Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2006-os túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-20-2006, 20:11
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Hó-Fejérke 25

Hó-Fejérke 25-28


Idei első túra volt Akárral akit végre sikült kirángatnom a fotelból

A volt gimis padtársnőméknél aludtunk Fehérváron és innen indultunk reggel Csákberénybe. 7 körül érkeztünk meg és már akkor elég sok kocsi állt az étterem környékén. Átöltözés és nevezés után negyed 8 körül indultunk el.

Jó jelzések mindenhol szalagok, meg is említettem hogy aki itt eltéved az festi magát... ....No, nekünk sikerült)) A jelzetlen szekéruton a szalagozást vhol elvétettük /szerintem ott ahol az út keletnek tért a sárgához/, elértünk egy elágazáshoz ahol szalag sehol, elindultunk a jobbkéz felölin, mivel jo darabig menve sehol semmi és utánunk se jött senki visszafordultunk és elindultunk a balkézfelölin, no itt se volt semmi se utánnunk előttünk senki, de már semmi kedvünk nem volt mégegyszer visszafordulni inkább amennyire lehetett tartani az északi irányt. Idő után kiértünk a zöld-re térképet nézve a 2. ponthoz jóval közelebb voltunk mint az elsőhöz. Kék kereszten visszaindultunk keletre az első pont felé. Érdekes módon ott a kereszten is összetalálkoztunk két ttúrázóval... A kékre kiérve rengetegen jöttek velünk szembe nem gondoltam ilyen sokan leszünk nagyon furcsa volt a magányos rambozás után
Az első pecsétet kemény 3 és egynegyed óra alatt sikerült megszereznünk. Mivel elég lassan szoktam túrázni és a párom életének második ttúrája volt nagyon úgy nézett ki, hogy az elkavarás miatt nem lesz meg a szintidő.
Feladásról szó se lehetett inkább belehúztunk, a 2. ponra egy óra alatt át is értünk, gyors pecsételés és irány tovább. Ez a szakasz ment vhogy a legkönyebben, bele-bele futva előzgetve értünk el a lépcsőig. No ez a lépcső nem tartozott a kedvenceim közé, szerintem pár helyen nagyon csúszott, korlát semmi, nagy sor mögöttem így igyekeztem gyors és hatékony lenni ne tartsak fel senkit és lehetőleg ne menjek át tekegolyóba se A lépcső tetején egy nyugdíjas házaspár állt egy kutyával és épp eldöntötték nem mennek le a lépcsőn Várban fotózgattam egy sort míg Akár is beért pecsét és irány tovább. Itt kicsit hiányoltuk hogy egyik ellenőrző ponton se kaptunk vizet ami nagyon jól jött volna, de világossá vált hogy a szintidő simán meglesz hisz az utolsó 5km-re már több mint 2 óránk maradt. Így kicsit átmentünk andalgó szerelmes párba.:_)
Annál a bizonyos pincénél ahol forralt bort és teát hirdettek mi bizony megálltunk és be is tértünk, bent pár túratárs a borkostoló lehetőségét használta ki épp
Mi kértünk két teát, ami nagyon jól esett. Megtöltöttük a kiürült kulacsot és tovább sétáltunk.
7 óra 19 perc alatt értünk be. Rettenetes tömeg volt így csak átvettük az oklevelet és a kitűzőt és visszamentünk Fehérvárra és egy pizza mellett döntöttünk.

Nagyon jó túra volt, végig élveztem, szép képeket csináltam
Köszönet érte!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-20-2006, 20:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy
szép képeket csináltam
Várjuk őket szeretettel!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 05-20-2006, 20:17
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

kabbe Ati :P
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu