgetés Hódítós témákban 319 05-26-2007 21:26


All times are GMT +1. The time now is 06:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu